Қостанай облысының 2022-2024 жылдарға арналған облыстық бюджеті туралы
Қостанай облысы мәслихатының 2021 жылғы 15 желтоқсандағы № 139 шешімі. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2021 жылғы 15 желтоқсанда № 25799 болып тіркелді.
"Қазақстан Республикасындағы жергiлiктi мемлекеттік басқару және өзiн-өзi басқару туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 6-бабы 1-тармағының 1) тармақшасына сәйкес Қостанай облыстық мәслихаты ШЕШТІ:
1. Қостанай облысының 2022-2024 жылдарға арналған бюджеті тиісінше осы шешімнің 1, 2 және 3-қосымшаларына сәйкес, оның ішінде 2022 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 390 251 577,1 мың теңге, оның iшiнде:
салықтық түсімдер бойынша – 12 602 575,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша – 4 470 451,4 мың теңге;
негiзгi капиталды сатудан түсетiн түсiмдер бойынша – 25 360,1 мың теңге;
трансферттер түсімі бойынша – 373 153 190,6 мың теңге;
2) шығындар – 395 378 238,1 мың теңге;
3) таза бюджеттiк кредиттеу – 790 581,5 мың теңге, оның iшiнде:
бюджеттік кредиттер – 10 020 625,6 мың теңге;
бюджеттiк кредиттердi өтеу – 9 230 044,1 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 227 850,7 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 6 145 093,2 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 6 145 093,2 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Қостанай облысы мәслихатының 07.12.2022 № 250 шешімімен (01.01.2022 бастап қолданысқа енгізіледі).
2. 2022 жылға арналған облыстық бюджетте облыстық маңызы бар қалалардың бюджеттерінен облыстық бюджетке бюджеттік алып қоюлар көлемі 34 058 523,0 мың теңге сомасында көзделгені ескерілсін, оның ішінде:
Қостанай қаласы – 20 922 381,0 мың теңге;
Рудный қаласы – 13 136 142,0 мың теңге.
3. 2022 жылға арналған облыстық бюджетте облыстық бюджеттен аудандар мен облыстық маңызы бар қалалардың бюджеттеріне берілетін субвенциялар көлемі 33 100 441,0 мың теңге сомасында көзделгені ескерілсін, оның ішінде:
Алтынсарин ауданына – 1 470 541,0 мың теңге;
Амангелді ауданына – 2 263 888,0 мың теңге;
Әулиекөл ауданына – 3 460 878,0 мың теңге;
Бейімбет Майлин ауданына – 884 431,0 мың теңге;
Денисов ауданына – 1 807 135,0 мың теңге;
Жангелдин ауданына – 2 328 859,0 мың теңге;
Жітіқара ауданына – 1 069 661,0 мың теңге;
Қамысты ауданына – 1 451 266,0 мың теңге;
Қарабалық ауданына – 1 958 632,0 мың теңге;
Қарасу ауданына – 1 939 072,0 мың теңге;
Қостанай ауданына – 1 575 494,0 мың теңге;
Меңдіқара ауданына – 2 125 695,0 мың теңге;
Науырзым ауданына – 1 630 570,0 мың теңге;

Об областном бюджете Костанайской области на 2022-2024 годы
Решение маслихата Костанайской области от 15 декабря 2021 года № 139. Зарегистрировано в Министерстве юстиции Республики Казахстан 15 декабря 2021 года № 25799.
В соответствии с подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", Костанайский областной маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет Костанайской области на 2022-2024 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2022 год в следующих объемах:
1) доходы – 390 251 577,1 тысячи тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 12 602 575,0 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям – 4 470 451,4 тысячи тенге;
поступления от продажи основного капитала – 25 360,1 тысячи тенге;
поступлениям трансфертов – 373 153 190,6 тысячи тенге;
2) затраты – 395 378 238,1 тысячи тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 790 581,5 тысячи тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 10 020 625,6 тысячи тенге;
погашение бюджетных кредитов – 9 230 044,1 тысячи тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 227 850,7 тысячи тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 6 145 093,2 тысячи тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 6 145 093,2 тысячи тенге.
Сноска. Пункт 1 – в редакции решения маслихата Костанайской области от 07.12.2022 № 250 (вводится в действие с 01.01.2022).
2. Учесть, что в областном бюджете на 2022 год предусмотрены объемы бюджетных изъятий из бюджетов городов областного значения в областной бюджет в сумме 34 058 523,0 тысячи тенге, в том числе:
города Костаная – 20 922 381,0 тысяча тенге;
города Рудного – 13 136 142,0 тысячи тенге.
3. Учесть, что в областном бюджете на 2022 год предусмотрены объемы субвенций, передаваемых из областного бюджета в бюджеты районов и городов областного значения, в сумме 33 100 441,0 тысяча тенге, в том числе:
Алтынсаринского района – 1 470 541,0 тысяча тенге;
Амангельдинского района – 2 263 888,0 тысяч тенге;
Аулиекольского района – 3 460 878,0 тысяч тенге;
района Беимбета Майлина – 884 431,0 тысяча тенге;
Денисовского района – 1 807 135,0 тысяч тенге;
Джангельдинского района – 2 328 859,0 тысяч тенге;
Житикаринского района – 1 069 661,0 тысяча тенге;
Камыстинского района – 1 451 266,0 тысяч тенге;
Карабалыкского района – 1 958 632,0 тысячи тенге;
Карасуского района – 1 939 072,0 тысячи тенге;
Костанайского района – 1 575 494,0 тысячи тенге;
Мендыкаринского района – 2 125 695,0 тысяч тенге;
Наурзумского района – 1 630 570,0 тысяч тенге;

Сарыкөл ауданына – 1 952 685,0 мың теңге;
Ұзынкөл ауданына – 1 939 313,0 мың теңге;
Федоров ауданына – 1 916 953,0 мың теңге;
Арқалық қаласына – 2 702 066,0 мың теңге;
Лисаков қаласына – 623 302,0 мың теңге.
4. 2022 жылға арналған облыстық бюджетте республикалық бюджеттен ағымдағы нысаналы трансферттер түсімінің көзделгені ескерілсін:
1) ішкі істер органдары қызметкерлерінің лауазымдық айлықақыларын көтеруге;
2) объектілерді күзету функцияларын бәсекелес ортаға беруге;
3) арнайы мекемелер, конвой қызметі, кезекші бөлімдері мен жедел басқару орталықтары, кинологиялық бөлімшелер мен полицияның учаскелік инспекторлары қызметкерлеріне тұрғын үй төлемдеріне;
4) ішкі істер органдарының азаматтық қызметшілері санынан медициналық қызметкерлердің еңбекақысын арттыруға;
5) инвестициялық салымдар кезінде балық шаруашылығы субъектісімен келітілген шығыстар бөлігін өтеуге;
6) инвестициялық салымдар кезінде агроөнеркәсіптік кешен субъектісімен келітілген шығыстар бөлігін өтеуге;
7) агроөнеркәсіптік кешен субъектілері қарыздарын кепілдендіру және сақтандыру шеңберінде субсидиялауға;
8) агроөнеркәсіптік кешен субъектілерін қаржылық сауықтыру бойынша бағыт шеңберінде кредиттік және лизингтік міндеттемелер бойынша пайыздық ставкасын субсидиялауға;
9) ауыл шаруашылығы жануарлары, техника және технологиялық құрылғылар сатып алуға кредиттеу, сондай-ақ лизингі кезінде сыйақы беру ставкаларын субсидиялауға;
10) саны экономикалық зияндылық шегінен және карантиндік нысандардан жоғары зиян және аса қауіпті организмдерден өңдеуге арналған пестицидтер, биоагенттер (энтомафагтар) бағасын субсидиялауға;
11) мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек төлеуге;
12) үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыруға;
13) Қазақстан Республикасындағы мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз ету және өмір сапасын жақсартуға;
14) кохлеарлық импланттарға арналған тіл процессорларын ауыстыру және орнату бойынша қызметтерге;
15) нәтижелі жұмыспен қамтуды дамытуға;
16) мемлекеттік ұйымдар – стационарлық және жартылай стационарлық үлгідегі медициналық-әлеуметтік мекемелер, үй қызмет көрсету, уақытша болу, ұйымдары, халықты жұмыспен қамту орталықтары қызметкерлерінің жалақысын арттыруға;
17) мемлекеттік бюджет қаражаты есебінен ұсталатын азаматтық қызметкерлер, ұйымдардың, қазыналық кәсіпорындар қызметкерлерінің бөлек санаттарының жалақысын арттыруға;
18) мектепке дейінгі білім беру ұйымдары педагогтарының еңбекақысын арттыруға;
19) мектепке дейінгі білім берудің мемлекеттік ұйымдарының дене шынықтыру педагогтарына сабақтан тыс іс-шаралар өткізу үшін қосымша ақы төлеуге;

Сарыкольского района – 1 952 685,0 тысяч тенге;
Узункольского района – 1 939 313,0 тысяч тенге;
Федоровского района – 1 916 953,0 тысячи тенге;
города Аркалыка – 2 702 066,0 тысяч тенге;
города Лисаковска – 623 302,0 тысячи тенге.
4. Учесть, что в областном бюджете на 2022 год предусмотрено поступление целевых текущих трансфертов из республиканского бюджета, на:
1) повышение должностных окладов сотрудников органов внутренних дел;
2) передачу функций охраны объектов в конкурентную среду;
3) жилищные выплаты сотрудникам специальных учреждений, конвойной службы, дежурных частей и центров оперативного управления, кинологических подразделений и помощникам участковых инспекторов полиции;
4) повышение заработной платы медицинских работников из числа гражданских служащих органов внутренних дел;
5) возмещение части расходов, понесенных субъектом рыбного хозяйства, при инвестиционных вложениях;
6) возмещение части расходов, понесенных субъектом агропромышленного комплекса, при инвестиционных вложениях;
7) субсидирование в рамках гарантирования и страхования займов субъектов агропромышленного комплекса;
8) субсидирование процентной ставки по кредитным и лизинговым обязательствам в рамках направления по финансовому оздоровлению субъектов агропромышленного комплекса;
9) субсидирование ставок вознаграждения при кредитовании, а также лизинге на приобретение сельскохозяйственных животных, техники и технологического оборудования;
10) субсидирование стоимости пестицидов, биоагентов (энтомофагов), предназначенных для проведения обработки против вредных и особо опасных вредных организмов с численностью выше экономического порога вредоносности и карантинных объектов;
11) выплату государственной адресной социальной помощи;
12) размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях;
13) обеспечение прав и улучшение качества жизни инвалидов в Республике Казахстан;
14) услуги по замене и настройке речевых процессоров к кохлеарным имплантам;
15) развитие продуктивной занятости;
16) повышение заработной платы работников государственных организаций: медико-социальных учреждений стационарного и полустационарного типов, организаций надомного обслуживания, временного пребывания, центров занятости населения;
17) повышение заработной платы отдельных категорий гражданских служащих, работников организаций, содержащихся за счет средств государственного бюджета, работников казенных предприятий;
18) увеличение оплаты труда педагогов организаций дошкольного образования;
19) доплату за проведение внеурочных мероприятий педагогам физической культуры государственных организаций дошкольного образования;

20) мектепке дейінгі білім берудің мемлекеттік ұйымдары педагогтарына біліктілік санаты үшін қосымша ақы төлеуге;
21) үш жастан алты жасқа дейінгі балаларды мектепке дейінгі тәрбие және оқытумен қамтуды қамтамасыз етуге;
22) мектепке дейінгі білім беру ұйымдарының медициналық қызметкерлерінің еңбек төлемін арттыруға;
23) орта білім беретін мемлекеттік ұйымдарда жан басына шаққандағы қаржыландыруға;
24) ересектерге арналған қосымша білім беру ұйымдарын қоспағанда, мемлекеттік білім беру ұйымдары педагогтарының еңбекақысын арттыруға;
25) ересектерге арналған қосымша білім беру ұйымдарын қоспағанда, мемлекеттік білім беру ұйымдары педагогтарының біліктілік санаты үшін қосымша ақы төлеуге;
26) орта білім беретін мемлекеттік ұйымдардың дене шынықтыру педагогтарына сабақтан тыс іс-шараларды өткізу үшін қосымша ақы төлеуге;
27) орта білім беретін мемлекеттік ұйымдардың әдістемелік орталықтардың (кабинеттердің) әдіскерлеріне магистр деңгейі үшін қосымша ақы төлеуге;
28) ересектерге арналған қосымша білім беру ұйымдарын қоспағанда, мемлекеттік білім беру ұйымдарының медициналық қызметкерлерінің еңбекақысын арттыруға;
29) техникалық және кәсіптік, ортадан кейінгі білім берудің білім алушылардың мемлекеттік стипендия өлшемін арттыруға;
30) техникалық және кәсіптік, ортадан кейінгі білім берудің мемлекеттік ұйымдарының дене шынықтыру педагогтарына сабақтан тыс іс-шаралар өткізу үшін қосымша ақы төлеуге;
31) техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі білім беру мемлекеттік ұйымдардың педагогтарына жалақы арттыруға;
32) техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі білім беру мемлекеттік ұйымдардың педагогтарына біліктілік санаты үшін қосымша ақы төлеуге;
33) техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі білім беру мемлекеттік ұйымдарының медициналық қызметкерлерінің еңбекақысын арттыруға;
34) көпбалалы және аз қамтылған балаларға жоғары білім беру мамандарын дайындау үшін мемлекеттік білім беру тапсырысын орналастыруға;
35) сот шешімі негізінде жүзеге асырылатын медициналық ұйымдардың жыныстық құмарлықты төмендедетін іс-шараларды өткізуге;
36) қаржылық лизинг шартымен сатып алынған санитарлық көлік бойынша лизингтік төлемдерді өтеуге;
37) вакциналар мен басқа иммунобиологиялық дәрі-дәрмектер сатып алуға;
38) саламатты өмір салтын насихаттауға;
39) ЖИТС-тің алдын алу және онымен күрес бойынша іс-шараларды іске асыруға;
40) жергілікті атқарушы органдардың денсаулық сақтау саласындағы ұйымдар қызметкерлерінің еңбекақысын арттыруға;
41) тергеу изоляторлары мен қылмыстық-атқару жүйесінде ұсталатын тұлғаларға медициналық көмек көрсетуге;

20) доплату за квалификационную категорию педагогам государственных организаций дошкольного образования;
21) обеспечение охвата дошкольным воспитанием и обучением детей от трех до шести лет;
22) увеличение оплаты труда медицинских работников организаций дошкольного образования;
23) реализацию подушевого финансирования в государственных организациях среднего образования;
24) увеличение оплаты труда педагогов государственных организаций образования, за исключением организаций дополнительного образования для взрослых;
25) доплату за квалификационную категорию педагогам государственных организаций образования, за исключением организаций дополнительного образования для взрослых;
26) доплату за проведение внеурочных мероприятий педагогам физической культуры государственных организаций среднего образования;
27) доплату за степень магистра методистам методических центров (кабинетов) государственных организаций среднего образования;
28) увеличение оплаты труда медицинских работников государственных организаций образования, за исключением организаций дополнительного образования для взрослых;
29) увеличение размера государственной стипендии обучающихся в организациях технического и профессионального, послесреднего образования;
30) доплату за проведение внеурочных мероприятий педагогам физической культуры государственных организаций технического и профессионального, послесреднего образования;
31) увеличение оплаты труда педагогов государственных организаций технического и профессионального, послесреднего образования;
32) доплату за квалификационную категорию педагогам государственных организаций технического и профессионального, послесреднего образования;
33) увеличение оплаты труда медицинских работников в государственных организациях технического и профессионального, послесреднего образования;
34) размещение государственного образовательного заказа на подготовку специалистов с высшим образованием для детей из многодетных и малообеспеченных семей;
35) проведение медицинской организацией мероприятий, снижающих половое влечение, осуществляемых на основании решения суда;
36) возмещение лизинговых платежей по санитарному транспорту, приобретенному на условиях финансового лизинга;
37) закуп вакцин и других иммунобиологических препаратов;
38) пропаганду здорового образа жизни;
39) реализацию мероприятий по профилактике и борьбе со СПИД;
40) повышение заработной платы работников организаций в области здравоохранения местных исполнительных органов;
41) оказание медицинской помощи лицам, содержащимся в следственных изоляторах и учреждениях уголовно-исполнительной системы;

42) мәдениет және архив мекемелерінің мемлекеттік ұйымдарының мәдениет ұйымдарында және архив мекемелерінде басқару және негізгі персогалға ерекше еңбек жағдайлары үшін лауазымдық еңбекақыға қосымша ақы орнатуға;
43) дене шынықтыру және спорт саласындағы мемлекеттік ұйымдардың медициналық қызметкерлерінің жалақысын арттыруға;
44) дене шынықтыру және спорт саласындағы орта және қосымша білім беру мемлекеттік ұйымдары педагогтарының еңбекақысын арттыруға;
45) кәсіпкерлік субъектілерінің санитарлық-гигиеналық орындарын күтіп ұстауға арналған шығыстарының бөлігін субсидиялауға;
46) "Ауыл – Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендерде әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылым бойынша іс-шараларды іске асыруға;
47) Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2019 жылғы 24 желтоқсандағы № 968 "Бизнестің жол картасы-2025" бизнесті қолдау мен дамытудың мемлекеттік бағдарламасын бекіту туралы" қаулысымен бекітілген "Бизнестің жол картасы-2025" бизнесті қолдау мен дамытудың мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде жаңа бизнес-идеяларды іске асыру үшін жас кәсіпкерлерге мемлекеттік гранттар беруге;
48) көлік инфрақұрылымының басым жобаларын қаржыландыруға;
49) аудандық маңызы бар қалалар, ауылдар, кенттер, ауылдық округтер әкімдерінің сайлауларын қамтамасыз ету және өткізуге.
Осы тармақтың 2), 11), 12) 13), 15), 16), 17), 42), 46) және 48) тармақшаларында көзделген трансферттерді бөлу Қостанай облысы әкімдігі қаулысының негізінде жүзеге асырылады.
5. 2022 жылға арналған облыстық бюджетте облыстық бюджеттен республикалық бюджетке 9 413 418,0 мың теңге сомасында қайтарудың көзделгені ескерілсін.
6. 2022 жылға арналған облыстық бюджетте Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан ағымдағы нысаналы трансферттер түсімінің көзделгені ескерілсін, "Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елдi мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылым бойынша іс-шараларды іске асыруға.
Көрсетілген трансферттің сомаларын бөлу Қостанай облысы әкімдігі қаулысының негізінде жүзеге асырылады.
7. 2022 жылға арналған облыстық бюджетте мамандарды әлеуметтік қолдау шараларын іске асыру үшін республикалық бюджеттен жергілікті атқарушы органдарға кредиттер сомалары түсімінің көзделгені ескерілсін.
Көрсетілген кредит сомасын бөлу Қостанай облысы әкімдігі қаулысының негізінде жүзеге асырылады.
8. 2022 жылға арналған облыстық бюджетте республикалық бюджеттен келесілерге нысаналы трансферттер түсімі көзделгені ескерілсін:
1) ауылдық елді мекендерде Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2019 жылғы 31 желтоқсандағы № 1054 "Тұрғын үй-коммуналдық дамудың 2020-2025 жылдарға арналған "Нұрлы жер" мемлекеттік бағдарламасын (бұдан әрі – "2020-2025 жылдарға арналған "Нұрлы жер" бағдарламасы) бекіту туралы" қаулысымен бекітілген Тұрғын үй-коммуналдық дамудың 2020-2025 жылдарға арналған "Нұрлы жер" мемлекеттік бағдарламасының шеңберінде сумен қамтамасыз ету және су бұру жүйесін дамытуға;

42) установление доплат к должностному окладу за особые условия труда в организациях культуры и архивных учреждениях управленческому и основному персоналу государственных организаций культуры и архивных учреждений;
43) увеличение оплаты труда медицинских работников государственных организаций в сфере физической культуры и спорта;
44) увеличение оплаты труда педагогов государственных организаций среднего и дополнительного образования в сфере физической культуры и спорта;
45) субсидирование части затрат субъектов предпринимательства на содержание санитарно-гигиенических узлов;
46) реализацию мероприятий по социальной и инженерной инфраструктуре в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі";
47) предоставление государственных грантов молодым предпринимателям для реализации новых бизнес-идей в рамках Государственной программы поддержки и развития бизнеса "Дорожная карта бизнеса-2025", утвержденной постановлением Правительства Республики Казахстан от 24 декабря 2019 года № 968 "Об утверждении Государственной программы поддержки и развития бизнеса "Дорожная карта бизнеса-2025";
48) финансирование приоритетных проектов транспортной инфраструктуры;
49) обеспечение и проведение выборов акимов городов районного значения, сел, поселков, сельских округов.
Распределение трансфертов, предусмотренных подпунктами 2), 11), 12), 13), 15), 16), 17), 42), 46) и 48) настоящего пункта, осуществляется на основании постановления акимата Костанайской области.
5. Учесть, что в областном бюджете на 2022 год предусмотрен возврат из областного бюджета в республиканский бюджет в сумме 9 413 418,0 тысяч тенге.
6. Учесть, что в областном бюджете на 2022 год предусмотрено поступление целевых текущих трансфертов из Национального фонда Республики Казахстан, на реализацию мероприятий по социальной и инженерной инфраструктуре в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі".
Распределение сумм указанного трансферта осуществляется на основании постановления акимата Костанайской области.
7. Учесть, что в областном бюджете на 2022 год предусмотрено поступление сумм кредитов местным исполнительным органам из республиканского бюджета для реализации мер социальной поддержки специалистов.
Распределение сумм указанного кредита осуществляется на основании постановления акимата Костанайской области.
8. Учесть, что в областном бюджете на 2022 год предусмотрено поступление целевых трансфертов из республиканского бюджета, на:
1) развитие системы водоснабжения и водоотведения в сельских населенных пунктах в рамках Государственной программы жилищно-коммунального развития "Нұрлы жер" на 2020-2025 годы, утвержденной постановлением Правительства Республики Казахстан от 31 декабря 2019 года № 1054 "Об утверждении Государственной программы жилищно-коммунального развития "Нұрлы жер" на 2020 - 2025 годы" (далее - Программа "Нұрлы жер" на 2020 - 2025 годы);

2) Қазақстан Республикасы Үкіметінің № 990 "Өңірлерді дамытудың 2020-2025 жылдарға арналған мемлекеттік бағдарламасын бекіту туралы" (бұдан әрі – Өңірлерді дамытудың 2020-2025 жылдарға арналған бағдарламасы) 2019 жылғы 27 желтоқсандағы қаулысымен бекітілген Өңірлерді дамытудың 2025 жылға дейінгі мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде "Ауыл – Ел бесігі" жобасы аясында ауылдық елді мекендерде әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылымды дамытуға;
Көрсетілген трансферттерді бөлу Қостанай облысы әкімдігі қаулысының негізінде жүзеге асырылады.
9. 2022 жылға арналған облыстық бюджетте Ұлттық қордан келесілерге нысаналы трансферттер көзделгені ескерілсін:
1) "2020-2025 жылдарға арналған "Нұрлы жер" бағдарламасы шеңберінде коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үй салу және (немесе) қайта жаңғыртуға (халықтың әлеуметтік осал топтары үшін);
2) "2020-2025 жылдарға арналған "Нұрлы жер" бағдарламасы шеңберінде инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды дамыту және (немесе) жайластыруға;
3) "2020-2025 жылдарға арналған "Нұрлы жер" бағдарламасы шеңберінде сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамытуға;
4) "2020-2025 жылдарға арналған "Нұрлы жер" бағдарламасы шеңберінде ауылдық елді мекендерде сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамытуға;
5) газ-көліктік жүйесін дамытуға;
6) көлік инфрақұрылымын дамытуға;
7) Өңірлерді дамытудың 2020-2025 жылдарға арналған бағдарламасы шеңберінде шағын және моноқалаларда бюджеттік инвестициялық жобаларды іске асыруға;
8) Өңірлерді дамытудың 2020-2025 жылдарға арналған бағдарламасы аясында "Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылымды дамытуға.
Көрсетілген трансферттерді бөлу Қостанай облысы әкімдігі қаулысының негізінде жүзеге асырылады.
10. 2022 жылға арналған облыстық бюджетте аудандық (қалалық) бюджеттерден облыстық бюджеттің шығындарын өтеуге 62 367 579,0 мың теңге сомасында трансферттер түсімінің көзделгені ескерілсін.
11. Аудандық (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттерге 2022 жылға арналған салық түсімдерін бөлу нормативтері мынадай мөлшерде белгіленсін:
1) ірі кәсіпкерлік субъектілерінен және мұнай секторы ұйымдарынан түсетін түсімдерді қоспағанда, заңды тұлғалардан алынатын корпоративтік табыс салығы бойынша 100% мөлшерінде, Қостанай қаласын қоспағанда – 97,0% мөлшерінде, Рудный қаласын қоспағанда – 50,0% мөлшерінде;
2) төлем көзінен салық салынатын табыстардан ұсталатын жеке табыс салығы бойынша 100% мөлшерінде, Федоров ауданын қоспағанда – 88,0% мөлшерінде және Қостанай қаласын қоспағанда – 97,0% мөлшерінде;

2) на развитие социальной и инженерной инфраструктуры в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл - Ел бесігі" в рамках Государственной программы развития регионов до 2025 года, утвержденной постановлением Правительства Республики Казахстан от 27 декабря 2019 года № 990 "Об утверждении Государственной программы развития регионов на 2020 - 2025 годы" (далее – Программа развития регионов на 2020 - 2025 годы).
Распределение указанных трансфертов осуществляется на основании постановления акимата Костанайской области.
9. Учесть, что в областном бюджете на 2022 год предусмотрено поступление целевых трансфертов из Национального фонда, на:
1) на строительство и (или) реконструкцию жилья коммунального жилищного фонда в рамках Программы "Нұрлы жер" на 2020 - 2025 годы (для социально уязвимых слоев населения);
2) развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры в рамках Программы "Нұрлы жер" на 2020 - 2025 годы;
3) развитие системы водоснабжения и водоотведения в рамках Программы "Нұрлы жер" на 2020 - 2025 годы;
4) развитие системы водоснабжения и водоотведения в сельских населенных пунктах в рамках Программы "Нұрлы жер" на 2020 - 2025 годы;
5) развитие газотранспортной системы;
6) развитие транспортной инфраструктуры;
7) реализацию бюджетных инвестиционных проектов в малых и моногородах в рамках Программы развития регионов на 2020 - 2025 годы;
8) развитие социальной и инженерной инфраструктуры в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі" в рамках Программы развития регионов на 2020 - 2025 годы.
Распределение указанных трансфертов осуществляется на основании постановления акимата Костанайской области.
10. Учесть, что в областном бюджете на 2022 год предусмотрены поступления трансфертов из районных (городских) бюджетов на компенсацию потерь областного бюджета в сумме 62 367 579,0 тысяч тенге.
11. Установить на 2022 год нормативы распределения поступлений налогов в районные (городов областного значения) бюджеты в следующих размерах:
1) по корпоративному подоходному налогу с юридических лиц, за исключением поступлений от субъектов крупного предпринимательства и организаций нефтяного сектора в размере 100%, за исключением городов Костанай – в размере 97,0%, Рудный – в размере 50,0%;
2) по индивидуальному подоходному налогу с доходов, облагаемых у источника выплаты в размере 100%, за исключением Федоровского района – в размере 88,0% и города Костанай – в размере 97,0%;

3) төлем көзінен салық салынбайтын табыстардан ұсталатын жеке табыс салығы бойынша 100% мөлшерінде;
4) төлем көзінен салық салынбайтын шетелдік азаматтардың табыстарынан ұсталатын жеке табыс салығы бойынша 100% мөлшерінде;
5) әлеуметтік салық бойынша 100% мөлшерінде, Федоров ауданын қоспағанда – 87,0% мөлшерінде және Қостанай қаласын қоспағанда – 96,0% мөлшерінде.
Ескерту. 11-тармаққа өзгерістер енгізілді - Қостанай облысы мәслихатының 16.03.2022 № 155 (01.01.2022 бастап қолданысқа енгізіледі); 18.05.2022 № 176 (01.01.2022 бастап қолданысқа енгізіледі); 17.08.2022 № 207 (01.01.2022 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
11-1. 2022 жылға арналған өңірдің әлеуметтік-экономикалық дамуына және оның инфрақұрылымын дамытуға жер қойнауын пайдаланушылар аударымдарының түсімдерін бөлу нормативтері облыстық бюджетке 100% мөлшерінде белгіленсін.
Ескерту. Шешім 11-1 тармақпен толықтырылды - Қостанай облысы мәслихатының 17.01.2022 № 141 шешімімен (01.01.2022 бастап қолданысқа енгізіледі).

3) по индивидуальному подоходному налогу с доходов, не облагаемых у источника выплаты в размере 100%;
4) по индивидуальному подоходному налогу с доходов иностранных граждан, не облагаемых у источника выплаты в размере 100%;
5) по социальному налогу в размере 100%, за исключением Федоровского района – в размере 87,0% и города Костанай – в размере 96,0%.
Сноска. Пункт 11 с изменениями, внесенными решениями маслихата Костанайской области от 16.03.2022 № 155 (вводится в действие с 01.01.2022); от 18.05.2022 № 176 (вводится в действие с 01.01.2022); от 17.08.2022 № 207 (вводится в действие с 01.01.2022).
11-1. Установить на 2022 год нормативы распределения поступлений отчислений недропользователей на социально-экономическое развитие региона и развитие его инфраструктуры в размере 100% в областной бюджет.
Сноска. Решение дополнено пунктом 11-1 в соответствии с решением маслихата Костанайской области от 17.01.2022 № 141 (вводится в действие с 01.01.2022).

12. Қостанай облысының жергілікті атқарушы органының 2022 жылға арналған резерві 136 839,0 мың теңге сомасында бекітілсін.
13. 2022 жылғы 31 желтоқсанға Қостанай облысының жергілікті атқарушы органының борыш лимиті 92 254 780,3 мың теңге мөлшерінде белгіленсін.
14. 2022 жылға арналған облыстық бюджетті атқару процесінде секвестрлеуге жатпайтын бюджеттік бағдарламалардың тізбесі осы шешімнің 4-қосымшасына сәйкес бекітілсін.

12. Утвердить резерв местного исполнительного органа Костанайской области на 2022 год в сумме 136 839,0 тысяч тенге.
13. Установить лимит долга местного исполнительного органа Костанайской области на 31 декабря 2022 года в размере 92 254 780,3 тысячи тенге.
14. Утвердить перечень бюджетных программ, не подлежащих секвестру в процессе исполнения областного бюджета на 2022 год, согласно приложению 4 к настоящему решению.

15. Осы шешім 2022 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Қостанай облыстық мәслихаты хатшысының өкілеттігін уақытша жүзеге атқарушы Б. Тибеев
Мәслихаттың
2021 жылғы 15 желтоқсандағы
№ 139 шешіміне
1-қосымша
Қостанай облысының 2022 жылға арналған облыстық бюджеті
Ескерту. 1-қосымша жаңа редакцияда - Қостанай облысы мәслихатының 07.12.2022 № 250 шешімімен (01.01.2022 бастап қолданысқа енгізіледі).
Санаты
Сомасы, мың теңге
Сыныбы
Кіші сыныбы
Атауы
I. Кірістер

15. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2022 года.
Временно осуществляющий полномочия секретаря Костанайского областного маслихата Б. Тибеев
Приложение 1
к решению маслихата
от 15 декабря 2021 года
№ 139
Областной бюджет Костанайской области на 2022 год
Сноска. Приложение 1 – в редакции решения маслихата Костанайской области от 07.12.2022 № 250 (вводится в действие с 01.01.2022).
Категория
Сумма, тысяч тенге
Класс
Подкласс
Наименование
I. Доходы

60 410,6
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
8 980,0
741
Облыстың ауыл шаруашылығы және жер қатынастары басқармасы
42 811 368,1
002
Тұқым шаруашылығын дамытуды субсидиялау
1 730 000,0
005
Саны зиян тигізудің экономикалық шегінен жоғары зиянды және аса қауіпті зиянды организмдерге, карантинді объектілерге қарсы өңдеулер жүргізуге арналған пестицидтердің, биоагенттердiң (энтомофагтардың) құнын субсидиялау
7 172 357,0
008
Басым дақылдардың өндірісін субсидиялау
1 000 000,0
045
Тұқымдық және көшет отырғызылатын материалдың сорттық және себу сапаларын анықтау
168 719,1
046
Тракторларды, олардың тіркемелерін, өздігінен жүретін ауыл шаруашылығы, мелиоративтік және жол-құрылыс машиналары мен тетіктерін мемлекеттік есепке алу және тіркеу
7 500,0
047
Тыңайтқыштар (органикалықтарды қоспағанда) құнын субсидиялау
4 069 100,0
050
Инвестициялар салынған жағдайда агроөнеркәсіптік кешен субъектісі көтерген шығыстардың бөліктерін өтеу
11 554 520,0
053
Мал шаруашылығы өнімдерінің өнімділігін және сапасын арттыруды, асыл тұқымды мал шаруашылығын дамытуды субсидиялау
7 200 000,0
055
Агроөнеркәсіптік кешен субъектілерін қаржылық сауықтыру жөніндегі бағыт шеңберінде кредиттік және лизингтік міндеттемелер бойынша пайыздық мөлшерлемені субсидиялау
60 136,0
056
Ауыл шаруашылығы малын, техниканы және технологиялық жабдықты сатып алуды кредиттеу, сондай-ақ лизинг беру кезінде сыйақы мөлшерлемесін субсидиялау
8 699 411,0
057
Мал шаруашылығы саласында терең қайта өңдеуден өткізілетін өнімдерді өндіру үшін ауыл шаруашылығы өнімін сатып алуға жұмсайтын өңдеуші кәсіпорындардың шығындарын субсидиялау
1 000 000,0
077
Ішкі нарыққа реттеушілік әсер ету үшін азық-түлік астығын өткізу кезінде агроөнеркәсіптік кешен саласындағы ұлттық компанияның шеккен шығыстарын өтеуді субсидиялау
149 625,0
3
Орман шаруашылығы
2 482 374,4
254
Облыстың табиғи ресурстар және табиғат пайдалануды реттеу басқармасы
2 482 374,4
005
Ормандарды сақтау, қорғау, молайту және орман өсiру
2 450 905,8
006
Жануарлар дүниесін қорғау
31 468,6
4
Балық шаруашылығы
5 898,6
254
Облыстың табиғи ресурстар және табиғат пайдалануды реттеу басқармасы
5 898,6
034
Акваөсіру (балық өсіру шаруашылығы), сондай-ақ асыл тұқымды балық өсіру өнімінің өнімділігі мен сапасын арттыруды субсидиялау
5 898,6
5
Қоршаған ортаны қорғау
456 006,3
254
Облыстың табиғи ресурстар және табиғат пайдалануды реттеу басқармасы
456 006,3
001
Жергілікті деңгейде қоршаған ортаны қорғау саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
221 455,6
008
Қоршаған ортаны қорғау бойынша іс-шаралар

60 410,6
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
8 980,0
741
Управление сельского хозяйства и земельных отношений области
42 811 368,1
002
Субсидирование развития семеноводства
1 730 000,0
005
Субсидирование стоимости пестицидов, биоагентов (энтомофагов), предназначенных для проведения обработки против вредных и особо опасных вредных организмов с численностью выше экономического порога вредоносности и карантинных объектов
7 172 357,0
008
Субсидирование производства приоритетных культур
1 000 000,0
045
Определение сортовых и посевных качеств семенного и посадочного материала
168 719,1
046
Государственный учет и регистрация тракторов, прицепов к ним, самоходных сельскохозяйственных, мелиоративных и дорожно-строительных машин и механизмов
7 500,0
047
Субсидирование стоимости удобрений (за исключением органических)
4 069 100,0
050
Возмещение части расходов, понесенных субъектом агропромышленного комплекса, при инвестиционных вложениях
11 554 520,0
053
Субсидирование развития племенного животноводства, повышение продуктивности и качества продукции животноводства
7 200 000,0
055
Субсидирование процентной ставки по кредитным и лизинговым обязательствам в рамках направления по финансовому оздоровлению субъектов агропромышленного комплекса
60 136,0
056
Субсидирование ставок вознаграждения при кредитовании, а также лизинге на приобретение сельскохозяйственных животных, техники и технологического оборудования
8 699 411,0
057
Субсидирование затрат перерабатывающих предприятий на закуп сельскохозяйственной продукции для производства продуктов ее глубокой переработки в сфере животноводства
1 000 000,0
077
Субсидирование возмещения расходов, понесенных национальной компанией в сфере агропромышленного комплекса при реализации продовольственного зерна для регулирующего воздействия на внутренний рынок
149 625,0
3
Лесное хозяйство
2 482 374,4
254
Управление природных ресурсов и регулирования природопользования области
2 482 374,4
005
Охрана, защита, воспроизводство лесов и лесоразведение
2 450 905,8
006
Охрана животного мира
31 468,6
4
Рыбное хозяйство
5 898,6
254
Управление природных ресурсов и регулирования природопользования области
5 898,6
034
Cубсидирование повышения продуктивности и качества аквакультуры (рыбоводства), а также племенного рыбоводства
5 898,6
5
Охрана окружающей среды
456 006,3
254
Управление природных ресурсов и регулирования природопользования области
456 006,3
001
Услуги по реализации государственной политики в сфере охраны окружающей среды на местном уровне
221 455,6
008
Мероприятия по охране окружающей среды

186 550,2
005
Әлеуметтiк маңызы бар ауданаралық (қалааралық) қатынастар бойынша жолаушылар тасымалын субсидиялау
118 215,8
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
14 078 624,2
114
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы даму трансферттері
500 000,0
13
Басқалар
12 102 916,5
3
Кәсiпкерлiк қызметтi қолдау және бәсекелестікті қорғау
5 013 571,1
254
Облыстың табиғи ресурстар және табиғат пайдалануды реттеу басқармасы
30 000,0
104
Инвестициялық салымдар кезінде балық шаруашылығы субъектісі шеккен шығыстардың бір бөлігін өтеу
30 000,0
266
Облыстың кәсіпкерлік және индустриалдық-инновациялық даму басқармасы
2 818 543,8
005
"Бизнестің жол картасы - 2025" бизнесті қолдау мен дамытудың мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде жеке кәсіпкерлікті қолдау
150 000,0
010
"Бизнестің жол картасы - 2025" бизнесті қолдау мен дамытудың мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде кредиттер бойынша пайыздық мөлшерлемені субсидиялау
2 556 081,0
011
"Бизнестің жол картасы - 2025" бизнесті қолдау мен дамытудың мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде шағын және орта бизнеске кредиттерді ішінара кепілдендіру
82 462,8
082
"Бизнестің жол картасы-2025" бизнесті қолдау мен дамытудың мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде жаңа бизнес-идеяларды іске асыру үшін жас кәсіпкерлерге мемлекеттік гранттар беру
30 000,0
288
Облыстың құрылыс, сәулет және қала құрылысы басқармасы
2 165 027,3
051
"Бизнестің жол картасы-2025" бизнесті қолдау мен дамытудың мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде индустриялық инфрақұрылымды дамыту
2 165 027,3
9
Басқалар
7 089 345,4
253
Облыстың денсаулық сақтау басқармасы
80 027,7
058
"Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылым бойынша іс-шараларды іске асыру
52 591,7
096
Мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобалар бойынша мемлекеттік міндеттемелерді орындау
27 436,0
257
Облыстың қаржы басқармасы
542 143,7
012
Облыстық жергілікті атқарушы органының резервi
542 143,7
261
Облыстың білім басқармасы
4 378 204,0
079
"Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылым бойынша іс-шараларды іске асыру
4 102 704,0
096
Мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобалар бойынша мемлекеттік міндеттемелерді орындау
275 500,0
266
Облыстың кәсіпкерлік және индустриалдық-инновациялық даму басқармасы
268 732,9
001
Жергілікті деңгейде кәсіпкерлік және индустриалдық-инновациялық қызметті дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
245 683,6
004
Индустриялық-инновациялық қызметті мемлекеттік қолдау шеңберінде іс-шаралар іске асыру

186 550,2
005
Субсидирование пассажирских перевозок по социально значимым межрайонным (междугородним) сообщениям
118 215,8
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
14 078 624,2
114
Целевые трансферты на развитие нижестоящим бюджетам
500 000,0
13
Прочие
12 102 916,5
3
Поддержка предпринимательской деятельности и защита конкуренции
5 013 571,1
254
Управление природных ресурсов и регулирования природопользования области
30 000,0
104
Возмещение части расходов, понесенных субъектом рыбного хозяйства, при инвестиционных вложениях
30 000,0
266
Управление предпринимательства и индустриально-инновационного развития области
2 818 543,8
005
Поддержка частного предпринимательства в рамках Государственной программы поддержки и развития бизнеса "Дорожная карта бизнеса - 2025"
150 000,0
010
Субсидирование процентной ставки по кредитам в рамках Государственной программы поддержки и развития бизнеса "Дорожная карта бизнеса - 2025"
2 556 081,0
011
Частичное гарантирование кредитов малому и среднему бизнесу в рамках Государственной программы поддержки и развития бизнеса "Дорожная карта бизнеса - 2025"
82 462,8
082
Предоставление государственных грантов молодым предпринимателям для реализации новых бизнес-идей в рамках Государственной программы поддержки и развития бизнеса "Дорожная карта бизнеса-2025"
30 000,0
288
Управление строительства, архитектуры и градостроительства области
2 165 027,3
051
Развитие индустриальной инфраструктуры в рамках Государственной программы поддержки и развития бизнеса "Дорожная карта бизнеса-2025"
2 165 027,3
9
Прочие
7 089 345,4
253
Управление здравоохранения области
80 027,7
058
Реализация мероприятий по социальной и инженерной инфраструктуре в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі"
52 591,7
096
Выполнение государственных обязательств по проектам государственно-частного партнерства
27 436,0
257
Управление финансов области
542 143,7
012
Резерв местного исполнительного органа области
542 143,7
261
Управление образования области
4 378 204,0
079
Реализация мероприятий по социальной и инженерной инфраструктуре в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі"
4 102 704,0
096
Выполнение государственных обязательств по проектам государственно-частного партнерства
275 500,0
266
Управление предпринимательства и индустриально-инновационного развития области
268 732,9
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области развития предпринимательства и индустриально-инновационной деятельности
245 683,6
004
Реализация мероприятий в рамках государственной поддержки индустриально-инновационной деятельности

919 707,8
007
Жылу-энергетикалық жүйені дамыту
919 707,8
9
Отын-энергетика кешені және жер қойнауын пайдалану саласындағы өзге де қызметтер
2 518 160,3
279
Облыстың энергетика және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық басқармасы
2 518 160,3
071
Газ тасымалдау жүйесін дамыту
2 518 160,3
10
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар дүниесін қорғау, жер қатынастары
21 163 933,0
1
Ауыл шаруашылығы
19 301 916,0
719
Облыстың ветеринария басқармасы
1 455 903,0
001
Жергілікті деңгейде ветеринария саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
208 772,0
003
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
444,0
008
Мал қорымдарын (биотермиялық шұңқырларды) салуды, реконструкциялауды ұйымдастыру және оларды күтіп-ұстауды қамтамасыз ету
98 418,0
010
Қаңғыбас иттер мен мысықтарды аулауды және жоюды ұйымдастыру
29 281,0
012
Жануарлардың энзоотиялық ауруларының профилактикасы мен диагностикасы бойынша ветеринариялық іс-шаралар жүргізу
120 074,0
013
Ауыл шаруашылығы жануарларын сәйкестендіру жөніндегі іс-шараларды өткізу
35 846,0
014
Эпизоотияға қарсы іс-шаралар жүргізу
911 406,0
028
Уақытша сақтау пунктына ветеринариялық препараттарды тасымалдау бойынша қызметтер
3 201,0
030
Жануарлардың энзоотиялық ауруларының профилактикасы мен диагностикасына арналған ветеринариялық препараттарды, олардың профилактикасы мен диагностикасы жөніндегі қызметтерді орталықтандырып сатып алу, оларды сақтауды және аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) жергілікті атқарушы органдарына тасымалдауды (жеткізуді) ұйымдастыру
48 461,0
741
Облыстың ауыл шаруашылығы және жер қатынастары басқармасы
17 846 013,0
002
Тұқым шаруашылығын дамытуды субсидиялау
1 730 000,0
005
Саны зиян тигізудің экономикалық шегінен жоғары зиянды және аса қауіпті зиянды организмдерге, карантинді объектілерге қарсы өңдеулер жүргізуге арналған пестицидтердің, биоагенттердiң (энтомофагтардың) құнын субсидиялау
4 726 707,0
018
Пестицидтерді (улы химикаттарды) залалсыздандыру
1 206,0
045
Тұқымдық және көшет отырғызылатын материалдың сорттық және себу сапаларын анықтау
180 600,0
046
Тракторларды, олардың тіркемелерін, өздігінен жүретін ауыл шаруашылығы, мелиоративтік және жол-құрылыс машиналары мен тетіктерін мемлекеттік есепке алу және тіркеу
7 500,0
047
Тыңайтқыштар (органикалықтарды қоспағанда) құнын субсидиялау
3 000 000,0
053
Мал шаруашылығы өнімдерінің өнімділігін және сапасын арттыруды, асыл тұқымды мал шаруашылығын дамытуды субсидиялау
7 500 000,0
057
Мал шаруашылығы саласында терең қайта өңдеуден өткізілетін өнімдерді өндіру үшін ауыл шаруашылығы өнімін сатып алуға жұмсайтын өңдеуші кәсіпорындардың шығындарын субсидиялау

919 707,8
007
Развитие теплоэнергетической системы
919 707,8
9
Прочие услуги в области топливно-энергетического комплекса и недропользования
2 518 160,3
279
Управление энергетики и жилищно-коммунального хозяйства области
2 518 160,3
071
Развитие газотранспортной системы
2 518 160,3
10
Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения
21 163 933,0
1
Сельское хозяйство
19 301 916,0
719
Управление ветеринарии области
1 455 903,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере ветеринарии
208 772,0
003
Капитальные расходы государственного органа
444,0
008
Организация строительства, реконструкции скотомогильников (биотермических ям) и обеспечение их содержания
98 418,0
010
Организация отлова и уничтожения бродячих собак и кошек
29 281,0
012
Проведения ветеринарных мероприятий по профилактике и диагностике энзоотических болезней животных
120 074,0
013
Проведение мероприятий по идентификации сельскохозяйственных животных
35 846,0
014
Проведение противоэпизоотических мероприятий
911 406,0
028
Услуги по транспортировке ветеринарных препаратов до пункта временного хранения
3 201,0
030
Централизованный закуп ветеринарных препаратов по профилактике и диагностике энзоотических болезней животных, услуг по их профилактике и диагностике, организация их хранения и транспортировки (доставки) местным исполнительным органам районов (городов областного значения)
48 461,0
741
Управление сельского хозяйства и земельных отношений области
17 846 013,0
002
Субсидирование развития семеноводства
1 730 000,0
005
Субсидирование стоимости пестицидов, биоагентов (энтомофагов), предназначенных для проведения обработки против вредных и особо опасных вредных организмов с численностью выше экономического порога вредоносности и карантинных объектов
4 726 707,0
018
Обезвреживание пестицидов (ядохимикатов)
1 206,0
045
Определение сортовых и посевных качеств семенного и посадочного материала
180 600,0
046
Государственный учет и регистрация тракторов, прицепов к ним, самоходных сельскохозяйственных, мелиоративных и дорожно-строительных машин и механизмов
7 500,0
047
Субсидирование стоимости удобрений (за исключением органических)
3 000 000,0
053
Субсидирование развития племенного животноводства, повышение продуктивности и качества продукции животноводства
7 500 000,0
057
Субсидирование затрат перерабатывающих предприятий на закуп сельскохозяйственной продукции для производства продуктов ее глубокой переработки в сфере животноводства

604 481,0
006
Ана мен баланы қорғау жөніндегі көрсетілетін қызметтер
312 945,0
041
Облыстардың жергілікті өкілдік органдарының шешімі бойынша тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемімен қосымша қамтамасыз ету
291 536,0
288
Облыстың құрылыс, сәулет және қала құрылысы басқармасы
3 679 852,0
038
Деңсаулық сақтау объектілерін салу және реконструкциялау
3 679 852,0
3
Мамандандырылған медициналық көмек
233 878,0
253
Облыстың денсаулық сақтау басқармасы
233 878,0
027
Халыққа иммундық профилактика жүргізу үшін вакциналарды және басқа медициналық иммундық биологиялық препараттарды орталықтандырылған сатып алу және сақтау
233 878,0
4
Емханалар
24 229,0
253
Облыстың денсаулық сақтау басқармасы
24 229,0
039
Республикалық бюджет қаражаты есебінен көрсетілетін көмекті қоспағанда ауылдық денсаулық сақтау субъектілерінің амбулаториялық-емханалық қызметтерді және медициналық қызметтерді көрсетуі және Сall-орталықтардың қызмет көрсетуі
24 229,0
5
Медициналық көмектiң басқа түрлерi
108 117,0
253
Облыстың денсаулық сақтау басқармасы
108 117,0
029
Облыстық арнайы медициналық жабдықтау базалары
108 117,0
9
Денсаулық сақтау саласындағы өзге де қызметтер
687 941,0
253
Облыстың денсаулық сақтау басқармасы
687 941,0
001
Жергілікті деңгейде денсаулық сақтау саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
205 593,0
008
Қазақстан Республикасында ЖИТС профилактикасы және оған қарсы күрес жөніндегі іс-шараларды іске асыру
107 314,0
016
Азаматтарды елді мекеннен тыс жерлерде емделу үшін тегін және жеңілдетілген жол жүрумен қамтамасыз ету
20 549,0
018
Денсаулық сақтау саласындағы ақпараттық талдамалық қызметтер
59 485,0
023
Медициналық және фармацевтикалық қызметкерлерді әлеуметтік қолдау
295 000,0
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
6 401 716,0
1
Әлеуметтiк қамсыздандыру
4 948 225,0
256
Облыстың жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы
3 570 509,0
002
Жалпы үлгідегі медициналық-әлеуметтік мекемелерде (ұйымдарда), арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында, әлеуметтік қызмет көрсету орталықтарында қарттар мен мүгедектерге арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
1 119 027,0
013
Психоневрологиялық медициналық-әлеуметтік мекемелерде (ұйымдарда), арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында, әлеуметтік қызмет көрсету орталықтарында психоневрологиялық аурулармен ауыратын мүгедектер үшін арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
1 745 259,0
014
Оңалту орталықтарында қарттарға, мүгедектерге, оның ішінде мүгедек балаларға арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
274 338,0
015
Балалар психоневрологиялық медициналық-әлеуметтік мекемелерінде (ұйымдарда), арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында, әлеуметтік қызмет көрсету орталықтарында психоневрологиялық патологиялары бар мүгедек балалар үшін арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету

604 481,0
006
Услуги по охране материнства и детства
312 945,0
041
Дополнительное обеспечение гарантированного объема бесплатной медицинской помощи по решению местных представительных органов областей
291 536,0
288
Управление строительства, архитектуры и градостроительства области
3 679 852,0
038
Строительство и реконструкция объектов здравоохранения
3 679 852,0
3
Специализированная медицинская помощь
233 878,0
253
Управление здравоохранения области
233 878,0
027
Централизованный закуп и хранение вакцин и других медицинских иммунобиологических препаратов для проведения иммунопрофилактики населения
233 878,0
4
Поликлиники
24 229,0
253
Управление здравоохранения области
24 229,0
039
Оказание амбулаторно-поликлинических услуг и медицинских услуг субъектами сельского здравоохранения, за исключением оказываемой за счет средств республиканского бюджета, и оказание услуг Call-центрами
24 229,0
5
Другие виды медицинской помощи
108 117,0
253
Управление здравоохранения области
108 117,0
029
Областные базы специального медицинского снабжения
108 117,0
9
Прочие услуги в области здравоохранения
687 941,0
253
Управление здравоохранения области
687 941,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области здравоохранения
205 593,0
008
Реализация мероприятий по профилактике и борьбе со СПИД в Республике Казахстан
107 314,0
016
Обеспечение граждан бесплатным или льготным проездом за пределы населенного пункта на лечение
20 549,0
018
Информационно-аналитические услуги в области здравоохранения
59 485,0
023
Социальная поддержка медицинских и фармацевтических работников
295 000,0
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
6 401 716,0
1
Социальное обеспечение
4 948 225,0
256
Управление координации занятости и социальных программ области
3 570 509,0
002
Предоставление специальных социальных услуг для престарелых и инвалидов в медико-социальных учреждениях (организациях) общего типа, в центрах оказания специальных социальных услуг, в центрах социального обслуживания
1 119 027,0
013
Предоставление специальных социальных услуг для инвалидов с психоневрологическими заболеваниями, в психоневрологических медико-социальных учреждениях (организациях), в центрах оказания специальных социальных услуг, в центрах социального обслуживания
1 745 259,0
014
Предоставление специальных социальных услуг для престарелых, инвалидов, в том числе детей-инвалидов, в реабилитационных центрах
274 338,0
015
Предоставление специальных социальных услуг для детей-инвалидов с психоневрологическими патологиями в детских психоневрологических медико-социальных учреждениях (организациях), в центрах оказания специальных социальных услуг, в центрах социального обслуживания

254
Облыстың табиғи ресурстар және табиғат пайдалануды реттеу басқармасы
202 115,0
065
Заңды тұлғалардың жарғылық капиталын қалыптастыру немесе ұлғайту
202 115,0
V. Бюджет тапшылығы (профициті)
4 021 188,0
VІ. Бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану)
-4 021 188,0
Мәслихаттың
2021 жылғы 15 желтоқсандағы
№ 139 шешіміне
4-қосымша
2022 жылға арналған облыстық бюджетті атқару процесінде секвестрлеуге жатпайтын бюджеттік бағдарламалардың тізбесі
Атауы
Білім беру
Жалпы білім беру
Арнайы білім беретін оқу бағдарламалары бойынша жалпы білім беру
Мамандандырылған білім беру ұйымдарында дарынды балаларға жалпы білім беру
Денсаулық сақтау
Ана мен баланы қорғау жөніндегі көрсетілетін қызметтер
Салауатты өмір салтын насихаттау
Халыққа иммундық профилактика жүргізу үшін вакциналарды және басқа медициналық иммундық биологиялық препараттарды орталықтандырылған сатып алу және сақтау
Шұғыл жағдайларда сырқаты ауыр адамдарды дәрігерлік көмек көрсететін ең жақын денсаулық сақтау ұйымына дейін жеткізуді ұйымдастыру
Жергілікті өкілді органдардың шешімі бойынша тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемімен қосымша қамтамасыз ету
Қазақстан Республикасында ЖИТС профилактикасы және оған қарсы күрес жөніндегі іс-шараларды іске асыру

254
Управление природных ресурсов и регулирования природопользования области
202 115,0
065
Формирование или увеличение уставного капитала юридических лиц
202 115,0
V. Дефицит (профицит) бюджета
4 021 188,0
VI. Финансирование дефицита (использование профицита) бюджета
-4 021 188,0
Приложение 4
к решению маслихата
от 15 декабря 2021 года
№ 139
Перечень местных бюджетных программ, не подлежащих секвестру в процессе исполнения местных бюджетов на 2022 год
Наименование
Образование
Общеобразовательное обучение
Общеобразовательное обучение по специальным образовательным учебным программам
Общеобразовательное обучение одаренных детей в специализированных организациях образования
Здравоохранение
Услуги по охране материнства и детства
Пропаганда здорового образа жизни
Централизованный закуп и хранение вакцин и других медицинских иммунобиологических препаратов для проведения иммунопрофилактики населения
Организация в экстренных случаях доставки тяжелобольных людей до ближайшей организации здравоохранения, оказывающей врачебную помощь
Дополнительное обеспечение гарантированного объема бесплатной медицинской помощи по решению местных представительных органов
Реализация мероприятий по профилактике и борьбе со СПИД в Республике Казахстан