Алтынсарин ауданының 2022–2024 жылдарға арналған аудандық бюджеті туралы
Қостанай облысы Алтынсарин ауданы мәслихатының 2021 жылғы 27 желтоқсандағы № 59 шешімі. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2021 жылғы 28 желтоқсанда № 26165 болып тіркелді.
Қазақстан Республикасы Бюджет кодексінің 75-бабы 2-тармағына "Қазақстан Республикасындағы жергiлiктi мемлекеттік басқару және өзiн-өзi басқару туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 6-бабы 1-тармағының 1) тармақшасына сәйкес Алтынсарин аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Алтынсарин ауданының 2022-2024 жылдарға арналған аудандық бюджеті тиісінше 1, 2 және 3 - қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2022 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 2970762,9 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер бойынша – 933105,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша – 8462,0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер бойынша – 4600,0 мың теңге;
трансферттер түсімі бойынша – 2024595,9 мың теңге;
2) шығындар – 3054834,4 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 34618,5 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 73632,5 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 39014,0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 711,2 мың теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 711,2 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 119401,2 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 119401,2 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Қостанай облысы Алтынсарин ауданы мәслихатының 25.11.2022 № 131 шешімімен (01.01.2022 бастап қолданысқа енгізіледі).
2. 2022 жылға арналған аудандық бюджетте облыстық бюджеттен аудандық бюджетке берілетін бюджеттік субвенциялар көлемдері 1470541,0 мың теңге сомасында көзделгені ескерілсін.
3. 2021 жылға арналған аудандық бюджетте заңнаманың өзгеруіне байланысты жоғары тұрған бюджеттің шығындарын өтеуге төменгі тұрған бюджеттен 1490058,0 мың теңге сомасында ағымдағы нысаналы трансферттер көзделгені ескерілсін.
4. Аудандық бюджеттен ауылдық округтер мен ауылдардың бюджеттеріне берілетін бюджеттік субвенциялардың көлемдері белгіленсін:
1) 2022 жылға арналған аудандық бюджеттен ауылдық округтер мен ауылдардың бюджеттеріне берілетін бюджеттік субвенциялар 201859,0 мың теңге сомасында, оның ішінде:
Обаған ауылдық округі – 25788,0 мың теңге;
Мариям Хәкімжанова атындағы ауылдық округ – 28393,0 мың теңге;
Большая Чураковка ауылдық округі – 33537,0 мың теңге;
Димитров ауылдық округі – 15648,0 мың теңге;
Омар Шипин атындағы ауылдық округ – 21828,0 мың теңге;
Ілияс Омаров атындағы ауылдық округ – 19768,0 мың теңге;

О районном бюджете Алтынсаринского района на 2022-2024 годы
Решение маслихата Алтынсаринского района Костанайской области от 27 декабря 2021 года № 59. Зарегистрировано в Министерстве юстиции Республики Казахстан 28 декабря 2021 года № 26165.
В соответствии с пунктом 2 статьи 75 Бюджетного кодекса Республики Казахстан подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" Алтынсаринский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить районный бюджет Алтынсаринского района на 2022-2024 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2022 год в следующих объемах:
1) доходы – 2970762,9 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 933105,0 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям – 8462,0 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 4600,0 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов – 2024595,9 тысяч тенге;
2) затраты – 3054834,4 тысячи тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 34618,5 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 73632,5 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 39014,0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 711,2 тысячи тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 711,2 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 119401,2 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 119401,2 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 – в редакции решения маслихата Алтынсаринского района Костанайской области от 25.11.2022 № 131 (вводится в действие с 01.01.2022).
2. Учесть, что в районном бюджете на 2022 год предусмотрены объемы бюджетных субвенций, передаваемых из областного бюджета в районный бюджет в сумме 1470541,0 тысяча тенге.
3. Учесть, что в районном бюджете на 2022 год предусмотрены целевые текущие трансферты из нижестоящего бюджета на компенсацию потерь вышестоящего бюджета в связи с изменением законодательства в сумме 1490058,0 тысяч тенге.
4. Установить объемы бюджетных субвенций, передаваемых из районного бюджета бюджетам сельских округов и сел:
1) бюджетных субвенций, передаваемых из районного бюджета бюджетам сельских округов и сел на 2022 год в сумме 201859,0 тысяч тенге, в том числе:
Убаганский сельский округ – 25788,0 тысяч тенге;
сельский округ имени Мариям Хәкімжановой – 28393,0 тысячи тенге;
Большечураковский сельский округ – 33537,0 тысяч тенге;
Димитровский сельский округ – 15648,0 тысяч тенге;
сельский округ имени Омара Шипина – 21828,0 тысяч тенге;
сельский округ имени Ильяса Омарова – 19768,0 тысяч тенге;

Свердловка ауылы – 19663,0 мың теңге.
5. Алтынсарин ауданының жергілікті атқарушы органының 2022 жылға арналған резерві 3000,0 мың теңге сомасында бекітілсін.
6. Осы шешім 2022 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Мәслихат хатшысы Б. Есмуханов
Мәслихаттың
2021 жылғы 27 желтоқсандағы
№ 59 шешіміне
1-қосымша
Алтынсарин ауданының 2022 жылға арналған бюджеті
Ескерту. 1-қосымша жаңа редакцияда - Қостанай облысы Алтынсарин ауданы мәслихатының 25.11.2022 № 131 шешімімен (01.01.2022 бастап қолданысқа енгізіледі).
Санаты
Сомасы (мың теңге)
Сыныбы
Кіші сыныбы
Ерекшелігі
Атауы
I. КІРІСТЕР

село Свердловка – 19663,0 тысячи тенге.
5. Утвердить резерв местного исполнительного органа Алтынсаринского района на 2022 год в сумме 3000,0 тысяч тенге.
6. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2022 года.
Секретарь маслихата Б. Есмуханов
Приложение 1
к решению маслихата
от 27 декабря 2021 года
№ 59
Бюджет Алтынсаринского района на 2022 год
Сноска. Приложение 1 – в редакции решения маслихата Алтынсаринского района Костанайской области от 25.11.2022 № 131 (вводится в действие с 01.01.2022).
Категория
Сумма (тысяч тенге)
Класс
Подкласс
Специфика
Наименование
I. ДОХОДЫ