2022-2024 жылдарға арналған Жезқазған қаласының бюджеті туралы
Қарағанды облысы Жезқазған қалалық мәслихатының 2021 жылғы 22 желтоқсандағы № 14/117 шешімі. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2021 жылғы 27 желтоқсанда № 26111 болып тіркелді.
Қазақстан Республикасының Бюджет кодексіне, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңына сәйкес, Жезқазған қалалық мәслихаты ШЕШТІ:
1. 2022-2024 жылдарға арналған қалалық бюджет 1, 2, 3 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2022 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 25 525 436 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 14 601 795 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 42 649 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 693 935 мың теңге;
трансферттердің түсімдері – 10 187 057 мың теңге;
2) шығындар - 26 629 399 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – - 2 898 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 2 898 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 1 101 065 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 1 101 065 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімдері – 0 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 654 673 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 1 755 738 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда – Ұлытау облысы Жезқазған қалалық мәслихатының 29.11.2022 № 31/231 шешімімен (01.01.2022 бастап қолданысқа енгізіледі).
2. 2022 жылға арналған қалалық бюджетте ауылдық округтер бюджеттеріне қалалық бюджеттен берілетін субвенциялардың мөлшері 126151 мың теңге сомасында қарастырылсын, оның ішінде:
Кеңгір ауылдық округіне– 59046 мың теңге;
Талап ауылдық округіне– 33820 мың теңге;
Сарыкеңгір ауылдық округіне– 33285 мың теңге.

О бюджете города Жезказган на 2022-2024 годы
Решение Жезказганского городского маслихата Карагандинской области от 22 декабря 2021 года № 14/117. Зарегистрировано в Министерстве юстиции Республики Казахстан 27 декабря 2021 года № 26111.
В соответствии с Бюджетным кодексом Республики Казахстан, Законом Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" Жезказганский городской маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить городской бюджет на 2022-2024 годы согласно приложениям 1, 2, 3 соответственно, в том числе на 2022 год в следующих объемах:
1) доходы – 25 525 436 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 14 601 795 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 42 649 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 693 935 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 10 187 057 тысяч тенге;
2) затраты – 26 629 399 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – - 2 898 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 2 898 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 1 101 065 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 1 101 065 тысяч тенге, в том числе:
поступления займов – 0 тысяч тенге;
погашения займов – 654 673 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 1 755 738 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 – в редакции решения Жезказганского городского маслихата области Ұлытау от 29.11.2022 № 31/231 (вводится в действие с 01.01.2022).
2. Предусмотреть в городском бюджете на 2022 год объемы субвенций, передаваемых из городского бюджета в бюджеты сельских округов, в сумме 126151 тысяч тенге, в том числе:
Кенгирскому сельскому округу – 59046 тысяч тенге;
Талапскому сельскому округу – 33820 тысяч тенге;
Сарыкенгирскому сельскому округу – 33285 тысяч тенге.

3. 2022 жылға арналған қалалық бюджеттің түсімдерінің құрамында облыстық және республикалық бюджеттерден 8 443 624 мың теңге сомасындағы ағымдағы нысаналы трансферттер мен даму трансферттері қарастырылғаны ескерілсін.
Ескерту. 3-тармақ жаңа редакцияда – Ұлытау облысы Жезқазған қалалық мәслихатының 29.11.2022 № 31/231 шешімімен (01.01.2022 бастап қолданысқа енгізіледі).
4. 2022 жылға арналған қалалық бюджеттің шығыстары құрамында ағымдағы нысаналы трансферттер мен нысаналы даму трансферттері 4 қосымшаға сәйкес ескерілсін.

3. Учесть, что в составе поступлений городского бюджета на 2022 год предусмотрены целевые текущие трансферы и трансферты на развитие из областного и республиканского бюджетов в сумме 8 443 624 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 3 – в редакции решения Жезказганского городского маслихата области Ұлытау от 29.11.2022 № 31/231 (вводится в действие с 01.01.2022).
4. Учесть в составе расходов городского бюджета целевые текущие трансферты и целевые трансферты на развитие на 2022 год согласно приложению 4.

5. 2022 жылға арналған қалалық бюджеттің шығыстары құрамында ауылдық округтер бюджетіне ағымдағы нысаналы трансферттер қарастырылғаны 5 қосымшаға сәйкес ескерілсін.
6. Қалалық бюджетті атқару үрдісінде еңбек ақы төлеу шығыстары секвестрлеуге жатпайды деп белгіленсін.
7. Жезқазған қаласы атқарушы органының 2022 жылға арналған резерві 247709 мың теңге сомасында бекітілсін.
8. Осы шешім 2022 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Жезқазған қалалық мәслихатының хатшысы А. Досанов
Жезқазған қалалық мәслихатының

5. Учесть, что в составе расходов городского бюджета на 2022 год предусмотрены целевые текущие трансферты в бюджет сельских округов согласно приложению 5.
6. Установить, что в процессе исполнения городского бюджета не подлежат к секвестру расходы на выплату заработной платы.
7. Утвердить резерв исполнительного органа города Жезказган на 2022 год в сумме 247709 тысяч тенге.
8. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2022 года.
Секретарь Жезказганского городского маслихата А. Досанов
Приложение 1 к решению
Жезказганского городского маслихата

59749
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
90606
001
Жергілікті деңгейде тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
90606
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
93231
001
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономикалық саясаттын қалыптастыру мен дамыту, мемлекеттік жоспарлау, бюджеттік атқару және коммуналдық меншігін басқару саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
93231
02
Қорғаныс
41133
1
Әскери мұқтаждар
39325
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
39325
005
Жалпыға бірдей әскери міндетті атқару шеңберіндегі іс-шаралар
39325
2
Төтенше жағдайлар жөніндегі жұмыстарды ұйымдастыру
1808
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
1808
006
Аудан (облыстық маңызы бар қала) ауқымындағы төтенше жағдайлардың алдын алу және оларды жою
770
007
Аудандық (қалалық) ауқымдағы дала өрттерінің, сондай-ақ мемлекеттік өртке қарсы қызмет органдары құрылмаған елдi мекендерде өрттердің алдын алу және оларды сөндіру жөніндегі іс-шаралар
1038
03
Қоғамдық тәртіп, қауіпсіздік, құқықтық, сот, қылмыстық-атқару қызметі
50057
9
Қоғамдық тәртіп және қауіпсіздік саласындағы басқа да қызметтер
50057
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
50057
021
Елдi мекендерде жол қозғалысы қауiпсiздiгін қамтамасыз ету
50057
06
Әлеуметтік көмек және әлеуметтік қамсыздандыру
912986
1
Әлеуметтiк қамсыздандыру
65296
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
65296
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
65296
2
Әлеуметтiк көмек
719716
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
719716
002
Жұмыспен қамту бағдарламасы
75179
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
3982
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
1800
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
160172
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедек балаларды материалдық қамтамасыз ету
1976
013
Белгіленген тұрғылықты жері жоқ тұлғаларды әлеуметтік бейімдеу
60280
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
141425
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектердi протездік-ортопедиялық көмек, сурдотехникалық құралдар, тифлотехникалық құралдар, санаторий-курорттық емделу, мiндеттi гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, арнаулы жүрiп-тұру құралдары, қозғалуға қиындығы бар бірінші топтағы мүгедектерге жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектерге қолмен көрсететiн тіл маманының қызметтері мен қамтамасыз ету

59749
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
90606
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог
90606
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
93231
001
Услуги по реализации государственной политики в области формирования и развития экономической политики, государственного планирования, исполнения бюджета и управления коммунальной собственностью района (города областного значения)
93231
02
Оборона
41133
1
Военные нужды
39325
122
Аппарат акима района (города областного значения)
39325
005
Мероприятия в рамках исполнения всеобщей воинской обязанности
39325
2
Организация работы по чрезвычайным ситуациям
1808
122
Аппарат акима района (города областного значения)
1808
006
Предупреждение и ликвидация чрезвычайных ситуаций масштаба района (города областного значения)
770
007
Мероприятия по профилактике и тушению степных пожаров районного (городского) масштаба, а также пожаров в населенных пунктах, в которых не созданы органы государственной противопожарной службы
1038
03
Общественный порядок, безопасность, правовая, судебная, уголовно-исполнительная деятельность
50057
9
Прочие услуги в области общественного порядка и безопасности
50057
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
50057
021
Обеспечение безопасности дорожного движения в населенных пунктах
50057
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
912986
1
Социальное обеспечение
65296
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
65296
005
Государственная адресная социальная помощь
65296
2
Социальная помощь
719716
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
719716
002
Программа занятости
75179
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
3982
006
Оказание жилищной помощи
1800
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
160712
010
Материальное обеспечение детей-инвалидов, воспитывающихся и обучающихся на дому
1976
013
Социальная адаптация лиц, не имеющих определенного местожительства
60280
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
141425
017
Обеспечение нуждающихся инвалидов протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой реабилитации инвалида

29070
Санаты
Сомасы, мың теңге
Сыныбы
Кіші сыныбы
Атауы
1
2
3
4
5
8
Бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары
0
Жезқазған қалалық мәслихатының
2021 жылғы 22 желтоқсандағы
№ 14/117
шешіміне 4 қосымша
2022 жылға арналған ағымдағы нысаналы трансферттер мен нысаналы даму трансферттері
Ескерту. 4-қосымша жаңа редакцияда – Ұлытау облысы Жезқазған қалалық мәслихатының 29.11.2022 № 31/231 шешімімен (01.01.2022 бастап қолданысқа енгізіледі).
Атауы
Сомасы, мыңтеңге
1
2
3
Барлығы:
8443624
оныңішінде:
Ағымдағы нысаналы трансферттер
1979224
Нысаналы даму трансферттері
6464400
оның ішінде:
Ағымдағынысаналытрансферттер, оның ішінде:
1979224
1
Қазақстан Республикасында мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз ету және өмір сүру сапасын арттыруға, оның ішінде:
143031
протездік-ортопедиялық, сурдотехникалық, тифлотехникалық құралдар, арнаулы жүріп-тұру құралдары( кресло-арбалар), техникалық көмекші (орнын толтырушы) құралдарды кеңейту, Брайль қарпімен ақпаратты енгізу/шығару ішіне салынған сөйлеу синтезі бар портативті тифлокомпьютер
65108
мүгедектерді міндетті гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, Spina bifida диагнозы бар мүгедек балаларды бір рет пайдаланылатын катетерлермен қамтамасыз ету нормаларын ұлғайту
32727
шипажайлық-курорттық ем
45196
2
Нәтижелі жұмыспен қамтуды дамытуға, оның ішінде:
332412
еңбекақы төлемін жарым-жартылай субсидиялау
25500
жастар практикасына
43553
Қазақстан Республикасының Үкіметі айқындаған өңірлерге ерікті түрде қоныс аударатын адамдарға және қоныс аударуға жәрдемдесетін жұмыс берушілерге мемлекеттік қолдау шараларын көрсетуге
2273
жаңа бизнес-идеяларды жүзеге асыру үшін гранттар, оның ішінде:
101760
жастар практикасына
50880
қоғамдық жұмыстар
64048
күміс жасы
72593
бірінші жұмыс орны
22685
3
Жұмыс берушілердің өтінімдері бойынша қысқа мерзімді кәсіптік оқытуға
10984
4
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек төлеміне, оның ішінде:
104636
мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек төлеміне
84835
балаларға кепілдендірілген әлеуметтік пакетке
19801
5
Мемлекеттік ұйымдардың: стационарлық және жартылай стационарлық үлгідегі медициналық-әлеуметтік мекемелердің, үйде қызмет көрсету, уақытша болу ұйымдарының, халықты жұмыспен қамту орталықтары жұмыскерлерінің жалақысын көтеруге
176767
6
Азаматтық қызметшілердің жекелеген санаттарының, мемлекеттік бюджет қаражаты есебінен ұсталатын ұйымдар қызметкерлерінің, қазыналық кәсіпорындар қызметкерлерінің жалақысын көтеруге
86179
7
Мәдениет ұйымдары мен мұрағат мекемелеріндегі ерекше еңбек жағдайлары үшін мемлекеттік мәдениет ұйымдары мен мұрағат мекемелерінің басқарушы және негізгі персоналына лауазымдық айлықақысына қосымша ақылар белгілеуге

29070
Категория
Сумма, тысяч тенге
Класс
Подкласс
Наименование
1
2
3
4
5
8
Используемые остатки бюджетных средств
0
Приложение 4 к решению
Жезказганского городского маслихата
от 22 декабря 2021 года
№ 14/117
Целевые текущие трансферты и целевые трансферты на развитие на 2022 год
Сноска. Приложение 4 – в редакции решения Жезказганского городского маслихата области Ұлытау от 29.11.2022 № 31/231 (вводится в действие с 01.01.2022).
№ п/п
Наименование
Сумма, тысяч тенге
1
2
3
Всего:
8443624
в том числе:
Целевые текущие трансферты
1979224
Целевые трансферты на развитие
6464400
в том числе:
Целевые текущие трансферты, в том числе:
1979224
1
На обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан, в том числе:
143031
протезно-ортопедические, сурдотехнические, тифлотехнические средства, специальные средства передвижения (кресло-коляски), расширение технических вспомогательных (компенсаторных) средств, портативный тифлокомпьютер с синтезом речи, со встроенным вводом/выводом информации шрифтом Брайля
65108
увеличение норм обеспечения лиц с инвалидностью обязательными гигиеническими средствами, обеспечение катетерами одноразового использования детей инвалидов с диагнозом Spinabifida
32727
санаторно-курортное лечение
45196
2
На развитие продуктивной занятости, в том числе:
332412
частичное субсидирование заработной платы
25500
молодежная практика
43553
оказание мер государственной поддержки лицам, добровольно переселяющимся гражданам в регионы, определенные Правительством Республики Казахстан и работодателям, оказывающим содействие в переселении
2273
предоставление государственных грантов на реализацию новых бизнес-идей, из них:
101760
молодежная практика
50880
общественные работы
64048
серебрянный возраст
72593
первое рабочее место
22685
3
На краткосрочное профессиональное обучение по заявкам работодателей
10984
4
На выплату государственной адресной социальной помощи, в том числе:
104636
выплату государственной адресной социальной помощи
84835
гарантированный социальный пакет детям
19801
5
На повышение заработной платы работников государственных организаций: медико-социальных учреждений стационарного и полустационарного типов, организаций надомного обслуживания, временного пребывания, центров занятости населения
176767
6
На повышение заработной платы отдельных категорий гражданских служащих, работников организаций, содержащихся за счет средств государственного бюджета, работников казенных предприятий
86179
7
На установление доплат к должностному окладу за особые условия труда в организациях культуры и архивных учреждениях управленческому и основному персоналу государственных организаций культуры и архивных учреждений