2022-2024 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы
Жамбыл облысы Т. Рысқұлов аудандық мәслихатының 2021 жылғы 27 желтоқсандағы № 13-4 шешімі. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2021 жылғы 28 желтоқсанда № 26150 болып тіркелді
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексінің 9 бабына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін - өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңының 6 бабына сәйкес Т.Рысқұлов аудандық мәслихаты ШЕШТІ:
1. 2022-2024 жылдарға арналған аудандық бюджет тиісінше осы шешімге 1, 2 және 3- қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2022 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 15588429 мың теңге;
салықтық түсімдер -3690664 мың теңге;
салықтық емес түсімдер -24251 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер - 17364 мың теңге;
трансферттер түсімі -11856150 мың теңге;
2) шығындар - 15820377 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу -67298 мың теңге;
бюджеттік кредиттер -128646 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу -61348 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге;
қаржы активтерін сатып алу - 0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер - 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) - -299246 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) -299246 мың теңге;
қарыздар түсімі - 128646 мың теңге;
қарыздарды өтеу - 61348 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары - 231948 мың теңге.

О районном бюджете на 2022-2024 годы
Решение маслихата района Т. Рыскулова Жамбылской области от 27 декабря 2021 года № 13-4. Зарегистрировано в Министерстве юстиции Республики Казахстан 28 декабря 2021 года № 26150
В соответствии со статьей 9 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, статьей 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" маслихат района Т.Рыскулова РЕШИЛ:
1. Утвердить районный бюджет на 2022-2024 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2022 год в следующих объемах:
1) доходы – 15588429 тысяч тенге;
налоговые поступления - 3690664 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 24251 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала - 17364 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 11856150 тысяч тенге;
2) затраты - 15820377 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование - 67298 тысяч тенге;
бюджетные кредиты - 128646 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов - 61348 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами - 0 тысяч тенге;
приобретение финансовых активов - 0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства - 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета - -299246 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета - 299246 тысяч тенге;
поступление займов- 128646 тысяч тенге;
погашение займов -61348 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств - 231948 тысяч тенге.

Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Жамбыл облысы Т. Рысқұлов аудандық мәслихатының 06.12.2022 № 29-4 (01.01.2022 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
2. 2022 жылы облыстық бюджеттен аудандық бюджетке берілетін субвенция мөлшері 8032979 мың теңге сомасында белгіленсін.
3. Аудандық жергілікті атқарушы органның резерві 19025 мың теңге көлемінде бекітілсін.
4. 2022 жылға арналған аудандық бюджетте ауылдық округтердің бюжеттеріне аудандық бюджет қаржысы есебінен қарастырылған даму және ағымдағы трансферттердің бөлінуі Т.Рысқұлов ауданы әкімдігінің қаулысы негізінде айқындалады.

Сноска. Пункт 1 - в редакции решения маслихата района Т. Рыскулова Жамбылской области от 06.12.2022 № 29-4 (вводится в действие с 01.01.2022).
2. Установить объем субвенции передаваемые из областного бюджета бюджету района на 2022 год в размере 8032979 тысяч тенге.
3. Утвердить сумму резервного фонда местного исполнительного органа в размере 19025 тысяч тенге.
4. В районном бюджете на 2022 год бюджетам сельских округов предусмотреть целевые трансферты на развитие и текущие трансферты за счет средств районного бюджета, распределение которых определяются на основании постановления акимата района Т.Рыскулова.

353045
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
353045
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
960283
002
Жұмыспен қамту бағдарламасы
678538
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
45690
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
3328
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
45367
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедек балаларды материалдық қамтамасыз ету
3717
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
69200
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектерді протездік-ортопедиялық көмек, сурдотехникалық құралдар, тифлотехникалық құралдар, санаторий-курорттық емделу, міндетті гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, арнаулы жүріп-тұру құралдары, қозғалуға қиындығы бар бірінші топтағы мүгедектерге жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектерге қолмен көрсететін тіл маманының қызметтері мен қамтамасыз ету
17360
023
Жұмыспен қамту орталықтарының қызметін қамтамасыз ету
97083
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
205863
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
66018
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
0
021
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
1280
050
Қазақстан Республикасында мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту
71424
054
Үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыру
57382
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
1353
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер есебінен
8406
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
1757629
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
1282268
012
Сумен жабдықтау және су бұру жүйесінің жұмыс істеуі
20000
027
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) коммуналдық меншігіндегі газ жүйелерін қолдануды ұйымдастыру
30000
029
Сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамыту
1232268
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
434164
003
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін жобалау және (немесе) салу, реконструкциялау

353045
005
Государственная адресная социальная помощь
353045
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
960283
002
Программа занятости
678538
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
45690
006
Оказание жилищной помощи
3328
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
45367
010
Материальное обеспечение детей-инвалидов, воспитывающихся и обучающихся на дому
3717
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
69200
017
Обеспечение нуждающихся инвалидов протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой реабилитации инвалида
17360
023
Обеспечение деятельности центров занятости населения
97083
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
205863
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
66018
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
0
021
Капитальные расходы государственного органа
1280
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни инвалидов в Республике Казахстан
71424
054
Размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях
57382
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
1353
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
8406
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
1757629
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
1282268
012
Функционирование системы водоснабжения и водоотведения
20000
027
Организация эксплуатации сетей газификации, находящихся в коммунальной собственности районов (городов областного значения)
30000
029
Развитие системы водоснабжения и водоотведения
1232268
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
434164
003
Проектирование и (или) строительство, реконструкция жилья коммунального жилищного фонда

33910
006
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
3400
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
5415
010
Ауылшаруашылығы объектілерінің дамыту
5415
463
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) аумағында жер қатынастары бөлімі
25328
001
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) аумағында жер қатынастарын реттеу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
24291
004
Ауданның облыстық маңызы бар, аудандық маңызы бар қалалардың, кеңттердің, ауылдардың ауылдық округтердің шекарасын белгілеу кезеңінде жүргізілетін жерге орналастыру
0
006
Ауданның облыстық маңызы бар, аудандық маңызы бар қалалардың, кеңттердің, ауылдардың ауылдық округтердің шекарасын белгілеу кезеңінде жүргізілетін жерге орналастыру
1037
453
Экономика және бюджеттік жоспарлау бөлімі
27767
099
Мамандардың әлеуметтік көмек көрсетуі жөніндегі шараларды іске асыру
27767
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
0
057
Үй жануарларына арналған баспаналарды, уақытша ұстау пункттерін ұстау
0
11
Өнеркәсіп, сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
153056
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
153056
001
Құрылыс, облыс қалаларының, аудандарының және елді мекендерінің сәулеттік бейнесін жақсарту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру және ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) аумағын оңтайлы және тиімді қала құрылыстық игеруді қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
45056
015
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
108000
12
Көлік және коммуникация
228876
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
228876
023
Автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз ету
37859
045
Аудандық маңызы бар автомобиль жолдарын және елді-мекендердің көшелерін күрделі және орташа жөндеу
191017
13
Басқалар
956216
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
18444
055
"Бизнестің жол картасы-2025" бизнесті қолдау мен дамытудың бірыңғай бағдарламасы шеңберінде индустриялық инфрақұрылымды дамыту
18444
452
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) қаржы бөлімі
2186
012
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жергілікті атқарушы органының резерві
2186
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
263824
062
"Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылым бойынша іс-шараларды іске асыру

33910
006
Капитальные расходы государственного органа
3400
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
5415
010
Развитие агропромышленного комплекса
5415
463
Отдел земельных отношений района (города областного значения)
25328
001
Услуги по реализации государственной политики в области регулирования земельных отношений на территории района (города областного значения)
24291
004
Проектирование, развитие, обустройство и (или) приобретение инженерно-коммуникационной инфраструктуры
0
006
Землеустройство при установлении границ районов, городов районного значения, городов районного значения, поселков, поселков, сельских округов
1037
453
Отдел экономики и бюджетного планирование
27767
099
Реализация мер по оказанию социальной поддержки специалистов
27767
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
0
057
Содержание приютов, пунктов временного содержания для домашних животных
0
11
Промышленность, архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
153056
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
153056
001
Услуги по реализации государственной политики в области строительства, улучшения архитектурного облика городов, районов и населенных пунктов области и обеспечению рационального и эффективного градостроительного освоения территории района (города областного значения)
45056
015
Капитальные расходы государственного органа
108000
12
Транспорт и коммуникации
228876
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
228876
023
Обеспечение функционирования автомобильных дорог
37859
045
Капитальный и средний ремонт автомобильных дорог районного значения и улиц населенных пунктов
191017
13
Прочие
956216
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
18444
055
Развитие индустриальной инфраструктуры в рамках Государственной программы поддержки и развития бизнеса "Дорожная карта бизнеса-2025"
18444
452
Отдел финансов района (города областного значения)
2186
012
Резерв местного исполнительного органа района (города областного значения)
2186
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
263824
062
Реализация мероприятий по социальной и инженерной инфраструктуре в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі"

41112
001
Жергілікті деңгейде тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
41112
494
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) кәсіпкерлік және өнеркәсіп бөлімі
21064
001
Жергілікті деңгейде кәсіпкерлікті және өнеркәсіпті дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
21064
02
Қорғаныс
100651
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
2872
005
Жалпыға бірдей әскери міндетті атқару шеңберіндегі іс-шаралар
2872
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
97779
006
Аудан (облыстық маңызы бар қала) ауқымындағы төтенше жағдайлардың алдын алу және оларды жою
87152
007
Аудандық (қалалық) ауқымдағы дала өрттерінің, сондай-ақ мемлекеттік өртке қарсы қызмет органдары құрылмаған елді мекендерде өрттердің алдын алу және оларды сөндіру жөніндегі іс-шаралар
10627
03
Қоғамдық тәртіп, қауіпсіздік, құқықтық, сот, қылмыстық-атқару қызметі
125042
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
125042
021
Елді мекендерде жол қозғалысы қауіпсіздігін қамтамасыз ету
125042
06
Әлеуметтік көмек және әлеуметтік қамсыздандыру
1491905
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
503512
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
503512
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
794523
002
Жұмыспен қамту бағдарламасы
484611
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
44597
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
2080
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
38862
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедек балаларды материалдық қамтамасыз ету
4300
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
78426
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектерді протездік-ортопедиялық көмек, сурдотехникалық құралдар, тифлотехникалық құралдар, санаторий-курорттық емделу, міндетті гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, арнаулы жүріп-тұру құралдары, қозғалуға қиындығы бар бірінші топтағы мүгедектерге жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектерге қолмен көрсететін тіл маманының қызметтері мен қамтамасыз ету
17014
023
Жұмыспен қамту орталықтарының қызметін қамтамасыз ету
124633
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі

41112
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог
41112
494
Отдел предпринимательства и промышленности района (города областного значения)
21064
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области развития предпринимательства и промышленности
21064
02
Оборона
100651
122
Аппарат акима района (города областного значения)
2872
005
Мероприятия в рамках исполнения всеобщей воинской обязанности
2872
122
Аппарат акима района (города областного значения)
97779
006
Предупреждение и ликвидация чрезвычайных ситуаций масштаба района (города областного значения)
87152
007
Мероприятия по профилактике и тушению степных пожаров районного (городского) масштаба, а также пожаров в населенных пунктах, в которых не созданы органы государственной противопожарной службы
10627
03
Общественный порядок, безопасность, правовая, судебная, уголовно-исполнительная деятельность
125042
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
125042
021
Обеспечение безопасности дорожного движения в населенных пунктах
125042
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
1491905
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
503512
005
Государственная адресная социальная помощь
503512
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
794523
002
Программа занятости
484611
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
44597
006
Оказание жилищной помощи
2080
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
38862
010
Материальное обеспечение детей-инвалидов, воспитывающихся и обучающихся на дому
4300
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
78426
017
Обеспечение нуждающихся инвалидов протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой реабилитации инвалида
17014
023
Обеспечение деятельности центров занятости населения
124633
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)