"2021-2023 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" Арал аудандық мәслихатының 2020 жылғы 25 желтоқсандағы № 439 шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Қызылорда облысы Арал аудандық мәслихатының 2021 жылғы 29 сәуірдегі № 24 шешімі. Қызылорда облысының Әділет департаментінде 2021 жылғы 5 мамырда № 8346 болып тіркелді. Мерзімі біткендіктен қолданыс тоқтатылды
"Қазақстан Республикасының Бюджет кодексі" Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Кодексінің 109-бабына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңының 6-бабының 1-тармағының 1) тармақшасына сәйкес Арал аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. "2021-2023 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" Арал аудандық мәслихатының 2020 жылғы 25 желтоқсандағы № 439 шешіміне (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу Тізілімінде 8021 нөмірімен тіркелген) мынадай өзгерістер енгізілсін:
1-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"1. 2021-2023 жылдарға арналған аудандық бюджет 1, 2 және 3 - қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2021 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 18 843 056,6 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 2 231 637 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 121 640,9 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 38 862 мың теңге;
трансферттер түсімдері – 16 450 916,7 мың теңге;
2) шығындар – 19 078 160,2 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредит беру – 30 487 мың теңге;
бюджеттік кредиттер – 43 755 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 13 268 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0;
қаржы активтерін сатып алу – 0;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0;

О внесении изменений в решение Аральского районного маслихата от 25 декабря 2020 года № 439 "О районном бюджете на 2021-2023 годы"
Решение Аральского районного маслихата Кызылординской области от 29 апреля 2021 года № 24. Зарегистрировано Департаментом юстиции Кызылординской области 5 мая 2021 года № 8346. Прекращено действие в связи с истечением срока
В соответствии со статьей 109 Кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года "Бюджетный кодекс Республики Казахстан", подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" Аральский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Аральского районного маслихата от 25 декабря 2020 года № 439 "О районном бюджете на 2021-2023 годы" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 8021) следующие изменения:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить районный бюджет на 2021-2023 годы согласно приложениям 1, 2 и 3, в том числе на 2021 год в следующем объеме:
1) доходы – 18 843 056,6 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 2 231 637 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 121 640,9 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 38 862 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 16 450 916,7 тысяч тенге;
2) затраты – 19 078 160,2 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 30 487 тысяч тенге;
бюджетные кредиты – 43 755 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 13 268 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0;
приобретение финансовых активов – 0;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0;

5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 265 590,6 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 265 590,6 мың теңге.".
Аталған шешімнің 1 - қосымшасы осы шешімнің қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Осы шешім 2021 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі және ресми жариялауға жатады.
Арал аудандық мәслихатының кезектен тыс төртінші сессиясының төрағасы А. Садуакасова
Арал аудандық мәслихатының хатшысы Б. Турахметов
Арал аудандық мәслихатының

5) дефицит (профицит) бюджета – - 265 590,6 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 265 590,6 тысяч тенге.".
Приложение 1 указанного решения изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему решению.
2. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2021 года и подлежит официальному опубликованию.
Председатель внеочередной четвертой сессии Аральского районного маслихата А. Садуакасова
Секретарь Аральского районного маслихата Б. Турахметов
Приложение к решению
Аральского районного маслихата

110 022
001
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) бюджеттін орындау және коммуналдық меншігін басқару саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
33 286
003
Салық салу мақсатында мүлікті бағалауды жүргізу
1 422
018
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
750
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
74 564
805
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мемлекеттік сатып алу бөлімі
29 488
001
Жергілікті деңгейде мемлекеттік сатып алу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
29 488
453
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және бюджеттік жоспарлау бөлімі
38 887
001
Экономикалық саясатты, мемлекеттік жоспарлау жүйесін қалыптастыру және дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
38 887
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
200 862,5
001
Жергілікті деңгейде тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
38 235
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
162 627,5
493
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) кәсіпкерлік, өнеркәсіп және туризм бөлімі
24 770
001
Жергілікті деңгейде кәсіпкерлікті, өнеркәсіпті және туризмді дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
23 859
003
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
911
801
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту, әлеуметтік бағдарламалар және азаматтық хал актілерін тіркеу бөлімі
70 902
001
Жергілікті деңгейде жұмыспен қамту, әлеуметтік бағдарламалар және азаматтық хал актілерін тіркеу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
68 452
003
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
2 450
02
Қорғаныс
11 868
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
5 188
005
Жалпыға бірдей әскери міндетті атқару шеңберіндегі іс-шаралар
5 188
007
Аудандық (қалалық) ауқымдағы дала өрттерінің, сондай-ақ мемлекеттік өртке қарсы қызмет органдары құрылмаған елдi мекендерде өрттердің алдын алу және оларды сөндіру жөніндегі іс-шаралар
6 680
03
Қоғамдық тәртіп, қауіпсіздік, құқықтық, сот, қылмыстық-атқару қызметі
11 206
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
11 206
021
Елді мекендерде жол қозғалысы қауіпсіздігін қамтамасыз ету
11 206
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
1 845 172
801
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту, әлеуметтік бағдарламалар және азаматтық хал актілерін тіркеу бөлімі

110 022
001
Услуги по реализации государственной политики в области исполнения бюджета района и управления коммунальной собственностью района (города областного значения)
33 286
003
Проведение оценки имущества в целях налогообложения
1 422
018
Капитальные расходы государственного органа
750
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
74 564
805
Отдел государственных закупок района (города областного значения)
29 488
001
Услуги по реализации государственной политики в области закупок на местном уровне
29 488
453
Отдел экономики и бюджетного планирования района (города областного значения)
38 887
001
Услуги по реализации государственной политики в области формирования и развития экономической политики, системы государственного планирования
38 887
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
200 862,5
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог
38 235
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
162 627,5
493
Отдел предпринимательства, промышленности и туризма района (города областного значения)
24 770
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области развития предпринимательства, промышленности и туризма
23 859
003
Капитальные расходы государственного органа
911
801
Отдел занятости, социальных программ и регистрации актов гражданского состояния района (города областного значения)
70 902
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере занятости, социальных программ и регистрации актов гражданского состояния
68 452
003
Капитальные расходы государственного органа
2 450
02
Оборона
11 868
122
Аппарат акима района (города областного значения)
5 188
005
Мероприятия в рамках исполнения всеобщей воинской обязанности
5 188
007
Мероприятия по профилактике и тушению степных пожаров районного (городского) масштаба, а также пожаров в населенных пунктах, в которых не созданы органы государственной противопожарной службы
6 680
03
Общественный порядок, безопасность, правовая, судебная, уголовно-исполнительная деятельность
11 206
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
11 206
021
Обеспечение безопасности дорожного движения в населенных пунктах
11 206
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
1 845 172
801
Отдел занятости, социальных программ и регистрации актов гражданского состояния района (города областного значения)

568 740
010
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
568 740
801
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту, әлеуметтік бағдарламалар және азаматтық хал актілерін тіркеу бөлімі
1 220 327
004
Жұмыспен қамту бағдарламасы
745 385
006
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
26 812
007
Тұрғын үйге көмек көрсету
22 102
008
1999 жылдың 26 шілдесінде "Отан", "Даңқ" ордендерімен марапатталған, "Халық Қаһарманы" атағын және республиканың құрметті атақтарын алған азаматтарды әлеуметтік қолдау
486
009
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедек балаларды материалдық қамтамасыз ету
5 847
011
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
139 380
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
100 412
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектердi мiндеттi гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, қозғалуға қиындығы бар бірінші топтағы мүгедектерге жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектерге қолмен көрсететiн тіл маманының қызметтерін ұсыну
112 849
023
Жұмыспен қамту орталықтарының қызметін қамтамасыз ету
67 054
801
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту, әлеуметтік бағдарламалар және азаматтық хал актілерін тіркеу бөлімі
56 105
018
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
2 555
020
Үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыру
16 002
050
Қазақстан Республикасында мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту
37 548
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
598 684,2
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
526
049
Көп пәтерлі тұрғын үйлерде энергетикалық аудит жүргізу
526
472
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс, сәулет және қала құрылысы бөлімі
479 153
004
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыру
159 753
005
Коммуналдық шаруашылығын дамыту
7 200
006
Сумен жабдықтау және су бұру жүйесін дамыту
200
098
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйлерін сатып алу
312 000
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
119 005,2
015
Елдi мекендердегі көшелерді жарықтандыру
4 926
018
Елдi мекендердi абаттандыру және көгалдандыру
114 079,2
08
Мәдениет, спорт, туризм және ақпараттық кеңістiк

568 740
010
Государственная адресная социальная помощь
568 740
801
Отдел занятости, социальных программ и регистрации актов гражданского состояния района (города областного значения)
1 220 327
004
Программа занятости
745 385
006
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
26 812
007
Жилищная помощь
22 102
008
Социальная поддержка граждан, награжденных орденами "Отан", "Данк" от 26 июля 1999 года удостоенных высокого звания "Халық қаһарманы", почетных званий республики
486
009
Материальное обеспечение детей-инвалидов, воспитывающихся и обучающихся на дому
5 847
011
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
139 380
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
100 412
017
Обеспечение нуждающихся инвалидов обязательными гигиеническими средствами и предоставление услуг специалистами жестового языка, индивидуальными помощниками в соответствии с индивидуальной программой реабилитации инвалида
112 849
023
Обеспечение деятельности центров занятости населения
67 054
801
Отдел занятости, социальных программ и регистрации актов гражданского состояния района (города областного значения)
56 105
018
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
2 555
020
Размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях
16 002
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни инвалидов в Республике Казахстан
37 548
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
598 684,2
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
526
049
Проведение энергетического аудита многоквартирных жилых домов
526
472
Отдел строительства, архитектуры и градостроительства района (города областного значения)
479 153
004
Проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
159 753
005
Развитие коммунального хозяйства
7 200
006
Развитие системы водоснабжения и водоотведения
200
098
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйлерін сатып алу
312 000
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
119 005,2
015
Освещение улиц в населенных пунктах
4 926
018
Благоустройство и озеленение населенных пунктов
114 079,2
08
Культура, спорт, туризм и информационное пространство