Маңғыстау облыстық мәслихатының 2020 жылғы 11 желтоқсандағы № 39/462 "2021-2023 жылдарға арналған облыстық бюджет туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Маңғыстау облыстық мәслихатының 2021 жылғы 12 тамыздағы № 4/58 шешімі. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2021 жылғы 17 тамызда № 24013 болып тіркелді
Маңғыстау облыстық мәслихаты ШЕШТІ:
1. "2021-2023 жылдарға арналған облыстық бюджет туралы" Маңғыстау облыстық мәслихатының 2020 жылғы 11 желтоқсандағы № 39/462 шешіміне (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу Тізілімінде № 4399 болып тіркелген) келесідей өзгерістер енгізілсін:
1 тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"1. 2021 - 2023 жылдарға арналған облыстық бюджет тиісінше осы шешімнің 1, 2 және 3 қосымшаларына сәйкес, оның ішінде 2021 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 237 405 878,5 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер бойынша – 104 797 081,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша – 7 493 900,0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер бойынша – 153 000,0 мың теңге;
трансферттер түсімдері бойынша – 124 961 897,5 мың теңге;
2) шығындар – 229 316 245,6 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 17 079 387,7 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 18 261 222,0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 1 181 834,3 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 743 430,0 мың теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 743 430,0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 9 733 184,8 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 9 733 184,8 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімдері – 12 408 841,0 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 2 936 085,4 мың теңге;

О внесении изменений в решение Мангистауского областного маслихата от 11 декабря 2020 года № 39/462 "Об областном бюджете на 2021-2023 годы"
Решение Мангистауского областного маслихата от 12 августа 2021 года № 4/58. Зарегистрировано в Министерстве юстиции Республики Казахстан 17 августа 2021 года № 24013
Мангистауский областной маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Мангистауского областного маслихата "Об областном бюджете на 2021-2023 годы" от 11 декабря 2020 года № 39/462 (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 4399) следующие изменения:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить областной бюджет на 2021-2023 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно к настоящему решению, в том числе на 2021 год в следующих объемах:
1) доходы – 237 405 878,5 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 104 797 081,0 тысяча тенге;
неналоговым поступлениям – 7 493 900,0 тысяч тенге;
поступлениям от продажи основного капитала – 153 000,0 тысячи тенге;
поступлениям трансфертов – 124 961 897,5 тысяч тенге;
2) затраты – 229 316 245,6 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 17 079 387,7 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 18 261 222,0 тысячи тенге;
погашение бюджетных кредитов – 1 181 834,3 тысячи тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 743 430,0 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 743 430,0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 9 733 184,8 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 9 733 184,8 тысяч тенге, в том числе:
поступление займов – 12 408 841,0 тысяча тенге;
погашение займов – 2 936 085,4 тысячи тенге;

298 457,0
013
Психоневрологиялық медициналық-әлеуметтік мекемелерде (ұйымдарда), арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында, әлеуметтік қызмет көрсету орталықтарында психоневрологиялық аурулармен ауыратын мүгедектер үшін арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
539 519,0
014
Оңалту орталықтарында қарттарға, мүгедектерге, оның ішінде мүгедек балаларға арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
97 809,0
015
Балалар психоневрологиялық медициналық-әлеуметтік мекемелерінде (ұйымдарда), арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында, әлеуметтік қызмет көрсету орталықтарында психоневрологиялық патологиялары бар мүгедек балалар үшін арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
478 384,0
261
Облыстың білім басқармасы
703 914,0
015
Жетiм балаларды, ата-анасының қамқорлығынсыз қалған балаларды әлеуметтік қамсыздандыру
403 000,0
037
Әлеуметтік сауықтандыру
288 702,0
092
Патронат тәрбиешілерге берілген баланы (балаларды) асырап бағу
12 212,0
288
Облыстың құрылыс, сәулет және қала құрылысы басқармасы
10 000,0
039
Әлеуметтік қамтамасыз ету объектілерін салу және реконструкциялау
10 000,0
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
5 538 194,0
256
Облыстың жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы
5 403 171,0
001
Жергілікті деңгейде жұмыспен қамтуды қамтамасыз ету және халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды іске асыру саласында мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
204 966,0
007
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
619,0
018
Үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыру
48 036,0
046
Қазақстан Республикасында мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту
14 309,0
053
Кохлеарлық импланттарға дәлдеп сөйлеу процессорларын ауыстыру және келтіру бойынша қызмет көрсету
50 050,0
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
81 120,0
071
Нәтижелі жұмыспен қамтуды және жаппай кәсіпкерлікті дамытудың 2017 – 2021 жылдарға арналған "Еңбек" мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде кәсіпкерлікке оқыту
31 190,0
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
4 972 881,0
263
Облыстың ішкі саясат басқармасы
26 620,0
077
Қазақстан Республикасында мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту
26 620,0
298
Облыстың мемлекеттік еңбек инспекциясы басқармасы
108 403,0
001
Жергілікті деңгейде еңбек қатынастарын реттеу саласында мемлекеттік саясатты іске асыру бойынша қызметтер
108 403,0
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
8 143 264,7
2
Коммуналдық шаруашылық
8 143 264,7

298 457,0
013
Предоставление специальных социальных услуг для инвалидов с психоневрологическими заболеваниями, в психоневрологических медико-социальных учреждениях (организациях), в центрах оказания специальных социальных услуг, в центрах социального обслуживания
539 519,0
014
Предоставление специальных социальных услуг для престарелых, инвалидов, в том числе детей-инвалидов, в реабилитационных центрах
97 809,0
015
Предоставление специальных социальных услуг для детей-инвалидов с психоневрологическими патологиями в детских психоневрологических медико-социальных учреждениях (организациях), в центрах оказания специальных социальных услуг, в центрах социального обслуживания
478 384,0
261
Управление образования области
703 914,0
015
Социальное обеспечение сирот, детей, оставшихся без попечения родителей
403 000,0
037
Социальная реабилитация
288 702,0
092
Содержание ребенка (детей), переданного патронатным воспитателям
12 212,0
288
Управление строительства, архитектуры и градостроительства области
10 000,0
039
Строительство и реконструкция объектов социального обеспечения
10 000,0
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
5 538 194,0
256
Управление координации занятости и социальных программ области
5 403 171,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
204 966,0
007
Капитальные расходы государственного органа
619,0
018
Размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях
48 036,0
046
Обеспечение прав и улучшение качества жизни инвалидов в Республике Казахстан
14 309,0
053
Услуги по замене и настройке речевых процессоров к кохлеарным имплантам
50 050,0
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
81 120,0
071
Обучение предпринимательству в рамках Государственной программы развития продуктивной занятости и массового предпринимательства на 2017 – 2021 годы "Еңбек"
31 190,0
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
4 972 881,0
263
Управление внутренней политики области
26 620,0
077
Обеспечение прав и улучшение качества жизни инвалидов в Республике Казахстан
26 620,0
298
Управление государственной инспекции труда области
108 403,0
001
Услуги по реализации государственной политики в области регулирования трудовых отношений на местном уровне
108 403,0
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
8 143 264,7
2
Коммунальное хозяйство
8 143 264,7

228 126,0
003
Жастар саясаты саласында іс-шараларды іске асыру
50 038,0
032
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
3 044,0
748
Облыстың мәдениет, тілдерді дамыту және архив ісі басқармасы
460 310,0
001
Жергiлiктi деңгейде мәдениет, тілдерді дамыту және архив ісі саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
123 237,0
032
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
69 333,0
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
267 740,0
09
Отын-энергетика кешені және жер қойнауын пайдалану
37 500,0
01
Отын және энергетика
37 500,0
279
Облыстың энергетика және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық басқармасы
37 500,0
007
Жылу-энергетикалық жүйені дамыту
20 911,0
081
Елді мекендерді шаруашылық-ауыз сумен жабдықтау үшін жерасты суларына іздестіру-барлау жұмыстарын ұйымдастыру және жүргізу
16 589,0
10
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар дүниесін қорғау, жер қатынастары
3 653 623,0
1
Ауыл шаруашылығы
1 320 137,0
255
Облыстың ауыл шаруашылығы басқармасы
804 443,0
001
Жергілікті деңгейде ауыл шаруашылығы саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
99 757,0
008
Cаны зиян тигізудің экономикалық шегінен жоғары зиянды және аса қауіпті зиянды организмдерге, карантинді объектілерге қарсы өңдеулер жүргізуге арналған пестицидтердің, биоагенттердiң (энтомофагтардың) құнын субсидиялау
48,0
014
Ауыл шаруашылығы тауарларын өндірушілерге су жеткізу бойынша көрсетілетін қызметтердің құнын субсидиялау
15 750,0
019
Инновациялық тәжірибені тарату және енгізу жөніндегі қызметтер
14 000,0
046
Тракторларды, олардың тіркемелерін, өздігінен жүретін ауыл шаруашылығы, мелиоративтік және жол-құрылыс машиналары мен тетіктерін мемлекеттік есепке алуға және тіркеу
3 500,0
047
Тыңайтқыштар (органикалықтарды қоспағанда) құнын субсидиялау
18 722,0
050
Инвестициялар салынған жағдайда агроөнеркәсіптік кешен субъектісі көтерген шығыстардың бөліктерін өтеу
419 643,0
053
Мал шаруашылығы өнімдерінің өнімділігін және сапасын арттыруды, асыл тұқымды мал шаруашылығын дамытуды субсидиялау
52 716,0
056
Ауыл шаруашылығы малын, техниканы және технологиялық жабдықты сатып алуға кредит беру, сондай-ақ лизинг кезінде сыйақы мөлшерлемесін субсидиялау
160 307,0
060
Нәтижелі жұмыспен қамтуды және жаппай кәсіпкерлікті дамытудың 2017 – 2021 жылдарға арналған "Еңбек" мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде микрокредиттерді ішінара кепілдендіру
10 000,0
061
Нәтижелі жұмыспен қамтуды және жаппай кәсіпкерлікті дамытудың 2017 – 2021 жылдарға арналған "Еңбек" мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде микроқаржы ұйымдарының операциялық шығындарын субсидиялау

228 126,0
003
Реализация мероприятий в сфере молодежной политики
50 038,0
032
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
3 044,0
748
Управление культуры, развития языков и архивного дела области
460 310,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области культуры, развития языков и архивного дела
123 237,0
032
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
69 333,0
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
267 740,0
09
Топливно-энергетический комплекс и недропользование
37 500,0
01
Топливо и энергетика
37 500,0
279
Управление энергетики и жилищно-коммунального хозяйства области
37 500,0
007
Развитие теплоэнергетической системы
20 911,0
081
Организация и проведение поисково-разведочных работ на подземные воды для хозяйственно-питьевого водоснабжения населенных пунктов
16 589,0
10
Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения
3 653 623,0
1
Сельское хозяйство
1 320 137,0
255
Управление сельского хозяйства области
804 443,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере сельского хозяйства
99 757,0
008
Субсидирование стоимости пестицидов, биоагентов (энтомофагов), предназначенных для проведения обработки против вредных и особо опасных вредных организмов с численностью выше экономического порога вредоносности и карантинных объектов
48,0
014
Субсидирование стоимости услуг по доставке воды сельскохозяйственным товаропроизводителям
15 750,0
019
Услуги по распространению и внедрению инновационного опыта
14 000,0
046
Государственный учет и регистрация тракторов, прицепов к ним, самоходных сельскохозяйственных, мелиоративных и дорожно-строительных машин и механизмов
3 500,0
047
Субсидирование стоимости удобрений (за исключением органических)
18 722,0
050
Возмещение части расходов, понесенных субъектом агропромышленного комплекса, при инвестиционных вложениях
419 643,0
053
Субсидирование развития племенного животноводства, повышение продуктивности и качества продукции животноводства
52 716,0
056
Субсидирование ставок вознаграждения при кредитовании, а также лизинге на приобретение сельскохозяйственных животных, техники и технологического оборудования
160 307,0
060
Частичное гарантирование по микрокредитам в рамках Государственной программы развития продуктивной занятости и массового предпринимательства на 2017 – 2021 годы "Еңбек"
10 000,0
061
Субсидирование операционных затрат микрофинансовых организаций в рамках Государственной программы развития продуктивной занятости и массового предпринимательства на 2017 – 2021 годы "Еңбек"