Пайдаланылмайтын ауыл шаруашылығы мақсатындағы жерлерге жер салығының базалық мөлшерлерін арттыру туралы
Жамбыл облысы Шу аудандық мәслихатының 2021 жылғы 5 наурыздағы № 3-3 шешімі. Жамбыл облысының Әділет департаментінде 2021 жылғы 11 наурызда № 4908 болып тіркелді. Күші жойылды - Жамбыл облысы Шу аудандық мәслихатының 2024 жылғы 5 наруздағы № 17-4 шешімімен
Ескерту. Күші жойылды - Жамбыл облысы Шу аудандық мәслихатының 05.03.2024 № 17-4 (алғаш ресми жариялағаннан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
"Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы (Салық кодексі)" Қазақстан Республикасының 2017 жылғы 25 желтоқсандағы кодексінің 509 бабының 5 тармағына сәйкес, аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Қазақстан Республикасының жер заңнамасына сәйкес пайдаланылмайтын ауыл шаруашылығы мақсатындағы жерлерге жер салығының базалық мөлшерлемелері он есеге арттырылсын.
2. "Пайдаланылмайтын ауыл шаруашылығы мақсатындағы жерлерге жер салығының мөлшерлемелерін және бірыңғай жер салығының мөлшерлемелерін арттыру туралы" Шу аудандық мәслихатының 2018 жылғы 21 маусымдағы №29-7 (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде №3894 болып тіркелген, 2018 жылғы 20 шілдесіндегі Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін Эталондық бақылау банкінде жарияланған) шешімінің күші жойылды деп танылсын.
3. Осы шешімнің орындалуын бақылау аудандық мәслихаттың экономика, қаржы бюджет, салық, жергілікті өзін-өзі басқаруды дамыту, табиғатты пайдалану, өнеркәсіп салаларын, құрылысты көлікті, байланысты, ауыл шаруашылығы мен кәсіпкерлікті өркендету, жер учаскесін немесе өзге де жылжымайтын мүлікті сатып алу туралы шарттар жобаларын қарау жөніндегі тұрақты комиссиясында жүктелсін.
4. Осы шешім әділет органдарында мемлекеттік тіркелген күннен бастап күшіне енеді және оның алғаш ресми жариялағаннан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Шу ауданының мәслихатының
сессия төрағасы К. Сазаев
Шу ауданының маслихат
хатшысы Ж. Абенов

О повышении базовых ставок земельного налога на не используемые земли сельскохозяйственного назначения
Решение Шуского районного маслихата Жамбылской области от 5 марта 2021 года № 3-3. Зарегистрировано Департаментом юстиции Жамбылской области 11 марта 2021 года № 4908. Утратило силу решением Шуского районного маслихата Жамбылской области от 5 марта 2024 года № 17-4
Сноска. Утратило силу решением Шуского районного маслихата Жамбылской области от 05.03.2024 № 17-4 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии с пунктом 5 статьи 509 Кодекса Республика Казахстан от 25 декабря 2017 года "О налогах и других обязательных платежах в бюджет (Налоговый кодекс)" районный маслихат РЕШИЛ:
1. Повысить базовые ставки земельного налога в десять раз на не используемые земли сельскохозяйственного назначения, в соответствии с земельным законодательством Республика Казахстан.
2. Признать утратившим силу решение Шуского районного маслихата от 21 июня 2018 года за №29-7 "О повышении ставок земельного налога и единого земельного налога на не используемые земли сельскохозяйственного назначения" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за №3894, опубликовано в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан в электронном виде 20 июля 2018 года).
3. Контроль за исполнением данного решения возложить на постоянную комиссию районного маслихата по экономике, финансов, бюджету, налогу, развитию местного самоуправления, природопользованию, промышленности, строительства, транспорта, связи, сельского хозяйства и предпринимательства и рассмотрению проектов договоров по закупу земельных участков и прочего недвижимого имущества.
4. Настоящее решение вступает в силу со дня государственной регистрации в органах юстиции и вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Председатель сессии Шуского
районного маслихата К. Сазаев
Секретарь Шуского
районного маслихата Ж. Абенов