Ұлытау ауданының 2022-2024 жылдарға арналған бюджеті туралы
Қарағанды облысы Ұлытау аудандық мәслихатының 2021 жылғы 27 желтоқсандағы № 90 шешімі. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2021 жылғы 29 желтоқсанда № 26225 болып тіркелді.
Қазақстан Республикасының Бюджет Кодексіне, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңына сәйкес, аудандық мәслихат ШЕШТІ:
1. 2022-2024 жылдарға арналған аудандық бюджет тиісінше 1, 2 және 3–қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2022 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 7 569 134 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 6 383 670 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 26 300 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 1 825 мың теңге;
трансферттердің түсімдері – 1 157 339 мың теңге;
2) шығындар – 7 562 820 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 76 799 мың теңге:
бюджеттік кредиттер – 118 686 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 41 887 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге:
қаржы активтерін сатып алу – 0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 70 485 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 70 485 мың теңге:
қарыздар түсімі – 118 686 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 48 201 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 0 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Ұлытау облысы Ұлытау аудандық мәслихатының 06.12.2022 № 165 шешімімен (01.01.2022 бастап қолданысқа енгізіледі).
2. 2022 жылға арналған аудандық бюджетте кенттер, ауылдық округтер бюджеттеріне аудандық бюджеттен берілетін субвенциялардың мөлшері 542 960 мың теңге сомасында қарастырылсын, оның ішінде:
Жезді кентіне – 113 747 мың теңге;
Ұлытау ауылдық округіне – 61 893 мың теңге;
Ақтас кентіне – 30 118 мың теңге;
Қарсақпай кентіне – 33 615 мың теңге;
Қаракеңгір ауылдық округіне – 26 173 мың теңге;
Аманкелді ауылдық округіне – 26 188 мың теңге;
Шеңбер ауылдық округіне – 27 361 мың теңге;
Егінді ауылдық округіне – 32 771 мың теңге;
Алғабас ауылдық округіне – 23 651 мың теңге;
Мибұлақ ауылдық округіне – 25 981 мың теңге;
Сарысу ауылдық округіне – 25 620 мың теңге;
Жанкелді ауылдық округіне – 30 524 мың теңге;
Терісаққан ауылдық округіне – 26 612 мың теңге;

О бюджете Улытауского района на 2022-2024 годы
Решение Улытауского районного маслихата Карагандинской области от 27 декабря 2021 года № 90. Зарегистрировано в Министерстве юстиции Республики Казахстан 29 декабря 2021 года № 26225.
В соответствии с Бюджетным кодексом Республики Казахстан, Законом Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить районный бюджет на 2022-2024 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2022 год в следующих объемах:
1) доходы – 7 569 134 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 6 383 670 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 26 300 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 1 825 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 1 157 339 тысяч тенге;
2) затраты – 7 562 820 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 76 799 тысяч тенге:
бюджетные кредиты – 118 686 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 41 887 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге:
приобретение финансовых активов – 0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 70 485 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 70 485 тысяч тенге:
поступление займов – 118 686 тысяч тенге;
погашение займов – 48 201 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 0 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 – в редакции решения Улытауского районного маслихата области Ұлытау от 06.12.2022 № 165 (вводится в действие с 01.01.2022).
2. Предусмотреть в районном бюджете на 2022 год объемы субвенций, передаваемых из районного бюджета в бюджеты поселков, сельских округов в сумме 542 960 тысяч тенге, в том числе:
поселок Жезды – 113 747 тысяч тенге;
Улытауский сельский округ – 61 893 тысяч тенге;
поселок Актас – 30 118 тысяч тенге;
поселок Карсакпай – 33 615 тысяч тенге;
Каракенгирский сельский округ – 26 173 тысяч тенге;
Аманкельдинский сельский округ – 26 188 тысяч тенге;
Шенберский сельский округ – 27 361 тысяч тенге;
Егиндинский сельский округ – 32 771 тысяч тенге;
Алгабасский сельский округ – 23 651 тысяч тенге;
Мибулакский сельский округ – 25 981 тысяч тенге;
Сарысуский сельский округ – 25 620 тысяч тенге;
Жанкельдинский сельский округ – 30 524 тысяч тенге;
Терсакканский сельский округ – 26 612 тысяч тенге;

Борсеңгір ауылдық округіне – 28 070 мың теңге;
Қоскөл ауылдық округіне – 30 636 мың теңге.
3. Ұлытау ауданы әкімдігінің 2022 жылға арналған резерві 123 117 мың теңге сомасында бекітілсін.
4. 2022 жылға арналған аудандық бюджеттің құрамында нысаналы трансферттер мен бюджеттік кредиттер 4 қосымшаға сәйкес белгіленсін.
5. 2022 жылға арналған аудандық бюджеттің бюджеттік инвестициялық жобаларды іске асыруға бағытталған бағдарламаларының тізбесі 5 қосымшаға сәйкес бекітілсін.

Борсенгирский сельский округ – 28 070 тысяч тенге;
Коскольский сельский округ – 30 636 тысяч тенге.
3. Утвердить резерв акимата Улытауского района на 2022 год в сумме 123 117 тысяч тенге.
4. Установить в составе районного бюджета на 2022 год целевые трансферты и бюджетные кредиты согласно приложению 4.
5. Утвердить перечень бюджетных программ районного бюджета на 2022 год, направленных на реализацию бюджетных инвестиционных проектов согласно приложению 5.

344162
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
344162
002
Жұмыспен қамту бағдарламасы
138104
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
32942
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
477
007
Жергiлiктi өкiлеттi органдардың шешiмi бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтiк көмек
33552
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедек балаларды материалдық қамтамасыз ету
155
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтік көмек көрсету
76881
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектерді протездік-ортопедиялық көмек, сурдотехникалық құралдар, тифлотехникалық құралдар, санаторий-курорттық емделу, міндетті гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, арнаулы жүріп-тұру құралдары, қозғалуға қиындығы бар бірінші топтағы мүгедектерге жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектерге қолмен көрсететін тіл маманының қызметтері мен қамтамасыз ету
18647
023
Жұмыспен қамту орталықтарының қызметін қамтамасыз ету
43404
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
51725
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтiк бағдарламалар бөлiмi
51725
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
38718
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
474
050
Қазақстан Республикасында мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту
12533
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
558786
1
Тұрғын үй шаруашылығы
211970
492
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
211970
098
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйлерін сатып алу
211970
2
Коммуналдық шаруашылық
326816
492
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
326816
026
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) коммуналдық меншігіндегі жылу желілерін пайдалануды ұйымдастыру
8925
029
Сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамыту
317891
3
Елді-мекендерді көркейту
20000
492
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
20000

344162
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
344162
002
Программа занятости
138104
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
32942
006
Оказание жилищной помощи
477
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
33552
010
Материальное обеспечение детей-инвалидов, воспитывающихся и обучающихся на дому
155
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
76881
017
Обеспечение нуждающихся инвалидов протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой реабилитации инвалида
18647
023
Обеспечение деятельности центров занятости населения
43404
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
51725
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
51725
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
38718
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
474
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни инвалидов в Республике Казахстан
12533
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
558786
1
Жилищное хозяйство
211970
492
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции района (города областного значения)
211970
098
Приобретение жилья коммунального жилищного фонда
211970
2
Коммунальное хозяйство
326816
492
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции района (города областного значения)
326816
026
Организация эксплуатации тепловых сетей, находящихся в коммунальной собственности районов (городов областного значения)
8925
029
Развитие системы водоснабжения и водоотведения
317891
3
Благоустройство населенных пунктов
20000
492
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции района (города областного значения)
20000

Ескерту. 4-қосымша жаңа редакцияда - Ұлытау облысы Ұлытау аудандық мәслихатының 06.12.2022 № 165 шешімімен (01.01.2022 бастап қолданысқа енгізіледі).
Атауы
Сомасы, мың теңге
1
2
Барлығы
1166761
Ағымдағы нысаналы трансферттер
587112
Нысаналы даму трансферттері
460963
Бюджеттік кредиттер
118686
оның ішінде:
Ағымдағы нысаналы трансферттер
587112
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек төлеміне
8507
Қазақстан Республикасында мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз ету және өмір сүру сапасын арттыруға
9530
Еңбек нарығын дамытуға бағытталған іс-шараларды іске асыруға
119685
Мемлекеттік ұйымдардың: стационарлық және жартылай стационарлық үлгідегі медициналық-әлеуметтік мекемелердің, үйде қызмет көрсету, уақытша болу ұйымдарының, халықты жұмыспен қамту орталықтары жұмыскерлерінің жалақысын көтеруге
41828
Мәдениет ұйымдары мен мұрағат мекемелерінде ерекше еңбек жағдайлары үшін мемлекеттік мәдениет ұйымдары мен мұрағат мекемелерінің басқарушы және негізгі персоналына лауазымдық жалақыға қосымша ақы белгілеуге
51127
Спорт ұйымдарының материалдық-техникалық базасын ұстауға және нығайтуға
6217
Азаматтық қызметшілердің жекелеген санаттарының, мемлекеттік бюджет қаражаты есебінен ұсталатын ұйымдар қызметкерлерінің, қазыналық кәсіпорындар қызметкерлерінің жалақысын көтеруге
136061
Халықтың әлеуметтік осал топтары және (немесе) аз қамтылған көп балалы отбасылар үшін коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін сатып алуға
211970
Мәслихаттар депутаттары қызметінің тиімділігін арттыруға
2187
Нысаналы даму трансферттері
460963
Ұлытау селосының ауыз су жүйесін реконструкциялау
317291
Жезді кентіндегі 160 орындық дене шынықтыру-сауықтыру кешенінің құрылысы
143672
Бюджеттік кредиттер
118686
Мамандарды әлеуметтік қолдау шараларын іске асыру үшін жергілікті атқарушы органдарға берілетін бюджеттік кредиттер
118686
Ұлытау аудандық мәслихатының ХІ
сессиясының 2021 жылғы
27 желтоқсандағы №90
шешіміне 5 қосымша
2022 жылға арналған аудандық бюджеттің бюджеттік инвестициялық жобаларды іске асыруға бағытталған бағдарламаларының тізбесі
Ескерту. 5-қосымша жаңа редакцияда - Ұлытау облысы Ұлытау аудандық мәслихатының 06.12.2022 № 165 шешімімен (01.01.2022 бастап қолданысқа енгізіледі).
Функционалдық топ
Сома (мың теңге)
Функционалдық кіші топ
Бюджеттік бағдарламалардың әкімшісі
Бағдарлама
Атауы
1
2
3
4
5
6
Барлығы:
460963
07
Тұрғын үй - коммуналдық шаруашылық
317291
2
Коммуналдық шаруашылық
317291
492
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
317291
029
Сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамыту

Сноска. Приложение 4 – в редакции решения Улытауского районного маслихата области Ұлытау от 06.12.2022 № 165 (вводится в действие с 01.01.2022).
Наименование
Сумма, тысяч тенге
1
2
Всего
1166761
Целевые текущие трансферты
587112
Целевые трансферты на развитие
460963
Бюджетные кредиты
118686
в том числе:
Целевые текущие трансферты
587112
На выплату государственной адресной социальной помощи
8507
На обеспечение прав и улучшение качества жизни инвалидов в Республике Казахстан
9530
На реализацию мероприятий, направленных на развитие рынка труда
119685
На повышение заработной платы работников государственных организаций: медико-социальных учреждений стационарного и полустационарного типов, организаций надомного обслуживания, временного пребывания, центров занятости населения
41828
На установление доплат к должностному окладу за особые условия труда в организациях культуры и архивных учреждениях управленческому и основному персоналу государственных организаций культуры и архивных учреждений
51127
На содержание и укрепление материально-технической базы организаций спорта
6217
На повышение заработной платы отдельных категорий гражданских служащих, работников организаций, содержащихся за счет средств государственного бюджета, работников казенных предприятий
136061
На приобретение жилья коммунального жилищного фонда для социально уязвимых слоев населения и (или) малообеспеченных многодетных семей
211970
2187
Целевые трансферты на развитие
460963
На реконструкцию водопроводных сетей села Улытау
317291
На строительство физкультурно-оздоровительного комплекса на 160 мест в п.Жезды
143672
Бюджетные кредиты
118686
Бюджетные кредиты местным исполнительным органам для реализации мер социальной поддержки специалистов
118686
Приложение 5
к решению ХІ сессии
Улытауского районного
маслихата от 27 декабря
2021 года №90
Перечень бюджетных программ районного бюджета на 2022 год, направленных на реализацию бюджетных инвестиционных проектов
Сноска. Приложение 5 – в редакции решения Улытауского районного маслихата области Ұлытау от 06.12.2022 № 165 (вводится в действие с 01.01.2022).
Функциональная группа
Сумма (тыс.тенге)
Функциональная подгруппа
Администратор бюджетных программ
Программа
Наименование
2
3
4
5
6
Всего
460963
Жилищно-коммунальное хозяйство
317291
2
Коммунальное хозяйство
317291
492
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции района (города областного значения)
317291
029
Развитие системы водоснабжения и водоотведения

700
Азаматтық қызметшілердің жекелеген санаттарының, мемлекеттік бюджет қаражаты есебінен ұсталатын ұйымдар қызметкерлерінің, қазыналық кәсіпорындар қызметкерлерінің жалақысын көтеруге
1200
Қаракеңгір ауылдық округі бюджетінің құрамында
9039
Елді мекендердегі көшелерді жарықтандыру
1500
Елді мекендердің санитариясын қамтамасыз ету
1533
Елді мекендерді сумен жабдықтауды ұйымдастыру
2050
Азаматтық қызметшілердің жекелеген санаттарының, мемлекеттік бюджет қаражаты есебінен ұсталатын ұйымдар қызметкерлерінің, қазыналық кәсіпорындар қызметкерлерінің жалақысын көтеруге
600
Әкім аппаратының ағымдағы шығындарына
2456
Елді мекендерді абаттандыру мен көгалдандыру
200
Автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз ету
700
Аманкелді ауылдық округі бюджетінің құрамында
11486
Елді мекендердегі көшелерді жарықтандыру
2055
Елді мекендерді абаттандыру мен көгалдандыру
400
Автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз ету
1879
Елді мекендерді сумен жабдықтауды ұйымдастыру
4777
Азаматтық қызметшілердің жекелеген санаттарының, мемлекеттік бюджет қаражаты есебінен ұсталатын ұйымдар қызметкерлерінің, қазыналық кәсіпорындар қызметкерлерінің жалақысын көтеруге
600
Әкім аппаратының ағымдағы шығындарына
1775
Шеңбер ауылдық округі бюджетінің құрамында
12406
Елді мекендердегі көшелерді жарықтандыру
728
Елді мекендердің санитариясын қамтамасыз ету
239
Елді мекендерді абаттандыру мен көгалдандыру
263
Автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз ету
3000
Елді мекендерді сумен жабдықтауды ұйымдастыру
1250
Азаматтық қызметшілердің жекелеген санаттарының, мемлекеттік бюджет қаражаты есебінен ұсталатын ұйымдар қызметкерлерінің, қазыналық кәсіпорындар қызметкерлерінің жалақысын көтеруге
1264
Әкім аппаратының ағымдағы шығындарына
5662
Егінді ауылдық округі бюджетінің құрамында
15343
Елді мекендердегі көшелерді жарықтандыру
750
Елді мекендерді абаттандыру мен көгалдандыру
300
Автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз ету
3400
Елді мекендерді сумен жабдықтауды ұйымдастыру
1000
Азаматтық қызметшілердің жекелеген санаттарының, мемлекеттік бюджет қаражаты есебінен ұсталатын ұйымдар қызметкерлерінің, қазыналық кәсіпорындар қызметкерлерінің жалақысын көтеруге
760
Әкім аппаратының ағымдағы шығындарына
6415
Коммуналдық тұрғын үй қорына тұрғын үй сатып алу
2020
Елді мекендердің санитариясын қамтамасыз ету
698
Алғабас ауылдық округі бюджетінің құрамында
7026
Елді мекендердегі көшелерді жарықтандыру
718
Елді мекендерді абаттандыру мен көгалдандыру
600
Азаматтық қызметшілердің жекелеген санаттарының, мемлекеттік бюджет қаражаты есебінен ұсталатын ұйымдар қызметкерлерінің, қазыналық кәсіпорындар қызметкерлерінің жалақысын көтеруге

700
Повышение заработной платы отдельных категорий гражданских служащих, работников организаций, содержащихся за счет средств государственного бюджета, работников казенных предприятий
1200
Бюджет Каракенгирского сельского округа
9039
Освещение улиц населенных пунктов
1500
Обеспечение санитарии населенных пунктов
1533
Организация водоснабжения населенных пунктов
2050
Повышение заработной платы отдельных категорий гражданских служащих, работников организаций, содержащихся за счет средств государственного бюджета, работников казенных предприятий
600
На текущие затраты аппарата акима
2456
Благоустройство и озеленение населенного пункта
200
Обеспечение функционирования автомобильных дорог
700
Бюджет Аманкельдинского сельского округа
11486
Освещение улиц населенных пунктов
2055
Благоустройство и озеленение населенного пункта
400
Обеспечение функционирования автомобильных дорог
1879
Организация водоснабжения населенных пунктов
4777
Повышение заработной платы отдельных категорий гражданских служащих, работников организаций, содержащихся за счет средств государственного бюджета, работников казенных предприятий
600
На текущие затраты аппарата акима
1775
Бюджет Шенберского сельского округа
12406
Освещение улиц населенных пунктов
728
Обеспечение санитарии населенных пунктов
239
Благоустройство и озеленение населенного пункта
263
Обеспечение функционирования автомобильных дорог
3000
Организация водоснабжения населенных пунктов
1250
Повышение заработной платы отдельных категорий гражданских служащих, работников организаций, содержащихся за счет средств государственного бюджета, работников казенных предприятий
1264
На текущие затраты аппарата акима
5662
Бюджет Егиндинского сельского округа
15343
Освещение улиц населенных пунктов
750
Благоустройство и озеленение населенного пункта
300
Обеспечение функционирования автомобильных дорог
3400
Организация водоснабжения населенных пунктов
1000
Повышение заработной платы отдельных категорий гражданских служащих, работников организаций, содержащихся за счет средств государственного бюджета, работников казенных предприятий
760
На текущие затраты аппарата акима
6415
Приобретение жилья коммунального жилищного фонда
2020
Обеспечение санитарии населенных пунктов
698
Бюджет Алгабасского сельского округа
7026
Освещение улиц населенных пунктов
718
Благоустройство и озеленение населенного пункта
600
Повышение заработной платы отдельных категорий гражданских служащих, работников организаций, содержащихся за счет средств государственного бюджета, работников казенных предприятий