"2021-2023 жылдарға арналған Шымкент қаласының бюджеті туралы" 2020 жылғы 15 желтоқсандағы № 72/651-6с Шымкент қаласы мәслихатының шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Шымкент қаласы мәслихатының 2021 жылғы 15 маусымдағы № 6/43-VII шешiмi. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2021 жылғы 22 маусымда № 23154 болып тіркелді. Мерзiмi өткендiктен қолданыс тоқтатылды
Шымкент қаласының мәслихаты ШЕШТІ:
1. Шымкент қаласы мәслихатының "2021-2023 жылдарға арналған Шымкент қаласының бюджеті туралы" 2020 жылғы 15 желтоқсандағы №72/651-6с (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде №143 тіркелген) шешіміне мынадай өзгерістер енгізілсін:
1-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"1. Шымкент қаласының 2021-2023 жылдарға арналған бюджеті тиісінше 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2021 жылға мынадай көлемде бекiтiлсiн:
1) кiрiстер – 434 295 438 мың теңге, оның iшiнде:
салықтық түсiмдер – 141 452 462 мың теңге;
салықтық емес түсiмдер – 2 191 875 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 16 011 783 мың теңге;
трансферттердің түсімдері – 274 639 318 мың теңге;
2) шығындар – 459 620 498 мың теңге;
3) таза бюджеттiк кредиттеу – 2 816 112 мың теңге, оның iшiнде:
бюджеттік кредиттер – 2 816 112 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 4 034 687 мың теңге, оның iшiнде:
қаржы активтерін сатып алу – 4 034 687 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 32 175 859 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 32 175 859 мың теңге.";

О внесении изменений в решение маслихата города Шымкент от 15 декабря 2020 года № 72/651-6с "О бюджете города Шымкент на 2021-2023 годы"
Решение маслихата города Шымкент от 15 июня 2021 года № 6/43-VII. Зарегистрировано в Министерстве юстиции Республики Казахстан 22 июня 2021 года № 23154. Прекращено действие в связи с истечением срока
Маслихат города Шымкент РЕШИЛ:
1. Внести в решение маслихата города Шымкент "О бюджете города Шымкент на 2021-2023 годы" от 15 декабря 2020 года №72/651-6с (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под №143) следующие изменения:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить бюджет города Шымкент на 2021-2023 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2021 год в следующих объемах:
1) доходы – 434 295 438 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 141 452 462 тысячи тенге;
неналоговые поступления – 2 191 875 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 16 011 783 тысячи тенге;
поступление трансфертов – 274 639 318 тысяч тенге;
2) затраты – 459 620 498 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 2 816 112 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 2 816 112 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 4 034 687 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 4 034 687 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 32 175 859 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 32 175 859 тысячи тенге.";

көрсетілген шешімнің 1, 2, 3 және 5 қосымшалары осы шешімге 1, 2, 3 және 4 қосымшаларға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. "Шымкент қаласы мәслихатының аппараты" мемлекеттік мекемесі Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіпте:
1) осы шешімді Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін;
2) ресми жарияланғаннан кейін осы шешімді Шымкент қаласы мәслихатының интернет-ресурсына орналастыруын қамтамасыз етсін.

приложения 1, 2, 3 и 5 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложениям 1, 2, 3 и 4 к настоящему решению.
2. Государственному учреждению "Аппарат маслихата города Шымкент" в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего решения в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего решения на интернет-ресурсе маслихата города Шымкент после его официального опубликования.

258 882
001
Экономикалық саясатты, мемлекеттік жоспарлау жүйесін қалыптастыру мен дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
234 097
004
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
4 785
061
Бюджеттік инвестициялар және мемлекеттік-жекешелік әріптестік, оның ішінде концессия мәселелері жөніндегі құжаттаманы сараптау және бағалау
20 000
9
Жалпы сипаттағы өзге де мемлекеттiк қызметтер
1 022 661
337
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың қалалық орта сапасы және бақылау басқармасы
120 660
001
Жергілікті деңгейде ауыл шаруашылығы, еңбек, мемлекеттік сәулет-құрылыс бақылау, жерлердің пайдаланылуы мен қорғалуын бақылау саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
120 660
344
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың сәулет, қала құрылысы және жер қатынастары басқармасы
728 208
001
Жергілікті деңгейде сәулет, қала құрылысы, жер қатынастарын реттеу салаларындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
651 530
005
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
10 466
032
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
66 212
369
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың дін істері басқармасы
173 793
001
Жергілікті деңгейде дін қызметі саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
132 316
003
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
496
005
Өңірде діни ахуалды зерделеу және талдау
40 981
02
Қорғаныс
1 652 176
1
Әскери мұқтаждар
212 359
121
Республикалық маңызы бар қала, астана әкімінің аппараты
212 359
010
Жалпыға бірдей әскери міндетті атқару шеңберіндегі іс-шаралар
149 619
011
Аумақтық қорғанысты даярлау және республикалық маңызы бар қаланың, астананың аумақтық қорғаныс
62 740
2
Төтенше жағдайлар жөнiндегi жұмыстарды ұйымдастыру
1 439 817
121
Республикалық маңызы бар қала, астана әкімінің аппараты
301 913
012
Жұмылдыру дайындығы және республикалық маңызы бар қаланы, астананы жұмылдыру
269 853
014
Республикалық маңызы бар қалалар, астана ауқымындағы төтенше жағдайлардың алдын-алу және оларды жою
32 060
387
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың бюджетінен қаржыландырылатын табиғи және техногендік сипаттағы төтенше жағдайлар, азаматтық қорғаныс саласындағы органдардың аумақтық органы
34 683
003
Аумақтық органның және ведомстволық бағынысты мемлекеттік мекемелердің күрделі шығыстары
34 683
373
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың құрылыс басқармасы
1 103 221
030
Жұмылдыру дайындығы және төтенше жағдайлар объектілерін дамыту
1 103 221
03
Қоғамдық тәртіп, қауіпсіздік, құқықтық, сот, қылмыстық-атқару қызметі

258 882
001
Услуги по реализации государственной политики в области формирования и развития экономической политики, системы государственного планирования
234 097
004
Капитальные расходы государственного органа
4 785
061
Экспертиза и оценка документации по вопросам бюджетных инвестиций и государственно-частного партнерства, в том числе концессии
20 000
9
Прочие государственные услуги общего характера
1 022 661
337
Управление контроля и качества городской среды города республиканского значения, столицы
120 660
001
Услуги по реализации государственной политики в сфере сельского хозяйства, труда, государственного архитектурно-строительного контроля, контроля за использованием и охраной земель на местном уровне
120 660
344
Управление архитектуры, градостроительства и земельных отношений города республиканского значения, столицы
728 208
001
Услуги по реализации государственной политики в сфере архитектуры, градостроительства в области регулирования земельных отношений на местном уровне
651 530
005
Капитальные расходы государственного органа
10 466
032
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
66 212
369
Управление по делам религии города республиканского значения, столицы
173 793
001
Услуги по реализации государственной политики в области религиозной деятельности на местном уровне
132 316
003
Капитальные расходы государственного органа
496
005
Изучение и анализ религиозной ситуации в регионе
40 981
02
Оборона
1 652 176
1
Военные нужды
212 359
121
Аппарат акима города республиканского значения, столицы
212 359
010
Мероприятия в рамках исполнения всеобщей воинской обязанности
149 619
011
Подготовка территориальной обороны и территориальная оборона города республиканского значения, столицы
62 740
2
Организация работы по чрезвычайным ситуациям
1 439 817
121
Аппарат акима города республиканского значения, столицы
301 913
012
Мобилизационная подготовка и мобилизация города республиканского значения, столицы
269 853
014
Предупреждение и ликвидация чрезвычайных ситуаций масштаба города республиканского значения, столицы
32 060
387
Территориальный орган, уполномоченных органов в области чрезвычайных ситуаций природного и техногенного характера, Гражданской обороны, финансируемый из бюджета города республиканского значения, столицы
34 683
003
Капитальные расходы территориального органа и подведомственных государственных учреждений
34 683
373
Управление строительства города республиканского значения, столицы
1 103 221
030
Развитие объектов мобилизационной подготовки и чрезвычайных ситуаций
1 103 221
03
Общественный порядок, безопасность, правовая, судебная, уголовно-исполнительная деятельность

6 867 987
373
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың құрылыс басқармасы
830 603
046
Техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі білім беру объектілерін салу және реконструкциялау
830 603
5
Мамандарды қайта даярлау және біліктіліктерін арттыру
2 124 833
121
Республикалық маңызы бар қала, астана әкімінің аппараты
8 247
019
Сайлау процесіне қатысушыларды оқыту
8 247
353
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың денсаулық сақтау басқармасы
24 879
003
Кадрлардың біліктілігін арттыру және оларды қайта даярлау
24 879
360
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың білім басқармасы
2 091 707
038
Нәтижелі жұмыспен қамтуды және жаппай кәсіпкерлікті дамытудың 2017 – 2021 жылдарға арналған "Еңбек" мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде кадрлардың біліктілігін арттыру, даярлау және қайта даярлау
2 091 707
6
Жоғары және жоғары оқу орнынан кейін бiлiм беру
316 920
360
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың білім басқармасы
316 920
057
Жоғары, жоғары оқу орнынан кейінгі білімі бар мамандар даярлау және білім алушыларға әлеуметтік қолдау көрсету
316 920
9
Бiлiм беру саласындағы өзге де қызметтер
9 481 932
313
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың цифрландыру басқармасы
14 400
068
Халықтың компьютерлік сауаттылығын арттыруды қамтамасыз ету
14 400
360
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың білім басқармасы
9 467 532
001
Жергілікті деңгейде білім беру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
276 301
007
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың мемлекеттік білім беру ұйымдар үшін оқулықтар мен оқу-әдiстемелiк кешендерді сатып алу және жеткізу
1 160 456
009
Республикалық маңызы бар қала, астана ауқымындағы мектеп олимпиадаларын және мектептен тыс іс-шараларды өткiзу
130 418
013
Балалар мен жасөспірімдердің психикалық денсаулығын зерттеу және халыққа психологиялық-медициналық-педагогикалық консультациялық көмек көрсету
388 042
014
Дамуында проблемалары бар балалар мен жасөспірімдердің оңалту және әлеуметтік бейімдеу
216 407
021
Жетім баланы (жетім балаларды) және ата-аналарының қамқорынсыз қалған баланы (балаларды) күтіп-ұстауға асыраушыларына ай сайынғы ақшалай қаражат төлемдері
238 622
027
Жетім баланы (жетім балаларды) және ата-анасының қамқорлығынсыз қалған баланы (балаларды) асырап алғаны үшін Қазақстан азаматтарына біржолғы ақша қаражатын төлеуге арналған төлемдер
2 188
029
Әдістемелік жұмыс
163 136
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
6 774 462
080
Нұрсұлтан Назарбаев Қорының "EL UMITI" таланттарын анықтау және қолдау бастамасын іске асыру
117 500
05
Денсаулық сақтау

6 867 987
373
Управление строительства города республиканского значения, столицы
830 603
046
Строительство и реконструкция объектов технического, профессионального и послесреднего образования
830 603
5
Переподготовка и повышение квалификации специалистов
2 124 833
121
Аппарат акима города республиканского значения, столицы
8 247
019
Обучение участников избирательного процесса
8 247
353
Управление здравоохранения города республиканского значения, столицы
24 879
003
Повышение квалификации и переподготовка кадров
24 879
360
Управление образования города республиканского значения, столицы
2 091 707
038
Повышение квалификации, подготовка и переподготовка кадров в рамках Государственной программы развития продуктивной занятости и массового предпринимательства на 2017 – 2021 годы "Еңбек"
2 091 707
6
Высшее и послевузовское образование
316 920
360
Управление образования города республиканского значения, столицы
316 920
057
Подготовка специалистов с высшим, послевузовским образованием и оказание социальной поддержки обучающимся
316 920
9
Прочие услуги в области образования
9 481 932
313
Управление цифровизации города республиканского значения, столицы
14 400
068
Обеспечение повышения компьютерной грамотности населения
14 400
360
Управление образования города республиканского значения, столицы
9 467 532
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области образования
276 301
007
Приобретение и доставка учебников, учебно-методических комплексов для государственных организаций образования города республиканского значения, столицы
1 160 456
009
Проведение школьных олимпиад, внешкольных мероприятий и конкурсов масштаба города республиканского значения, столицы
130 418
013
Обследование психического здоровья детей и подростков и оказание психолого-медико-педагогической консультативной помощи населению
388 042
014
Реабилитация и социальная адаптация детей и подростков с проблемами в развитии
216 407
021
Ежемесячные выплаты денежных средств опекунам (попечителям) на содержание ребенка-сироты (детей-сирот), и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей
238 622
027
Выплата единовременных денежных средств казахстанским гражданам, усыновившим (удочерившим) ребенка (детей)-сироту и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей
2 188
029
Методическая работа
163 136
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
6 774 462
080
Реализация инициативы Фонда Нурсултана Назарбаева на выявление и поддержку талантов "EL UMITI"
117 500
05
Здравоохранение

12 625 188
2
Халықтың денсаулығын қорғау
728 666
353
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың денсаулық сақтау басқармасы
641 722
006
Ана мен баланы қорғау жөніндегі көрсетілетін қызметтер
244 236
007
Салауатты өмір салтын насихаттау
30 182
041
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың жергілікті өкілдік органдарының шешімі бойынша тегін медициналық көмектің кепілдендірілген көлемін қосымша қамтамасыз ету
367 094
042
Медициналық ұйымның сот шешімі негізінде жүзеге асырылатын жыныстық құмарлықты төмендетуге арналған іс-шараларды жүргізу
210
373
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың құрылыс басқармасы
86 944
038
Деңсаулық сақтау объектілерін салу және реконструкциялау
86 944
03
Мамандандырылған медициналық көмек
2 928 942
353
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың денсаулық сақтау басқармасы
2 928 942
027
Халыққа иммундық профилактика жүргізу үшін вакциналарды және басқа медициналық иммундық биологиялық препараттарды орталықтандырылған сатып алу және сақтау
2 928 942
9
Денсаулық сақтау саласындағы өзге де қызметтер
8 967 580
353
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың денсаулық сақтау басқармасы
8 967 580
001
Жергілікті деңгейде денсаулық сақтау саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
115 687
008
Қазақстан Республикасында ЖИТС-тің алдын алу және оған қарсы күрес жөніндегі іс-шараларды іске асыру
133 349
016
Азаматтарды елді мекеннен тыс жерлерде емделу үшін тегін және жеңілдетілген жол жүрумен қамтамасыз ету
30 992
018
Денсаулық сақтау саласындағы ақпараттық талдамалық қызметтер
39 865
033
Медициналық денсаулық сақтау ұйымдарының күрделі шығыстары
8 647 687
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
32 861 547
1
Әлеуметтiк қамсыздандыру
3 048 804
333
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың жұмыспен қамту және әлеуметтік қорғау басқармасы
2 469 051
002
Жалпы үлгідегі медициналық-әлеуметтік мекемелерде (ұйымдарда), арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында, әлеуметтік қызмет көрсету орталықтарында қарттар мен мүгедектерге арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
777 817
020
Психоневрологиялық медициналық-әлеуметтік мекемелерде (ұйымдарда), арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында, әлеуметтік қызмет көрсету орталықтарында психоневрологиялық аурулармен ауыратын мүгедектер үшін арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
846 639
022
Балалар психоневрологиялық медициналық-әлеуметтік мекемелерінде (ұйымдарда), арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында, әлеуметтік қызмет көрсету орталықтарында психоневрологиялық патологиялары бар мүгедек балалар үшін арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету

12 625 188
2
Охрана здоровья населения
728 666
353
Управление здравоохранения города республиканского значения, столицы
641 722
006
Услуги по охране материнства и детства
244 236
007
Пропаганда здорового образа жизни
30 182
041
Дополнительное обеспечение гарантированного объема бесплатной медицинской помощи по решению местных представительных органов города республиканского значения, столицы
367 094
042
Проведение медицинской организацией мероприятий, снижающих половое влечение, осуществляемые на основании решения суда
210
373
Управление строительства города республиканского значения, столицы
86 944
038
Строительство и реконструкция объектов здравоохранения
86 944
03
Специализированная медицинская помощь
2 928 942
353
Управление здравоохранения города республиканского значения, столицы
2 928 942
027
Централизованный закуп и хранение вакцин и других медицинских иммунобиологических препаратов для проведения иммунопрофилактики населения
2 928 942
9
Прочие услуги в области здравоохранения
8 967 580
353
Управление здравоохранения города республиканского значения, столицы
8 967 580
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области здравоохранения
115 687
008
Реализация мероприятий по профилактике и борьбе со СПИД в Республике Казахстан
133 349
016
Обеспечение граждан бесплатным или льготным проездом за пределы населенного пункта на лечение
30 992
018
Информационно-аналитические услуги в области здравоохранения
39 865
033
Капитальные расходы медицинских организаций здравоохранения
8 647 687
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
32 861 547
1
Социальное обеспечение
3 048 804
333
Управление занятости и социальной защиты города республиканского значения, столицы
2 469 051
002
Предоставление специальных социальных услуг для престарелых и инвалидов в медико-социальных учреждениях (организациях) общего типа, в центрах оказания специальных социальных услуг, в центрах социального обслуживания
777 817
020
Предоставление специальных социальных услуг для инвалидов с психоневрологическими заболеваниями, в психоневрологических медико-социальных учреждениях (организациях), в центрах оказания специальных социальных услуг, в центрах социального обслуживания
846 639
022
Предоставление специальных социальных услуг для детей-инвалидов с психоневрологическими патологиями в детских психоневрологических медико-социальных учреждениях (организациях), в центрах оказания специальных социальных услуг, в центрах социального обслуживания

342 175
001
Жергілікті деңгейде туризм және сыртқы байланыстар саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
131 059
002
Туристік қызметті реттеу
196 532
032
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
14 584
09
Отын-энергетика кешенi және жер қойнауын пайдалану
12 984 316
1
Отын және энергетика
4 697 609
309
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың Энергетика және инфрақұрылымды дамыту басқармасы
4 697 609
012
Жылу-энергетикалық жүйені дамыту
4 697 609
9
Отын-энергетика кешені және жер қойнауын пайдалану саласындағы өзге де қызметтер
8 286 707
309
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың Энергетика және инфрақұрылымды дамыту басқармасы
8 286 707
009
Электрмен жабдықтау кабелдерін жөндеу-қалпына келтіру жұмыстарын жүргізу
2 067 108
029
Газ тасымалдау жүйесін дамыту
6 219 599
10
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар дүниесін қорғау, жер қатынастары
13 842 137
1
Ауыл шаруашылығы
4 410 132
349
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың ауыл шаруашылығы және ветеринария басқармасы
4 410 132
001
Жергілікті деңгейде ауыл шаруашылығы және ветеринария саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
196 011
002
Тұқым шаруашылығын дамытуды субсидиялау
5 885
003
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
13 088
006
Саны зиян тигізудің экономикалық шегінен жоғары зиянды және аса қауіпті зиянды организмдерге, карантинді объектілерге қарсы өңдеулер жүргізуге арналған пестицидтердің, биоагенттердiң (энтомофагтардың) құнын субсидиялау
600
008
Ауру жануарларды санитарлық союды ұйымдастыру
454
010
Мал көмінділерінің (биотермиялық шұңқырлардың) жұмыс істеуін қамтамасыз ету
876
016
Эпизоотияға қарсы іс-шаралар жүргізу
131 996
017
Жануарлардың энзоотиялық аурулары бойынша ветеринариялық іс-шараларды жүргізу
44 919
018
Ауыл шаруашылығы жануарларын сәйкестендіру жөніндегі іс-шараларды өткізу
1 263
021
Ауыл шаруашылық дақылдарының зиянды организмдеріне қарсы күрес жөніндегі іс- шаралар
4 400
025
Қаңғыбас иттер мен мысықтарды аулауды және жоюды ұйымдастыру
130 800
026
Инновациялық тәжірибені тарату және енгізу жөніндегі қызметтер
161 045
029
Уақытша сақтау пунктіне ветеринариялық препараттарды тасымалдау жөніндегі қызметтер
6 848
030
Жануарлардың энзоотиялық ауруларының профилактикасы мен диагностикасына арналған ветеринариялық препараттарды, олардың профилактикасы мен диагностикасы жөніндегі қызметтерді орталықтандырып сатып алу, оларды сақтауды және тасымалдауды (жеткізуді) ұйымдастыру
32 712
033
Жануарлардың саулығы мен адамның денсаулығына қауіп төндіретін, алып қоймай залалсыздандырылған (зарарсыздандырылған) және қайта өңделген жануарлардың, жануарлардан алынатын өнім мен шикізаттың құнын иелеріне өтеу

342 175
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере туризма и внешних связей
131 059
002
Регулирование туристской деятельности
196 532
032
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
14 584
09
Топливно-энергетический комплекс и недропользование
12 984 316
1
Топливо и энергетика
4 697 609
309
Управление энергетики и развития инфраструктуры города республиканского значения, столицы
4 697 609
012
Развитие теплоэнергетической системы
4 697 609
9
Прочие услуги в области топливно-энергетического комплекса и недропользования
8 286 707
309
Управление энергетики и развития инфраструктуры города республиканского значения, столицы
8 286 707
009
Проведение ремонтно-восстановительных работ кабелей электроснабжения
2 067 108
029
Развитие газотранспортной системы
6 219 599
10
Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения
13 842 137
1
Сельское хозяйство
4 410 132
349
Управление сельского хозяйства и ветеринарии города республиканского значения, столицы
4 410 132
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере сельского хозяйства и ветеринарии
196 011
002
Субсидирование развития семеноводства
5 885
003
Капитальные расходы государственного органа
13 088
006
Субсидирование стоимости пестицидов, биоагентов (энтомофагов), предназначенных для проведения обработки против вредных и особо опасных вредных организмов с численностью выше экономического порога вредоносности и карантинных объектов
600
008
Организация санитарного убоя больных животных
454
010
Обеспечение функционирования скотомогильников (биотермических ям)
876
016
Проведение противоэпизоотических мероприятий
131 996
017
Проведение ветеринарных мероприятий по энзоотическим болезням животных
44 919
018
Проведение мероприятий по идентификации сельскохозяйственных животных
1 263
021
Мероприятия по борьбе с вредными организмами сельскохозяйственных культур
4 400
025
Организация отлова и уничтожения бродячих собак и кошек
130 800
026
Услуги по распространению и внедрению инновационного опыта
161 045
029
Услуги по транспортировке ветеринарных препаратов до пункта временного хранения
6 848
030
Централизованный закуп ветеринарных препаратов по профилактике и диагностике энзоотических болезней животных, услуг по их профилактике и диагностике, организация их хранения и транспортировки (доставки)
32 712
033
Возмещение владельцам стоимости обезвреженных (обеззараженных) и переработанных без изъятия животных, продукции и сырья животного происхождения, представляющих опасность для здоровья животных и человека

5 859
044
Тыңайтқыштар (органикалықтарды қоспағанда) құнын субсидиялау
122 146
050
Инвестициялар салынған жағдайда агроөнеркәсіптік кешен субъектісі көтерген шығыстардың бөліктерін өтеу
1 427 200
053
Асыл тұқымды мал шаруашылығын дамытуды, мал шаруашылығы өнімдерінің өнімділігі мен сапасын арттыруды субсидиялау
1 041 773
056
Ауыл шаруашылығы малын, техниканы және технологиялық жабдықты сатып алуға кредит беру, сондай-ақ лизинг кезінде сыйақы мөлшерлемесін субсидиялау
256 625
057
Мал шаруашылығы саласында терең қайта өңдеуден өткізілетін өнімдерді өндіру үшін ауыл шаруашылығы өнімін сатып алуға жұмсайтын өңдеуші кәсіпорындардың шығындарын субсидиялау
807 430
059
Ауыл шаруашылығы кооперативтерінің тексеру одақтарының ауыл шаруашылығы кооперативтерінің ішкі аудитін жүргізуге арналған шығындарын субсидиялау
18 202
2
Су шаруашылығы
1 493 896
303
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың қалалық жайлы ортаны дамыту басқармасы
1 493 896
009
Коммуналдық меншіктегі су шаруашылығы құрылыстарының жұмыс істеуін қамтамасыз ету
1 493 896
3
Орман шаруашылығы
112 819
303
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың қалалық жайлы ортаны дамыту басқармасы
112 819
021
Ормандарды сақтау, қорғау, молайту және орман өсiру
112 819
5
Қоршаған ортаны қорғау
484 354
303
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың қалалық жайлы ортаны дамыту басқармасы
484 354
001
Жергілікті деңгейде қоршаған ортаны қорғау саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
145 406
006
Ерекше қорғалатын табиғи аумақтарды күтіп-ұстау және қорғау
213 921
012
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
63 458
032
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
61 569
6
Жер қатынастары
4 836 266
344
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың сәулет, қала құрылысы және жер қатынастары басқармасы
4 836 266
010
Мемлекеттiк қажеттiлiктер үшiн жер учаскелерiн алып қою, оның iшiнде сатып алу жолымен алып қою және осыған байланысты жылжымайтын мүлiктi иелiктен айыру
4 836 266
9
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, қоршаған ортаны қорғау және жер қатынастары саласындағы басқа да қызметтер
2 504 670
349
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың ауыл шаруашылығы және ветеринария басқармасы
2 504 670
023
Азық-түлік тауарларының өңірлік тұрақтандыру қорларын қалыптастыру
2 504 670
11
Өнеркәсіп, сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
1 180 960
2
Сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
1 180 960
344
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың сәулет, қала құрылысы және жер қатынастары басқармасы

5 859
044
Субсидирование стоимости удобрений (за исключением органических)
122 146
050
Возмещение части расходов, понесенных субъектом агропромышленного комплекса, при инвестиционных вложениях
1 427 200
053
Субсидирование развития племенного животноводства, повышение продуктивности и качества продукции животноводства
1 041 773
056
Субсидирование ставок вознаграждения при кредитовании, а также лизинге на приобретение сельскохозяйственных животных, техники и технологического оборудования
256 625
057
Субсидирование затрат перерабатывающих предприятий на закуп сельскохозяйственной продукции для производства продуктов ее глубокой переработки в сфере животноводства
807 430
059
Субсидирование затрат ревизионных союзов сельскохозяйственных кооперативов на проведение внутреннего аудита сельскохозяйственных кооперативов
18 202
2
Водное хозяйство
1 493 896
303
Управление развития комфортной городской среды города республиканского значения, столицы
1 493 896
009
Обеспечение функционирования водохозяйственных сооружений, находящихся в коммунальной собственности
1 493 896
3
Лесное хозяйство
112 819
303
Управление развития комфортной городской среды города республиканского значения, столицы
112 819
021
Охрана, защита, воспроизводство лесов и лесоразведение
112 819
5
Охрана окружающей среды
484 354
303
Управление развития комфортной городской среды города республиканского значения, столицы
484 354
001
Услуги по реализации государственной политики в сфере охраны окружающей среды на местном уровне
145 406
006
Содержание и защита особо охраняемых природных территорий
213 921
012
Капитальные расходы государственного органа
63 458
032
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
61 569
6
Земельные отношения
4 836 266
344
Управление архитектуры, градостроительства и земельных отношений города республиканского значения, столицы
4 836 266
010
Изъятие, в том числе путем выкупа, земельных участков для государственных надобностей и связанное с этим отчуждение недвижимого имущества
4 836 266
9
Прочие услуги в области сельского, водного, лесного, рыбного хозяйства, охраны окружающей среды и земельных отношений
2 504 670
349
Управление сельского хозяйства и ветеринарии города республиканского значения, столицы
2 504 670
023
Формирование региональных стабилизационных фондов продовольственных товаров
2 504 670
11
Промышленность, архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
1 180 960
2
Архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
1 180 960
344
Управление архитектуры, градостроительства и земельных отношений города республиканского значения, столицы

082
"Бизнестің жол картасы-2025" бизнесті қолдау мен дамытудың мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде жаңа бизнес-идеяларды іске асыру үшін жас кәсіпкерлерге мемлекеттік гранттар беру
46 000
9
Басқалар
11 215 791
123
Қаладағы аудан әкімінің аппараты
2 386 081
096
Мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобалар бойынша мемлекеттік міндеттемелерді орындау
2 386 081
303
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың қалалық жайлы ортаны дамыту басқармасы
174 477
096
Мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобалар бойынша мемлекеттік міндеттемелерді орындау
174 477
309
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың Энергетика және инфрақұрылымды дамыту басқармасы
375 000
096
Мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобалар бойынша мемлекеттік міндеттемелерді орындау
375 000
348
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары басқармасы
1 679 687
096
Мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобалар бойынша мемлекеттік міндеттемелерді орындау
1 679 687
353
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың денсаулық сақтау басқармасы
3 198 211
096
Мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобалар бойынша мемлекеттік міндеттемелерді орындау
3 198 211
356
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың қаржы басқармасы
2 450 000
013
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың жергілікті атқарушы органының резервi
2 450 000
357
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың экономика және бюджеттік жоспарлау басқармасы
81 362
003
Жергілікті бюджеттік инвестициялық жобалардың техникалық-экономикалық негіздемелерін және мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобалардың, оның ішінде концессиялық жобалардың конкурстық құжаттамаларын әзірлеу немесе түзету, сондай-ақ қажетті сараптамаларын жүргізу, мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобаларды, оның ішінде концессиялық жобаларды консультациялық сүйемелдеу
80 562
096
Мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобалар бойынша мемлекеттік міндеттемелерді орындау
800
360
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың білім басқармасы
246 022
096
Мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобалар бойынша мемлекеттік міндеттемелерді орындау
246 022
381
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың дене шынықтыру және спорт басқармасы
428 177
096
Мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобалар бойынша мемлекеттік міндеттемелерді орындау
428 177
393
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың кәсіпкерлік және индустриалды-инновациялық даму басқармасы
196 774
001
Жергілікті деңгейде кәсіпкерлік және индустриалдық-инновациялық қызметті дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
194 874
003
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары

082
Предоставление государственных грантов молодым предпринимателям для реализации новых бизнес-идей в рамках Государственной программы поддержки и развития бизнеса "Дорожная карта бизнеса-2025"
46 000
9
Прочие
11 215 791
123
Аппарат акима района в городе
2 386 081
096
Выполнение государственных обязательств по проектам государственно-частного партнерства
2 386 081
303
Управление развития комфортной городской среды города республиканского значения, столицы
174 477
096
Выполнение государственных обязательств по проектам государственно-частного партнерства
174 477
309
Управление энергетики и развития инфраструктуры города республиканского значения, столицы
375 000
096
Выполнение государственных обязательств по проектам государственно-частного партнерства
375 000
348
Управление пассажирского транспорта и автомобильных дорог города республиканского значения, столицы
1 679 687
096
Выполнение государственных обязательств по проектам государственно-частного партнерства
1 679 687
353
Управление здравоохранения города республиканского значения, столицы
3 198 211
096
Выполнение государственных обязательств по проектам государственно-частного партнерства
3 198 211
356
Управление финансов города республиканского значения, столицы
2 450 000
013
Резерв местного исполнительного органа города республиканского значения, столицы
2 450 000
357
Управление экономики и бюджетного планирования города республиканского значения, столицы
81 362
003
Разработка или корректировка, а также проведение необходимых экспертиз технико-экономических обоснований местных бюджетных инвестиционных проектов и конкурсных документаций проектов государственно-частного партнерства, концессионных проектов, консультативное сопровождение проектов государственно-частного партнерства и концессионных проектов
80 562
096
Выполнение государственных обязательств по проектам государственно-частного партнерства
800
360
Управление образования города республиканского значения, столицы
246 022
096
Выполнение государственных обязательств по проектам государственно-частного партнерства
246 022
381
Управление физической культуры и спорта города республиканского значения, столицы
428 177
096
Выполнение государственных обязательств по проектам государственно-частного партнерства
428 177
393
Управление предпринимательства и индустриально-инновационного развития города республиканского значения, столицы
196 774
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области развития предпринимательства и индустриально-инновационного развития
194 874
003
Капитальные расходы государственного органа

31 980
018
Денсаулық сақтау саласындағы ақпараттық талдамалық қызметтер
39 865
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
8 776 230
1
Әлеуметтiк қамсыздандыру
2 357 374
333
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың жұмыспен қамту және әлеуметтік қорғау басқармасы
1 275 919
002
Жалпы үлгідегі медициналық-әлеуметтік мекемелерде (ұйымдарда), арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында, әлеуметтік қызмет көрсету орталықтарында қарттар мен мүгедектерге арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
77 688
020
Психоневрологиялық медициналық-әлеуметтік мекемелерде (ұйымдарда), арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында, әлеуметтік қызмет көрсету орталықтарында психоневрологиялық аурулармен ауыратын мүгедектер үшін арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
632 826
022
Балалар психоневрологиялық медициналық-әлеуметтік мекемелерінде (ұйымдарда), арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында, әлеуметтік қызмет көрсету орталықтарында психоневрологиялық патологиялары бар мүгедек балалар үшін арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
565 405
360
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың білім басқармасы
481 455
016
Жетiм балаларды, ата-анасының қамқорлығынсыз қалған балаларды әлеуметтiк қамсыздандыру
380 929
037
Әлеуметтік сауықтандыру
100 526
373
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың құрылыс басқармасы
600 000
039
Әлеуметтік қамтамасыз ету объектілерін салу және реконструкциялау
600 000
2
Әлеуметтiк көмек
5 785 534
333
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың жұмыспен қамту және әлеуметтік қорғау басқармасы
5 785 534
003
Жұмыспен қамту бағдарламасы
1 057 616
004
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
1 043 639
007
Тұрғын үйге көмек көрсету
32 884
008
Жергілікті өкілді органдардың шешімі бойынша азаматтардың жекелеген санаттарына әлеуметтік көмек
1 414 946
009
Мүгедектерді әлеуметтік қолдау
1 074 184
015
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектердi мiндеттi гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, қозғалуға қиындығы бар бірінші топтағы мүгедектерге жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектерге қолмен көрсететiн тіл маманының қызметтерін ұсыну
621 729
016
Белгілі бір тұрғылықты жері жоқ адамдарды әлеуметтік бейімдеу
150 267
030
Жұмыспен қамту орталықтарын қамтамасыз ету
390 269
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
633 322
306
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың Мемлекеттік еңбек инспекциясы басқармасы
56 835
001
Жергілікті деңгейде еңбек қатынастарын реттеу саласында мемлекеттік саясатты іске асыру бойынша қызметтер
56 835
333
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың жұмыспен қамту және әлеуметтік қорғау басқармасы

31 980
018
Информационно-аналитические услуги в области здравоохранения
39 865
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
8 776 230
1
Социальное обеспечение
2 357 374
333
Управление занятости и социальной защиты города республиканского значения, столицы
1 275 919
002
Предоставление специальных социальных услуг для престарелых и инвалидов в медико-социальных учреждениях (организациях) общего типа, в центрах оказания специальных социальных услуг, в центрах социального обслуживания
77 688
020
Предоставление специальных социальных услуг для инвалидов с психоневрологическими заболеваниями, в психоневрологических медико-социальных учреждениях (организациях), в центрах оказания специальных социальных услуг, в центрах социального обслуживания
632 826
022
Предоставление специальных социальных услуг для детей-инвалидов с психоневрологическими патологиями в детских психоневрологических медико-социальных учреждениях (организациях), в центрах оказания специальных социальных услуг, в центрах социального обслуживания
565 405
360
Управление образования города республиканского значения, столицы
481 455
016
Социальное обеспечение сирот, детей, оставшихся без попечения родителей
380 929
037
Социальная реабилитация
100 526
373
Управление строительства города республиканского значения, столицы
600 000
039
Строительство и реконструкция объектов социального обеспечения
600 000
2
Социальная помощь
5 785 534
333
Управление занятости и социальной защиты города республиканского значения, столицы
5 785 534
003
Программа занятости
1 057 616
004
Государственная адресная социальная помощь
1 043 639
007
Оказание жилищной помощи
32 884
008
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
1 414 946
009
Социальная поддержка инвалидов
1 074 184
015
Обеспечение нуждающихся инвалидов обязательными гигиеническими средствами, предоставление социальных услуг индивидуального помощника для инвалидов первой группы, имеющих затруднение в передвижении, и специалиста жестового языка для инвалидов по слуху в соответствии с индивидуальной программой реабилитации инвалида
621 729
016
Социальная адаптация лиц, не имеющих определенного местожительства
150 267
030
Обеспечение деятельности центров занятости
390 269
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
633 322
306
Управление государственной инспекции труда города республиканского значения, столицы
56 835
001
Услуги по реализации государственной политики в области регулирования трудовых отношений на местном уровне
56 835
333
Управление занятости и социальной защиты города республиканского значения, столицы