2022-2024 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы
Қарағанды облысы Бұқар жырау аудандық мәслихатының 2021 жылғы 28 желтоқсандағы № 5 шешімі. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2021 жылғы 30 желтоқсанда № 26277 болып тіркелді.
Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасының Бюджет кодексі" Кодексіне, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңына сәйкес аудандық мәслихат ШЕШТІ:
1. 2022-2024 жылдарға арналған Бұқар жырау аудандық бюджет 1, 2 және 3 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2022 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 15 549 487 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер бойынша – 4 445 851 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша – 20 436 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер бойынша – 16 060 мың теңге;
трансферттер түсімі бойынша – 11 067 140 мың теңге;
2) шығындар – 17 169 835 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – – 34 211 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 43 015 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 77 226 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге:
қаржы активтерін сатып алу – 0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – – 1 586 137 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 1 586 137 мың теңге, оның ішінде:

О районном бюджете на 2022-2024 годы
Решение Бухар-Жырауского районного маслихата Карагандинской области от 28 декабря 2021 года № 5. Зарегистрировано в Министерстве юстиции Республики Казахстан 30 декабря 2021 года № 26277.
В соответствии с Кодексом Республики Казахстан "Бюджетный кодекс Республики Казахстан", Законом Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет Бухар-Жырауского района на 2022-2024 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2022 год в следующих объемах:
1) доходы – 15 549 487 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 4 445 851 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям – 20 436 тысяч тенге;
поступлениям от продажи основного капитала – 16 060 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов – 11 067 140 тысяч тенге;
2) затраты – 17 169 835 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – – 34 211 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 43 015 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 77 226 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге:
приобретение финансовых активов – 0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – – 1 586 137 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 1 586 137 тысяч тенге, в том числе:

қарыздар түсімі – 43 015 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 92 395 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 1 635 517 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Қарағанды облысы Бұқар жырау аудандық мәслихатының 05.12.2022 № 4 шешімімен (01.01.2022 бастап қолданысқа енгізіледі).
2. 2022 жылға арналған Бұқар жырау ауданы әкімдігінің резерві 38 811 мың теңге мөлшерінде бекітілсін.
3. 2022 жылға арналған аудандық бюджеттің ауылдар, кенттер, ауылдық округтер бюджеттеріне берілетін субвенциялар көлемі 5 қосымшаға сәйкес бекітілсін.

поступление займов – 43 015 тысяч тенге;
погашение займов – 92 395 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 1 635 517 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 – в редакции решения Бухар-Жырауского районного маслихата Карагандинской области от 05.12.2022 № 4 (вводится в действие с 01.01.2022).
2. Утвердить резерв акимата Бухар-Жырауского района на 2022 год в размере 38 811 тысяч тенге.
3. Предусмотреть в районном бюджете на 2022 год объемы субвенций, передаваемых из районного бюджета в бюджеты поселков, сельских округов, согласно приложению 5.

194 504
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
37 266
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
3 430
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
74 150
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедек балаларды материалдық қамтамасыз ету
476
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
93 259
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектерді протездік-ортопедиялық көмек, сурдотехникалық құралдар, тифлотехникалық құралдар, санаторий-курорттық емделу, міндетті гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, арнаулы жүріп-тұру құралдары, қозғалуға қиындығы бар бірінші топтағы мүгедектерге жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектерге қолмен көрсететін тіл маманының қызметтері мен қамтамасыз ету
236 060
023
Жұмыспен қамту орталықтарының қызметін қамтамасыз ету
70 868
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
84 452
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
84 452
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
56 329
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
1 980
054
Үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыру
26 143
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
2 352 042
1
Тұрғын үй шаруашылығы
1 050 683
467
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс бөлімі
325 454
003
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін жобалау және (немесе) салу, реконструкциялау
216 154
004
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыру
109 300
490
Жергілікті деңгейде коммуналдық шаруашылық, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
36 919
033
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыру
36 919
491
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй қатынастары бөлімі
688 310
001
Жергілікті деңгейде тұрғын үй қоры саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
20 934
003
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
271
005
Мемлекеттік тұрғын үй қорын сақтауды ұйымдастыру
591 669
006
Азаматтардың жекелеген санаттарын тұрғын үймен қамтамасыз ету
75 436
2
Коммуналдық шаруашылық
1 253 288

194 504
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
37 266
006
Оказание жилищной помощи
3 430
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
74 150
010
Материальное обеспечение детей-инвалидов, воспитывающихся и обучающихся на дому
476
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
93 259
017
Обеспечение нуждающихся инвалидов протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой реабилитации инвалида
236 060
023
Обеспечение деятельности центров занятости населения
70 868
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
84 452
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
84 452
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
56 329
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
1 980
054
Размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях
26 143
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
2 352 042
1
Жилищное хозяйство
1 050 683
467
Отдел строительства района (города областного значения)
325 454
003
Проектирование и (или) строительство, реконструкция жилья коммунального жилищного фонда
216 154
004
Проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
109 300
490
Отдел коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
36 919
033
Проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
36 919
491
Отдел жилищных отношений района (города областного значения)
688 310
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области жилищного фонда
20 934
003
Капитальные расходы государственного органа
271
005
Организация сохранения государственного жилищного фонда
591 669
006
Обеспечение жильем отдельных категорий граждан
75 436
2
Коммунальное хозяйство
1 253 288

113 158
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
51 148
001
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономикалық саясаттын қалыптастыру мен дамыту, мемлекеттік жоспарлау, бюджеттік атқару және коммуналдық меншігін басқару саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
51 148
490
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
42 256
001
Жергілікті деңгейде коммуналдық шаруашылық, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
42 256
494
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) кәсіпкерлік және өнеркәсіп бөлімі
19 754
001
Жергілікті деңгейде кәсіпкерлікті және өнеркәсіпті дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
19 754
02
Қорғаныс
42 452
1
Әскери мұқтаждар
25 574
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
25 574
005
Жалпыға бірдей әскери міндетті атқару шеңберіндегі іс-шаралар
25 574
2
Төтенше жағдайлар жөнiндегi жұмыстарды ұйымдастыру
16 878
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
16 878
006
Аудан (облыстық маңызы бар қала) ауқымындағы төтенше жағдайлардың алдын алу және оларды жою
12 558
007
Аудандық (қалалық) ауқымдағы дала өрттерінің, сондай-ақ мемлекеттік өртке қарсы қызмет органдары құрылмаған елдi мекендерде өрттердің алдын алу және оларды сөндіру жөніндегі іс-шаралар
4 320
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
522 632
1
Әлеуметтiк қамсыздандыру
54 673
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
54 673
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
54 452
057
Атаулы мемлекеттік әлеуметтік көмек алушылар болып табылатын жеке тұлғаларды телевизиялық абоненттiк жалғамалармен қамтамасыз ету
221
2
Әлеуметтiк көмек
393 060
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
393 060
002
Жұмыспен қамту бағдарламасы
88 379
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
7 381
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
64 293
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедек балаларды материалдық қамтамасыз ету
926
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
60 708
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектерді протездік-ортопедиялық көмек, сурдотехникалық құралдар, тифлотехникалық құралдар, санаторий-курорттық емделу, міндетті гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, арнаулы жүріп-тұру құралдары, қозғалуға қиындығы бар бірінші топтағы мүгедектерге жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектерге қолмен көрсететін тіл маманының қызметтері мен қамтамасыз ету

113 158
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
51 148
001
Услуги по реализации государственной политики в области формирования и развития экономической политики, государственного планирования, исполнения бюджета и управления коммунальной собственностью района (города областного значения)
51 148
490
Отдел коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
42 256
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог
42 256
494
Отдел предпринимательства и промышленности района (города областного значения)
19 754
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области развития предпринимательства и промышленности
19 754
02
Оборона
42 452
1
Военные нужды
25 574
122
Аппарат акима района (города областного значения)
25 574
005
Мероприятия в рамках исполнения всеобщей воинской обязанности
25 574
2
Организация работы по чрезвычайным ситуациям
16 878
122
Аппарат акима района (города областного значения)
16 878
006
Предупреждение и ликвидация чрезвычайных ситуаций масштаба района (города областного значения)
12 558
007
Мероприятия по профилактике и тушению степных пожаров районного (городского) масштаба, а также пожаров в населенных пунктах, в которых не созданы органы государственной противопожарной службы
4 320
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
522 632
1
Социальное обеспечение
54 673
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
54 673
005
Государственная адресная социальная помощь
54 452
057
Обеспечение физических лиц, являющихся получателями государственной адресной социальной помощи, телевизионными абонентскими приставками
221
2
Социальная помощь
393 060
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
393 060
002
Программа занятости
88 379
006
Оказание жилищной помощи
7 381
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
64 293
010
Материальное обеспечение детей-инвалидов, воспитывающихся и обучающихся на дому
926
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
60 708
017
Обеспечение нуждающихся инвалидов протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой реабилитации инвалида