Қаражал қаласы бойынша жайылымдарды басқару және оларды пайдалану жөніндегі 2021 жылға арналған жоспарын бекіту туралы
Қарағанды облысы Қаражал қалалық мәслихатының 2021 жылғы 31 наурыздағы № 18 шешімі. Қарағанды облысының Әділет департаментінде 2021 жылғы 13 сәуірде № 6304 болып тіркелді. Мерзімі өткендіктен қолданыс тоқтатылды
Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы", 2017 жылғы 20 ақпандағы "Жайылымдар туралы" Заңдарына сәйкес Қаражал қалалық мәслихаты ШЕШІМ ЕТТІ:
1. Қаражал қаласы бойынша жайылымдарды басқару және оларды пайдалану жөніндегі 2021 жылға арналған жоспары қосымшаға сәйкес бекітілсін.
2. Осы шешім алғаш рет ресми жарияланған күнінен бастап он күнтізбелік күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
ІІ сессияның төрағасы А. Ким
Қалалық мәслихаттың хатшысы З. Оспанова
Қаражал қалалық
мәслихатының
2021 жылғы 31
наурыздағы
№ 18
шешіміне қосымша
Қаражал қаласы бойынша жайылымдарды басқару және оларды пайдалану жөніндегі 2021 жылға арналған жоспар
Қаражал қаласы бойынша жайылымдарды басқару және оларды пайдалану жөніндегі 2021 жылға арналған жоспар (бұдан әрі - Жоспар) Қазақстан Республикасының 2017 жылдын 20 ақпандағы "Жайылымдар туралы" Заңына сәйкес әзірленді. Осы жоспар жайылымдарды ұтымды пайдалануды, мал азығына деген қажеттілікті тұрақты қамтамасыз етуді және жайылымдардың тозу процестерін болдырмауды қамтамасыз етеді.
Жоспар құрамында:
1) құқық белгілейтін құжаттар негізінде жер санаттары, жер учаскелерінің меншік иелері және жер пайдаланушылар бөлінісінде Қаражал қаласы аумағында жайылымдардың орналасу схемасын (1-қосымша);
2) құқық белгілейтін құжаттар негізінде жер санаттары, жер учаскелерінің меншік иелері және жер пайдаланушылар бөлінісінде Жәйрем кенті аумағында жайылымдардың орналасу схемасын (2-қосымша);
3) Қаражал қаласы жайылым айналымдарының қолайлы схемасын (3-қосымша);
4) Жәйрем кенті жайылым айналымдарының қолайлы схемасын (4-қосымша);
5) Қаражал қаласы жайылымдарының, оның ішінде маусымдық жайылымдардың сыртқы және ішкі шекаралары мен алаңдары, жайылымдық инфрақұрылым объектілері көрсетілген картасын (5-қосымша);
6) Жәйрем кенті жайылымдардың, оның ішінде маусымдық жайылымдардың сыртқы және ішкі шекаралары мен алаңдары, жайылымдық инфрақұрылым объектілері көрсетілген картасын (6-қосымша);
7) Қаражал қаласы жайылым пайдаланушыларының су тұтыну нормасына сәйкес су көздеріне (көлдерге, өзендерге, тоғандарға, апандарға, суару немесе суландыру каналдарына, құбырлы немесе шахталы құдықтарға) қол жеткізу схемасын (7-қосымша);

Об утверждении Плана по управлению пастбищами и их использованию по городу Каражал на 2021 год
Решение Каражалского городского маслихата Карагандинской области от 31 марта 2021 года № 18. Зарегистрировано Департаментом юстиции Карагандинской области 13 апреля 2021 года № 6304. Прекращено действие в связи с истечением срока
В соответствии с Законами Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", от 20 февраля 2017 года "О пастбищах" Каражалский городской маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить План по управлению пастбищами и их использованию по городу Каражал на 2021 год согласно приложению.
2. Настоящее решение вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Председатель II сессии А. Ким
Секретарь городского маслихата З. Оспанова
Приложение
к решению
Каражалского городского
маслихата
от 31 марта 2021 года
№ 18
План по управлению пастбищами и их использованию по городу Каражал на 2021 год
План по управлению пастбищами и их использованию по городу Каражал на 2021 год (далее - План) разработан в соответствии с Законом Республики Казахстан от 20 февраля 2017 года "О пастбищах". Настоящий План обеспечивает рациональное использование пастбищ, устойчивое обеспечение потребности в кормах и предотвращение процессов деградации пастбищ.
План содержит:
1) схему расположения пастбищ на территории города Каражал в разрезе категорий земель, собственников земельных участков и землепользователей на основании правоустанавливающих документов (приложение 1);
2) схему расположения пастбищ на территории поселка Жайрем в разрезе категорий земель, собственников земельных участков и землепользователей на основании правоустанавливающих документов (приложение 2);
3) приемлемую схему пастбищеоборотов города Каражал (приложение 3);
4) приемлемую схему пастбищеоборотов поселка Жайрем (приложение 4);
5) карту с обозначением внешних и внутренних границ и площадей пастбищ, в том числе сезонных, объектов пастбищной инфраструктуры города Каражал (приложение 5);
6) карту с обозначением внешних и внутренних границ и площадей пастбищ, в том числе сезонных, объектов пастбищной инфраструктуры поселка Жайрем (приложение 6);
7) схему доступа пастбищепользователей города Каражал к водоисточникам (озерам, рекам, прудам, копаням, оросительным или обводнительным каналам, трубчатым или шахтным колодцам), составленную согласно норме потребления воды (приложение 7);

8) Жәйрем кенті жайылым пайдаланушыларының су тұтыну нормасына сәйкес су көздеріне (көлдерге, өзендерге, тоғандарға, апандарға, суару немесе суландыру каналдарына, құбырлы немесе шахталы құдықтарға) қол жеткізу схемасын (8-қосымша);
9) Қаражал қаласының жайылымы жоқ жеке және (немесе) заңды тұлғалардың ауыл шаруашылығы жануарларының мал басын орналастыру үшін жайылымдарды қайта бөлу және оны берілетін жайылымдарға ауыстыру схемасын (9-қосымша);
10) Жәйрем кентінің жайылымы жоқ жеке және (немесе) заңды тұлғалардың ауыл шаруашылығы жануарларының мал басын орналастыру үшін жайылымдарды қайта бөлу және оны берілетін жайылымдарға ауыстыру схемасын (10-қосымша);
11) Қаражал қаласының жайылымдармен қамтамасыз етілмеген жеке және (немесе) заңды тұлғаларының ауыл шаруашылығы жануарларының мал басын шалғайдағы жайылымдарға орналастыру схемасын (11-қосымша);
12) Жәйрем кентінің жайылымдармен қамтамасыз етілмеген жеке және (немесе) заңды тұлғаларының ауыл шаруашылығы жануарларының мал басын шалғайдағы жайылымдарға орналастыру схемасын (12-қосымша);
13) Қаражал қаласының жер қорының көлемі туралы мәліметтерді (13-қосымша);
14) аймақтағы жайылымдарды пайдалану жағдайын (14-қосымша);
15) аймақтағы ветеринарлық-санитарлық объектілер туралы мәліметтерді (15-қосымша);
16) Қаражал қаласы, Жәйрем, Шалғия кенттері тұрғындарының мал жайылымдарымен қамтамасыз етілуін (16-қосымша);
17) ауыл шаруашылығы жануарларының түрлері бойынша қалыптастырылған үйірлердің, отарлардың, табындардың саны туралы деректерді (17-қосымша);
18) ауыл шаруашылығы жануарларын жаюдың және айдаудың маусымдық маршруттарын белгілейтін жайылымдарды пайдалану жөніндегі күнтізбелік графикті (18-қосымша) қамтиды.
Қаражал қаласы бойынша 2021 жылға
арналған жайылымдарды басқару және
оларды пайдалану жөніндегі
Жоспарына
1 қосымша
Құқық белгілейтін құжаттар негізінде жер санаттары, жер учаскелерінің меншік иелері және жер пайдаланушылар бөлінісінде Қаражал қаласы аумағында жайылымдардың орналасу схемасы
Қаражал қаласы бойынша 2021 жылға
арналған жайылымдарды басқару және
оларды пайдалану жөніндегі
Жоспарына
2 қосымша
Құқық белгілейтін құжаттар негізінде жер санаттары, жер учаскелерінің меншік иелері және жер пайдаланушылар бөлінісінде Жәйрем кенті аумағында жайылымдардың орналасу схемасы
Қаражал қаласы бойынша 2021 жылға
арналған жайылымдарды басқару және
оларды пайдалану жөніндегі
Жоспарына
3 қосымша
Қаражал қаласы жайылым айналымдарының қолайлы схемасы
Қаражал қаласы бойынша 2021 жылға
арналған жайылымдарды басқару және
оларды пайдалану жөніндегі
Жоспарына
4 қосымша
Жәйрем кенті жайылым айналымдарының қолайлы схемасы
Қаражал қаласы бойынша 2021 жылға
арналған жайылымдарды басқару және
оларды пайдалану жөніндегі
Жоспарына
5 қосымша
Қаражал қаласы жайылымдарының, оның ішінде маусымдық жайылымдардың сыртқы және ішкі шекаралары мен алаңдары, жайылымдық инфрақұрылым объектілері көрсетілген картасы
Қаражал қаласы бойынша 2021 жылға
арналған жайылымдарды басқару және
оларды пайдалану жөніндегі
Жоспарына
6 қосымша
Жәйрем кенті жайылымдардың, оның ішінде маусымдық жайылымдардың сыртқы және ішкі шекаралары мен алаңдары, жайылымдық инфрақұрылым объектілері көрсетілген картасы
Қаражал қаласы бойынша 2021 жылға
арналған жайылымдарды басқару және
оларды пайдалану жөніндегі
Жоспарына
7 қосымша
Қаражал қаласы жайылым пайдаланушыларының су тұтыну нормасына сәйкес су көздеріне (көлдерге, өзендерге, тоғандарға, апандарға, суару немесе суландыру каналдарына, құбырлы немесе шахталы құдықтарға) қол жеткізу схемасы
Қаражал қаласы бойынша 2021жылға
арналған жайылымдарды басқару және
оларды пайдалану жөніндегі
Жоспарына
8 қосымша
Жәйрем кенті жайылым пайдаланушыларының су тұтыну нормасына сәйкес су көздеріне (көлдерге, өзендерге, тоғандарға, апандарға, суару немесе суландыру каналдарына, құбырлы немесе шахталы құдықтарға) қол жеткізу схемасы
Қаражал қаласы бойынша 2021 жылға
арналған жайылымдарды басқару және
оларды пайдалану жөніндегі
Жоспарына
9 қосымша
Қаражал қаласының жайылымы жоқ жеке және (немесе) заңды тұлғалардың ауыл шаруашылығы жануарларының мал басын орналастыру үшін жайылымдарды қайта бөлу және оны берілетін жайылымдарға ауыстыру схемасы
Қаражал қаласы бойынша 2021 жылға
арналған жайылымдарды басқару және
оларды пайдалану жөніндегі
Жоспарына
10 қосымша
Жәйрем кентінің жайылымы жоқ жеке және (немесе) заңды тұлғалардың ауыл шаруашылығы жануарларының мал басын орналастыру үшін жайылымдарды қайта бөлу және оны берілетін жайылымдарға ауыстыру схемасы
Қаражал қаласы бойынша 2021 жылға
арналған жайылымдарды басқару және
оларды пайдалану жөніндегі
Жоспарына
11 қосымша
Қаражал қаласының жайылымдармен қамтамасыз етілмеген жеке және (немесе) заңды тұлғаларының ауыл шаруашылығы жануарларының мал басын шалғайдағы жайылымдарға орналастыру схемасы
Қаражал қаласы бойынша 2021 жылға
арналған жайылымдарды басқару және
оларды пайдалану жөніндегі
Жоспарына
12 қосымша
Жәйрем кентінің жайылымдармен қамтамасыз етілмеген жеке және (немесе) заңды тұлғаларының ауыл шаруашылығы жануарларының мал басын шалғайдағы жайылымдарға орналастыру схемасы
Қаражал қаласы бойынша 2021 жылға
арналған жайылымдарды басқару және
оларды пайдалану жөніндегі
Жоспарына
13 қосымша
Қаражал қаласының жер қорының көлемі
Жерлер санатының атауы
Алаңы (гектар)
1
Ауыл шаруашылығы мақсатындағы жерлер

8) схему доступа пастбищепользователей поселка Жайрем к водоисточникам (озерам, рекам, прудам, копаням, оросительным или обводнительным каналам, трубчатым или шахтным колодцам), составленную согласно норме потребления воды (приложение 8);
9) схему перераспределения пастбищ для размещения поголовья сельскохозяйственных животных физических и (или) юридических лиц города Каражал, у которых отсутствуют пастбища, и перемещения его на предоставляемые пастбища (приложение 9);
10) схему перераспределения пастбищ для размещения поголовья сельскохозяйственных животных физических и (или) юридических лиц поселка Жайрем, у которых отсутствуют пастбища, и перемещения его на предоставляемые пастбища (приложение 10);
11) схему размещения поголовья сельскохозяйственных животных на отгонных пастбищах физических и (или) юридических лиц города Каражал, не обеспеченных пастбищами (приложение 11);
12) схему размещения поголовья сельскохозяйственных животных на отгонных пастбищах физических и (или) юридических лиц поселка Жайрем, не обеспеченных пастбищами (приложение 12);
13) сведения о площади земельного фонда города Каражал (приложение 13);
14) состояние использования пастбищ в регионе (приложение 14);
15) сведения о ветеринарно-санитарных объектах в регионе (приложение 15);
16) обеспеченность пастбищами скота жителей города Каражал, поселков Жайрем, Шалгинск (приложение 16);
17) данные о количестве гуртов, отар, табунов, сформированных по видам сельскохозяйственных животных (приложение 17);
18) календарный график по использованию пастбищ, устанавливающий сезонные маршруты выпаса и передвижение сельскохозяйственных животных (приложение 18).
Приложение 1
к Плану по управлению пастбищами
города Каражал и их использованию на
2021 год
Схема расположения пастбищ на территории города Каражал в разрезе категорий земель, собственников земельных участков и землепользователей на основании правоустанавливающих документов
Приложение 2
к Плану по управлению пастбищами
города Каражал и их использованию на
2021 год
Схема расположения пастбищ на территории поселка Жайрем в разрезе категорий земель, собственников земельных участков и землепользователей на основании правоустанавливающих документов
Приложение 3
к Плану по управлению пастбищами
города Каражал и их использованию на
2021 год
Приемлемая схема пастбищеоборотов города Каражал
Приложение 4
к Плану по управлению пастбищами
города Каражал и их использованию на
2021 год
Приемлемая схема пастбищеоборотов поселка Жайрем
Приложение 5
к Плану по управлению пастбищами
города Каражал и их использованию на
2021 год
Карта с обозначением внешних и внутренних границ и площадей пастбищ, в том числе сезонных, объектов пастбищной инфраструктуры города Каражал
Приложение 6
к Плану по управлению пастбищами
города Каражал и их использованию на
2021 год
Карта с обозначением внешних и внутренних границ и площадей пастбищ, в том числе сезонных, объектов пастбищной инфраструктуры поселка Жайрем
Приложение 7
к Плану по управлению пастбищами
города Каражал и их использованию на
2021 год
Схема доступа пастбищепользователей города Каражал к водоисточникам (озерам, рекам, прудам, копаням, оросительным или обводнительным каналам, трубчатым или шахтным колодцам), составленную согласно норме потребления воды
Приложение 8
к Плану по управлению пастбищами
города Каражал и их использованию на
2021 год
Схема доступа пастбищепользователей поселка Жайрем к водоисточникам (озерам, рекам, прудам, копаням, оросительным или обводнительным каналам, трубчатым или шахтным колодцам), составленную согласно норме потребления воды
Приложение 9
к Плану по управлению пастбищами
города Каражал и их использованию на
2021 год
Схема перераспределения пастбищ для размещения поголовья сельскохозяйственных животных физических и (или) юридических лиц города Каражал, у которых отсутствуют пастбища, и перемещения его на предоставляемые пастбища
Приложение 10
к Плану по управлению пастбищами
города Каражал и их использованию на
2021 год
Схема перераспределения пастбищ для размещения поголовья сельскохозяйственных животных физических и (или) юридических лиц поселка Жайрем, у которых отсутствуют пастбища, и перемещения его на предоставляемые пастбища
Приложение 11
к Плану по управлению пастбищами
города Каражал и их использованию на
2021 год
Схема размещения поголовья сельскохозяйственных животных на отгонных пастбищах физических и (или) юридических лиц города Каражал, не обеспеченных пастбищами
Приложение 12
к Плану по управлению пастбищами
города Каражал и их использованию на
2021 год
Схема размещения поголовья сельскохозяйственных животных на отгонных пастбищах физических и (или) юридических лиц поселка Жайрем, не обеспеченных пастбищами
Приложение 13
к Плану по управлению пастбищами
города Каражал и их использованию
на 2021 год
Площадь земельного фонда города Каражал
№ п/п
Наименования категории земель
Площадь (гектар)
1
Земли сельскохозяйственного назначения