Теміртау қалалық мәслихатының 2020 жылғы 24 желтоқсандағы 68 сессиясының № 68/4 "Теміртау қаласының 2021-2023 жылдарға арналған бюджеті туралы" шешіміне өзгерістер мен толықтыру енгізу туралы
Қарағанды облысы Теміртау қалалық мәслихатының 2021 жылғы 18 наурыздағы № 3/4 шешімі. Қарағанды облысының Әділет департаментінде 2021 жылғы 2 сәуірде № 6276 болып тіркелді. Мерзімі өткендіктен қолданыс тоқтатылды
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексіне, Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңына сәйкес, қалалық мәслихат ШЕШІМ ЕТТІ:
1. Теміртау қалалық мәслихатының 2020 жылғы 24 желтоқсандағы 68 сессиясының № 68/4 "Теміртау қаласының 2021-2023 жылдарға арналған бюджеті туралы" (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 21991 болып тіркелген, Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкінде электрондық түрде 2021 жылғы 5 қаңтарда жарияланған) шешіміне келесі өзгерістер мен толықтыру енгізілсін:
1-тармақ келесі редакцияда жазылсын:
"1. 2021-2023 жылдарға арналған қала бюджеті тиісінше 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2021 жылға мынадай көлемдерде бекiтiлсiн:
1) кірістер – 26 345 321 мың теңге,оның ішінде:
салықтық түсiмдер бойынша – 16 907 561 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша – 40 883 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер бойынша – 121 305 мың теңге;
трансферттердің түсімдері бойынша – 9 275 572 мың теңге;
2) шығындар – 30 357 783 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – алу 21 868 мың теңге,оның ішінде:
бюджеттік кредиттер - 0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу - 21 868 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу - 0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) алу 3 990 594 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын (профицитті пайдалану) қаржыландыру – 3 990 594 мың теңге:
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 3 990 594 мың теңге.";
келесі мазмұндағы 1-1 тармағымен толықтырылсын:
"4. 2021 жылға арналған қалалық бюджеттің шығыстары құрамында 559 987 мың теңге сомасындағы нысаналы пайдаланылмаған (толық пайдаланылмаған) трансферттерді қайтару көзделсін.";
4-тармақ келесі редакцияда жазылсын:
"4. 2021 жылға арналған қалалық бюджет шығындары құрамында "Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек" бағдарламасы бойынша 468 419 мың теңге көзделсін, оның ішінде:

О внесении изменений и дополнения в решение 68 сессии Темиртауского городского маслихата от 24 декабря 2020 года № 68/4 "О бюджете города Темиртау на 2021-2023 годы"
Решение Темиртауского городского маслихата Карагандинской области от 18 марта 2021 года № 3/4. Зарегистрировано Департаментом юстиции Карагандинской области 2 апреля 2021 года № 6276. Прекращено действие в связи с истечением срока
В соответствии с Бюджетным кодексом Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, Законом Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", городской маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение 68 сессии Темиртауского городского маслихата от 24 декабря 2020 года № 68/4 "О бюджете города Темиртау на 2021-2023 годы" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 21991, опубликовано в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан в электронном виде 5 января 2021 года), следующие изменения и дополнение:
пункт 1 изложить в следующей редакции:
"1. Утвердить бюджет города на 2021-2023 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2021 год в следующих объемах:
1) доходы – 26 345 321 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 16 907 561 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям – 40 883 тысяч тенге;
поступлениям от продажи основного капитала – 121 305 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов – 9 275 572 тысяч тенге;
2) затраты – 30 357 783 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование - минус 21 868 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты - 0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов - 21 868 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов - 0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета минус 3 990 594 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 3 990 594 тысяч тенге:
используемые остатки бюджетных средств – 3 990 594 тысяч тенге.";
дополнить пунктом 1-1 следующего содержания:
"1-1. Предусмотреть в городском бюджете на 2021 год возврат неиспользованных (недоиспользованных) целевых трансфертов в сумме 559 987 тысяч тенге.";
пункт 4 изложить в следующей редакции:
"4. Предусмотреть в составе расходов городского бюджета на 2021 год по программе "Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов" - 468 419 тысяч тенге, в том числе:

1) Ұлы Отан соғысындағы Жеңіс күнін мерекелеуге арналған іс-шараларды өткізу шеңберінде біржолғы әлеуметтік көмек көрсетуге – 117 300 мың теңге;
2) Наурыз мейрамын мерекелеу күні қарсаңында біржолғы әлеуметтік көмек көрсетуге – 204 000 мың теңге;
3) өмірлік қиын жағдай туындаған кезде әлеуметтік көмек көрсетуге – 18 266 мың теңге;
4) 18 жасқа дейінгі адамның иммун тапшылығы вирусы бар балаларға әлеуметтік көмек көрсетуге – 9 409 мың теңге;
5) Қазақстан Республикасының Бірінші Президенті күні қарсаңында біржолғы әлеуметтік көмек көрсетуге – 59 184 мың теңге;
6) Қазақстан Республикасының Конституциясы күні қарсаңында біржолғы әлеуметтік көмек көрсетуге – 34 000 мың теңге;
7) Астана күніне орай біржолғы әлеуметтік көмек көрсетуге – 26 260 мың теңге.";
8-тармақ келесі редакцияда жазылсын:
"8. Теміртау қаласы жергілікті атқарушы органының 2021 жылға арналған резерві 341 311 мың теңге сомасында бекітілсін.";
көрсетілген шешімге 1, 5-қосымшалар осы шешімге 1, 2 қосымшаларға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Осы шешім 2021 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі және ресми жариялануға жатады.
Сессия төрағасы А. Оразулы
Қалалық мәслихат хатшысы А. Ломакин
Теміртау қалалық
мәслихатының

1) на оказание единовременной социальной помощи в рамках проведения мероприятий, посвященных празднования Дня Победы в Великой Отечественной войне – 117 300 тысяч тенге;
2) на оказание единовременной социальной помощи ко Дню празднования Наурыз мейрамы – 204 000 тысяч тенге;
3) на оказание социальной помощи при наступлении трудной жизненной ситуации – 18 266 тысяч тенге;
4) на оказание социальной помощи детям до 18 лет с вирусом иммунодефицита человека – 9 409 тысяч тенге;
5) на оказание единовременной социальной помощи ко Дню Первого Президента Республики Казахстан – 59 184 тысяч тенге;
6) на оказание единовременной социальной помощи ко Дню Конституции Республики Казахстан – 34 000 тысяч тенге;
7) на оказание единовременной социальной помощи ко Дню Столицы – 26 260 тысяч тенге.";
пункт 8 изложить в следующей редакции:
"8. Утвердить резерв местного исполнительного органа города Темиртау на 2021 год в сумме 341 311 тысяч тенге.";
приложения 1, 5 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложениям 1, 2 к настоящему решению.
2. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2021 года и подлежит официальному опубликованию.
Председатель сессии А. Оразулы
Секретарь городского маслихата А. Ломакин
Приложение 1
к решению
Темиртауского городского
маслихата

323523
489
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мемлекеттік активтер және сатып алу бөлімі
323523
001
Жергілікті деңгейде мемлекеттік активтер мен сатып алуды басқару саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
34822
004
Салық салу мақсатында мүлікті бағалауды жүргізу
7737
003
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
840
005
Жекешелендіру, коммуналдық меншікті басқару, жекешелендіруден кейінгі қызмет және осыған байланысты дауларды реттеу
3748
007
Коммуналдық меншікке мүлікті сатып алу
241690
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
34686
9
Жалпы сипаттағы өзге де мемлекеттiк қызметтер
606246
454
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) кәсіпкерлік және ауыл шаруашылығы бөлімі
54303
001
Жергілікті деңгейде кәсіпкерлікті және ауыл шаруашылығын дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
54303
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
88454
001
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономикалық саясаттын қалыптастыру мен дамыту, мемлекеттік жоспарлау, бюджеттік атқару және коммуналдық меншігін басқару саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
82461
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
5993
483
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары, құрылыс және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
382370
001
Жергілікті деңгейде тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары, құрылыс және тұрғын үй инспекциясы саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
161501
003
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
922
045
Мемлекеттік органдардың объектілерін дамыту
70000
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
149947
486
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жер қатынастары, сәулет және қала құрылысы бөлімі
81119
001
Жергілікті деңгейде жер қатынастары, сәулет және қала құрылысын реттеу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
81119
02
Қорғаныс
126998
1
Әскери мұқтаждар
74926
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
74926
005
Жалпыға бірдей әскери міндетті атқару шеңберіндегі іс-шаралар
74926
2
Төтенше жағдайлар жөнiндегi жұмыстарды ұйымдастыру
52072
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
52072
006
Аудан (облыстық маңызы бар қала) ауқымындағы төтенше жағдайлардың алдын алу және оларды жою
51649
007
Аудандық (қалалық) ауқымдағы дала өрттерінің, сондай-ақ мемлекеттік өртке қарсы қызмет органдары құрылмаған елдi мекендерде өрттердің алдын алу және оларды сөндіру жөніндегі іс-шаралар

323523
489
Отдел государственных активов и закупок района (города областного значения)
323523
001
Услуги по реализации государственной политики в области управления государственных активов и закупок на местном уровне
34822
004
Проведение оценки имущества в целях налогооблажения
7737
003
Капитальные расходы государственного органа
840
005
Приватизация, управление коммунальным имуществом, постприватизационная деятельность и регулирование споров, связанных с этим
3748
007
Приобретение имущества в коммунальную собственность
241690
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
34686
9
Прочие государственные услуги общего характера
606246
454
Отдел предпринимательства и сельского хозяйства района (города областного значения)
54303
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области развития предпринимательства и сельского хозяйства
54303
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
88454
001
Услуги по реализации государственной политики в области формирования и развития экономической политики, государственного планирования, исполнения бюджета и управления коммунальной собственностью района (города областного значения)
82461
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
5993
483
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог, строительства и жилищной инспекции района (города областного значения)
382370
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог, строительства и жилищной инспекции
161501
003
Капитальные расходы государственного органа
922
045
Развитие объектов государственных органов
70000
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
149947
486
Отдел земельных отношений, архитектуры и градостроительства района (города областного значения)
81119
001
Услуги по реализации государственной политики в области регулирования земельных отношений, архитектуры и градостроительства на местном уровне
81119
02
Оборона
126998
1
Военные нужды
74926
122
Аппарат акима района (города областного значения)
74926
005
Мероприятия в рамках исполнения всеобщей воинской обязанности
74926
2
Организация работы по чрезвычайным ситуациям
52072
122
Аппарат акима района (города областного значения)
52072
006
Предупреждение и ликвидация чрезвычайных ситуаций масштаба района (города областного значения)
51649
007
Мероприятия по профилактике и тушению степных пожаров районного (городского) масштаба, а также пожаров в населенных пунктах, в которых не созданы органы государственной противопожарной службы

202402
01
Жалпы сипаттағы мемлекеттiк қызметтер
190626
2
Қаржылық қызмет
34686
489
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мемлекеттік активтер және сатып алу бөлімі
34686
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
34686
Аудандық маңызы бар қаланың, ауылдың, кенттің, ауылдық округтің коммуналдық мүлкін басқару, оның ішінде:
34686
жерге орналастыру жұмыстарына және паспорттарды дайындауға
34686
9
Жалпы сипаттағы өзге де мемлекеттiк қызметтер
155940
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
5993
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
5993
мемлекеттік әкімшілік қызметшілердің еңбекақысын төлеуге
5993
483
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары, құрылыс және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
149947
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
149947
Елді мекендерді сумен жабдықтауды ұйымдастыру, оның ішінде:
149947
Ақтау кентінің жаңа және ескі бөліктеріндегі су құбырлары желілерін күрделі жөндеуге арналған жобалау-сметалық құжаттамаға ведомстводан тыс сараптама
1813
8 кварталдың су құбырлары желілерін күрделі жөндеу
148134
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
1464
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
1464
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
1464
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
1464
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету, оның ішінде:
1464
мемлекеттік халықты әлеуметтік қорғау ұйымдарында арнаулы әлеуметтік қызмет көрсететін жұмыскерлердің жалақысына қосымша ақылар белгілеуге
1464
08
Мәдениет, спорт, туризм және ақпараттық кеңістiк
10312
9
Мәдениет, спорт, туризм және ақпараттық кеңiстiктi ұйымдастыру жөнiндегi өзге де қызметтер
10312
455
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мәдениет және тілдерді дамыту бөлімі
10312
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
10312
Мәдени-демалыс жұмысын қолдау, оның ішінде:
10312
мемлекеттік мәдениет ұйымдарының және архив мекемелерінің басқарушы және негізгі персоналына мәдениет ұйымдарындағы және архив мекемелеріндегі ерекше еңбек жағдайлары үшін лауазымдық айлықақысына қосымша ақылар белгілеуге
2882
"Ақтау" мәдени-бос уақыт өткізу орталығы" коммуналдық мемлекеттік қазыналық кәсіпорнына көрермендер залы үшін креслолар сатып алуға
7430

202402
01
Государственные услуги общего характера
190626
2
Финансовая деятельность
34686
489
Отдел государственных активов и закупок района (города областного значения)
34686
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
34686
Управление коммунальным имуществом города районного значения, села, поселка, сельского округа, в том числе:
34686
землеустроительные работы и изготовление паспортов
34686
9
Прочие государственные услуги общего характера
155940
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
5993
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
5993
на оплату труда административных государственных служащих
5993
483
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог, строительства и жилищной инспекции района (города областного значения)
149947
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
149947
Организация водоснабжения населенных пунктов, в том числе:
149947
вневедомственная экспертиза проектно-сметной документации на капитальный ремонт водопроводных сетей Новой и Старой части поселка Актау
1813
капитальный ремонт водопроводных сетей 8 квартала
148134
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
1464
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
1464
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
1464
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
1464
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому, в том числе:
1464
на установление доплат к заработной плате работников, предоставляющих специальные социальные услуги в государственных организациях социальной защиты населения
1464
08
Культура, спорт, туризм и информационное пространство
10312
9
Прочие услуги по организации культуры, спорта, туризма и информационного пространства
10312
455
Отдел культуры и развития языков района (города областного значения)
10312
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
10312
Поддержка культурно-досуговой работы на местном уровне, в том числе:
10312
на установление доплат к должностным окладам за особые условия труда в организациях культуры и архивных учреждениях управленческому и основному персоналу государственных организаций культуры и архивных учреждений
2882
на приобретение кресел для зрительного зала Коммунального государственного казенного предприятия "Культурно-досуговый центр "Актау"
7430