"2021 – 2023 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" Жалағаш аудандық мәслихатының 2020 жылғы 23 желтоқсандағы № 69-1 шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Қызылорда облысы Жалағаш аудандық мәслихатының 2021 жылғы 3 қыркүйектегі № 8-2 шешімі. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2021 жылғы 17 қыркүйекте № 24398 болып тіркелді. Мерзімі біткендіктен қолданыс тоқтатылды
Жалағаш аудандық мәслихаты ШЕШТІ:
1. "2021–2023 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" Жалағаш аудандық мәслихатының 2020 жылғы 23 желтоқсандағы № 69-1 (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 7958 болып тіркелген) шешіміне мынадай өзгерістер енгізілсін:
1-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"1. 2021-2023 жылдарға арналған аудандық бюджет тиісінше 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2021 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 11 006 376,6 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 1 595 115 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 3 535 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 17 500 мың теңге;
трансферттер түсімі – 9 390 226,6 мың теңге;
2) шығындар – 11 213 086,4 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 140 951 мың теңге;
бюджеттік кредиттер – 306 285 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 165 334 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0;
қаржы активтерін сатып алу – 0;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -347 660,8 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) –
347 660,8 мың теңге;
қарыздар түсімі – 306 285 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 172 511,1 мың теңге;

О внесении изменений в решение Жалагашского районного маслихата от 23 декабря 2020 года № 69-1 "О районном бюджете на 2021 – 2023 годы"
Решение Жалагашского районного маслихата Кызылординской области от 3 сентября 2021 года № 8-2. Зарегистрировано в Министерстве юстиции Республики Казахстан 17 сентября 2021 года № 24398. Прекращено действие в связи с истечением срока
Жалагашский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Жалагашского районного маслихата "О районном бюджете на 2021–2023 годы" от 23 декабря 2020 года № 69-1 (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 7958) следующие изменения:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить районный бюджет на 2021–2023 годы согласно приложениям 1, 2, 3 соответственно, в том числе на 2021 год в следующих объемах:
1) доходы – 11 006 376,6 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 1 595 115 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 3 535 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 17 500 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 9 390 226,6 тысяч тенге;
2) затраты – 11 213 086,4 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 140 951 тысяч тенге;
бюджетные кредиты – 306 285 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 165 334 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0;
приобретение финансовых активов – 0;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0;
5) дефицит (профицит) бюджета – -347 660,8 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета –347 660,8 тысяч тенге;
поступление займов – 306 285 тысяч тенге;
погашение займов – 172 511,1 тысяч тенге;

бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 215 318,3 мың теңге.".
көрсетілген шешімнің 1, 4, 7, 9 -қосымшалары осы шешімнің 1, 2, 3, 4-қосымшаларына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Осы шешім 2021 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Жалағаш аудандық мәслихатының хатшысы Г. Курманбаева
Жалағаш аудандық мәслихатының
2021 жылғы 3 қыркүйектегі
№ 8-2 шешіміне 1-қосымша
Жалағаш аудандық мәслихатының
2020 жылғы 23 желтоқсандағы
№ 69-1 шешіміне 1-қосымша
2021 жылға арналған аудандық бюджет
Санаты
Сомасы, мың теңге
Сыныбы
Кіші сыныбы
Атауы
Кірістер

используемые остатки бюджетных средств – 215 318,3 тысяч тенге.".
приложения 1, 4, 7, 9 указанному решению изложить в новой редакции согласно приложениям 1, 2, 3, 4 к настоящему решению.
2. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2021 года.
Cекретарь Жалагашского районного маслихата Г. Курманбаева
Приложение 1 к решению
Жалагашского районного маслихата
от 3 сентября 2021 года № 8-2
Приложение 1 к решению
Жалагашского районного маслихата
от 23 декабря 2020 года № 69-1
Районный бюджет на 2021 год
Категория
Сумма, тысяч тенге
Класс
Подкласс
Наименование
Доходы

419
007
Аудандық (қалалық) ауқымдағы дала өрттерінің, сондай-ақ мемлекеттік өртке қарсы қызмет органдары құрылмаған елдi мекендерде өрттердің алдын алу және оларды сөндіру жөніндегі іс-шаралар
13145
03
Қоғамдық тәртіп, қауіпсіздік, құқықтық, сот, қылмыстық-атқару қызметі
4 911,1
9
Қоғамдық тәртіп және қауіпсіздік саласындағы басқа да қызметтер
4911,1
472
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс, сәулет және қала құрылысы бөлімі
2724,1
066
Қоғамдық тәртіп пен қауіпсіздік обьектілерін салу
2724,1
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
2187
021
Елді мекендерде жол қозғалысы қауіпсіздігін қамтамасыз ету
2187
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
1 216 977,1
1
Әлеуметтiк қамсыздандыру
401028
801
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту, әлеуметтік бағдарламалар және азаматтық хал актілерін тіркеу бөлімі
401028
010
Мемлекеттiк атаулы әлеуметтiк көмек
401028
2
Әлеуметтік көмек
780224,1
801
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту, әлеуметтік бағдарламалар және азаматтық хал актілерін тіркеу бөлімі
780224,1
004
Жұмыспен қамту бағдарламасы
516548,1
006
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
30776
007
Тұрғын үйге көмек көрсету
2327
008
1999 жылдың 26 шілдесінде “Отан”, “Данқ” ордендерiмен марапатталған, “Халык Қаһарманы” атағын және республиканың құрметті атақтарын алған азаматтарды әлеуметтiк қолдау
134
009
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедек балаларды материалдық қамтамасыз ету
4324
011
Жергiлiктi өкiлеттi органдардын шешiмі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтiк көмек
44958
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
7724
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектердi мiндеттi гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, қозғалуға қиындығы бар бірінші топтағы мүгедектерге жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектерге қолмен көрсететiн тіл маманының қызметтерін ұсыну
97169
023
Жұмыспен қамту орталықтарының қызметін қамтамасыз ету
76264
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
35725
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
96
050
Қазақстан Республикасында мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту
96
801
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту, әлеуметтік бағдарламалар және азаматтың хал актілерін тіркеу бөлімі

419
007
Мероприятия по профилактике и тушению степных пожаров районного (городского) масштаба, а также пожаров в населенных пунктах, в которых не созданы органы государственной противопожарной службы
13145
03
Общественный порядок, безопасность, правовая, судебная, уголовноисполнительная деятельность
4 911,1
9
Прочие услуги в области общественного порядка и безопасности
4911,1
472
Отдел строительства, архитектуры и градостроительства района (города областного значения)
2724,1
066
Строительство объектов общественного порядка и безопасности
2724,1
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
2187
021
Обеспечение безопасности дорожного движения в населенных пунктах
2187
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
1 216 977,1
1
Социальное обеспечение
401028
801
Отдел занятости, социальных программ и регистрации актов гражданского состояния района (города областного значения)
401028
010
Государственная адресная социальная помощь
401028
2
Социальная помощь
780224,1
801
Отдел занятости, социальных программ и регистрации актов гражданского состояния района (города областного значения)
780224,1
004
Программа занятости
516548,1
006
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
30776
007
Оказание жилищной помощи
2327
008
Социальная поддержка граждан, награжденных от 26 июля 1999 года орденами "Отан", "Даңқ", удостоенных высокого звания "Халық қаһарманы", почетных званий республики
134
009
Материальное обеспечение детей-инвалидов, воспитывающихся и обучающихся на дому
4324
011
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
44958
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
7724
017
Обеспечение нуждающихся инвалидов обязательными гигиеническими средствами и предоставление услуг специалистами жестового языка, индивидуальными помощниками в соответствии с индивидуальной программой реабилитации инвалида
97169
023
Обеспечение деятельности центров занятости населения
76264
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
35725
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
96
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни инвалидов в Республике Казахстан
96
801
Отдел занятости, социальных программ и регистрации актов гражданского состояния района (города областного значения)

452
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) қаржы бөлімі
172511,1
008
Жергiлiктi атқарушы органның жоғары тұрған бюджет алдындағы борышын өтеу
172510
021
Жергілікті бюджеттен бөлінген пайдаланылмаған бюджеттік кредиттерді қайтару
1,1
8
Бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары
215318,3
01
Бюджет қаражаты қалдықтары
215318,3
1
Бюджет қаражаты қалдықтары
215318,3
01
Бюджет қаражатының бос қалдықтары
215318,3
Жалағаш аудандық мәслихатының
2021 жылғы 3 қыркүйектегі
№ 8-2 шешіміне 2-қосымша
Жалағаш аудандық мәслихатының
2020 жылғы 23 желтоқсандағы
№ 69-1 шешіміне 4-қосымша
2021 жылға арналған аудандық бюджетке облыстық бюджеттен қаралған ағымдағы нысаналы трансферттер
Атауы
Сомасы, мың теңге
Барлығы
134 399
Еңбек нарығының қажеттіліктерін ескере отырып, техникалық және кәсіптік білімі бар кадрларды даярлауға
18735
Жастар практикасына
10939
“Инватакси”қызметін дамытуға мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыруға
3086
Мүгедектерге қызмет көрсетуге бағдарланған ұйымдар орналасқан жерлерде жол белгілері мен сілтегіштерін орнатуға
86
Ұлы Отан соғысының ардагерлеріне және оларға теңестірілгендерге бір реттік әлеуметтік көмек төлеуге
16700
Өңірге қажет мамандықтар бойынша әлеуметтік тұрғыдан халықтың осал тобы қатарынан білім алушы студенттерге әлеуметтік көмек көрсетуге
10484
Туберкулез ауруының қолдаушы фазасында емделіп жүрген науқастарға әлеуметтік көмек көрсетуге
9766
Гемобластоздар мен апластикалық анемияны қосқанда гематологиялық аурулармен ауырған диспансерлік есепте тұрған балаларға әлеуметтік көмек көрсетуге
266
Чернобыль АЭС-дағы апаттың зардабын жоюға қатысқан азаматтарға біржолғы әлеуметтік көмек көрсетуге
467
Семей ядролық полигонындағы ядролық сынақ салдарынан зардап шеккен азаматтарға әлеуметтік көмекке
1750
Суландыру қондырғыларын құжаттандыруға
6669
Халықтың әлеуметтік жағынан әлсіз топтарына және (немесе) аз қамтылған көпбалалы отбасыларға коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғынжайын қоса қаржыландыруға
16800
Мәдениет ауылындағы Тайшиев көшесін орташа жөндеу
38651
Жалағаш аудандық мәслихатының
2021 жылғы 3 қыркүйектегі
№ 8-2 шешіміне 3-қосымша
Жалағаш аудандық мәслихатының
2020 жылғы 23 желтоқсандағы
№ 69-1 шешіміне 7-қосымша
2021 жылдарға арналған бюджеттік инвестициялық жобалардың тізбесі
Функционалдық топ
Сомасы, мың теңге
Бюджеттік бағдарлама әкімшісі
Бағдарлама
Атауы
Барлығы
388 410,4
01
Жалпы сипаттағы мемлекеттiк қызметтер
9827,4
472
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс, сәулет
және қала құрылысы бөлімі

452
Отдел финансов района (города областного значения)
172511,1
008
Погашение долга местного исполнительного органа перед вышестоящим бюджетом
172510
021
Возврат неиспользованных бюджетных кредитов, выданных из местного бюджета
1,1
8
Используемые остатки бюджетных средств
215 318,3
01
Остатки бюджетных средств
215318,3
1
Остатки бюджетных средств
215318,3
01
Свободные остатки бюджетных средств
215318,3
Приложение 2 к решению
Жалагашского районного маслихата
от 3 сентября 2021 года № 8-2
Приложение 4 к решению
Жалагашского районного маслихата
от 23 декабря 2020 года № 69-1
Целевые текущие трансферты предусмотренные из областного бюджета в районный бюджет на 2021 год
Наименование
Сумма, тысяч тенге
Всего
134 399
На краткосрочное профессиональное обучение рабочих кадров по востребованным на рынке труда профессиям и навыкам
18735
На молодежную практику
10939
На размещение государственного социального заказа на развитие служб "Инватакси"
3086
Установка дорожных знаков и указателей в местах расположения организаций, ориентированных на обслуживание инвалидов
86
На выплату единовременной социальной помощи ветеранам Великой Отечественной войны и отдельным категориям приравненных к ним лиц
16700
Оказание социальной помощи для обучения студентов из числа семей социально-уязвимых слоев населения по востребованным в регионе специальностям
10484
Оказание социальной помощи для больных туберкулезом, находящихся на поддерживающей фазе лечения
9766
На оказание социальной помощи детям, состоящим на диспансерном учете с гематологическими заболеваниями, включая гемобластозы и апластическую анемию
266
На оказание единовременной социальной помощи гражданам, участвовавшим в ликвидации аварии на Чернобыльской АЭС
467
На социальную помощь гражданам, пострадавшим вследствие ядерных испытаний на Семипалатинском ядерном полигоне
1750
На документацию водных установок
6669
На софинансирование жилья коммунального жилищного фонда для социально уязвимых слоев населения и (или) малообеспеченных многодетных семей
16800
Средний ремонт улицы Тайшиева в селе Мадениет
38651
Приложение 3 к решению
Жалагашского районного маслихата
от 3 сентября 2021 года № 8-2
Приложение 7 к решению
Жалагашского районного маслихата
от 23 декабря 2020 года № 69-1
Перечень бюджетных инвестиционных проектов на 2021 год
Функциональная группа
Сумма, тысяч тенге
(мың теңге)
Администратор бюджетных программ
Программа
Наименование
Всего
388 410,4
01
Государственные Государственные услуги общего характера
9 827,4
472
Отдел строительства, архитектуры и градостроительства района (города областного значения)