Талғар ауданының 2022-2024 жылдарға арналған бюджеті туралы
Алматы облысы Талғар аудандық мәслихатының 2021 жылғы 28 желтоқсандағы № 17-59 шешімі. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2021 жылы 30 желтоқсанда № 26268 болып тіркелді.
Ескерту. 01.01.2022 бастап қолданысқа енгiзiледi - осы шешімінің 5-тармағымен.
Қазақстан Республикасының Бюджет кодексінің 9-бабының 2-тармағына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 6-бабының 1-тармағының 1) тармақшасына сәйкес, Талғар аудандық мәслихаты ШЕШТІ:
1. 2022-2024 жылдарға арналған аудандық бюджет тиісінше осы шешімнің 1, 2 және 3-қосымшаларына сәйкес, оның ішінде 2022 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер 19 376 414 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер 6 286 027 мың теңге;
салықтық емес түсімдер 31 219 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер 1 335 851 мың теңге;
трансферттер түсімі 11 723 317 мың теңге;
2) шығындар 22 414 848 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 28 984 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер 18 378 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу 47 362 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо 0 теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) (-) 3 009 450 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) 3 009 450 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі 2 556 117 мың теңге;
қарыздарды өтеу 428 661 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары 871 394 мың теңге.
Ескерту. 1 - тармақ жаңа редакцияда – Алматы облысы Талғар аудандық мәслихатының 14.12.2022 № 37-112 шешімімен (01.01.2022 бастап қолданысқа енгізіледі).
2. 2022 жылға арналған аудандық бюджетте аудандық маңызы бар қаланың, ауылдық округтердің бюджеттерінен аудандық бюджетке бюджеттік алып қоюлардың көлемдері – 463 946 мың теңге сомасында көзделсін, оның ішінде:
Талғар қаласы – 365 058 мың теңге;
Белбұлақ ауылдық округі – 5 717 мың теңге;
Бесағаш ауылдық округі – 25 796 мың теңге;
Панфилов ауылдық округі – 23 679 мың теңге;
Тұздыбастау ауылдық округі – 43 696 мың теңге.
3. 2022 жылға арналған аудандық бюджетте аудандық маңызы бар қала, ауылдық округтердің бюджеттеріне берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер көзделгені ескерілісін, оның ішінде:
Өңірлерді дамытудың 2025 жылға дейінгі мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде өңірлерді экономикалық дамытуға жәрдемдесу бойынша шараларды іске асыруға ауылдық елді мекендерді жайластыруды шешуге арналған іс-шараларды іске асыруға;
елді мекендерді көркейтуге;
ауылдық округтерде автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз етуге;
ауылдық округ әкімдерінің қызметтерін қамтамасыз етуге.
Көрсетілген трансферттерді аудандық маңызы бар қала, ауылдық округтердің бюджеттеріне бөлу Талғар ауданы әкімдігінің қаулысы негізінде айқындалады.

О бюджете Талгарского района на 2022-2024 годы
Решение Талгарского районного маслихата Алматинской области от 28 декабря 2021 года № 17-59. Зарегистрировано в Министерстве юстиции Республики Казахстан 30 декабря 2021 года № 26268.
Сноска. Вводится в действие с 01.01.2022 в соответствии с пунктом 5 настоящего решения.
В соответствии с пунктом 2 статьи 9 Бюджетного кодекса Республики Казахстан, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", Талгарский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить районный бюджет на 2022-2024 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2022 год в следующих объемах:
1) доходы 19 376 414 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления 6 286 027 тысячи тенге;
неналоговые поступления 31 219 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала 1 335 851 тысяча тенге;
поступления трансфертов 11 723 317 тысяч тенге;
2) затраты 22 414 848 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 28 984 тысячи тенге, в том числе:
бюджетные кредиты 18 378 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов 47 362 тысячи тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами 0 тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов 0 тенге; поступления от продажи финансовых активов государства 0 тенге; 5) дефицит (профицит) бюджета (-) 3 009 450 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета 3 009 450 тысяч тенге, в том числе:
поступление займов 2 566 717 тысяч тенге;
погашение займов 428 661 тысяча тенге; используемые остатки бюджетных средств 871 394 тысячи тенге.
Сноска. Пункт 1 - в редакции решения Талгарского районного маслихата Алматинской области от 14.12.2022 № 37-112 (вводится в действие с 01.01.2022).
2. Предусмотреть в районном бюджете на 2022 год объемы бюджетных изьятий из бюджетов города районного значения, сельских округов в районный бюджет в сумме – 463 946 тысяч тенге, в том числе:
Талгар город – 365 058 тысяч тенге;
Белбулакский сельский округ – 5 717 тысяч тенге;
Бесагашский сельский округ – 25 796 тысяч тенге;
Панфиловский сельский округ – 23 679 тысяч тенге;
Туздыбастауский сельский округ – 43 696 тысяч тенге.
3. Учесть, что в районном бюджете на 2022 год предусмотрены целевые текущие трансферты бюджетам города районного значения, сельских округов, в том числе на:
реализацию мероприятий для решения вопросов обустройства населенных пунктов в реализацию мер по содействию экономическому развитию регионов в рамках Государственной программы развития регионов до 2025 года;
благоустройство населенных пунктов;
обеспечение функционирования автомобильных дорог в сельских округах;
обеспечение деятельности акимов сельских округов.
Распределение указанных трансфертов бюджетам города районного значения, сельских округов определяется на основании постановления акимата Талгарского района.

4. Ауданның жергілікті атқарушы органының 2022 жылға арналған резерві 138 378 мың теңге сомада бекітілсін.
5. Осы шешім 2022 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Талғар аудандық мәслихатының хатшысы
М. Алибеков
Талғар аудандық мәслихатының 2021 жылғы "28" желтоқсандағы № 17-59 шешіне қосымша
2022 жылға арналған аудандық бюджет
Ескерту. 1 - қосымша жаңа редакцияда – Алматы облысы Талағар аудандық мәслихатының 14.12.2022 № 37-112 шешімімен (01.01.2022 бастап қолданысқа енгізіледі).
Санаты
Сомасы (мың теңге)
Сыныбы
Ішкі сыныбы
Атауы

4. Утвердить резерв местного исполнительного органа района на 2022 год в сумме – 138 378 тысяч тенге.
5. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2022 года.
Секретарь Талгарского районного маслихата М. Алибеков
Приложение 1 к решению Талгарского районного маслихата от "28" декабря 2021 года № 17-59
Районный бюджет на 2022 год
Сноска. Приложение 1 - в редакции решения Талгарского районного маслихата Алматинской области от 14.12.2022 № 37-112 (вводится в действие с 01.01.2022).
Категория
Сумма (тысяч тенге)
Класс
Подкласс
Наименование

4 980
066
Қоғамдық тәртіп пен қауіпсіздік объектілерін салу
4 980
9
Қоғамдық тәртіп және қауіпсіздік саласындағы басқа да қызметтер
61 258
492
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй коммуналдық шаруашылық, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй тнспекциясы бөлімі
61 258
021
Елдi мекендерде жол қозғалысы қауiпсiздiгін қамтамасыз ету
61 258
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
2 952 541
1
Әлеуметтiк қамсыздандыру
1 116 857
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
1 116 857
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
1 116 857
2
Әлеуметтiк көмек
1 739 712
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
1 739 712
002
Жұмыспен қамту бағдарламасы
700 333
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
49 821
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
100
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
186 444
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедек балаларды материалдық қамтамасыз ету
8731
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
130 847
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектерді протездік-ортопедиялық көмек, сурдотехникалық құралдар, тифлотехникалық құралдар, санаторий-курорттық емделу, міндетті гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, арнаулы жүріп-тұру құралдары, қозғалуға қиындығы бар бірінші топтағы мүгедектерге жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектерге қолмен көрсететін тіл маманының қызметтері мен қамтамасыз ету
576 585
023
Жұмыспен қамту орталықтарының қызметін қамтамасыз ету
86 851
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
95 972
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
85 958
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
51 733
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
7 699
021
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
3 342
050
Қазақстан Республикасында мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту
23 184
492
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі

4 980
066
Строительство объектов общественного порядка и безопасности
4 980
9
Прочие услуги в области общественного порядка и безопасности
61 258
492
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции района (города областного значения)
61 258
021
Обеспечение безопасности дорожного движения в населенных пунктах
61 258
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
2 952 541
1
Социальное обеспечение
1 116 857
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
1 116 857
005
Государственная адресная социальная помощь
1 116 857
2
Социальная помощь
1 739 712
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
1 739 712
002
Программа занятости
700 333
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
49 821
006
Оказание жилищной помощи
100
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
186 444
010
Материальное обеспечение детей-инвалидов, воспитывающихся и обучающихся на дому
8 731
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
130 847
017
Обеспечение нуждающихся инвалидов протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой реабилитации инвалида
576 585
023
Обеспечение деятельности центров занятости населения
86 851
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
95 972
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
85 958
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
51 733
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
7 699
021
Капитальные расходы государственного органа
3 342
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни инвалидов в Республике Казахстан
23 184
492
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции района (города областного значения)