Бейнеу аудандық мәслихатының 2021 жылғы 8 қаңтардағы № 58/475 "2021 - 2023 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Маңғыстау облысы Бейнеу аудандық мәслихатының 2021 жылғы 2 шілдедегі № 8/77 шешімі. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2021 жылғы 13 шілдеде № 23475 болып тіркелді
Бейнеу аудандық мәслихаты ШЕШТІ:
1. Бейнеу аудандық мәслихатының "2021 - 2023 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" 2021 жылғы 8 қаңтардағы № 58/475 шешіміне (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 4427 болып тіркелген) келесідей өзгерістер енгізілсін:
1 тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"1. 2021 - 2023 жылдарға арналған аудандық бюджет тиісінше осы шешімнің 1, 2 және 3 қосымшаларына сәйкес, оның ішінде 2021 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 10 060 626,0 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер бойынша – 3 583 818,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша – 71 858,0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер бойынша – 36 289,0 мың теңге;
трансферттердің түсімдері бойынша – 6 368 661,0 мың теңге;
2) шығындар – 10 226 647,7 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 74 279,0 мың теңге:
бюджеттік кредиттер – 140 016,0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 65 737,0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 теңге:
қаржы активтерін сатып алу – 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -240 300,7 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 240 300,7 мың теңге:
қарыздар түсімі - 140 016,0 мың теңге;
қарыздарды өтеу - 65 737,0 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары - 166 021,7 мың теңге.";
3 тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"3. 2021 жылға арналған аудандық бюджеттен ауылдық округтің және ауылдардың бюджеттеріне 601 102,5 мың теңге сомасында субвенция бөлінгені ескерілсін, оның ішінде:
Ақжігіт ауылы – 35 884,8 мың теңге;
Бейнеу ауылы – 261 331,0 мың теңге;
Боранқұл ауылы – 55 147,6 мың теңге;
Есет ауылы – 23 202,0 мың теңге;
Сам ауылдық округі – 23 061,3 мың теңге;
Сарға ауылы – 22 873,7 мың теңге;
Сыңғырлау ауылы – 23 140,7 мың теңге;
Тәжен ауылы – 26 799,8 мың теңге;
Төлеп ауылы – 108 841,0 мың теңге;
Тұрыш ауылы – 20 820,6 мың теңге.";
7 тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"7. Қазақстан Республикасының Ұлттық қоры, республикалық және облыстық бюджеттен келесідей ағымдағы нысаналы трансферттердің, нысаналы даму трансферттерінің және бюджеттік кредиттердің бөлінгені қаперге алынсын:
Боранқұл селосындағы спорт залының құрылысына – 166 300,0 мың теңге;

О внесении изменений в решение Бейнеуского районного маслихата от 8 января 2021 года № 58/475 "О районном бюджете на 2021 - 2023 годы"
Решение Бейнеуского районного маслихата Мангистауской области от 2 июля 2021 года № 8/77. Зарегистрировано в Министерстве юстиции Республики Казахстан 13 июля 2021 года № 23475
Бейнеуский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Бейнеуского районного маслихата "О районном бюджете на 2021 - 2023 годы" от 8 января 2021 года № 58/475 (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 4427) следующие изменения:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить районный бюджет на 2021 - 2023 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2021 год в следующих объемах:
1) доходы – 10 060 626,0 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 3 583 818,0 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям – 71 858,0 тысяч тенге;
поступлениям от продажи основного капитала – 36 289,0 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов – 6 368 661,0 тысяча тенге;
2) затраты – 10 226 647,7 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 74 279,0 тысяч тенге:
бюджетные кредиты – 140 016,0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 65 737,0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге:
приобретение финансовых активов – 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства– 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -240 300,7 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 240 300,7 тысяч тенге:
поступление займов - 140 016,0 тысяч тенге;
погашение займов - 65 737,0 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств - 166 021,7 тысяча тенге.";
пункт 3 изложить в новой редакции:
"3. Учесть, что из районного бюджета на 2021 год в бюджеты сел и сельского округа выделена субвенция в сумме 601 102,5 тысячи тенге, в том числе:
села Акжигит – 35 884,8 тысячи тенге;
села Бейнеу – 261 331,0 тысяча тенге;
села Боранкул – 55 147,6 тысяч тенге;
села Есет – 23 202,0 тысячи тенге;
сельский округ Сам – 23 061,3 тысяча тенге;
села Сарга – 22 873,7 тысячи тенге;
села Сынгырлау – 23 140,7 тысяч тенге;
села Тажен – 26 799,8 тысяч тенге;
села Толеп – 108 841,0 тысячи тенге;
села Турыш – 20 820,6 тысяч тенге.";
пункт 7 изложить в новой редакции:
"7. Принять к сведению, что из Национального фонда Республики Казахстан, республиканского и областного бюджета были выделены следующие текущие целевые трансферты, целевые трансферты на развитие и бюджетные кредиты:
на строительство спортивного зала в селе Боранкул – 166 300,0 тысяч тенге;

Бейнеу ауылында 110/35/6 кВт Бейнеу қосалқы стансасынан қосымша жоғарғы кернеулі ұяшық құрылысына – 137 749,0 мың теңге;
Ақжігіт ауылының №2 құрам бөлігіне автожол (шағылтас-қиыршықтасты-құмды қоспалар) құрылысына – 43 332,0 мың теңге;
Бейнеу ауданының Ақжігіт ауылындағы "Ақжігіт-Майлы" су құбыры желісінің құрылысына (2 кезең) – 183 467,0 мың теңге;
халықты әлеуметтік қорғаудың мемлекеттік ұйымдарында арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсететін қызметкерлердің жалақысына қосымша ақыға – 49 413,0 мың теңге;
мемлекеттік халықты әлеуметтік қорғау ұйымдарында арнаулы әлеуметтік қызмет көрсететін жұмыскерлердің жалақысына қосымша ақыға – 12 077,0 мың теңге;
мемлекеттік мәдениет ұйымдарының және архив мекемелерінің басқарушы және негізгі персоналына мәдениет ұйымдарындағы және архив мекемелеріндегі ерекше еңбек жағдайлары үшін лауазымдық айлықақысына қосымша ақылар белгілеуге – 38 840,0 мың теңге;
мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек төлеуге – 380 860,0 мың теңге;
балаларға кепілдендірілген әлеуметтік пакетке (1 ден 6 жасқа дейінгі балалар үшінтағам өнімдері) – 57 521,0 мың теңге;
Қазақстан Республикасында мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсартуға – 44 889,0 мың теңге;
мамандарды әлеуметтік қолдау шараларын іске асыру үшін бюджеттік кредиттерге – 140 016,0 мың теңге;
мүгедекті оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектердi мiндеттi гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету және ымдау тілімамандарының, жеке көмекшілердің қызметтерін ұсынуға – 65 341,0 мың теңге;
ағымдағы бюджеттік бағдарлама бойынша облыстық бюджеттен – 38 292,0 мың теңге.";

на строительство дополнительных ячеек высокого напряжения от подстанции Бейнеу 110/35/6кВт в селе Бейнеу – 137 749,0 тысяч тенге;
на строительство автомобильной дороги (смеси щебня, гравия и песка) в зоне №2 села Акжигит – 43 332,0 тысячи тенге;
на строительство водопроводной сети "Акжигит-Майлинский" в селе Акжигит Бейнеуского района (2 этап) – 183 467,0 тысяч тенге;
на доплату к заработной плате работников, предоставляющих специальные социальные услуги в государственных организациях социальной защиты населения – 49 413,0 тысячи тенге;
на доплату к заработной плате работников, предоставляющих специальные социальные услуги в государственных организациях социальной защиты населения – 12 077,0 тысяч тенге;
на установление доплат к должностному окладу за особые условия труда в организациях культуры и архивных учреждениях управленческому и основному персоналу государственных организаций культуры и архивных учреждений – 38 840,0 тысяч тенге;
на выплату государственной адресной социальной помощи – 380 860,0 тысяч тенге;
на гарантированный социальный пакет детям (продукты питания для детей от 1 до 6 лет) – 57 521,0 тысяча тенге;
на обеспечение прав и улучшение качества жизни инвалидов в Республике Казахстан – 44 889,0 тысяч тенге;
на бюджетные кредиты для реализации мер социальной поддержки специалистов – 140 016,0 тысяч тенге;
на обеспечение нуждающихся инвалидов обязательными гигиеническими средствами и предоставление услуг специалистами жестового языка, индивидуальными помощниками в соответствии с индивидуальной программой реабилитации инвалида – 65 341,0 тысяча тенге;
из областного бюджета по текущей бюджетной программе – 38 292,0 тысяча тенге.";

273 829,0
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
1 447,0
003
Салық салу мақсатында мүлікті бағалауды жүргізу
1 447,0
454
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) кәсіпкерлік және ауыл шаруашылығы бөлімі
35 315,0
001
Жергілікті деңгейде кәсіпкерлікті және ауыл шаруашылығын дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
35 315,0
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
101 479,0
001
Жергілікті деңгейде тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
43 896,0
013
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
57 583,0
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
92 003,0
001
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономикалық саясаттын қалыптастыру мен дамыту, мемлекеттік жоспарлау, бюджеттік атқару және коммуналдық меншігін басқару саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
48 671,0
114
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы даму трансферттері
43 332,0
486
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жер қатынастары, сәулет және қала құрылысы бөлімі
31 743,0
001
Жергілікті деңгейде жер қатынастары, сәулет және қала құрылысын реттеу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
31 743,0
801
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту, әлеуметтік бағдарламалар және азаматтық хал актілерін тіркеу бөлімі
68 055,0
001
Жергілікті деңгейде жұмыспен қамту, әлеуметтік бағдарламалар және азаматтық хал актілерін тіркеу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
68 055,0
02
Қорғаныс
15 622,0
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
15 622,0
005
Жалпыға бірдей әскери міндетті атқару шеңберіндегі іс-шаралар
11 246,0
006
Аудан (облыстық маңызы бар қала) ауқымындағы төтенше жағдайлардың алдын алу және оларды жою
4 376,0
03
Қоғамдық тәртіп, қауіпсіздік, құқықтық, сот, қылмыстық-атқару қызметі
1 400,0
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
1 400,0
021
Елдi мекендерде жол қозғалысы қауiпсiздiгін қамтамасыз ету
1 400,0
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
1 344 397,0
801
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту, әлеуметтік бағдарламалар және азаматтық хал актілерін тіркеу бөлімі
1 334 397,0
004
Жұмыспен қамту бағдарламасы
177 366,0
006
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету

273 829,0
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
1 447,0
003
Проведение оценки имущества в целях налогообложения
1 447,0
454
Отдел предпринимательства и сельского хозяйства района (города областного значения)
35 315,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области развития предпринимательства и сельского хозяйства
35 315,0
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
101 479,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог
43 896,0
013
Капитальные расходы государственного органа
57 583,0
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
92 003,0
001
Услуги по реализации государственной политики в области формирования и развития экономической политики, государственного планирования, исполнения бюджета и управления коммунальной собственностью района (города областного значения)
48 671,0
114
Целевые трансферты на развитие нижестоящим бюджетам
43 332,0
486
Отдел земельных отношений, архитектуры и градостроительства района (города областного значения)
31 743,0
001
Услуги по реализации государственной политики в области регулирования земельных отношений, архитектуры и градостроительства на местном уровне
31 743,0
801
Отдел занятости, социальных программ и регистрации актов гражданского состояния района (города областного значения)
68 055,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере занятости, социальных программ и регистрации актов гражданского состояния
68 055,0
02
Оборона
15 622,0
122
Аппарат акима района (города областного значения)
15 622,0
005
Мероприятия в рамках исполнения всеобщей воинской обязанности
11 246,0
006
Предупреждение и ликвидация чрезвычайных ситуаций масштаба района (города областного значения)
4 376,0
03
Общественный порядок, безопасность, правовая, судебная, уголовно-исполнительная деятельность
1 400,0
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
1 400,0
021
Обеспечение безопасности дорожного движения в населенных пунктах
1 400,0
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
1 344 397,0
801
Отдел занятости, социальных программ и регистрации актов гражданского состояния района (города областного значения)
1 334 397,0
004
Программа занятости
177 366,0
006
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан

467
Ауданның (облыстықмаңызы бар қаланың) құрылысбөлімі
008
Спорт объектілеріндамыту
13
Басқалар
458
Ауданның (облыстықмаңызы бар қаланың) тұрғынүй-коммуналдықшаруашылығы, жолаушыларкөлігіжәне автомобиль жолдарыбөлімі
064
"Ауыл-Ел бесігі"жобасышеңберіндеауылдықелдімекендердегіәлеуметтікжәнеинженерлікинфрақұрылымдардыдамыту
467
Ауданның (облыстықмаңызы бар қаланың) құрылысбөлімі
079
"Ауыл-Ел бесігі" жобасышеңберіндеауылдықелдімекендердегіәлеуметтікжәнеинженерлікинфрақұрылымдардыдамыту

467
Отдел строительства района (города областного значения)
008
Развитие объектов спорта
13
Прочие
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
064
Развитие социальной и инженерной инфраструктуры в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Aуыл-Ел бесігі"
467
Отдел строительства района (города областного значения)
079
Развитие социальной и инженерной инфраструктуры в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі"