Қауымдық сервитут белгілеу туралы
Жамбыл облысы Мойынқұм ауданы әкімдігінің 2021 жылғы 29 наурыздағы № 59 қаулысы. Жамбыл облысының Әділет департаментінде 2021 жылғы 1 сәуірде № 4927 болып тіркелді
Қазақстан Республикасының 2003 жылғы 20 маусымдағы Жер Кодексіне, Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңына сәйкес, Мойынқұм ауданының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. "Парасат" ғылыми – технологиялық орталығы" акционерлік қоғамына Мойынқұм ауданы мал айдау жолы жерінен шектеулі жер телімін нысаналы пайдалануға меншікті жерді пайдалану құқығына шек қоя отырып (сервитут) пайдалы қатты қазбаларды барлау жөніндегі оперцияларды жүргізу үшін жалпы көлемі 4,0 гектар жер теліміне уақытша 2025 жылдың 03 сәуірге дейін қауымдық сервитут белгіленсін.
2. "Парасат" ғылыми – технологиялық орталығы" акционерлік қоғамы жер пайдаланушыларға қауымдық сервитут белгілеуден келтірілген шығынды толық көлемде өтеуді қамтамасыз етсін және пайдалы қатты қазбаларды барлау жөніндегі оперцияларды жүргізу жұмыстары аяқталғаннан кейін бүлінген жерді қалпына келтіру жұмыстарын жүргізсін.
3. "Мойынқұм ауданы әкімдігінің жер қатынастары бөлімі" коммуналдық мемлекеттік мекемесі заңнамаларда белгіленген тәртіппен осы қаулының әділет органдарында мемлекеттік тіркелуін қамтамасыз етсін.
4. Осы қаулының орындалуын қадағалау аудан әкімінің орынбасары Амирханов Ержан Алимхановичке жүктелсін.
5. Осы қаулы әділет органдарында мемлекеттік тіркелген күннен бастап күшіне енеді және оның алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін он күнтізбелік күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Аудан әкімі М. Мусаев

Об установлении публичного сервитута
Постановление акимата Мойынкумского района Жамбылской области от 29 марта 2021 года № 59. Зарегистрировано Департаментом юстиции Жамбылской области 1 апреля 2021 года № 4927
В соответствии с Земельном кодексом Республики Казахстан от 20 июня 2003 года, Законом Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", акимат Мойынкумского района ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Установить акционерному обществу "научно – технологический центр" Парасат" временный публичный сервитут до 03 апреля 2025 года на земельный участок общей площадью 4,0 гектара для проведения операций по разведке твердых полезных ископаемых с ограничением права собственного землепользования (сервитут) на ограниченное целевое использование земельного участка из земель скотопрогонной дороги Мойынкумского района.
2. Акционерному обществу обществу "научно – технологический центр" Парасат" обеспечить в полном объеме возмещение землепользователям убытков от установления публичного сервитута и после завершения работ по проведению операций по разведке твердых полезных ископаемых провести работы по рекультивации нарушенных земель.
3. Коммунальному государственному учреждению "Отдел земельных отношений акимата Мойынкумского района" в установленном законодательством порядке обеспечить государственную регистрацию настоящего постановления в органах юстиции.
4. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на заместителя акима района Амирханова Ержана Алимхановича.
5. Настоящее постановление вступает в силу со дня государственной регистрации в органах юстиции и вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Аким района М. Мусаев