Абай аудандық мәслихатының 2020 жылғы 25 желтоқсандағы № 73/762 "2021-2023 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Қарағанды облысы Абай аудандық мәслихатының 2021 жылғы 11 қарашадағы № 14/134 шешімі. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2021 жылғы 22 қарашада № 25265 болып тіркелді. Мерзімі өткендіктен қолданыс тоқтатылды
Абай аудандық маслихаты ШЕШТІ:
1. Абай аудандық мәслихаттың "2021-2023 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" 2020 жылғы 25 желтоқсандағы № 73/762 (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 21958 болып тіркелген) шешіміне келесі өзгерістер енгізілсін:
1-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"1. 2021–2023 жылдарға арналған аудандық бюджет 1, 2 және 3 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2021 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 11 957 590 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 3 766 221 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 64 624 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 62 916 мың теңге;
трансферттердің түсімдері – 8 063 829 мың теңге;
2) шығындар – 12 765 031 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттер – 40 454 мың теңге:
бюджеттік кредиттер – 78 238 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 37 784 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың
теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – – 847 895 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 847 895 мың теңге:
қарыздар түсімдері – 78 238 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 37 784 мың теңге;

О внесении изменений в решение Абайского районного маслихата от 25 декабря 2020 года № 73/762 "O районном бюджете на 2021-2023 годы"
Решение Абайского районного маслихата Карагандинской области от 11 ноября 2021 года № 14/134. Зарегистрировано в Министерстве юстиции Республики Казахстан 22 ноября 2021 года № 25265. Прекращено действие в связи с истечением срока
Абайский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Абайского районного маслихата "О районном бюджете на 2021-2023 годы" от 25 декабря 2020 года № 73/762 (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 21958) следующие изменения:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить районный бюджет на 2021-2023 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2021 год в следующих объемах:
1) доходы – 11 957 590 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 3 766 221 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 64 624 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 62 916 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 8 063 829 тысяч тенге;
2) затраты – 12 765 031 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 40 454 тысяч тенге:
бюджетные кредиты – 78 238 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 37 784 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге,
в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 тысяч тенге;
поступление от продажи финансовых активов государства – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – – 847 895 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета –
847 895 тысяч тенге:
поступление займов – 78 238 тысяч тенге;
погашение займов – 37 784 тысяч тенге;

бюджет қаражаттарының пайдаланатын қалдықтары – 807 441 мың теңге.";
5-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"5. Абай ауданы әкімдігінің 2021 жылға арналған резерві 71 873 мың теңге сомасында бекітілсін.";
көрсетілген шешімнің 1, 4, 5-қосымшалары осы шешімнің 1, 2, 3-қосымшаларына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Осы шешім 2021 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Абай аудандық мәслихатының хатшысы Д. Сакенов
Абай аудандық мәслихатының

используемые остатки бюджетных средств – 807 441 тысяч тенге.";
пункт 5 изложить в новой редакции:
"5. Утвердить резерв акимата Абайского района на 2021 год в сумме 71 873 тысяч тенге.";
приложения 1, 4, 5 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложению 1, 2, 3 к настоящему решению.
2. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2021 года.
Секретарь Абайского районного маслихата Д. Сакенов
Приложение 1 к решению
Абайского районного маслихата

492
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
22 172
021
Елді мекендерде жол қозғалысы қауіпсіздігін қамтамасыз ету
22 172
06
Әлеуметтік көмек және әлеуметтік қамсыздандыру
897 539
1
Әлеуметтік қамсыздандыру
77 853
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
77 853
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
77 853
2
Әлеуметтік көмек
684 996
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
684 996
002
Жұмыспен қамту бағдарламасы
134 237
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
7 061
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
3 337
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
48 852
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедек балаларды материалдық қамтамасыз ету
410
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтік көмек көрсету
157 906
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектерді протездік-ортопедиялық көмек, сурдотехникалық құралдар, тифлотехникалық құралдар, санаторий-курорттық емделу, міндетті гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, арнаулы жүріп-тұру құралдары, қозғалуға қиындығы бар бірінші топтағы мүгедектерге жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектерге қолмен көрсететін тіл маманының қызметтері мен қамтамасыз ету
296 482
023
Жұмыспен қамту орталықтарының қызметін қамтамасыз ету
36 711
9
Әлеуметтік көмек және әлеуметтік қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
134 690
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
134 690
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
75 234
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
2 042
021
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
6 855
050
Қазақстан Республикасында мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту
37 355
054
Үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыру
13 204
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
2 139 882
1
Тұрғын үй шаруашылығы
1 039 070
467
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс бөлімі
1 039 070
003
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін жобалау және (немесе) салу, реконструкциялау

492
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции района (города областного значения)
22 172
021
Обеспечение безопасности дорожного движения в населенных пунктах
22 172
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
897 539
1
Социальное обеспечение
77 853
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
77 853
005
Государственная адресная социальная помощь
77 853
2
Социальная помощь
684 996
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
684 996
002
Программа занятости
134 237
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
7 061
006
Оказание жилищной помощи
3 337
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
48 852
010
Материальное обеспечение детей-инвалидов, воспитывающихся и обучающихся на дому
410
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
157 906
017
Обеспечение нуждающихся инвалидов протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой реабилитации инвалида
296 482
023
Обеспечение деятельности центров занятости населения
36 711
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
134 690
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
134 690
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
75 234
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
2 042
021
Капитальные расходы государственного органа
6 855
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни инвалидов в Республике Казахстан
37 355
054
Размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях
13 204
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
2 139 882
1
Жилищное хозяйство
1 039 070
467
Отдел строительства района (города областного значения)
1 039 070
003
Проектирование и (или) строительство, реконструкция жилья коммунального жилищного фонда

1 180 799
Өнімді жұмыспен қамтуды және жаппай кәсіпкерлікті дамытудың мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде еңбек нарығын дамытуға бағытталған іс-шараларды іске асыруға
119 661
Қазақстан Республикасында мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсартуға
74 973
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек төлеуге
46 990
Мәдениет ұйымдары мен мұрағат мекемелерінде ерекше еңбек жағдайлары үшін мемлекеттік мәдениет ұйымдары мен мұрағат мекемелерінің басқарушы және негізгі қызметкерлеріне лауазымдық жалақыларына қосымша ақы белгілеуге
44 586
Мемлекеттік халықты әлеуметтік қорғау ұйымдарында арнаулы әлеуметтік қызмет көрсететін қызметкерлердің жалақысына қосымша ақы белгілеуге
12 084
Стационарлық және жартылай стационарлық үлгідегі медициналық-әлеуметтік мекемелер, үйде қызмет көрсету, уақытша болу ұйымдары, халықты жұмыспен қамту орталықтары мемлекеттік ұйымдары қызметкерлерінің жалақысын арттыруға
59 609
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйлерін сатып алуға
336 000
"Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылым бойынша іс-шараларды іске асыруға
486 896
Облыстық бюджеттен
278 549
Нәтижелі жұмыспен қамтуды және жаппай кәсіпкерлікті дамыту бағдарламасының шеңберінде еңбек нарығында талап етілген кәсіп және дағды бойынша жұмысшы кадрларын қысқа мерзімді кәсіптік оқытуға
9 916
Қазақстан Республикасында мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсартуға
49 775
Спорт ұйымдарының материалдық-техникалық базасын ұстауға және нығайтуға
858
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) коммуналдық меншігіндегі жылу желілерін пайдалануды ұйымдастыру
50 000
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйлерін сатып алуға
168 000
Нысаналы даму трансферттері
794 508
Республикалық бюджеттен берілетін нысаналы даму трансферттері
635 408
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін жобалау және (немесе) салу, реконструкциялауға
360 221
Елді мекендердегі сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамытуға
175 187
"Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде Құрма ауылындағы ауылдық клубты қайта жаңарту
100 000
Облыстық бюджеттен берілетін нысаналы даму трансферттері
159 100
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін жобалау және (немесе) салу, реконструкциялауға
33 015
Елді мекендердегі сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамыту
126 085
Бюджеттік кредиттер
78 238
Республикалық бюджеттен берілетін бюджеттік кредиттер
78 238
Мамандарды әлеуметтік қолдау шараларын іске асыру үшін берілетін бюджеттік кредиттер
78 238
Абай аудандық мәслихатының

1 180 799
На реализацию мероприятий, направленных на развитие рынка труда в рамках Государственной программы развития продуктивной занятости и массового предпринимательства
119 661
На обеспечение прав и улучшение качества жизни инвалидов в Республике Казахстан
74 973
На выплату государственной адресной социальной помощи
46 990
На установление доплат к должностным окладам за особые условия труда в организациях культуры и архивных учреждениях управленческому и основному персоналу государственных организаций культуры и архивных учреждений
44 586
На установление доплат к заработной плате работников, представляющих специальные социальные услуги в государственных организациях социальной защиты населения
12 084
На повышение заработной платы работников государственных организаций: медико-социальных учреждений стационарного и полустационарного типов, организаций надомного обслуживания, временного пребывания, центров занятости населения
59 609
На приобретение жилья коммунального жилищного фонда
336 000
На реализацию мероприятий по социальной и инженерной инфраструктуры в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі"
486 896
Из областного бюджета
278 549
На краткосрочное профессиональное обучение рабочих кадров по востребованным на рынке труда профессиям и навыкам, в рамках Программы развития продуктивной занятости и массового предпринимательства
9 916
На обеспечение прав и улучшение качества жизни инвалидов в Республике Казахстан
49 775
На содержание и укрепление материально-технической базы организаций спорта
858
Организация эксплуатации тепловых сетей, находящихся в коммунальной собственности районов (городов областного значения)
50 000
На приобретение жилья коммунального жилищного фонда
168 000
Целевые трансферты на развитие
794 508
Целевые трансферты на развитие из республиканского бюджета
635 408
На проектирование и (или) строительство, реконструкция жилья коммунального жилищного фонда
360 221
На развитие системы водоснабжения и водоотведения в сельских населенных пунктах
175 187
Реконструкция сельского клуба в селе Курма в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі"
100 000
Целевые трансферты на развитие из областного бюджета
159 100
На проектирование и (или) строительство, реконструкция жилья коммунального жилищного фонда
33 015
На развитие системы водоснабжения и водоотведения в сельских населенных пунктах
126 085
Бюджетные кредиты
78 238
Бюджетные кредиты из республиканского бюджета
78 238
Бюджетные кредиты для реализации мер социальной поддержки специалистов
78 238
Приложение 3 к решению
Абайского районного маслихата

2021 жылғы 11 қарашадағы
№ 14/134 шешіміне
3 қосымша
Абай аудандық мәслихатының
2020 жылғы 25 желтоқсандағы
№ 73/762 шешіміне
5 қосымша
2021 жылға арналған аудандық маңызы бар қалалар, ауылдар, кенттер, ауылдық округтер бюджеттеріне нысаналы трансферттер
Атауы
Сома (мың теңге)
1
2
Барлығы
175 693
оның ішінде:
Трансферттер
175 693
Аудандық маңызы бар қала, ауыл, кент, ауылдық округ әкімінің қызметін қамтамасыз ету жөніндегі қызметтерге
92 758
Аудандық маңызы бар қаланың, ауылдың, кенттің, ауылдық округтің мемлекеттік тұрғын үй қорының сақталуын ұйымдастыруға

от 11 ноября 2021 года
№ 14/134
Приложение 5 к решению
Абайского районного маслихата
от 25 декабря 2020 года № 73/762
Целевые трансферты бюджетам городов районного значения, сел, поселков, сельских округов на 2021 год
Наименование
Сумма (тыс. тенге)
1
2
Итого
175 693
в том числе:
Трансферты
175 693
На услуги по обеспечению деятельности акима города районного значения, села, поселка, сельского округа
92 758
На организацию сохранения государственного жилищного фонда города районного значения, села, поселка, сельского округа

10 304
Елді мекендерді абаттандыру мен көгалдандыруға
2 130
Елді мекендердегі көшелерді жарықтандыруға
4 686
Аудандық маңызы бар қалаларда, ауылдарда, кенттерде, ауылдық округтерде автомобиль жолдарын күрделі және орташа жөндеуге
11 714
"Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылым бойынша іс-шараларды іске асыруға
54 101

10 304
На благоустройство и озеленение населенных пунктов
2 130
На освещение улиц в населенных пунктах
4 686
На капитальный и средний ремонт автомобильных дорог в городах районного значения, селах, поселках, сельских округах
11 714
На реализацию мероприятий по социальной и инженерной инфраструктуры в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі"
54 101