2022 - 2024 жылдарға арналған қалалық бюджет туралы
Қарағанды облысы Сәтбаев қалалық мәслихатының 2021 жылғы 23 желтоқсандағы № 148 шешімі. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2021 жылғы 30 желтоқсанда № 26262 болып тіркелді.
Қазақстан Республикасының Бюджет кодексіне, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңына сәйкес Сәтбаев қалалық мәслихаты ШЕШІМ ЕТТІ:
1. 2022 – 2024 жылдарға арналған қалалық бюджет тиісінше 1, 2 және 3 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2022 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 17 146 777 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер бойынша – 6 313 234 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша – 29 159 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер бойынша – 66 150 мың теңге;
трансферттердің түсімдері бойынша – 10 738 234 мың теңге;
2) шығындар – 17 751 092 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0 мың теңге;
бюджеттік кредиттер – 0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен жасалатын операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – алу 604 315 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын (профицитін пайдалану) қаржыландыру – 604 315 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімдері – 0 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 0 мың теңге;
бюджет қаражаттарының пайдаланылатын қалдықтары – 604 315 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда – Ұлытау облысы Сәтбаев қалалық мәслихатының 24.11.2022 № 229 шешімімен (01.01.2022 бастап қолданысқа енгізіледі).
2. 2022 жылға арналған қалалық бюджетке кірістерді бөлу нормативтері келесі мөлшерлерде белгіленсін:
1) жеке табыс салығы бойынша:
төлем көзінен салық салынатын табыстардан ұсталатын – 95 пайыз;

О городском бюджете на 2022 - 2024 годы
Решение Сатпаевского городского маслихата Карагандинской области от 23 декабря 2021 года № 148. Зарегистрировано в Министерстве юстиции Республики Казахстан 30 декабря 2021 года № 26262.
В соответствии с Бюджетным кодексом Республики Казахстан, Законом Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" Сатпаевский городской маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить городской бюджет на 2022 – 2024 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2022 год в следующих объемах:
1) доходы – 17 146 777 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 6 313 234 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям – 29 159 тысяч тенге;
поступлениям от продажи основного капитала – 66 150 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов – 10 738 234 тысяч тенге;
2) затраты – 17 751 092 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тысяч тенге;
бюджетные кредиты – 0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – минус 604 315 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 604 315 тысяч тенге тысяч тенге, в том числе:
поступления займов – 0 тысяч тенге;
погашение займов – 0 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 604 315 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 – в редакции решения Сатпаевского городского маслихата области Ұлытау от 24.11.2022 № 229 (вводится в действие с 01.01.2022).
2. Установить на 2022 год нормативы распределения доходов в городской бюджет в следующих размерах:
1) по индивидуальному подоходному налогу:
с доходов, облагаемых у источника выплаты – 95 процентов;

2) әлеуметтік салық бойынша – 95 пайыз.
3. 2022 жылға арналған қалалық бюджет кірістерінің және шығындарының құрамында келесі трансферттер қарастырылғаны 4 қосымшаға сәйкес ескерілсін.
4. 2022 жылға арналған қалалық бюджет түсімдерінің құрамында облыстық бюджеттен қала бюджетіне берілетін субвенциялардың көлемі 5 705 932 мың теңге сомасында ескерілсін.
5. Жергілікті атқарушы органның 2022 жылға арналған резерві 13 703 мың теңге сомасында бекітілсін.

2) по социальному налогу – 95 процентов.
3. Учесть, что в составе доходов и расходов городского бюджета на 2022 год предусмотрены целевые трансферты согласно приложению 4.
4. Учесть в составе поступлений городского бюджета на 2022 год объем субвенций, передаваемых из областного бюджета в бюджет города, в сумме 5 705 932 тысячи тенге.
5. Утвердить резерв местного исполнительного органа на 2022 год в сумме 13 703 тысяч тенге.

5939
003
Салық салу мақсатында мүлікті бағалауды жүргізу
3 005
010
Жекешелендіру, коммуналдық меншікті басқару, жекешелендіруден кейінгі қызмет және осыған байланысты дауларды реттеу
2 934
9
Жалпы сипаттағы өзге де мемлекеттiк қызметтер
3 187 186
454
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) кәсіпкерлік және ауыл шаруашылығы бөлімі
56 723
001
Жергілікті деңгейде кәсіпкерлікті және ауыл шаруашылығын дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
56 723
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
2 979 037
001
Жергілікті деңгейде тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
148 046
123
Облыстық, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың бюджеттерінен берілетін нысаналы трансферттердің есебінен әлеуметтік, табиғи және техногендік сипаттағы төтенше жағдайлардың салдарын жою, әкiмшiлiк-аумақтық бiрлiктiң саяси, экономикалық және әлеуметтiк тұрақтылығына, адамдардың өмiрi мен денсаулығына қауіп төндiретiн жалпы республикалық немесе халықаралық маңызы бар жағдайларды жою бойынша ағымдағы шығыстарға іс-шаралар өткізу
2 830 991
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
97 189
001
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономикалық саясаттын қалыптастыру мен дамыту, мемлекеттік жоспарлау, бюджеттік атқару және коммуналдық меншігін басқару саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
88 233
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
8 956
486
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жер қатынастары, сәулет және қала құрылысы бөлімі
54 237
001
Жергілікті деңгейде жер қатынастары, сәулет және қала құрылысын реттеу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
54 237
02
Қорғаныс
38 100
1
Әскери мұқтаждар
36 812
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
36 812
005
Жалпыға бірдей әскери міндетті атқару шеңберіндегі іс-шаралар
36 812
2
Төтенше жағдайлар жөнiндегi жұмыстарды ұйымдастыру
1 288
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
1 288
006
Аудан (облыстық маңызы бар қала) ауқымындағы төтенше жағдайлардың алдын алу және оларды жою
580
007
Аудандық (қалалық) ауқымдағы дала өрттерінің, сондай-ақ мемлекеттік өртке қарсы қызмет органдары құрылмаған елдi мекендерде өрттердің алдын алу және оларды сөндіру жөніндегі іс-шаралар
708
03
Қоғамдық тәртіп, қауіпсіздік, құқықтық, сот, қылмыстық-атқару қызметі
124 000
9
Қоғамдық тәртіп және қауіпсіздік саласындағы басқа да қызметтер
124 000

5 939
003
Проведение оценки имущества в целях налогообложения
3 005
010
Приватизация, управление коммунальным имуществом, постприватизационная деятельность и регулирование споров, связанных с этим
2 934
9
Прочие государственные услуги общего характера
3 187 186
454
Отдел предпринимательства и сельского хозяйства района (города областного значения)
56 723
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области развития предпринимательства и сельского хозяйства
56 723
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
2 979 037
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог
148 046
123
Проведение мероприятий на текущие расходы по ликвидации последствий чрезвычайных ситуаций социального, природного и техногенного характера, устранению ситуаций, угрожающих политической, экономической и социальной стабильности административно-территориальной единицы, жизни и здоровью людей, общереспубликанского либо международного значения за счет целевых трансфертов из бюджетов областей, городов республиканского значения, столицы
2 830 991
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
97 189
001
Услуги по реализации государственной политики в области формирования и развития экономической политики, государственного планирования, исполнения бюджета и управления коммунальной собственностью района (города областного значения )
88 233
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
8 956
486
Отдел земельных отношений, архитектуры и градостроительства района (города областного значения)
54 237
001
Услуги по реализации государственной политики в области регулирования земельных отношений, архитектуры и градостроительства на местном уровне
54 237
02
Оборона
38 100
1
Военные нужды
36 812
122
Аппарат акима района (города областного значения)
36 812
005
Мероприятия в рамках исполнения всеобщей воинской обязанности
36 812
2
Организация работы по чрезвычайным ситуациям
1 288
122
Аппарат акима района (города областного значения)
1 288
006
Предупреждение и ликвидация чрезвычайных ситуаций масштаба района (города областного значения)
580
007
Мероприятия по профилактике и тушению степных пожаров районного (городского) масштаба, а также пожаров в населенных пунктах, в которых не созданы органы государственной противопожарной службы
708
03
Общественный порядок, безопасность, правовая, судебная, уголовно-исполнительная деятельность
124 000
9
Прочие услуги в области общественного порядка и безопасности
124 000

73 658
001
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономикалық саясаттын қалыптастыру мен дамыту, мемлекеттік жоспарлау, бюджеттік атқару және коммуналдық меншігін басқару саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
73 658
486
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жер қатынастары, сәулет және қала құрылысы бөлімі
46 122
001
Жергілікті деңгейде жер қатынастары, сәулет және қала құрылысын реттеу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
46 122
02
Қорғаныс
39 781
1
Әскери мұқтаждар
38 489
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
38 489
005
Жалпыға бірдей әскери міндетті атқару шеңберіндегі іс-шаралар
38 489
2
Төтенше жағдайлар жөнiндегi жұмыстарды ұйымдастыру
1 292
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
1 292
006
Аудан (облыстық маңызы бар қала) ауқымындағы төтенше жағдайлардың алдын алу және оларды жою
582
007
Аудандық (қалалық) ауқымдағы дала өрттерінің, сондай-ақ мемлекеттік өртке қарсы қызмет органдары құрылмаған елдi мекендерде өрттердің алдын алу және оларды сөндіру жөніндегі іс-шаралар
710
03
Қоғамдық тәртіп, қауіпсіздік, құқықтық, сот, қылмыстық-атқару қызметі
21 063
9
Қоғамдық тәртіп және қауіпсіздік саласындағы басқа да қызметтер
21 063
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
21 063
021
Елдi мекендерде жол қозғалысы қауiпсiздiгін қамтамасыз ету
21 063
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
750 166
1
Әлеуметтiк қамсыздандыру
30 341
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
30 341
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
30 341
2
Әлеуметтiк көмек
633 412
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
633 412
002
Жұмыспен қамту бағдарламасы
96 646
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
2 012
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
134 322
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедек балаларды материалдық қамтамасыз ету
1 573
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
126 974
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектерді протездік-ортопедиялық көмек, сурдотехникалық құралдар, тифлотехникалық құралдар, санаторий-курорттық емделу, міндетті гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, арнаулы жүріп-тұру құралдары, қозғалуға қиындығы бар бірінші топтағы мүгедектерге жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектерге қолмен көрсететін тіл маманының қызметтері мен қамтамасыз ету
208 055
023
Жұмыспен қамту орталықтарының қызметін қамтамасыз ету

73 658
001
Услуги по реализации государственной политики в области формирования и развития экономической политики, государственного планирования, исполнения бюджета и управления коммунальной собственностью района (города областного значения )
73 658
486
Отдел земельных отношений, архитектуры и градостроительства района (города областного значения)
46 122
001
Услуги по реализации государственной политики в области регулирования земельных отношений, архитектуры и градостроительства на местном уровне
46 122
02
Оборона
39 781
1
Военные нужды
38 489
122
Аппарат акима района (города областного значения)
38 489
005
Мероприятия в рамках исполнения всеобщей воинской обязанности
38 489
2
Организация работы по чрезвычайным ситуациям
1 292
122
Аппарат акима района (города областного значения)
1 292
006
Предупреждение и ликвидация чрезвычайных ситуаций масштаба района (города областного значения)
582
007
Мероприятия по профилактике и тушению степных пожаров районного (городского) масштаба, а также пожаров в населенных пунктах, в которых не созданы органы государственной противопожарной службы
710
03
Общественный порядок, безопасность, правовая, судебная, уголовно-исполнительная деятельность
21 063
9
Прочие услуги в области общественного порядка и безопасности
21 063
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
21 063
021
Обеспечение безопасности дорожного движения в населенных пунктах
21 063
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
750 166
1
Социальное обеспечение
30 341
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
30 341
005
Государственная адресная социальная помощь
30 341
2
Социальная помощь
633 412
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
633 412
002
Программа занятости
96 646
006
Оказание жилищной помощи
2 012
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
134 322
010
Материальное обеспечение детей-инвалидов, воспитывающихся и обучающихся на дому
1 573
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
126 974
017
Обеспечение нуждающихся инвалидов протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой реабилитации инвалида
208 055
023
Обеспечение деятельности центров занятости населения

24 504
мемлекеттік ұйымдардың: стационарлық және жартылай стационарлық үлгідегі медициналық-әлеуметтік мекемелер, үйде қызмет көрсету, уақытша болу ұйымдарын, халықты жұмыспен қамту орталықтары жұмыскерлерінің жалақысын көтеруге
97 744
азаматтық қызметшілердің жекелеген санаттарының, мемлекеттік бюджет қаражаты есебінен ұсталатын ұйымдары қызметкерлерінің, қазыналық кәсіпорындар қызметкерлерінің жалақысын көтеруге
92 058
мемлекеттік мәдениет ұйымдарының және архив мекемелерінің басқарушы және негізгі персоналына мәдениет ұйымдарындағы және архив мекемелеріндегі ерекше еңбек жағдайлары үшін лауазымдық айлықақысына қосымша ақылар белгілеуге
24 644
облыстық бюджеттен
37 016
Қазақстан Республикасында мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсартуға
25 895
жұмыс берушілердің өтінімдері бойынша қысқа мерзімді кәсіптік оқытуға
11 121
Нысаналы даму трансферттері:
3 836 601
ұлттық қордан
892 680
Сәтбаев қаласындағы № 8 шағын ауданында кварталішілік су құбыры желілерінің құрылысына
591 206
Сәтбаев қаласындағы № 8 шағын ауданында кварталішілік электр желілері құрылысына
301 474
республикалық бюджеттен
2 943 921
Сәтбаев қаласының батыс, шығыс аудандарының және № 8 шағын ауданының аумағындағы суды азайтуға және жерүсті суларын ағызуға
100 000
Сәтбаев қаласының № 8 шағын ауданынан бастап шаруашылық-фекальды тазарту құрылғысына дейінгі кәріз коллекторының құрылысына
2 843 921

24 504
на повышение заработной платы работников государственных организаций: медико-социальных учреждений стационарного и полустационарного типов, организаций надомного обслуживания, временного пребывания, центров занятости населения
97 744
на повышение заработной платы отдельных категорий гражданских служащих, работников организаций, содержащихся за счет средств государственного бюджета, работников казенных предприятий
92 058
на установление доплат к должностному окладу за особые условия труда в организациях культуры и архивных учреждениях управленческому и основному персоналу государственных организаций культуры и архивных учреждений
24 644
из областного бюджета
37 016
на обеспечение прав и улучшение качества жизни инвалидов в Республике Казахстан
25 895
на краткосрочное профессиональное обучение по заявкам работодателей
11 121
Целевые трансферты на развитие:
3 836 601
из национального фонда
892 680
на строительство внутриквартальных водопроводных сетей в микрорайоне № 8 в городе Сатпаев
591 206
на строительство внутриквартальных электрических сетей в микрорайоне № 8 в городе Сатпаев
301 474
из республиканского бюджета
2 943 921
на водопонижение и отвод поверхностных вод территории западного, восточного районов и микрорайона № 8 города Сатпаев
100 000
на строительство канализационного коллектора от микрорайона № 8 до хозяйственно-фекальных очистных сооружений города Сатпаев
2 843 921