2022-2024 жылдарға арналған Меркі аудандық бюджет туралы
Жамбыл облысы Меркі аудандық мәслихатының 2021 жылғы 24 желтоқсандағы № 19-3 шешімі. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2021 жылғы 28 желтоқсанда № 26164 болып тіркелді
Меркі аудандық мәслихаты ШЕШТІ:
1. 2022-2024 жылдарға арналған аудандық бюджет тиісінше осы шешімнің 1, 2, 3 –қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2022 жылға келесіндей көлемде бекітілсін:
1) кірістер – 17940503 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 3112123 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 51066 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 42700 мың теңге;
трансферттердің түсімдері – 14734614 мың теңге;
2) шығындар – 18075174 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 119521 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 165402 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 45881 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге;
қаржы активтерін сатып алу – 0 мың теңге;
мемлекеттік қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
5) бюджеттің тапшылығы (профициті) – -254192 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитті пайдалану) – 254192 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі – 165402 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 45881 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 134671 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Жамбыл облысы Меркі аудандық мәслихатының 05.12.2022 № 37-2 (01.01.2022 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
2. 2022 жылға арналған аудан бюджетінде облыстық бюджетінен берілетін субвенциялардың көлемі 10840367 мың теңге сомасында көзделгені ескерілсін.
3. 2022 жылы аудандық бюджеттен ауылдық бюджеттерге берілетін бюджеттік субвенция 404158 мың теңге сомасында белгіленсін, соның ішінде:
Ақтоған ауылдық округіне -33017 мың теңге;
Жамбыл ауылдық округіне – 45681 мың теңге;
Сарымолдаев ауылдық округіне – 22188 мың теңге;
Ойтал ауылдық округіне – 42845 мың теңге;
Т.Рыскулов ауылдық округіне – 28798 мың теңге;
Сұрат ауылдық округіне – 27366 мың теңге;
Жаңатоған ауылдық округіне –29978 мың теңге;
Андас Батыр ауылдық округіне – 37720 мың теңге;
Кенес ауылдық округіне – 28129 мың теңге;
Тәтті ауылдық округіне – 26891 мың теңге;
Ақарал ауылдық округіне – 27312 мың теңге;
Ақермен ауылдық округіне – 28209 мың теңге;
Аспара ауылдық округіне – 26024 мың теңге

О районном бюджете на 2022-2024 годы
Решение Меркенского районного маслихата Жамбылской области от 24 декабря 2021 года № 19-3. Зарегистрировано в Министерстве юстиции Республики Казахстан 28 декабря 2021 года № 26164
Меркенский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить районный бюджет на 2022-2024 годы согласно приложениям 1, 2, 3, к настоящему решению соответственно, в том числе на 2022 год в следующих объемах:
1) доходы – 17940503 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 3112123 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 51066 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 42700 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 14734614 тысяч тенге;
2) затраты – 18075174 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 119521 тысяч тенге;
бюджетные кредиты – 165402 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 45881 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге;
приобретение финансовых активов – 0 тысяч тенге;
поступление от продажи финансовых активов государства – 0 тысяч тенге;
5) дефицит бюджета (профицит) – - 254192 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита бюджета (использование профицита) – 254192 тысяч тенге;
поступление займов –165402 тысяч тенге;
погашение займов – 45881 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств –134671 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 - в редакции решения Меркенского районного маслихата Жамбылской области от 05.12.2022 № 37-2 (вводится в действие с 01.01.2022).
2. Предусмотреть в районном бюджете на 2022 год объем субвенций, передаваемых из областного бюджета в сумме 10 840 367 тысяч тенге.
3. Предусмотреть в районном бюджете на 2022 год объем субвенций, передаваемых из районного бюджета в бюджеты сельских округов в сумме 404158 тысяч тенге, в том числе:
Актоганский сельский округ - 33017 тысяч тенге;
Жамбылский сельский округ –45681 тысяч тенге;
Сарымолдаевский сельский округ – 22188 тысяч тенге;
Ойталский сельский округ –42845 тысяч тенге;
Т.Рыскуловский сельский округ –28798 тысяч тенге;
Суратский сельский округ –27366 тысяч тенге;
Жанатоганский сельский округ – 29978 тысяч тенге;
Андас батырский сельский округ – 37720 тысяч тенге;
Кенеский сельский округ – 28129 тысяч тенге;
Таттинский сельский округ –26891 тысяч тенге;
Акаралский сельский округ – 27312 тысяч тенге;
Акерменский сельский округ – 28209 тысяч тенге;
Аспаринский сельский округ – 26024 тысяч тенге;

4. Аудандық жергілікті атқарушы органның резерві 15000 мың теңге мөлшерінде бекітілсін.
5. 2022 жылға көрсетілген нысаналы трансферттердің сомаларын ауылдық округтер бюджеттеріне бөлінуі аудан әкімінің қаулысы негізінде айқындалады.
6. Осы шешімнің орындалуына бақылау жетінші шақырылған аудандық мәслихаттың әлеуметтік –экономикалық, қаржы, бюджет пен салық және жергілікті өзін-өзі басқару, индустриялық-инновациялық даму мәселелері жөніндегі тұрақты комиссиясына жүктелсін

4. Утвердить резерв местного исполнительного органа района в сумме 15000 тысяч тенге.
5. Распределение сумм целевых трансфертов на 2022 год бюджетам сельских округов определяются на основании постановления акимата района.
6. Контроль за исполнением данного решения возложить на постоянную комиссию седьмого созыва районного маслихата по вопросам социально-экономического, финансов, бюджету и налогам, местного самоуправления и индустриально-инновационного развития.

5500
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
104329
453
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және бюджеттік жоспарлау бөлімі
50897
001
Экономикалық саясатты, мемлекеттік жоспарлау жүйесін қалыптастыру және дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
49989
004
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
908
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
941411
001
Жергілікті деңгейде тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
97930
013
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
12700
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
830781
494
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) кәсіпкерлік және өнеркәсіп бөлімі
33827
001
Жергілікті деңгейде кәсіпкерлікті және өнеркәсіпті дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
26487
003
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
7340
02
Қорғаныс
14552
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
14552
005
Жалпыға бірдей әскери міндетті атқару шеңберіндегі іс-шаралар
1650
007
Аудандық (қалалық) ауқымдағы дала өрттерінің, сондай-ақ мемлекеттік өртке қарсы қызмет органдары құрылмаған елдi мекендерде өрттердің алдын алу және оларды сөндіру жөніндегі іс-шаралар
12902
03
Қоғамдық тәртіп, қауіпсіздік, құқықтық, сот, қылмыстық-атқару қызметі
18361
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
18361
021
Елдi мекендерде жол қозғалысы қауiпсiздiгін қамтамасыз ету
18361
06
Әлеуметтік көмек және әлеуметтік қамсыздандыру
1724067
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
315295
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
314846
057
Атаулы мемлекеттік әлеуметтік көмек алушылар болып табылатын жеке тұлғаларды телевизиялық абоненттiк жалғамалармен қамтамасыз ету
449
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
1195001
002
Жұмыспен қамту бағдарламасы
827563
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
50703
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
1029
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
104684
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедек балаларды материалдық қамтамасыз ету

5500
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
104329
453
Отдел экономики и бюджетного планирования района (города областного значения)
50897
001
Услуги по реализации государственной политики в области формирования и развития экономической политики, системы государственного планирования
49989
004
Капитальные расходы государственного органа
908
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
941411
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог
97930
013
Капитальные расходы государственного органа
12700
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
830781
494
Отдел предпринимательства и промышленности района (города областного значения)
33827
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области развития предпринимательства и промышленности
26487
003
Капитальные расходы государственного органа
7340
02
Оборона
14552
122
Аппарат акима района (города областного значения)
14552
005
Мероприятия в рамках исполнения всеобщей воинской обязанности
1650
007
Мероприятия по профилактике и тушению степных пожаров районного (городского) масштаба, а также пожаров в населенных пунктах, в которых не созданы органы государственной противопожарной службы
12902
03
Общественный порядок, безопасность, правовая, судебная, уголовно-исполнительная деятельность
18361
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
18361
021
Обеспечение безопасности дорожного движения в населенных пунктах
18361
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
1724067
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
315295
005
Государственная адресная социальная помощь
314846
057
Обеспечение физических лиц, являющихся получателями государственной адресной социальной помощи, телевизионными абонентскими приставками
449
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
1195001
002
Программа занятости
827563
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
50703
006
Оказание жилищной помощи
1029
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
104684
010
Материальное обеспечение детей-инвалидов, воспитывающихся и обучающихся на дому

31212
006
Аудандық (облыстық маңызы бар қалалық) деңгейде спорттық жарыстар өткiзу
500
007
Әртүрлi спорт түрлерi бойынша аудан (облыстық маңызы бар қала) құрама командаларының мүшелерiн дайындау және олардың облыстық спорт жарыстарына қатысуы
8100
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
0
008
Cпорт объектілерін дамыту
0
455
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мәдениет және тілдерді дамыту бөлімі
163740
006
Аудандық (қалалық) кiтапханалардың жұмыс iстеуi
162739
007
Мемлекеттік тілді және Қазақстан халқының басқа да тілдерін дамыту
1001
456
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ішкі саясат бөлімі
25121
002
Мемлекеттік ақпараттық саясат жүргізу жөніндегі қызметтер
25121
455
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мәдениет және тілдерді дамыту бөлімі
31984
001
Жергілікті деңгейде тілдерді және мәдениетті дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
25810
010
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
435
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
5202
032
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелерінің және ұйымдарының күрделі шығыстары
537
456
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ішкі саясат бөлімі
131628
001
Жергілікті деңгейде ақпарат, мемлекеттілікті нығайту және азаматтардың әлеуметтік сенімділігін қалыптастыру саласында мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
58285
003
Жастар саясаты саласында іс-шараларды іске асыру
69327
006
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
424
032
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
3592
10
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар дүниесін қорғау, жер қатынастары
116704
462
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ауыл шаруашылығы бөлімі
44240
001
Жергілікті деңгейде ауыл шаруашылығы саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
44240
463
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жер қатынастары бөлімі
47712
001
Аудан (облыстық маңызы бар қала) аумағында жер қатынастарын реттеу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
47212
007
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
500
453
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және бюджеттік жоспарлау бөлімі
24752
099
Мамандардың әлеуметтік көмек көрсетуі жөніндегі шараларды іске асыру
24752
11
Өнеркәсіп, сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
138157
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
138157
001
Құрылыс, облыс қалаларының, аудандарының және елді мекендерінің сәулеттік бейнесін жақсарту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру және ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) аумағын оңтайла және тиімді қала құрылыстық игеруді қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер

31212
006
Проведение спортивных соревнований на районном (города областного значения) уровне
500
007
Подготовка и участие членов сборных команд района (города областного значения) по различным видам спорта на областных спортивных соревнованиях
8100
455
Отдел культуры и развития языков района (города областного значения)
163770
006
Функционирование районных (городских) библиотек
162739
007
Развитие государственного языка и других языков народа Казахстана
1001
456
Отдел внутренней политики района (города областного значения)
25121
002
Услуги по проведению государственной информационной политики
25121
455
Отдел культуры и развития языков района (города областного значения)
31984
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области развития языков и культуры
25810
010
Капитальные расходы государственного органа
435
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
5202
032
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
537
456
Отдел внутренней политики района (города областного значения)
131628
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области информации, укрепления государственности и формирования социального оптимизма граждан
58285
003
Реализация мероприятий в сфере молодежной политики
69327
006
Капитальные расходы государственного органа
424
032
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
3592
10
Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения
116704
462
Отдел сельского хозяйства района (города областного значения)
44240
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере сельского хозяйства
44240
463
Отдел земельных отношений района (города областного значения)
47712
001
Услуги по реализации государственной политики в области регулирования земельных отношений на территории района (города областного значения)
47212
007
Капитальные расходы государственного органа
500
453
Отдел экономики и бюджетного планирования района (города областного значения)
24752
099
Реализация мер по оказанию социальной поддержки специалистов
24752
11
Промышленность, архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
138157
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
138157
001
Услуги по реализации государственной политики в области строительства, улучшения архитектурного облика городов, районов и населенных пунктов области и обеспечению рационального и эффективного градостроительного освоения территории района (города областного значения)

27542
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектерді протездік-ортопедиялық көмек, сурдотехникалық құралдар, тифлотехникалық құралдар, санаторий-курорттық емделу, міндетті гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, арнаулы жүріп-тұру құралдары, қозғалуға қиындығы бар бірінші топтағы мүгедектерге жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектерге қолмен көрсететін тіл маманының қызметтері мен қамтамасыз ету
62680
023
Жұмыспен қамту орталықтарының қызметін қамтамасыз ету
197136
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
154837
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
62748
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
4141
050
Қазақстан Республикасында мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту
80948
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
7000
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
565099
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
340801
026
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) коммуналдық меншігіндегі жылу жүйелерін қолдануды ұйымдастыру
274697
012
Сумен жабдықтау және су бұру жүйесінің жұмыс істеуі
66104
033
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыру
107305
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
116993
004
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыру
94993
098
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйлерін сатып алу
22000
08
Мәдениет, спорт, туризм және ақпараттық кеңiстiк
581205
455
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мәдениет және тілдерді дамыту бөлімі
221724
003
Мәдени-демалыс жұмысын қолдау
221724
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
2500
011
Мәдениет объектілерін дамыту
2500
465
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) дене шынықтыру және спорт бөлімі
62769
001
Жергілікті деңгейде дене шынықтыру және спорт саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
20728
005
Ұлттық және бұқаралық спорт түрлерін дамыту
35441
006
Аудандық (облыстық маңызы бар қалалық) деңгейде спорттық жарыстар өткiзу
1000
007
Әртүрлi спорт түрлерi бойынша аудан (облыстық маңызы бар қала) құрама командаларының мүшелерiн дайындау және олардың облыстық спорт жарыстарына қатысуы
5600

27542
017
Обеспечение нуждающихся инвалидов обязательными гигиеническими средствами и предоставление услуг специалистами жестового языка, индивидуальными помощниками в соответствии с индивидуальной программой реабилитации инвалида
62680
023
Обеспечение деятельности центров занятости населения
197136
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
154837
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
62748
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
4141
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни инвалидов в Республике Казахстан
80948
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
7000
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
565099
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
340801
026
Организация эксплуатации тепловых сетей, находящихся в коммунальной собственности районов (городов областного значения)
274697
012
Функционирование системы водоснабжения и водоотведения
66104
033
Проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
107305
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
116993
004
Проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
94993
098
Приобретение жилья коммунального жилищного фонда
22000
08
Культура, спорт, туризм и информационное пространство
581205
455
Отдел культуры и развития языков района (города областного значения)
221724
003
Поддержка культурно-досуговой работы
221724
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
2500
011
Развитие объектов культуры
2500
465
Отдел физической культуры и спорта района (города областного значения)
62769
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере физической культуры и спорта
20728
005
Развитие массового спорта и национальных видов спорта
35441
006
Проведение спортивных соревнований на районном (города областного значения) уровне
1000
007
Подготовка и участие членов сборных команд района (города областного значения) по различным видам спорта на областных спортивных соревнованиях
5600