Маңғыстау аудандық мәслихатының 2021 жылғы 8 қаңтардағы № 44/485 "2021 - 2023 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Маңғыстау облысы Маңғыстау аудандық мәслихатының 2021 жылғы 8 сәуірдегі № 3/20 шешімі. Маңғыстау облысы Әділет департаментінде 2021 жылғы 23 сәуірде № 4497 болып тіркелді
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексіне, Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін - өзі басқару туралы" Заңына және Маңғыстау облыстық мәслихатының 2021 жылғы "31" наурыздағы № 2/16 "Маңғыстау облыстық мәслихатының 2020 жылғы 11 желтоқсандағы № 39/462 "2021 - 2023 жылдарға арналған облыстық бюджет туралы" шешіміне өзгерістер мен толықтыру енгізу туралы" шешіміне (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу Тізілімінде № 4476 болып тіркелген) сәйкес, Маңғыстау аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫҚ:
1. "2021 - 2023 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" Маңғыстау аудандық мәслихатының 2021 жылғы 8 қаңтардағы № 44/485 шешіміне (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу Тізілімінде № 4429 болып тіркелген, 2021 жылғы 15 қаңтарда Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің Эталондық бақылау банкінде жарияланған) келесідей өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
көрсетілген шешімнің 1 тармағы келесідей мазмұнда жаңа редакцияда жазылсын:
1. 2021-2023 жылдарға арналған аудандық бюджет тиісінше осы шешімнің 1, 2 және 3 қосымшаларына сәйкес, оның ішінде 2021 жылға келесідей көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 6 297 714,0 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер бойынша – 5 560 091,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша – 80 696,0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер бойынша– 38 801,0 мың теңге;
трансферттер түсімдері бойынша – 618 126,0 мың теңге;
2) шығындар – 6 543 843,9 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 154 267,0 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 231 901,0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 77 634,0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -400 396,9 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 400 396,9 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі – 231 901,0 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 77 634,0 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 246 129,9 мың теңге.";
көрсетілген шешімнің 2 тармағы келесідей мазмұнда жаңа редакцияда жазылсын:

О внесении изменений в решение Мангистауского районного маслихата от 8 января 2021 года № 44/485 "О районном бюджете на 2021 - 2023 годы"
Решение Мангистауского районного маслихата Мангистауской области от 8 апреля 2021 года № 3/20. Зарегистрировано Департаментом юстиции Мангистауской области 23 апреля 2021 года № 4497
В соответствии с Бюджетным кодексом Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, Законом Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" и решением Мангистауского областного маслихата от "31" марта 2021 года № 2/16 "О внесении изменений и дополнения в решение Мангистауского областного маслихата от 11 декабря 2020 года № 39/462 "Об областном бюджете на 2021-2023 годы" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 4476), Мангистауский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Мангистауского районного маслихата от 8 января 2021 года № 44/485 "О районном бюджете на 2021 - 2023 годы" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 4429, опубликовано 15 января 2021 года в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан) следующие изменения и дополнения:
пункт 1 указанного решения изложить в новой редакции следующего содержания:
1. Утвердить районный бюджет на 2021 - 2023 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2021 год в следующих объемах:
1) доходы – 6 297 714,0 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 5 560 091,0 тысяча тенге;
неналоговым поступлениям – 80 696,0 тысяч тенге;
поступлениям от продажи основного капитала – 38 801,0 тысяча тенге;
поступлениям трансфертов – 618 126,0 тысяч тенге;
2) затраты – 6 543 843,9 тысячи тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 154 267,0 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 231 901,0 тысяча тенге;
погашение бюджетных кредитов – 77 634,0 тысячи тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами - 0 тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов - 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -400 396,9 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 400 396,9 тысяч тенге, в том числе:
поступление займов – 231 901,0 тысяча тенге;
погашение займов – 77 634,0 тысячи тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 246 129,9 тысяч тенге.";
пункт 2 указанного решения изложить в новой редакции следующего содержания:

"2. 2021 жылға арналған бюджеттен ауылдар мен ауылдық округтердің бюджеттеріне 512 379,5 мың теңге сомасында субвенция бөлінгені ескерілсін, оның ішінде:
Шетпе ауылы – 71 515,0 мың теңге;
Жыңғылды ауылы – 38 843,0 мың теңге;
Сайөтес ауылдық округі – 51 994,9 мың теңге;
Тұщықұдық ауылдық округі – 47 691,8 мың теңге;
Қызан ауылы – 37 494,7 мың теңге;
Ақтөбе ауылдық округі – 40 619,2 мың теңге;
Шайыр ауылдық округі – 45 132,9 мың теңге;
Жармыш ауылы – 38 878,6 мың теңге;
Ақшымырау ауылы – 28 649,6 мың теңге;
Онды ауылдық округі – 50 595,9 мың теңге;
Шебір ауылдық округі – 30 224,5 мың теңге;
Отпан ауылдық округі – 30 739,4 мың теңге.";
көрсетілген шешімнің 5 тармағындағы:
бесінші абзац келесідей мазмұнда жаңа редакцияда жазылсын:
"114 159,0 мың теңге – автомобиль жолдарын орташа жөндеуге;";
келесідей мазмұндағы абзацпен толықтырылсын:
"23 346,0 мың теңге – оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектердi протездік-ортопедиялық көмек, сурдотехникалық құралдар, тифлотехникалық құралдар, санаторий-курорттық емделу, мiндеттi гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, арнаулы жүрiп-тұру құралдары, қозғалуға қиындығы бар бірінші топтағы мүгедектерге жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектерге қолмен көрсететiн тіл маманының қызметтері мен қамтамасыз етуге;";
келесідей мазмұндағы 5-1 тармақпен толықтырылсын:
"5-1. 2021 жылға арналған аудандық бюджетте келесідей мөлшерлерде облыстық бюджеттен ағымдағы нысаналы трансферттердің қарастырылғаны ескерілсін:
22 468,0 мың теңге – оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектердi протездік-ортопедиялық көмек, сурдотехникалық құралдар, тифлотехникалық құралдар, санаторий-курорттық емделу, мiндеттi гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, арнаулы жүрiп-тұру құралдары, қозғалуға қиындығы бар бірінші топтағы мүгедектерге жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектерге қолмен көрсететiн тіл маманының қызметтері мен қамтамасыз етуге;
2 800,0 мың теңге – бірінші жұмыс орны жобасын іске қосуға;";
2. "Маңғыстау аудандық мәслихатының аппараты" мемлекеттік мекемесі (аппарат басшысы Е.Қалиев) осы шешімнің әділет органдарында мемлекеттік тіркелуін, оның бұқаралық ақпарат құралдарында ресми жариялануын қамтамасыз етсін.

"2. Учесть, что из районного бюджета на 2021 год в бюджеты сел и сельских округов выделена субвенция в сумме 512 379,5 тысяч тенге, в том числе:
села Шетпе – 71 515,0 тысяч тенге;
села Жынгылды – 38 843,0 тысячи тенге;
сельского округа Сайотес – 51 994,9 тысячи тенге;
сельского округа Тущыкудук – 47 691,8 тысяча тенге;
села Кызан – 37 494,7 тысячи тенге;
сельского округа Актобе – 40 619,2 тысяч тенге;
сельского округа Шайыр – 45 132,9 тысячи тенге;
села Жармыш – 38 878,6 тысяч тенге;
села Акшымырау – 28 649,6 тысяч тенге;
сельского округа Онды – 50 595,9 тысяч тенге;
сельского округа Шебир – 30 224,5 тысячи тенге;
сельского округа Отпан – 30 739,4 тысяч тенге.";
в пункте 5 указанного решения:
пятый абзац изложить в новой редакции следующего содержания:
"114 159,0 тысяч тенге – на средний ремонт автомобильной дороги.";
дополнить абзацем следующего содержания:
"23 346,0 тысяч тенге – на обеспечение нуждающихся инвалидов протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой реабилитации инвалида;";
дополнить пунктом 5-1 следующего содержания:
"5-1. Учесть, что в районном бюджете на 2021 год предусмотрены целевые текущие трансферты из областного бюджета в следующих размерах:
22 468,0 тысяч тенге – на обеспечение нуждающихся инвалидов протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой реабилитации инвалида;
2 800,0 тысяч тенге – на запуск проекта "Первое рабочее место;";
2. Государственному учреждению "Аппарат Мангистауского районного маслихата" (руководитель аппарата Калиев Е.) обеспечить государственную регистрацию настоящего решения в органах юстиции, его официальное опубликование в средствах массовой информации.

6 543 843,9
01
Жалпы сипаттағы мемлекеттiк қызметтер
409 422,0
112
Аудан (облыстық маңызы бар қала) мәслихатының аппараты
25 071,0
001
Аудан (облыстық маңызы бар қала) мәслихатының қызметін қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
25 071,0
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
201 559,0
001
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің қызметін қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
201 559,0
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
48 330,0
001
Жергілікті деңгейде тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
48 330,0
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
78 054,0
003
Салық салу мақсатында мүлікті бағалауды жүргізу
1 000,0
010
Жекешелендіру, коммуналдық меншікті басқару, жекешелендіруден кейінгі қызмет және осыған байланысты дауларды реттеу
3 000,0
001
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономикалық саясаттын қалыптастыру мен дамыту, мемлекеттік жоспарлау, бюджеттік атқару және коммуналдық меншігін басқару саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
70 790,0
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
3 264,0
801
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту, әлеуметтік бағдарламалар және азаматтық хал актілерін тіркеу бөлімі
56 408,0
001
Жергілікті деңгейде жұмыспен қамту, әлеуметтік бағдарламалар және азаматтық хал актілерін тіркеу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
56 408,0
02
Қорғаныс
18 262,0
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
18 262,0
005
Жалпыға бірдей әскери міндетті атқару шеңберіндегі іс-шаралар
18 262,0
03
Қоғамдық тәртіп, қауіпсіздік, құқықтық, сот, қылмыстық-атқару қызметі
2 352,0
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
2 352,0
021
Елді мекендерде жол қозғалысы қауіпсіздігін қамтамасыз ету
2 352,0
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
788 531,0
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
10 000,0
094
Әлеуметтік көмек ретінде тұрғын үй сертификаттарын беру
10 000,0
801
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту, әлеуметтік бағдарламалар және азаматтық хал актілерін тіркеу бөлімі
778 531,0
010
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
182 628,0
004
Жұмыспен қамту бағдарламасы
143 614,0
006
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету

6 543 843,9
01
Государственные услуги общего характера
409 422,0
112
Аппарат маслихата района (города областного значения)
25 071,0
001
Услуги по обеспечению деятельности маслихата района (города областного значения)
25 071,0
122
Аппарат акима района (города областного значения)
201 559,0
001
Услуги по обеспечению деятельности акима района (города областного значения)
201 559,0
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
48 330,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог
48 330,0
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
78 054,0
003
Проведение оценки имущества в целях налогообложения
1 000,0
010
Приватизация, управление коммунальным имуществом, постприватизационная деятельность и регулирование споров, связанных с этим
3 000,0
001
Услуги по реализации государственной политики в области формирования и развития экономической политики, государственного планирования, исполнения бюджета и управления коммунальной собственностью района (города областного значения)
70 790,0
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
3 264,0
801
Отдел занятости, социальных программ и регистрации актов гражданского состояния района (города областного значения)
56 408,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере занятости, социальных программ и регистрации актов гражданского состояния
56 408,0
02
Оборона
18 262,0
122
Аппарат акима района (города областного значения)
18 262,0
005
Мероприятия в рамках исполнения всеобщей воинской обязанности
18 262,0
03
Общественный порядок, безопасность, правовая, судебная, уголовно-исполнительная деятельность
2 352,0
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
2 352,0
021
Обеспечение безопасности дорожного движения в населенных пунктах
2 352,0
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
788 531,0
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
10 000,0
094
Предоставление жилищных сертификатов как социальная помощь
10 000,0
801
Отдел занятости, социальных программ и регистрации актов гражданского состояния района (города областного значения)
778 531,0
010
Государственная адресная социальная помощь
182 628,0
004
Программа занятости
143 614,0
006
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан

31 714,0
007
Тұрғын үйге көмек көрсету
336,0
009
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедек балаларды материалдық қамтамасыз ету
2 975,0
011
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
257 011,0
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
14 828,0
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектердi протездік-ортопедиялық көмек, сурдотехникалық құралдар, тифлотехникалық құралдар, санаторий-курорттық емделу, мiндеттi гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, арнаулы жүрiп-тұру құралдары, қозғалуға қиындығы бар бірінші топтағы мүгедектерге жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектерге қолмен көрсететiн тіл маманының қызметтері мен қамтамасыз ету
68 842,0
023
Жұмыспен қамту орталықтарының қызметін қамтамасыз ету
57 174,0
018
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
2 700,0
050
Қазақстан Республикасында мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту
16 709,0
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
866 974,0
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
179 745,0
033
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыру
120 245,0
028
Коммуналдық шаруашылығын дамыту
59 500,0
472
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс, сәулет және қала құрылысы бөлімі
687 229,0
004
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыру
172 489,0
005
Коммуналдық шаруашылығын дамыту
6 335,0
006
Сумен жабдықтау және су бұру жүйесін дамыту
508 405,0
08
Мәдениет, спорт, туризм және ақпараттық кеңістiк
429 499,0
802
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мәдениет, дене шынықтыру және спорт бөлімі
369 044,0
005
Mәдени-демалыс жұмысын қолдау
258 212,0
007
Аудандық (облыстық маңызы бар қалалық) деңгейде спорттық жарыстар өткiзу
2 033,0
008
Әртүрлi спорт түрлерi бойынша аудан (облыстық маңызы бар қала) құрама командаларының мүшелерiн дайындау және олардың облыстық спорт жарыстарына қатысуы
5 322,0
004
Аудандық (қалалық) кiтапханалардың жұмыс iстеуi
75 853,0
001
Жергілікті деңгейде мәдениет, дене шынықтыру және спорт саласында мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
27 624,0
470
Аудандық (облыстық маңызы бар қаланың) ішкі саясат және тілдерді дамыту бөлімі
60 455,0
001
Жергілікті деңгейде ақпарат, мемлекеттілікті нығайту және азаматтардың әлеуметтік оптимизімін қалыптастыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
39 678,0
004
Жастар саясаты саласында іс-шараларды іске асыру

31 714,0
007
Оказание жилищной помощи
336,0
009
Материальное обеспечение детей-инвалидов, воспитывающихся и обучающихся на дому
2 975,0
011
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
257 011,0
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
14 828,0
017
Обеспечение нуждающихся инвалидов протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой реабилитации инвалида
68 842,0
023
Обеспечение деятельности центров занятости населения
57 174,0
018
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
2 700,0
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни инвалидов в Республике Казахстан
16 709,0
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
866 974,0
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
179 745,0
033
Проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
120 245,0
028
Развитие коммунального хозяйства
59 500,0
472
Отдел строительства, архитектуры и градостроительства района (города областного значения)
687 229,0
004
Проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
172 489,0
005
Развитие коммунального хозяйства
6 335,0
006
Развитие системы водоснабжения и водоотведения
508 405,0
08
Культура, спорт, туризм и информационное пространство
429 499,0
802
Отдел культуры, физической культуры и спорта района (города областного значения)
369 044,0
005
Поддержка культурно-досуговой работы
258 212,0
007
Проведение спортивных соревнований на районном (города областного значения) уровне
2 033,0
008
Подготовка и участие членов сборных команд района (города областного значения) по различным видам спорта на областных спортивных соревнованиях
5 322,0
004
Функционирование районных (городских) библиотек
75 853,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области культуры, физической культуры и спорта
27 624,0
470
Отдел внутренней политики и развития языков района (города областного значения)
60 455,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области информации, укрепления государственности и формирования социального оптимизма граждан, развития языков
39 678,0
004
Реализация мероприятий в сфере молодежной политики