Мұнайлы аудандық мәслихатының 2020 жылғы 24 желтоқсандағы № 62/544 "2021-2023 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Маңғыстау облысы Мұнайлы аудандық мәслихатының 2021 жылғы 28 маусымдағы № 5/37 шешімі. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2021 жылғы 16 шілдеде № 23571 болып тіркелді
Мұнайлы аудандық мәслихаты ШЕШТІ:
1. "2021-2023 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" Мұнайлы аудандық мәслихатының 2020 жылғы 24 желтоқсандағы № 62/544 (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу Тізілімінде № 4421 болып тіркелген) шешіміне келесідей өзгерістер енгізілсін:
көрсетілген шешімнің 1 тармағы келесідей мазмұнда жаңа редакцияда жазылсын:
"1. 2021-2023 жылдарға арналған аудандық бюджет тиісінше осы шешімнің 1, 2 және 3 қосымшаларына сәйкес, оның ішінде 2021 жылға келесідей көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 17 862 813,0 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер бойынша – 3 578 603,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша – 84 379,0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер бойынша – 174 354,0 мың теңге;
трансферттер түсімдері бойынша – 14 025 477,0 мың теңге;
2) шығындар – 18 000 751,5 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 32 400,0 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 245 028,0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 212 628,0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 170 338,5 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 170 338,5 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі – 245 028,0 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 212 628,0 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 137 938,5 мың теңге.";
көрсетілген шешімнің 3 тармағы келесідей мазмұнда жаңа редакцияда жазылсын:
"3. 2021 жылға арналған аудандық бюджеттен ауылдар мен ауылдық округтердің бюджеттеріне 388 707,5 мың теңге сомасында субвенция бөлінгені ескерілсін.";
көрсетілген шешімнің 4 тармағы келесідей мазмұнда жаңа редакцияда жазылсын:
"4. Заңнаманы өзгертуге байланысты жоғары тұрған бюджеттің шығындарын өтеуге төменгі тұрған бюджеттен 7 075 475,4 мың теңге сомасында ағымдағы нысаналы трансферттердің қарастырылғаны ескерілсін.";
көрсетілген шешімнің 5 тармағы келесідей мазмұнда жаңа редакцияда жазылсын:

О внесении изменений в решение Мунайлинского районного маслихата от 24 декабря 2020 года № 62/544 "О районном бюджете на 2021-2023 годы"
Решение Мунайлинского районного маслихата Мангистауской области от 28 июня 2021 года № 5/37. Зарегистрировано в Министерстве юстиции Республики Казахстан 16 июля 2021 года № 23571
Мунайлинский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Мунайлинского районного маслихата "О районном бюджете на 2021-2023 годы" от 24 декабря 2020 года № 62/544 (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 4421) следующие изменения:
пункт 1 указанного решения изложить в новой редакции следующего содержания:
"1. Утвердить районный бюджет на 2021-2023 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственнок настоящему решению, в том числе на 2021 год в следующих объемах:
1) доходы – 17 862 813,0 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 3 578 603,0 тысячи тенге;
неналоговые поступления – 84 379,0 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 174 354,0 тысячи тенге;
поступления трансфертов – 14 025 477,0 тысяч тенге;
2) затраты – 18 000 751,5 тысяча тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 32 400,0 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 245 028,0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 212 628,0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 170 338,5 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 170 338,5 тысяч тенге, в том числе:
поступление займов – 245 028,0 тысяч тенге;
погашение займов – 212 628,0 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 137 938,5 тысяч тенге.";
пункт 3 указанного решения изложить в новой редакции следующего содержания:
"3. Учесть, что из районного бюджета на 2021 год в бюджеты сел и сельских округов выделена субвенция в сумме 388 707,5 тысяч тенге.";
пункт 4 указанного решения изложить в новой редакции следующего содержания:
"4. Учесть, что предусмотрены целевые текущие трансферты из нижестоящего бюджета на компенсацию потерь вышестоящего бюджета в связи с изменением законодательства в сумме 7 075 475,4 тысяч тенге.";
пункт 5 указанного решения изложить в новой редакции следующего содержания:

"5. 2021 жылға арналған аудандық бюджетке республикалық. облыстық бюджеттен және Ұлттық қордан ағымдағы нысаналы трансферттердің, нысаналы даму трансферттері мен бюджеттік кредиттердің 7 777 143,0 мың теңге сомасында бөлінгендігі ескерілсін. Оларды пайдалану тәртібі аудан әкімдігінің қаулысының негізінде анықталады.";
көрсетілген шешімнің 1 және 4 қосымшалары осы шешімнің 1 және 2 қосымшаларына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.

"5. Учесть, что в районный бюджет на 2021 год из республиканского бюджета и Национального фонда выделены целевые текущие трансферты, целевые трансферты на развитие и бюджетные кредиты в сумме 7 777 143,0 тысячи тенге. Порядок их использования определяется на основании постановления акимата района.";
приложения 1 и 4 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложениям 1 и 2 к настоящему решению.

5 000,0
03
Қоғамдық тәртіп, қауіпсіздік, құқықтық, сот, қылмыстық-атқару қызметі
33 692,9
9
Қоғамдық тәртіп және қауіпсіздік саласындағы басқа да қызметтер
33 692,9
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
6 369,3
021
Елдi мекендерде жол қозғалысы қауiпсiздiгін қамтамасыз ету
6 369,3
499
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) азаматтық хал актілерін тіркеу бөлімі
27 323,6
001
Жергілікті деңгейде азаматтық хал актілерін тіркеу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
26 533,6
003
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
790,0
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
2 258 426,2
1
Әлеуметтiк қамсыздандыру
891 468,0
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
891 468,0
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
891 468,0
2
Әлеуметтiк көмек
1 159 101,0
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
1 159 101,0
002
Жұмыспен қамту бағдарламасы
64 137,0
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
45 544,0
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
153,0
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
488 015,0
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедек балаларды материалдық қамтамасыз ету
17 502,0
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтік көмек көрсету
74 400,0
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектерді протездік-ортопедиялық көмек, сурдотехникалық құралдар, тифлотехникалық құралдар, санаторий-курорттық емделу, міндетті гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, арнаулы жүріп-тұру құралдары, қозғалуға қиындығы бар бірінші топтағы мүгедектерге жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектерге қолмен көрсететін тіл маманының қызметтері мен қамтамасыз ету
411 760,0
023
Жұмыспен қамту орталықтарының қызметін қамтамасыз ету
57 590,0
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
207 857,2
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
177 857,2
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
60 142,2
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу

5 000,0
03
Общественный порядок, безопасность, правовая, судебная, уголовно-исполнительная деятельность
33 692,9
9
Прочие услуги в области общественного порядка и безопасности
33 692,9
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
6 369,3
021
Обеспечение безопасности дорожного движения в населенных пунктах
6 369,3
499
Отдел регистрации актов гражданского состояния района (города областного значения)
27 323,6
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области регистрации актов гражданского состояния
26 533,6
003
Капитальные расходы государственного органа
790,0
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
2 258 426,2
1
Социальное обеспечение
891 468,0
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
891 468,0
005
Государственная адресная социальная помощь
891 468,0
2
Социальная помощь
1 159 101,0
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
1 159 101,0
002
Программа занятости
64 137,0
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
45 544,0
006
Оказание жилищной помощи
153,0
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
488 015,0
010
Материальное обеспечение детей-инвалидов, воспитывающихся и обучающихся на дому
17 502,0
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
74 400,0
017
Обеспечение нуждающихся инвалидов протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой реабилитации инвалида
411 760,0
023
Обеспечение деятельности центров занятости населения
57 590,0
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
207 857,2
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
177 857,2
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
60 142,2
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат