Ақтоғай аудандық мәслихатының 2020 жылғы 22 желтоқсандағы № 458 "2021-2023 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Қарағанды облысы Ақтоғай аудандық мәслихатының 2021 жылғы 28 қазандағы № 84 шешімі. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2021 жылғы 9 қарашада № 25087 болып тіркелді
ШЕШТІ:
1. Ақтоғай аудандық мәслихатының "2021-2023 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" 2020 жылғы 22 желтоқсандағы № 458 шешіміне (Нормативтік құқықтық актілердің мемлекеттік тіркеу тізіліміне № 6132 болып тіркелген) келесі өзгерістер енгізілсін:
1 тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"1. 2021-2023 жылдарға арналған аудандық бюджет 1, 2, 3, 4, 5 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2021 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 7395001 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер бойынша – 2573348 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша – 8552 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түскен түсімдер бойынша – 4104 мың теңге;
трансферттер түсімдері бойынша – 4808997 мың теңге;
2) шығындар – 8111750 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 11849 мың теңге:
бюджеттік кредиттер – 44167 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 32318 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге:
қаржы активтерін сатып алу – 0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – алу 728598 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 728598 мың теңге:
қарыздар түсімдері – 44167 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 32318 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 716749 мың теңге.";
6 тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"6. Ақтоғай ауданы әкімдігінің 2021 жылға арналған резерві 43831 мың теңге сомасында бекітілсін.";

О внесении изменений в решение Актогайского районного маслихата от 22 декабря 2020 года № 458 "О районном бюджете на 2021-2023 годы"
Решение Актогайского районного маслихата Карагандинской области от 28 октября 2021 года № 84. Зарегистрировано в Министерстве юстиции Республики Казахстан 9 ноября 2021 года № 25087
РЕШИЛ:
1. Внести в решение Актогайского районного маслихата "О районном бюджете на 2021-2023 годы" от 22 декабря 2020 года № 458 (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 6132) следующие изменения:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить районный бюджет на 2021-2023 годы согласно приложениям 1, 2, 3, 4, 5 соответственно, в том числе на 2021 год в следующих объемах:
1) доходы – 7395001 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 2573348 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям – 8552 тысяч тенге;
поступлениям от продажи основного капитала - 4104 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов - 4808997 тысяч тенге;
2) затраты – 8111750 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 11849 тысяч тенге:
бюджетные кредиты – 44167 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 32318 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге:
приобретение финансовых активов – 0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – минус 728598 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 728598 тысяч тенге:
поступление займов – 44167 тысяч тенге;
погашение займов – 32318 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 716749 тысяч тенге.";
пункт 6 изложить в новой редакции:
"6. Утвердить резерв акимата Актогайского района на 2021 год в сумме 43831 тысяч тенге.";

869
007
Аудандық (қалалық) ауқымдағы дала өрттерінің, сондай-ақ мемлекеттік өртке қарсы қызмет органдары құрылмаған елдi мекендерде өрттердің алдын алу және оларды сөндіру жөніндегі іс-шаралар
1463
03
Қоғамдық тәртіп, қауіпсіздік, құқықтық, сот, қылмыстық-атқару қызметі
5223
9
Қоғамдық тәртіп және қауіпсіздік саласындағы басқа да қызметтер
5223
492
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
5223
021
Елдi мекендерде жол қозғалысы қауiпсiздiгін қамтамасыз ету
5223
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
457416
1
Әлеуметтiк қамсыздандыру
22609
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
22609
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
22609
2
Әлеуметтiк көмек
334356
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
334356
002
Жұмыспен қамту бағдарламасы
137604
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
5441
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
236
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
31501
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедек балаларды материалдық қамтамасыз ету
122
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
84293
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектерді протездік-ортопедиялық көмек, сурдотехникалық құралдар, тифлотехникалық құралдар, санаторий-курорттық емделу, міндетті гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, арнаулы жүріп-тұру құралдары, қозғалуға қиындығы бар бірінші топтағы мүгедектерге жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектерге қолмен көрсететін тіл маманының қызметтері мен қамтамасыз ету
31213
023
Жұмыспен қамту орталықтарының қызметін қамтамасыз ету
43946
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
100451
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
100451
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
58974
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
476
021
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
230
050
Қазақстан Республикасында мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту

869
007
Мероприятия по профилактике и тушению степных пожаров районного (городского) масштаба, а также пожаров в населенных пунктах, в которых не созданы органы государственной противопожарной службы
1463
03
Общественный порядок, безопасность, правовая, судебная, уголовно-исполнительная деятельность
5223
9
Прочие услуги в области общественного порядка и безопасности
5223
492
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции района (города областного значения)
5223
021
Обеспечение безопасности дорожного движения в населенных пунктах
5223
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
457416
1
Социальное обеспечение
22609
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
22609
005
Государственная адресная социальная помощь
22609
2
Социальная помощь
334356
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
334356
002
Программа занятости
137604
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
5441
006
Оказание жилищной помощи
236
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
31501
010
Материальное обеспечение детей-инвалидов, воспитывающихся и обучающихся на дому
122
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
84293
017
Обеспечение нуждающихся инвалидов протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой реабилитации инвалида
31213
023
Обеспечение деятельности центров занятости населения
43946
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
100451
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
100451
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
58974
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
476
021
Капитальные расходы государственного органа
230
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни инвалидов в Республике Казахстан

16 004
Қазақстан Республикасында мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын арттыруға
6 771
Нәтижелі жұмыспен қамту және жаппай кәсіпкерлікті дамытудың 2017 – 2021 жылдарға арналған "Еңбек" мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде еңбек нарығында сұранысқа ие біліктіліктер мен дағдылар бойынша қысқа мерзімді кәсіптік оқытуға
2 485
Еңбек нарығын дамытуға
112 233
Мемлекеттік халықты әлеуметтік қорғау ұйымдарында арнаулы әлеуметтік қызмет көрсететін жұмыскерлердің жалақысына қосымша ақылар белгілеуге
32 459
Мемлекеттік мәдениет ұйымдарының және архив мекемелерінің басқарушы және негізгі персоналына мәдениет ұйымдарындағы және архив мекемелеріндегі ерекше еңбек жағдайлары үшін лауазымдық айлықақысына қосымша ақылар белгілеуге
36 562
Спорт ұйымдарын ұстауға және материалдық-техникалық базасын нығайтуға
2 177
Халықтың әлеуметтік жағынан әлсіз топтарына және (немесе) аз қамтылған көпбалалы отбасыларға коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын жайын сатып алуға
33 600
"Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылым бойынша іс-шараларды іске асыруға
247 204
Көлiк инфрақұрылымының басым жобаларын қаржыландыруға
265 318
Нысаналы даму трансферттері:
180 826
оның ішінде:
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін салуға және (немесе) реконструкциялауға
100 000
"Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылымдарды дамытуға
80 826
Бюджеттік кредиттер:
44 167
Мамандарды әлеуметтік қолдау шараларын іске асыру үшін
44 167
Ақтоғай аудандық
мәслихатының
2021
жылғы 28
қазандағы
№ 84
шешіміне 3 қосымша
Ақтоғай аудандық мәслихатының
2020 жылғы 22 желтоқсандағы
№ 458 шешіміне
5 қосымша
2021 жылға арналған ауыл, кенттер, ауылдық округтер бюджеттеріне аудандық бюджеттен нысаналы трансферттер
Атауы
Сома (мың теңге)
1
2
Барлығы:
296 257
оның ішінде:
Ағымдағы нысаналы трансферттер
296 257
оның ішінде:
Елді мекендерді абаттандыру мен көгалдандыруға
198 905
Елді мекендерді жарықтандыруға
31 353
Мемлекеттік әкімшілік қызметшілерге бонус және еңбекақы төлеуге
31 999
Мүмкіндігі шектеулі адамдардың қолжетімділігін қамтамасыз ету үшін ғимараттарды бейімдеуге
34 000

16 004
На обеспечение прав и улучшение качества жизни инвалидов в Республике Казахстан
6 771
На краткосрочное профессиональное обучение по востребованным на рынке труда квалификациям и навыкам в рамках Государственной программы продуктивной занятости и массового предпринимательства на 2017 – 2021 годы "Еңбек"
2 485
На развитие рынка труда
112 233
На установление доплат к заработной плате работников, предоставляющих специальные социальные услуги в государственных организациях социальной защиты населения
32 459
На установление доплат к должностному окладу за особые условия труда в организациях культуры и архивных учреждениях управленческому и основному персоналу государственных организаций культуры и архивных учреждений
36 562
На содержание и укрепление материально-технической базы организаций спорта
2 177
На приобретение жилья коммунального жилищного фонда для социально уязвимых слоев населения и (или) малообеспеченных многодетных семей
33 600
На реализацию мероприятий по социальной и инженерной инфраструктуре в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі"
247 204
На финансирование приоритетных проектов транспортной инфраструктуры
265 318
Целевые трансферты на развитие
180 826
в том числе:
На строительство и (или) реконструкцию жилья коммунального жилищного фонда
100 000
На развитие социальной и инженерной инфраструктуры в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі"
80 826
Бюджетные кредиты:
44 167
Для реализации мер социальной поддержки специалистов
44 167
Приложение 3 к решению
Актогайского районного
маслихата
от 28 октября 2021 года
№ 84
Приложение 5
к решению Актогайского
районного маслихата от 22
декабря 2020 года № 458
Целевые трансферты бюджетам сел, поселков, сельских округов из районного бюджета на 2021 год
Наименование
Сумма (тысяч тенге)
1
2
Итого:
296 257
в том числе:
Целевые текущие трансферты
296 257
в том числе:
На благоустройство и озеленение населенных пунктов
198 905
На освещение населенных пунктов
31 353
На оплату бонуса административным государственным служащим
31 999
На адаптацию зданий для обеспечения доступности людям с ограниченными возможностями
34 000