2022-2024 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы
Жамбыл облысы Жамбыл аудандық мәслихатының 2021 жылғы 27 желтоқсандағы № 13-2 шешімі. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2021 жылғы 29 желтоқсанда № 26207 болып тіркелді
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексінің 75-бабына және "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңының 6-бабына сәйкес Жамбыл аудандық мәслихаты ШЕШТІ:
1. 2022-2024 жылдарға арналған аудандық бюджет 1, 2, 3 қосымшаларына сәйкес, оның ішінде 2022 жылға келесідей көлемде бекітілсін:
1) кірістер – 18 239 326 мың теңге, оның ішінде;
салықтық түсімдер – 4 045 186 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 10 372 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 99 000 мың теңге;
трансферттер түсімі – 14 084 768 мың теңге.
2) шығындар – 18 928 188 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 67 285 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 22 973 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 30 867 мың теңге;
4) қаржы активтерімен жасалатын операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 680 968 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) –680 968 мың теңге:
қарыздар түсімі – 22 973 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 30 024 мың теңге;
бюджет қаражаттары қалдықтарының қозғалысы – 688 019 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Жамбыл облысы Жамбыл аудандық мәслихатының 05.12.2022 № 26-2 (01.01.2022 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
2. 2022 жылға ауылдық округтердің бюджеттеріне берілетін трансферттердің бөлінуі Жамбыл ауданы әкімінің қаулысы негізінде айқындалады.

О районном бюджете на 2022-2024 годы
Решение Жамбылского районного маслихата Жамбылской области от 27 декабря 2021 года № 13-2. Зарегистрировано в Министерстве юстиции Республики Казахстан 29 декабря 2021 года № 26207
В соответствии со статьей 75 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, статьей 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" Жамбылский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить районный бюджет на 2022-2024 годы согласно приложениям 1, 2, 3 к настоящему решению, в том числе на 2022 год в следующих объемах:
1) доходы – 18 239 326 тысяч тенге:
налоговые поступления – 4 045 186 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 10 372 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 99 000 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 14 084 768 тысяч тенге.
2) затраты – 18 928 188 тысяч тенге:
3) чистое бюджетное кредитование – 67 285 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 22 973 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов 30 867 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге:
приобретение финансовых активов – 0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 680 968 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 680 968 тысяч тенге:
поступление займов – 22 973 тысяч тенге;
погашение займов – 30 024 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 688 019 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 - в редакции решения Жамбылского районного маслихата Жамбылской области от 05.12.2022 № 26-2 (вводится в действие с 01.01.2022).
2. Объем трансфертов бюджетам аульных округов на 2022 год определяются на основании постановления акимата Жамбылского района.

3. 2022 жылға аудандық жергілікті атқарушы органның резерві 4 937 мың теңге мөлшерінде бекітілсін.
Ескерту. 3-тармақ жаңа редакцияда - Жамбыл облысы Жамбыл аудандық мәслихатының 05.12.2022 № 26-2 (01.01.2022 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
4. Осы шешім 2022 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Жамбыл аудандық
мәслихат хатшысы Р. Сеитов
Жамбыл аудандық
мәслихатының 2021 жылғы 27
желтоқсандағы № 13-2
шешіміне 1 қосымша
2022 жылға арналған Жамбыл ауданының бюджеті

3. Утвердить резерв местного исполнительного органа района на 2022 год в объеме 4 937 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 3 - в редакции решения Жамбылского районного маслихата Жамбылской области от 05.12.2022 № 26-2 (вводится в действие с 01.01.2022).
4. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2022 года.
Секретарь Жамбылского
районного маслихата Р. Сеитов
Приложение №1 к решению
Жамбылского районного
маслихата от 27 декабря 2021
года № 13-2
Бюджет Жамбылского района на 2022 год

57350
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
1110
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
67537
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедек балаларды материалдық қамтамасыз ету
5274
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтік көмек көрсету
54940
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектерді протездік-ортопедиялық көмек, сурдотехникалық құралдар, тифлотехникалық құралдар, санаторий-курортық емделу, міндетті гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, арнаулы жүріп тұру құралдары, қозғалуға қиындығы бар бірінші топтағы мүгедектерге жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектерге қолмен көрсететін тіл мамандарының қызметтерімен қамтамасыз ету
62088
023
Жұмыспен қамту орталықтарының қызметін қамтамасыз ету
135425
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
185057
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
51658
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
1305
021
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
696
050
Қазақстан Республикасында мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту
120775
054
Үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыру
800
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдарының күрделі шығыстары
143
113
Жергілікті бюджеттерден берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
9680
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
1000
094
Әлеуметтік көмек ретінде тұрғын үй сертификаттарын беру
1000
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
1923175
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
993027
003
Мемлекеттік тұрғын үй қорын сақтауды ұйымдастыру
13595
058
Елді мекендердегі сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамыту
979432
463
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жер қатынастары бөлімі
1283
016
Мемлекет мұқтажы үшін жер учаскелерін алу
1283
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
623932
004
Нәтижелі жұмыспен қамтуды және жаппай кәсіпкерлікті дамыту бағдарламасы шеңберінде жетіспейтін инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды дамыту және/немесе салу
623932
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
273492
012
Сумен жабдықтау және су бұру жүйесінің жұмыс істеуі

57350
006
Оказание жилищной помощи
1110
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
67537
010
Материальное обеспечение детей-инвалидов, воспитывающихся и обучающихся на дому
5274
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
54940
017
Обеспечение нуждающихся инвалидов протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой реабилитации инвалида
62088
023
Обеспечение деятельности центров занятости населения
135425
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
185057
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
51658
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
1305
021
Капитальные расходы государственного органа
696
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни инвалидов в Республике Казахстан
120775
054
Размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях
800
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
143
113
Целевые текущие трансферты из местных бюджетов
9680
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
1000
094
Предоставление жилищных сертификатов как социальная помощь
1000
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
1923175
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
993027
003
Организация сохранения государственного жилищного фонда
13595
058
Развитие системы водоснабжения и водоотведения в сельских населенных пунктах
979432
463
Отдел земельных отношений района (города областного значения)
1283
016
Изъятие земельных участков для государственных нужд
1283
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
623932
004
Проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
623932
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
273492
012
Функционирование системы водоснабжения и водоотведения

2550
09
Отын энергетика және жер қойнауын пайдалану
21491
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
21491
036
Газ тасымалдау жүйесін дамыту
21491
10
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар дүниесін қорғау, жер қатынастары
112395
453
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және бюджеттік жоспарлау бөлімі
14739
099
Мамандарға әлеуметтік қолдау көрсету жөніндегі шараларды іске асыру
14739
462
Ауданның ( облыстық маңызы бар қаланың) ауыл шаруашылығы бөлімі
41104
001
Жергілікті деңгейде ауыл шаруашылығы саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
40099
006
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
1005
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
21690
010
Ауылшаруашылығы объектілерін дамыту
21690
463
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жер қатынастары бөлімі
34862
001
Аудан (облыстық маңызы бар қала) аумағында жер қатынастарын реттеу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
31497
006
Аудандардың, облыстық маңызы бар, аудандық маңызы бар қалалардың, кенттердiң, ауылдардың, ауылдық округтердiң шекарасын белгiлеу кезiнде жүргiзiлетiн жерге орналастыру
3000
007
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
365
11
Өнеркәсіп, сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
115531
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
115531
001
Құрылыс, облыс қалаларының, аудандарының және елді мекендерінің сәулеттік бейнесін жақсарту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру және ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) аумағын оңтайла және тиімді қала құрылыстық игеруді қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
35143
013
Аудан аумағында қала құрылысын дамытудың кешенді схемаларын аудандық (облыстық) маңызы бар қалалардың, кенттердің және өзге де ауылдық елді мекендердің бас жоспарын әзірлеу
80236
015
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
152
12
Көлік және коммуникация
233021
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
233021
023
Автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз ету
63215
045
Аудандық маңызы бар автомобиль жолдарын және елді мекендердің көшелерін күрделі және орташа жөндеу
169806
13
Басқалар
962556
452
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) қаржы бөлімі
4937
012
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жергілікті атқарушы органының резерві
4937
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі

2550
09
Топливно-энергетический комплекс и недропользование
21491
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
21491
036
Развитие газотранспортной системы
21491
10
Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения
112395
453
Отдел экономики и бюджетного планирования района (города областного значения)
14739
099
Реализация мер по оказанию социальной поддержки специалистов
14739
462
Отдел сельского хозяйства района (города областного значения)
41104
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере сельского хозяйства
40099
006
Капитальные расходы государственного органа
1005
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
21690
010
Развитие объектов сельского хозяйства
21690
463
Отдел земельных отношений района (города областного значения)
34862
001
Услуги по реализации государственной политики в области регулирования земельных отношений на территории района (города областного значения)
31497
006
Землеустройство, проведимое при установлении границ районов, городов областного значения, районного значения, сельских округов, поселков, сел.
3000
007
Капитальные расходы государственного органа
365
11
Промышленность, архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
115531
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
115531
001
Услуги по реализации государственной политики в области строительства, улучшения архитектурного облика городов, районов и населенных пунктов области и обеспечению рационального и эффективного градостроительного освоения территории района (города областного значения)
35143
013
Разработка схем градостроительного развития территорий района, генеральных планов городов районного (областного) значения, поселков и иных сельских населенных пунков
80236
015
Капитальные расходы государственного органа
152
12
Транспорт и коммуникации
233021
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
233021
023
Обеспечение функционирования автомобильных дорог
63215
045
Капитальный и средний ремонт автомобильных дорог районного значения и улиц населенных пунктов
169806
13
Прочие
962556
452
Отдел финансов района (города областного значения)
4937
012
Резерв местного исполнительного органа района (города областного значения)
4937
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)

36940
004
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
425
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
673589
001
Жергілікті деңгейде тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
46832
113
Жергілікті бюджеттерден берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
626757
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
4000
040
Мемлекеттік органдардың объектілерін дамыту
4000
494
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) кәсіпкерлік және өнеркәсіп бөлімі
21912
001
Жергілікті деңгейде кәсіпкерлікті, өнеркәсіпті және туризмді дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
21612
003
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
300
02
Қорғаныс
16262
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
16262
005
Жалпыға бірдей әскери міндетті атқару шеңберіндегі іс-шаралар
7744
007
Аудандық (қалалық) ауқымдағы дала өрттерінің, сондай-ақ мемлекеттік өртке қарсы қызмет органдардың құрылмаған елді мекендердің алдын алу және оларды сөндіру жөніндегі іс-шаралар
8518
03
Қоғамдық тәртіп, қауіпсіздік, құқықтық, сот, қылмыстық-атқару қызметі
500
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
500
021
Елдi мекендерде жол қозғалысы қауiпсiздiгін қамтамасыз ету
500
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
1575608
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
521591
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
521591
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
910258
002
Жұмыспен қамту бағдарламасы
555619
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
57350
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
5000
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
38813
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедек балаларды материалдық қамтамасыз ету
6624
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтік көмек көрсету
54940
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектерді протездік-ортопедиялық көмек, сурдотехникалық құралдар, тифлотехникалық құралдар, санаторий-курортық емделу, міндетті гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, арнаулы жүріп тұру құралдары, қозғалуға қиындығы бар бірінші топтағы мүгедектерге жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектерге қолмен көрсететін тіл мамандарының қызметтерімен қамтамасыз ету

36940
004
Капитальные расходы государственного органа
425
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
673589
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог
46832
113
Целевые текущие трансферты из местных бюджетов
626757
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
4000
040
Развитие объектов государственных органов
4000
494
Отдел предпринимательства и промышленности района (города областного значения)
21912
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области развития предпринимательства, промышленности и туризма
21612
003
Капитальные расходы государственного органа
300
02
Оборона
16262
122
Аппарат акима района (города областного значения)
16262
005
Мероприятия в рамках исполнения всеобщей воинской обязанности
7744
007
Мероприятия по профилактике и тушению степных пожаров районного (городского) масштаба, а также пожаров в населенных пунктах, в которых не созданы органы государственной противопожарной службы
8518
03
Общественный порядок, безопасность, правовая, судебная, уголовно-исполнительная деятельность
500
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
500
021
Обеспечение безопасности дорожного движения в населенных пунктах
500
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
1575608
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
521591
005
Государственная адресная социальная помощь
521591
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
910258
002
Программа занятости
555619
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
57350
006
Оказание жилищной помощи
5000
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
38813
010
Материальное обеспечение детей-инвалидов, воспитывающихся и обучающихся на дому
6624
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
54940
017
Обеспечение нуждающихся инвалидов протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой реабилитации инвалида