Қызылорда облысы әкімдігінің 2021 жылғы 4 ақпандағы № 198 "2021 жылға арналған асыл тұқымды мал шаруашылығын дамытуды, мал шаруашылығының өнімділігін және өнім сапасын арттыруды субсидиялау көлемдерін бекіту туралы" қаулысына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қызылорда облысы әкімдігінің 2021 жылғы 25 тамыздағы № 342 қаулысы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2021 жылғы 26 тамызда № 24109 болып тіркелді
Қызылорда облысының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қызылорда облысы әкімдігінің 2021 жылғы 4 ақпандағы № 198 "2021 жылға арналған асыл тұқымды мал шаруашылығын дамытуды, мал шаруашылығының өнімділігін және өнім сапасын арттыруды субсидиялау көлемдерін бекіту туралы" қаулысына (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу Тізілімінде № 8140 болып тіркелген) келесі өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
көрсетілген қаулының тақырыбы жаңа редакцияда жазылсын:
"2021 жылға арналған асыл тұқымды мал шаруашылығын дамытуды, мал шаруашылығының өнімділігін және өнім сапасын арттыруды субсидиялау бағыттары бойынша субсидиялар көлемдерін, ауыл шаруашылығы жануарларының аналық басының азығына жұмсалған шығындар құнын арзандатуға субсидиялар нормативтерін, субсидиялар алушыларға қойылатын өлшемшарттарын, субсидиялар алуға арналған өтінім беру мерзімдерін бекіту туралы";
көрсетілген қаулының 1-тармағы жаңа редакцияда жазылсын:
"1. Осы қаулының 1-қосымшасына сәйкес 2021 жылға арналған асыл тұқымды мал шаруашылығын дамытуды, мал шаруашылығының өнімділігін және өнім сапасын арттырудың субсидиялау бағыттары бойынша субсидиялар көлемдері бекітілсін.";
көрсетілген қаулы мынадай мазмұндағы 1.1.-тармақпен толықтырылсын:
"1.1. Осы қаулының 2-қосымшасына сәйкес 2021 жылға арналған ауыл шаруашылығы жануарларының аналық басының азығына жұмсалған шығындар құнын арзандатуға субсидиялар нормативтерін, субсидиялар алушыларға қойылатын өлшемшарттарын, субсидиялар алуға арналған өтінім беру мерзімдері бекітілсін.";
көрсетілген қаулымен бекітілген 2021 жылға арналған асыл тұқымды мал шаруашылығын дамытуды, мал шаруашылығының өнімділігін және өнім сапасын арттыруды субсидиялау бағыттары бойынша субсидиялар көлемдері осы қаулының 1-қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
көрсетілген қаулы осы қаулының 2-қосымшасына сәйкес 2-қосымшамен толықтырылсын.
2. "Қызылорда облысының ауыл шаруашылығы басқармасы" мемлекеттік мекемесі осы қаулыны заңнамада белгіленген тәртіппен Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді қамтамасыз етсін.
3. Осы қаулының орындалуын бақылау Қызылорда облысы әкімінің орынбасары Б.Д. Жахановқа жүктелсін.

О внесении изменений и дополнений в постановление акимата Кызылординской области от 4 февраля 2021 года № 198 "Об утверждении объемов субсидирования развития племенного животноводства, повышения продуктивности и качества продукции животноводства на 2021 год"
Постановление акимата Кызылординской области от 25 августа 2021 года № 342. Зарегистрировано в Министерстве юстиции Республики Казахстан 26 августа 2021 года № 24109
Акимат Кызылординской области ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Внести в постановление акимата Кызылординской области от 4 февраля 2021 года № 198 "Об утверждении объемов субсидирования развития племенного животноводства, повышения продуктивности и качества продукции животноводства на 2021 год" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 8140) следующие изменения и дополнения:
заголовок указанного постановления изложить в новой редакции:
"Об утверждении объемов субсидий по направлениям субсидирования на развитие племенного животноводства, повышение продуктивности и качества продукции животноводства, нормативов субсидий, критериев к получателям субсидий и сроков подачи заявки на получение субсидий на удешевление стоимости затрат на корма маточному поголовью сельскохозяйственных животных на 2021 год";
пункт 1 указанного постановления изложить в новой редакции:
"1. Утвердить объемы субсидий по направлениям субсидирования на развитие племенного животноводства, повышение продуктивности и качества продукции животноводства на 2021 год, согласно приложению 1 к настоящему постановлению.";
указанное постановление дополнить пунктом 1.1. следующего содержания:
"1.1. Утвердить нормативы субсидий, критерии к получателям субсидий и сроки подачи заявки на получение субсидий на удешевление стоимости затрат на корма маточному поголовью сельскохозяйственных животных на 2021 год согласно приложению 2 к настоящему постановлению.";
объемы субсидирования развития племенного животноводства, повышения продуктивности и качества продукции животноводства на 2021 год, утвержденные указанным постановлением, изложить в новой редакции согласно приложению 1 к настоящему постановлению;
указанное постановление дополнить приложением 2 согласно приложению 2 к настоящему постановлению.
2. Государственному учреждению "Управление сельского хозяйства Кызылординской области" в установленном законодательством порядке обеспечить государственную регистрацию настоящего постановления в Министертве юстиции Республики Казахстан.
3. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на заместителя акима Кызылординской области Жаханова Б.Д.

4. Осы қаулы оның алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қызылорда облысының әкімі Г. Абдыкаликова
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Ауыл шаруашылығы министрлігі
Қызылорда облысы әкімдігінің
2021 жылғы 25 тамыздағы № 342
қаулысына 1-қосымша
Қызылорда облысы әкімдігінің
2021 жылғы "4" ақпандағы № 198
қаулысына 1-қосымша
2021 жылға арналған асыл тұқымды мал шаруашылығын дамытуды, мал шаруашылығының өнімділігін және өнім сапасын арттыруды субсидиялау бағыттары бойынша субсидиялар көлемдері
Субсидиялау бағыты
Өлшем
бірлігі
1 бірлікке арналған субсидиялар нормативтері, теңге
Субсидия көлемі
Субсидия сомасы,
мың теңге
Етті және етті-сүтті мал шаруашылығы
1.
Селекциялық және асыл тұқымдық жұмыс жүргізу:
1.1
Ірі қара малдың тауарлық аналық басы
бас/ шағылыстыру маусымы

4. Настоящее постановление вводится в действие со дня его первого официального опубликования.
Аким Кызылординской области Г. Абдыкаликова
"СОГЛАСОВАНО"
Министерство сельского хозяйства
Республики Казахстан
Приложение 1 к постановлением
акимата Кызылординской области
от 25 августа 2021 года № 342
Приложение 1 к постановлению
акимата Кызылординской области
от 4 февраля 2021 года № 198
Объемы субсидий по направлениям субсидирования на развитие племенного животноводства, повышение продуктивности и качества продукции животноводства на 2021 год
Направление субсидирования
Единица измерения
Нормативы субсидий
на 1 единицу, тенге
Субсидируемый объем
Сумма субсидий,
тысяч тенге
Мясное и мясо-молочное скотоводство
1.
Ведение селекционной и племенной работы:
1.1
Товарное маточное поголовье крупного рогатого скота
голова/случной сезон

4 500
19.
Түйе сүтін өндіру және өңдеу құнын арзандату
килограмм
55
179,98
9 899
барлығы
2 098 000
Жиыны
4 708 046
Ескертпе:
Жануарлардың барлық түрлерін, етті бағыттағы құстардың ата-енелік/ата-тектік нысандағы асыл тұқымды тәуліктік балапанын, асыл тұқымды құстан алынған жұмыртқа бағытындағы финалдық нысандағы тәуліктік балапанды, ірі қара малдың және қойлардың эмбриондарын сатып алу бекітілген нормативке дейін, бірақ оны сатып алу құнының 50%-ынан аспайтын мөлшерде субсидияланады.
Сүтті және сүтті-етті тұқымды асыл тұқымды бұқаның ұрығын сатып алу құнының 100%-на дейін субсидияланады, бірақ бекітілген нормативтерден аспайды.

4 500
19.
Удешевление стоимости производства и переработки верблюжьего молока
килограмм
55
179,98
9 899
всего
2 098 000
Итого
4 708 046
Примечание:
Приобретение животных всех видов, племенного суточного молодняка родительской/прародительской формы мясного направления птиц, суточного молодняка финальной формы яичного направления, полученного от племенной птицы, эмбрионов крупного рогатого скота и овец субсидируется до утвержденного норматива, но не более 50 % от его стоимости приобретения.
Приобретение семени племенного быка молочных и молочно-мясных пород субсидируется до 100 % от стоимости приобретения, но не более утвержденного норматива.

Асыл тұқымды тұқымдық бұқаларды/тұқымдық қошқарларды тауарлық табынға/отарға одан әрі жалға беру кезінде өтінім беруші етті мал шаруашылығындағы/қой шаруашылығындағы оператор болып табылады. Аналық мал басына арақатынасты есептеу бір тұқымдық аталыққа (асыл тұқымдық және дистрибьютерлік орталықтарды қоспағанда) кемінде 13 аналық басты құрайды және 25 аналық мал басынан аспайды.
Асыл тұқымды тұқымдық айғырлар мен тұқымдық түйелерді сатып алу аналық мал басы бар болған кезде субсидияланады. Аналық мал басының арақатынасын есептеу бір тұқымдық аталыққа кемінде 8 аналық басты құрайды және 15 аналықтан аспайды.
Қызылорда облысы әкімдігінің
2021 жылғы 25 тамыздағы № 342
қаулысына 2-қосымша
Қызылорда облысы әкімдігінің
2021 жылғы "4" ақпандағы № 198
қаулысына 2-қосымша
2021 жылға арналған ауыл шаруашылығы жануарларының аналық басының азығына жұмсалған шығындар құнын арзандатуға субсидиялар нормативтерін, субсидиялар алушыларға қойылатын өлшемшарттарын, субсидиялар алуға арналған өтінім беру мерзімдері
Субсидиялау бағыты
Өлшем бірлігі
1 бірлігіне арналған субсидиялар нормативтері, теңге
Өлшемшарттар
Ауыл шаруашылығы жануарларын бірдейлендіру жүйесінде субсидиялау шарттарына сәйкестігін тексеру әдісі
Өтінімді беру мерзімі
1.
Ауыл шаруашылығы малдарының азығына жұмсалған шығындар құнын арзандату:
Өтінімді берген сәтте аналық мал басы деректерінің селекциялық және асыл тұқымдық жұмыстың және ауыл шаруашылығы жануарларын бірдейлендіру ақпараттық қорында тіркелуі және сәйкес болуы
Селекциялық және асыл тұқымдық жұмыстың және ауыл шаруашылығы жануарларын бірдейлендіру
ақпараттық қорымен интеграцияланған өзара іс-қимыл

При дальнейшей передаче племенных быков-производителей/баранов-производителей в аренду в товарное стадо/отару заявителем является оператор в мясном скотоводстве/овцеводстве. Расчет соотношения к маточному поголовью составляет не менее 13 и не более 25 голов маточного поголовья на одного производителя (за исключением племенных и дистрибьютерных центров).
Приобретение племенных жеребцов-производителей и верблюдов-производителей субсидируется при наличии маточного поголовья. Расчет соотношения наличия маточного поголовья составляет не менее 8 и более 15 голов маточного поголовья на одного производителя.
Приложение 2 к постановлением
акимата Кызылординской области
от 25 августа 2021 года № 342
Приложение 2 к постановлению
акимата Кызылординской области
от 4 февраля 2021 года № 198
Нормативы субсидий, критерии к получателям субсидий и сроки подачи заявки на получение субсидий на удешевление стоимости затрат на корма маточному поголовью сельскохозяйственных животных на 2021 год
Направление субсидирования
Единица измерения
Нормативы субсидий
на 1 единицу,
тенге
Критерии
Метод проверки в системе идентификации селькохозяйственных животных на соответствие условиям субсидирования
Срок для подачи заявки
1.
Удешевление стоимости затрат на корма маточному поголовью сельскохозяйственным животным
Наличие регистрации и соответствия данных маточного поголовья в информационной базе
селекционной и племенной работы и идентификации селькохозяйственных животных на момент подачи заявки
Интеграционное взаимодействие с информационной базой селекционной и племенной работы и идентификации селькохозяйственных животных

ағымдағы жылдың 26 тамызынан 20 желтоқсанға дейін (қоса алғанда)
1.1
Сүтті және
сүтті-етті бағыттағы асыл тұқымды ірі қара малдың аналық басы
бас
60 000
Өтінімді берген сәтте
(13 айдан асқан сиыр мен қашарлардың) меншікті аналық басының 600 бастан кем емес болуы
1.2
Етті және етті-сүтті бағыттағы тауарлық ірі қара малдың аналық басы
бас
15 000
1) өтінімді берген сәтте (18 айдан асқан сиыр мен қашарлардың) меншікті аналық басының
30 бастан кем емес болуы;
2) жайылымның болуы
1.3
Қойдың аналық басы
бас

с 26 августа до 20 декабря (включительно) текущего года
1.1
Маточное поголовье племенного крупного рогатого скота молочного и молочно-мясного направления
голова
60 000
Наличие собственного маточного поголовья (коров и телок старше 13 месяцев) не менее 600 голов на момент подачи заявки
1.2
Товарное маточное поголовье крупного рогатого скота мясного и мясо-молочного направления
голова
15 000
1) наличие собственного маточного поголовья (коров и телок старше 18 месяцев) не менее 30 голов на момент подачи заявки; 2) наличие пастбищ
1.3
Маточное поголовье овец
голова

2 500
1) өтінімді берген сәтте меншікті қойдың/ешкінің аналық басының (12 айдан асқан) 200 бастан кем емес болуы;
2) жайылымның болуы
1.4
Жылқылардың аналық басы
бас
10 000
1) өтінімді берген сәтте меншікті аналық басының (36 айдан асқан) 30 бастан кем емес болуы;
2) жайылымның болуы
1.5
Түйелердің аналық басы
бас
10 000
1) өтінімді берген сәтте меншікті аналық басының (36 айдан асқан) 30 бастан кем емес болуы;

2500
1) наличие собственного маточного поголовья овец/коз (старше 12 месяцев) не менее 200 голов на момент подачи заявки;
2) наличие пастбищ
1.4
Маточное поголовье лошадей
голова
10 000
1) наличие собственного маточного поголовья (старше 36 месяцев) не менее 30 голов на момент подачи заявки;
2) наличие пастбищ
1.5
Маточное поголовье верблюдов
голова
10 000
1) наличие собственного маточного поголовья (старше 36 месяцев) не менее 30 голов на момент подачи заявки;