Маңғыстау облыстық мәслихатының 2020 жылғы 11 желтоқсандағы № 39/462 "2021-2023 жылдарға арналған облыстық бюджет туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Маңғыстау облыстық мәслихатының 2021 жылғы 24 қыркүйектегі № 7/76 шешімі. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2021 жылғы 4 қазанда № 24602 болып тіркелді
Маңғыстау облыстық мәслихаты ШЕШТІ:
1. Маңғыстау облыстық мәслихатының "2021-2023 жылдарға арналған облыстық бюджет туралы" 2020 жылғы 11 желтоқсандағы № 39/462 шешіміне (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 4399 болып тіркелген) келесідей өзгерістер енгізілсін:
1 тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"1. 2021 - 2023 жылдарға арналған облыстық бюджет тиісінше осы шешімнің 1, 2 және 3 қосымшаларына сәйкес, оның ішінде 2021 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 248 503 548,4 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер бойынша – 116 206 462,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша – 6 211 199,9 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер бойынша – 176 257,0 мың теңге;
трансферттер түсімдері бойынша – 125 909 629,5 мың теңге;
2) шығындар – 239 130 627,6 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 23 472 181,0 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 27 195 436,0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 3 723 255,0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 4 083 366,0 мың теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 4 109 830,0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 26 464,0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 18 182 626,2 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 18 182 626,2 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімдері – 21 243 055,0 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 3 320 858,0 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 260 429,2 мың теңге.";
5 тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"5. 2021 жылға арналған облыстық бюджетте қалалық және аудандық бюджеттерден облыстық бюджеттің ысырабын өтеуге арналған трансферттер көлемдері 47 245 496,7 мың теңге сомасында көзделсін, оның ішінде:
Бейнеу ауданынан – 6 370 709,8 мың теңге;
Қарақия ауданынан – 4 053 256,2 мың теңге;
Маңғыстау ауданынан – 2 885 601,4 мың теңге;
Түпқараған ауданынан – 3 356 884,4 мың теңге;
Мұнайлы ауданынан – 6 993 674,4 мың теңге;
Ақтау қаласынан – 19 416 575,8 мың теңге;
Жаңаөзен қаласынан – 4 168 794,7 мың теңге.";
5-1 тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"5-1. 2021 жылға арналған облыстық бюджетте облыстық бюджеттен аудандар мен қалалардың бюджеттеріне нысаналы трансферттер көлемдері 703 258,0 мың теңге сомасында көзделсін, оның ішінде:

О внесении изменений в решение Мангистауского областного маслихата от 11 декабря 2020 года № 39/462 "Об областном бюджете на 2021-2023 годы"
Решение Мангистауского областного маслихата от 24 сентября 2021 года № 7/76. Зарегистрировано в Министерстве юстиции Республики Казахстан 4 октября 2021 года № 24602
Мангистауский областной маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Мангистауского областного маслихата "Об областном бюджете на 2021-2023 годы" от 11 декабря 2020 года № 39/462 (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 4399) следующие изменения:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить областной бюджет на 2021-2023 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно к настоящему решению, в том числе на 2021 год в следующих объемах:
1) доходы – 248 503 548,4 тысячи тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 116 206 462,0 тысячи тенге;
неналоговым поступлениям – 6 211 199,9 тысяч тенге;
поступлениям от продажи основного капитала – 176 257,0 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов – 125 909 629,5 тысяч тенге;
2) затраты – 239 130 627,6 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 23 472 181,0 тысяча тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 27 195 436,0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 3 723 255,0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 4 083 366,0 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 4 109 830,0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 26 464,0 тысячи тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 18 182 626,2 тысячи тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 18 182 626,2 тысячи тенге, в том числе:
поступление займов – 21 243 055,0 тысяч тенге;
погашение займов – 3 320 858,0 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 260 429,2 тысячи тенге.";
пункт 5 изложить в новой редакции:
"5. Предусмотреть в областном бюджете на 2021 год объемы трансфертов из городских и районных бюджетов на компенсацию потерь областного бюджета в сумме 47 245 496,7 тысяч тенге, в том числе, из:
Бейнеуского района – 6 370 709,8 тысяч тенге;
Каракиянского района – 4 053 256,2 тысячи тенге;
Мангистауского района – 2 885 601,4 тысячи тенге;
Тупкараганского района – 3 356 884,4 тысячи тенге;
Мунайлинского района – 6 993 674,4 тысячи тенге;
города Актау – 19 416 575,8 тысяч тенге;
города Жанаозен – 4 168 794,7 тысяч тенге.";
пункт 5-1 изложить в новой редакции:
"5-1. Предусмотреть в областном бюджете на 2021 год объемы целевых трансфертов из областного бюджета в бюджеты районов и городов в сумме 703 258,0 тысяч тенге, в том числе:

Бейнеу ауданына – 38 581,0 мың теңге;
Қарақия ауданына – 62 800,0 мың теңге;
Маңғыстау ауданына – 34 092,0 мың теңге;
Түпқараған ауданына – 31 220,0 мың теңге;
Мұнайлы ауданына – 74 602,0 мың теңге;
Ақтау қаласына – 163 502,0 мың теңге;
Жаңаөзен қаласына – 298 461,0 мың теңге.";
7 тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"7. Облыс әкімдігінің резерві 2 255 642,1 теңге сомасында бекітілсін.";
көрсетілген шешімнің 1 қосымшасы осы шешімнің қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.

Бейнеускому району – 38 581,0 тысяча тенге;
Каракиянскому району – 62 800,0 тысяч тенге;
Мангистаускому району – 34 092,0 тысячи тенге;
Тупкараганскому району – 31 220,0 тысяч тенге;
Мунайлинскому району – 74 602,0 тысячи тенге;
городу Актау – 163 502,0 тысячи тенге;
городу Жанаозен – 298 461,0 тысяча тенге.";
пункт 7 изложить в новой редакции:
"7. Утвердить резерв акимата области в сумме 2 255 642,1 тысяча тенге.";
приложение 1 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему решению.

94 700,0
018
Денсаулық сақтау саласындағы ақпараттық талдамалық қызметтер
28 492,0
033
Медициналық денсаулық сақтау ұйымдарының күрделі шығыстары
2 568 842,0
06
Әлеуметтік көмек және әлеуметтік қамсыздандыру
7 734 482,0
1
Әлеуметтiк қамсыздандыру
2 119 583,0
256
Облыстың жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы
1 416 669,0
002
Жалпы үлгідегі медициналық-әлеуметтік мекемелерде (ұйымдарда), арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында, әлеуметтік қызмет көрсету орталықтарында қарттар мен мүгедектерге арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
291 078,0
013
Психоневрологиялық медициналық-әлеуметтік мекемелерде (ұйымдарда), арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында, әлеуметтік қызмет көрсету орталықтарында психоневрологиялық аурулармен ауыратын мүгедектер үшін арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
549 398,0
014
Оңалту орталықтарында қарттарға, мүгедектерге, оның ішінде мүгедек балаларға арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
97 809,0
015
Балалар психоневрологиялық медициналық-әлеуметтік мекемелерінде (ұйымдарда), арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында, әлеуметтік қызмет көрсету орталықтарында психоневрологиялық патологиялары бар мүгедек балалар үшін арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
478 384,0
261
Облыстың білім басқармасы
697 414,0
015
Жетiм балаларды, ата-анасының қамқорлығынсыз қалған балаларды әлеуметтік қамсыздандыру
396 500,0
037
Әлеуметтік сауықтандыру
288 702,0
092
Патронат тәрбиешілерге берілген баланы (балаларды) асырап бағу
12 212,0
288
Облыстың құрылыс, сәулет және қала құрылысы басқармасы
5 500,0
039
Әлеуметтік қамтамасыз ету объектілерін салу және реконструкциялау
5 500,0
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
5 614 899,0
256
Облыстың жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы
5 474 222,0
001
Жергілікті деңгейде жұмыспен қамтуды қамтамасыз ету және халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды іске асыру саласында мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
207 566,0
007
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
619,0
018
Үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыру
48 036,0
046
Қазақстан Республикасында мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту
11 809,0
053
Кохлеарлық импланттарға дәлдеп сөйлеу процессорларын ауыстыру және келтіру бойынша қызмет көрсету
50 050,0
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
81 120,0
071
Нәтижелі жұмыспен қамтуды және жаппай кәсіпкерлікті дамытудың 2017 – 2021 жылдарға арналған "Еңбек" мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде кәсіпкерлікке оқыту

94 700,0
018
Информационно-аналитические услуги в области здравоохранения
28 492,0
033
Капитальные расходы медицинских организаций здравоохранения
2 568 842,0
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
7 734 482,0
6
Социальное обеспечение
2 119 583,0
256
Управление координации занятости и социальных программ области
1 416 669,0
002
Предоставление специальных социальных услуг для престарелых и инвалидов в медико-социальных учреждениях (организациях) общего типа, в центрах оказания специальных социальных услуг, в центрах социального обслуживания
291 078,0
013
Предоставление специальных социальных услуг для инвалидов с психоневрологическими заболеваниями, в психоневрологических медико-социальных учреждениях (организациях), в центрах оказания специальных социальных услуг, в центрах социального обслуживания
549 398,0
014
Предоставление специальных социальных услуг для престарелых, инвалидов, в том числе детей-инвалидов, в реабилитационных центрах
97 809,0
015
Предоставление специальных социальных услуг для детей-инвалидов с психоневрологическими патологиями в детских психоневрологических медико-социальных учреждениях (организациях), в центрах оказания специальных социальных услуг, в центрах социального обслуживания
478 384,0
261
Управление образования области
697 414,0
015
Социальное обеспечение сирот, детей, оставшихся без попечения родителей
396 500,0
037
Социальная реабилитация
288 702,0
092
Содержание ребенка (детей), переданного патронатным воспитателям
12 212,0
288
Управление строительства, архитектуры и градостроительства области
5 500,0
039
Строительство и реконструкция объектов социального обеспечения
5 500,0
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
5 614 899,0
256
Управление координации занятости и социальных программ области
5 474 222,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
207 566,0
007
Капитальные расходы государственного органа
619,0
018
Размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях
48 036,0
046
Обеспечение прав и улучшение качества жизни инвалидов в Республике Казахстан
11 809,0
053
Услуги по замене и настройке речевых процессоров к кохлеарным имплантам
50 050,0
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
81 120,0
071
Обучение предпринимательству в рамках Государственной программы развития продуктивной занятости и массового предпринимательства на 2017 – 2021 годы "Еңбек"

26 000,0
3
Кәсiпкерлiк қызметтi қолдау және бәсекелестікті қорғау
9 840 778,7
278
Облыстың кәсіпкерлік және сауда басқармасы
9 093 896,0
006
"Бизнестің жол картасы-2025" бизнесті қолдау мен дамытудың мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде кредиттер бойынша пайыздық мөлшерлемені субсидиялау
6 424 027,0
007
"Бизнестің жол картасы-2025" бизнесті қолдау мен дамытудың мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде шағын және орта бизнеске кредиттерді ішінара кепілдендіру
2 483 869,0
008
Кәсіпкерлік қызметті қолдау
151 000,0
082
"Бизнестің жол картасы-2025" бизнесті қолдау мен дамытудың мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде жаңа бизнес-идеяларды іске асыру үшін жас кәсіпкерлерге мемлекеттік гранттар беру
35 000,0
288
Облыстың құрылыс, сәулет және қала құрылысы басқармасы
746 882,7
051
"Бизнестің жол картасы-2025" бизнесті қолдау мен дамытудың мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде индустриялық инфрақұрылымды дамыту
746 882,7
9
Басқалар
5 051 294,1
252
Облыстық бюджеттен қаржыландырылатын атқарушы ішкі істер органы
999 107,0
096
Мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобалар бойынша мемлекеттік міндеттемелерді орындау
999 107,0
253
Облыстың денсаулық сақтау басқармасы
11 000,0
096
Мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобалар бойынша мемлекеттік міндеттемелерді орындау
11 000,0
257
Облыстың қаржы басқармасы
2 255 642,1
012
Облыстық жергілікті атқарушы органының резервi
2 255 642,1
258
Облыстың экономика және бюджеттік жоспарлау басқармасы
30 000,0
003
Жергілікті бюджеттік инвестициялық жобалардың техникалық-экономикалық негіздемелерін және мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобалардың, оның ішінде концессиялық жобалардың конкурстық құжаттамаларын әзірлеу немесе түзету, сондай-ақ қажетті сараптамаларын жүргізу, мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобаларды, оның ішінде концессиялық жобаларды консультациялық сүйемелдеу
30 000,0
261
Облыстың білім басқармасы
295 452,0
096
Мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобалар бойынша мемлекеттік міндеттемелерді орындау
295 452,0
278
Облыстың кәсіпкерлік және сауда басқармасы
99 879,0
001
Жергілікті деңгейде кәсіпкерлікті және сауданы дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
99 879,0
288
Облыстың құрылыс, сәулет және қала құрылысы басқармасы
907 051,0
093
"Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылымдарды дамыту
907 051,0
757
Облыстың инвестициялар және туризмды дамыту басқармасы
453 163,0
001
Жергілікті деңгейде инвестицияларды және туризмді дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер

26 000,0
3
Поддержка предпринимательской деятельности и защита конкуренции
9 840 778,7
278
Управление предпринимательства и торговли области
9 093 896,0
006
Субсидирование процентной ставки по кредитам в рамках Государственной программы поддержки и развития бизнеса "Дорожная карта бизнеса-2025"
6 424 027,0
007
Частичное гарантирование кредитов малому и среднему бизнесу в рамках Государственной программы поддержки и развития бизнеса "Дорожная карта бизнеса-2025"
2 483 869,0
008
Поддержка предпринимательской деятельности
151 000,0
082
Предоставление государственных грантов молодым предпринимателям для реализации новых бизнес-идей в рамках Государственной программы поддержки и развития бизнеса "Дорожная карта бизнеса-2025"
35 000,0
288
Управление строительства, архитектуры и градостроительства области
746 882,7
051
Развитие индустриальной инфраструктуры в рамках Государственной программы поддержки и развития бизнеса "Дорожная карта бизнеса-2025"
746 882,7
9
Прочие
5 051 294,1
252
Исполнительный орган внутренних дел, финансируемый из областного бюджета
999 107,0
096
Выполнение государственных обязательств по проектам государственно-частного партнерства
999 107,0
253
Управление здравоохранения области
11 000,0
096
Выполнение государственных обязательств по проектам государственно-частного партнерства
11 000,0
257
Управление финансов области
2 255 642,1
012
Резерв местного исполнительного органа области
2 255 642,1
258
Управление экономики и бюджетного планирования области
30 000,0
003
Разработка или корректировка, а также проведение необходимых экспертиз технико-экономических обоснований местных бюджетных инвестиционных проектов и конкурсных документаций проектов государственно-частного партнерства, концессионных проектов, консультативное сопровождение проектов государственно-частного партнерства и концессионных проектов
30 000,0
261
Управление образования области
295 452,0
096
Выполнение государственных обязательств по проектам государственно-частного партнерства
295 452,0
278
Управление предпринимательства и торговли области
99 879,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области развития предпринимательства и торговли
99 879,0
288
Управление строительства, архитектуры и градостроительства области
907 051,0
093
Развитие социальной и инженерной инфраструктуры в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі"
907 051,0
757
Управление инвестиций и развития туризма области
453 163,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области развития инвестиций и туризма области