2022 – 2024 жылдарға арналған қалалық бюджет туралы
Маңғыстау облысы Жаңаөзен қалалық мәслихатының 2021 жылғы 27 желтоқсандағы № 13/111 шешімі. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2022 жылғы 5 қаңтарда № 26353 болып тіркелді.
Қазақстан Республикасының Бюджет кодексіне, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін - өзі басқару туралы" Заңына сәйкес, Жаңаөзен қалалық мәслихаты ШЕШТІ:
1. 2022 - 2024 жылдарға арналған қалалық бюджет тиісінше осы шешімнің 1, 2 және 3 қосымшаларына сәйкес, оның ішінде 2022 жылға келесідей көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 15 964 936 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер бойынша – 10 235 957 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша – 87 409 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер бойынша – 271 203 мың теңге;
трансферттердің түсімдері бойынша – 5 370 367 мың теңге;
2) шығындар – 16 410 988 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – -44 477 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 68 918 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 113 395 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 892 767 мың теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 892 767 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -1 294 343 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру – 1 294 343 мың теңге;
қарыздар түсімдері – 1 095 990 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 25 021 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 223 374 мың теңге.
Ескерту. 1- тармақ жаңа редакцияда - Маңғыстау облысы Жаңаөзен қалалық мәслихатының 28.11.2022 № 24/195 (01.01.2022 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.

О городском бюджете на 2022 – 2024 годы
Решение Жанаозенского городского маслихата Мангистауской области от 27 декабря 2021 года № 13/111. Зарегистрировано в Министерстве юстиции Республики Казахстан 5 января 2022 года № 26353.
В соответствии с Бюджетным кодексом Республики Казахстан, Законом Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" Жанаозенский городской маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить городской бюджет на 2022 - 2024 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно к настоящему решению, в том числе на 2022 год в следующих объҰмах:
1)доходы – 15 964 936 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 10 235 957 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям – 87 409 тысяч тенге;
поступлениям от продажи основного капитала – 271 203 тысячи тенге;
поступлениям трансфертов – 5 370 367 тысяч тенге;
2)затраты – 16 410 988 тысяч тенге;
3)чистое бюджетное кредитование – - 44 477 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 68 918 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 113 395 тысяч тенге;
4)сальдо по операциям с финансовыми активами – 892 767 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 892 767 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;
5)дефицит (профицит) бюджета – -1 294 343 тысячи тенге;
6) финансирование дефицита бюджета – 1 294 343 тысячи тенге;
поступление займов – 1 095 990 тысяч тенге;
погашение займов – 25 021 тысяча тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 223 374 тысячи тенге.
Сноска. Пункт 1 в редакции решения Жанаозенского городского маслихата Мангистауской области от 28.11.2022 № 24/195 (вводится в действие с 01.01.2022.

2. 2022 жылға арналған қалалық бюджеттен ауылдардың бюджеттеріне 759 753 мың теңге сомасында субвенция бөлінгені ескерілсін, оның ішінде:
Теңге ауылы - 181 335 мың теңге;
Қызылсай ауылы - 154 654 мың теңге;
Рахат ауылы - 178 677 мың теңге;
Кендірлі ауылы - 245 087 мың теңге.
Ескерту. 2- тармақ жаңа редакцияда - Маңғыстау облысы Жаңаөзен қалалық мәслихатының 28.11.2022 № 24/195 (01.01.2022 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.

2. Учесть, что из городского бюджета на 2022 год в бюджеты сел выделена субвенция в сумме 759 753 тысячи тенге, в том числе:
села Тенге - 181 335 тысяч тенге;
села Кызылсай - 154 654 тысячи тенге;
села Рахат - 178 677 тысяч тенге;
села Кендерли - 245 087 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 2 в редакции решения Жанаозенского городского маслихата Мангистауской области от 28.11.2022 № 24/195 (вводится в действие с 01.01.2022.

24 601
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
3 424 072
1
Әлеуметтiк қамсыздандыру
258 461
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
258 461
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
258 461
2
Әлеуметтiк көмек
3 057 368
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
3 057 368
002
Жұмыспен қамту бағдарламасы
1 680 693
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау,білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
37 631
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
5 426
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
664 559
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедек балаларды материалдық қамтамасыз ету
18 852
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
49 813
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектерді протездік-ортопедиялық көмек, сурдотехникалық құралдар, тифлотехникалық құралдар, санаторий-курорттық емделу, міндетті гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, арнаулы жүріп-тұру құралдары, қозғалуға қиындығы бар бірінші топтағы мүгедектерге жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектерге қолмен көрсететін тіл маманының қызметтері мен қамтамасыз ету
514 041
023
Жұмыспен қамту орталықтарының қызметін қамтамасыз ету
86 353
485
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
0
068
Жергілікті өкілдік органдардың шешімі бойынша қалалық қоғамдық көлікте (таксиден басқа) жеңілдікпен, тегін жол жүру түрінде азаматтардың жекелеген санаттарын әлеуметтік қолдау
0
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
108 243
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
108 243
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
86 851
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
0
021
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
21 392
497
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық бөлімі
0
094
Әлеуметтік көмек ретінде тұрғын үй сертификаттарын беру
0
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
5 528 813
1
Тұрғын үй шаруашылығы
1 839 764
467
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс бөлімі
1 398 961
003
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін жобалау және (немесе) салу, реконструкциялау

24 601
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
3 424 072
1
Социальное обеспечение
258 461
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
258 461
005
Государственная адресная социальная помощь
258 461
2
Социальная помощь
3 057 368
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
3 057 368
002
Программа занятости
1 680 693
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
37 631
006
Оказание жилищной помощи
5 426
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
664 559
010
Материальное обеспечение детей-инвалидов, воспитывающихся и обучающихся на дому
18 852
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
49 813
017
Обеспечение нуждающихся инвалидов протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой реабилитации инвалида
514 041
023
Обеспечение деятельности центров занятости населения
86 353
485
Отдел пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
0
068
Социальная поддержка отдельных категорий граждан в виде льготного, бесплатного проезда на городском общественном транспорте (кроме такси) по решению местных представительных органов
0
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
108 243
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
108 243
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
86 851
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
0
021
Капитальные расходы государственного органа
21 392
497
Отдел жилищно-коммунального хозяйства района (города областного значения)
0
094
Предоставление жилищных сертификатов как социальная помощь
0
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
5 528 813
1
Жилищное хозяйство
1 839 764
467
Отдел строительства района (города областного значения)
1 398 961
003
Проектирование и (или) строительство, реконструкция жилья коммунального жилищного фонда