Амангелді ауданының 2022 – 2024 жылдарға арналған аудандық бюджеті туралы
Қостанай облысы Амангелді ауданы мәслихатының 2021 жылғы 27 желтоқсандағы № 84 шешімі. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2021 жылғы 30 желтоқсанда № 26238 болып тіркелді.
Қазақстан Республикасы Бюджет кодексінің 75-бабына және "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін - өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 6 - бабына сәйкес Амангелді аудандық мәслихаты ШЕШТІ:
1. Амангелді ауданының 2022 - 2024 жылдарға арналған бюджеті тиісінше 1, 2 және 3 - қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2022 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 4 232 262,1 мың теңге, оның iшiнде:
салықтық түсімдер бойынша – 594 368,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша – 6 898,8 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер бойынша – 448,0 мың теңге;
трансферттер түсімі бойынша – 3 630 547,3 мың теңге;
2) шығындар – 4 240 244,4 мың теңге;
3) таза бюджеттiк кредиттеу – 28 058,5 мың теңге, оның iшiнде:
бюджеттiк кредиттер – 44 539,5 мың теңге;
бюджеттiк кредиттердi өтеу – 16 481,0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0,0 мың теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0,0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 36 040,8 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 36 040,8 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Қостанай облысы Амангелді ауданы мәслихатының 29.11.2022 № 142 шешімімен (01.01.2022 бастап қолданысқа енгізіледі).
2. 2022 - 2024 жылдарға арналған аудандық бюджетте аудандық бюджеттен Амангелді ауданының ауыл, ауылдық округтердің бюджеттеріне берілетін субвенциялардың көлемдері көзделгені ескерілсін, оның iшiнде:
2022 жылға Амангелді ауылдық округіне – 45 033,0 мың теңге;
2022 жылға Амантоғай ауылдық округіне – 21 017,0 мың теңге;
2022 жылға Ақсай ауылына – 17 144,0 мың теңге;
2022 жылға Байғабыл ауылдық округіне – 18 277,0 мың теңге;
2022 жылға Қабырға ауылдық округіне – 19 578,0 мың теңге;
2022 жылға Қарасу ауылдық округіне – 24 429,0 мың теңге;
2022 жылға Құмкешу ауылдық округіне – 19 527,0 мың теңге;
2022 жылға Тасты ауылдық округіне – 22 765,0 мың теңге;
2022 жылға Үрпек ауылдық округіне – 19 860,0 мың теңге;
2022 жылға Үштоғай ауылдық округіне – 16 900,0 мың теңге;
2023 жылға Амангелді ауылдық округіне – 49 981,0 мың теңге;
2023 жылға Амантоғай ауылдық округіне – 23 776,0 мың теңге;
2023 жылға Ақсай ауылына – 20 069,0 мың теңге;

О районном бюджете Амангельдинского района на 2022 - 2024 годы
Решение маслихата Амангельдинского района Костанайской области от 27 декабря 2021 года № 84. Зарегистрировано в Министерстве юстиции Республики Казахстан 30 декабря 2021 года № 26238.
В соответствии со статьей 75 Бюджетного кодекса Республики Казахстан и статьей 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" Амангельдинский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет Амангельдинского района на 2022-2024 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2022 год в следующих объемах:
1) доходы – 4 232 262,1 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 594 368,0 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям – 6 898,8 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 448,0 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов – 3 630 547,3 тысяча тенге;
2) затраты – 4 240 244,4 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 28 058,5 тысяча тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 44 539,5 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 16 481,0 тысяча тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0,0 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0,0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 36 040,8 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 36 040,8 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 – в редакции решения маслихата Амангельдинского района Костанайской области от 29.11.2022 № 142 (вводится в действие с 01.01.2022).
2. Учесть, что в районном бюджете на 2022 – 2024 годы предусмотрены объемы субвенций, передаваемых из районного бюджета бюджетам села, сельских округов Амангельдинского района, в том числе:
на 2022 год Амангельдинскому сельскому округу – 45 033,0 тысяч тенге;
на 2022 год Амантогайскому сельскому округу – 21 017,0 тысяч тенге;
на 2022 год селу Аксай – 17 144,0 тысяч тенге;
на 2022 год Байгабылскому сельскому округу – 18 277,0 тысяч тенге;
на 2022 год Кабыргинскому сельскому округу – 19 578,0 тысяч тенге;
на 2022 год Карасускому сельскому округу – 24 429,0 тысяч тенге;
на 2022 год Кумкешускому сельскому округу – 19 527,0 тысяч тенге;
на 2022 год Тастинскому сельскому округу – 22 765,0 тысяч тенге;
на 2022 год Урпекскому сельскому округу – 19 860,0 тысяч тенге;
на 2022 год Уштогайскому сельскому округу – 16 900,0 тысяч тенге;
на 2023 год Амангельдинскому сельскому округу – 49 981,0 тысяч тенге;
на 2023 год Амантогайскому сельскому округу – 23 776,0 тысяч тенге;
на 2023 год селу Аксай – 20 069,0 тысяч тенге;

2023 жылға Байғабыл ауылдық округіне – 21 159,0 мың теңге;
2023 жылға Қабырға ауылдық округіне – 22 634,0 мың теңге;
2023 жылға Қарасу ауылдық округіне – 27 218,0 мың теңге;
2023 жылға Құмкешу ауылдық округіне – 22 569,0 мың теңге;
2023 жылға Тасты ауылдық округіне – 25 593,0 мың теңге;
2023 жылға Үрпек ауылдық округіне – 22 830,0 мың теңге;
2023 жылға Үштогай ауылдық округіне – 20 005,0 мың теңге;
2024 жылға Амангелді ауылдық округіне – 51 862,0 мың теңге;
2024 жылға Амантоғай ауылдық округіне – 27 152,0 мың теңге;
2024 жылға Ақсай ауылына – 17 463,0 мың теңге;
2024 жылға Байғабыл ауылдық округіне – 23 768,0 мың теңге;
2024 жылға Қабырға ауылдық округіне – 25 324,0 мың теңге;
2024 жылға Қарасу ауылдық округіне – 29 703,0 мың теңге;
2024 жылға Құмкешу ауылдық округіне – 25 196,0 мың теңге;
2024 жылға Тасты ауылдық округіне – 18 622,0 мың теңге;
2024 жылға Үрпек ауылдық округіне – 25 000,0 мың теңге;
2024 жылға Үштогай ауылдық округіне – 20 468,0 мың теңге.
3. 2022 жылға арналған аудандық бюджетте республикалық және облыстық бюджеттерден ағымдағы нысаналы трансферттер және даму трансферттері түсімдерінің көзделгені ескерілсін, оның ішінде:
мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмекті төлеуге;
мемлекеттік ұйымдардың: стационарлық және жартылай стационарлық үлгідегі медициналық-әлеуметтік мекемелер, үйде қызмет көрсету, уақытша болу ұйымдары, халықты жұмыспен қамту орталықтары қызметкерлерінің жалақысын көтеруге;
Қазақстан Республикасында мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсартуға;
нәтижелі жұмыспен қамтуды дамытуға;
азаматтық қызметшілердің жекелеген санаттарының, мемлекеттік бюджет қаражаты есебінен ұсталатын ұйымдар қызметкерлерінің, қазыналық кәсіпорындар қызметкерлерінің жалақысын көтеруге;
мемлекеттік мәдениет ұйымдарының және архив мекемелерінің басқарушы және негізгі персоналына мәдениет ұйымдарындағы және архив мекемелеріндегі ерекше еңбек жағдайлары үшін лауазымдық айлықақысына қосымша ақылар белгілеуге;
мобильді орталықтардағы оқытуды қоса алғанда, еңбек нарығында сұранысқа ие кәсіптер мен дағдылар бойынша жұмысшы кадрларды қысқа мерзімді кәсіптік оқытуға;
"Ауыл – Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылым жөніндегі іс-шараларды іске асыруға;
көлiк инфрақұрылымының басым жобаларын қаржыландыруға;
жылу-энергетикалық жүйені дамытуға;
заңнаманың қабылдауына байланысты ысырапты өтеуге арналған трансферттер.

на 2023 год Байгабылскому сельскому округу – 21 159,0 тысяч тенге;
на 2023 год Кабыргинскому сельскому округу – 22 634,0 тысяч тенге;
на 2023 год Карасускому сельскому округу – 27 218,0 тысяч тенге;
на 2023 год Кумкешускому сельскому округу – 22 569,0 тысяч тенге;
на 2023 год Тастинскому сельскому округу – 25 593,0 тысяч тенге;
на 2023 год Урпекскому сельскому округу – 22 830,0 тысяч тенге;
на 2023 год Уштогайскому сельскому округу – 20 005,0 тысяч тенге;
на 2024 год Амангельдинскому сельскому округу – 51 862,0 тысяч тенге;
на 2024 год Амантогайскому сельскому округу – 27 152,0 тысяч тенге;
на 2024 год селу Аксай – 17 463,0 тысяч тенге;
на 2024 год Байгабылскому сельскому округу – 23 768,0 тысяч тенге;
на 2024 год Кабыргинскому сельскому округу – 25 324,0 тысяч тенге;
на 2024 год Карасускому сельскому округу – 29 703,0 тысяч тенге;
на 2024 год Кумкешускому сельскому округу – 25 196,0 тысяч тенге;
на 2024 год Тастинскому сельскому округу – 18 622,0 тысяч тенге;
на 2024 год Урпекскому сельскому округу – 25 000,0 тысяч тенге;
на 2024 год Уштогайскому сельскому округу – 20 468,0 тысяч тенге.
3. Учесть, что в районном бюджете на 2022 год предусмотрено поступление целевых текущих трансфертов и трансфертов на развитие из республиканского и областного бюджетов, в том числе:
на выплату государственной адресной социальной помощи;
на повышение заработной платы работников государственных организаций: медико-социальных учреждений стационарного и полустационарного типов, организаций надомного обслуживания, временного пребывания, центров занятости населения;
на обеспечение прав и улучшение качества жизни инвалидов в Республике Казахстан;
на развитие продуктивной занятости;
на повышение заработной платы отдельных категорий гражданских служащих, работников организаций, содержащихся за счет средств государственного бюджета, работников казенных предприятий;
на установление доплат к должностному окладу за особые условия труда в организациях культуры и архивных учреждениях управленческому и основному персоналу государственных организаций культуры и архивных учреждений;
на краткосрочное профессиональное обучение рабочих кадров по востребованным на рынке труда профессиям и навыкам, включая обучение в мобильных центрах;
на реализацию мероприятий по социальной и инженерной инфраструктуре в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл – Ел бесігі";
финансирование приоритетных проектов транспортной инфраструктуры;
на развитие теплоэнергетической системы;
трансферты на компенсацию потерь в связи с принятием законодательства.

4. 2022 жылға арналған аудандық бюджетте мамандарды әлеуметтік қолдау шараларын іске асыруға республикалық бюджеттен бюджеттік кредиттер 45 945,0 мың теңге сомасында көзделгені ескерілсін.
5. Амангелді ауданының жергілікті атқарушы органының 2022 жылға арналған резерві 6 087,0 мың теңге сомасында бекітілсін.
6. 2022 жылға арналған облыстық бюджеттен аудандық бюджетке берілетін субвенцияның көлемі – 2 263 888,0 мың теңге.

4. Учесть, что в районном бюджете на 2022 год предусмотрено бюджетные кредиты из республиканского бюджета для реализации мер социальной поддержки специалистов в сумме – 45 945,0 тысяча тенге.
5. Утвердить резерв местного исполнительного органа Амангельдинского района на 2022 год в сумме 6 087,0 тысяча тенге.
6. Объем субвенции на 2022 год выделяемых из областного бюджета на районный бюджет – 2 263 888,0 тысяч тенге.

7. Аудан бюджетінен облыстық бюджетке бюджеттік алып қоюлар көлемі көзделмеген.
8. 2022 жылға арналған аудандық бюджетті атқару процесінде секвестрлеуге жатпайтын жергілікті бюджеттік бағдарламалардың тізбесі бекітілген жоқ.
9. Осы шешім 2022 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Амангелді аудандық мәслихатының хатшысы К. Кеделбаев
Мәслихаттың
2021 жылғы 27 желтоқсандағы
№ 84 шешіміне
1-қосымша
Амангелді ауданының 2022 жылға арналған аудандық бюджеті

7. Объем бюджетных изъятий из бюджета района в областной бюджет не предусмотрено.
8. Перечень местных бюджетных программ, не подлежащих секвестру в процессе исполнения районного бюджета на 2022 год не утвержден.
9. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2022 года.
Секретарь Амангельдинского районного маслихата К. Кеделбаев
Приложение 1
к решению маслихата
от 27 декабря 2021 года
№ 84
Районный бюджет Амангельдинского района на 2022 год

82 368,0
009
Мәдени-демалыс жұмысын қолдау
82 368,0
2
Спорт
7 200,0
819
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ішкі саясат, мәдениет, тілдерді дамыту және спорт бөлімі
7 200,0
014
Аудандық (облыстық маңызы бар қалалық) деңгейде спорттық жарыстар өткiзу
1 200,0
015
Әртүрлi спорт түрлерi бойынша аудан (облыстық маңызы бар қала) құрама командаларының мүшелерiн дайындау және олардың облыстық спорт жарыстарына қатысуы
6 000,0
3
Ақпараттық кеңiстiк
108 036,0
819
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ішкі саясат, мәдениет, тілдерді дамыту және спорт бөлімі
108 036,0
005
Мемлекеттік ақпараттық саясат жүргізу жөніндегі қызметтер
4 000,0
007
Аудандық (қалалық) кiтапханалардың жұмыс iстеуi
89 970,0
008
Мемлекеттiк тiлдi және Қазақстан халқының басқа да тiлдерін дамыту
14 066,0
9
Мәдениет, спорт, туризм және ақпараттық кеңiстiктi ұйымдастыру жөнiндегi өзге де қызметтер
51 771,0
819
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ішкі саясат, мәдениет, тілдерді дамыту және спорт бөлімі
51 771,0
001
Ақпаратты, мемлекеттілікті нығайту және азаматтардың әлеуметтік сенімділігін қалыптастыру саласында жергілікті деңгейде мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
38 168,0
004
Жастар саясаты саласында іс-шараларды іске асыру
13 603,0
10
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар дүниесін қорғау, жер қатынастары
44 109,0
6
Жер қатынастары
23 954,0
463
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жер қатынастары бөлімі
23 954,0
001
Аудан (облыстық маңызы бар қала) аумағында жер қатынастарын реттеу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
23 954,0
9
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, қоршаған ортаны қорғау және жер қатынастары саласындағы басқа да қызметтер
20 155,0
453
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және бюджеттік жоспарлау бөлімі
20 155,0
099
Мамандарға әлеуметтік қолдау көрсету жөніндегі шараларды іске асыру
20 155,0
11
Өнеркәсіп, сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
45 448,0
2
Сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
45 448,0
472
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс, сәулет және қала құрылысы бөлімі
45 448,0
001
Жергілікті деңгейде құрылыс, сәулет және қала құрылысы саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
20 541,0
013
Аудан аумағында қала құрылысын дамытудың кешенді схемаларын, аудандық (облыстық) маңызы бар қалалардың, кенттердің және өзге де ауылдық елді мекендердің бас жоспарларын әзірлеу
24 907,0
12
Көлiк және коммуникация
60 000,0
1
Автомобиль көлiгi
60 000,0
492
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі

82 368,0
009
Поддержка культурно-досуговой работы
82 368,0
2
Спорт
7 200,0
819
Отдел внутренней политики, культуры, развития языков и спорта района (города областного значения)
7 200,0
014
Проведение спортивных соревнований на районном (города областного значения) уровне
1 200,0
015
Подготовка и участие членов сборных команд района (города областного значения) по различным видам спорта на областных спортивных соревнованиях
6 000,0
3
Информационное пространство
108 036,0
819
Отдел внутренней политики, культуры, развития языков и спорта района (города областного значения)
108 036,0
005
Услуги по проведению государственной информационной политики
4 000,0
007
Функционирование районных (городских) библиотек
89 970,0
008
Развитие государственного языка и других языков народа Казахстана
14 066,0
9
Прочие услуги по организации культуры, спорта, туризма и информационного пространства
51 771,0
819
Отдел внутренней политики, культуры, развития языков и спорта района (города областного значения)
51 771,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области внутренней политики, культуры, развития языков и спорта
38 168,0
004
Реализация мероприятий в сфере молодежной политики
13 603,0
10
Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения
44 109,0
6
Земельные отношения
23 954,0
463
Отдел земельных отношений района (города областного значения)
23 954,0
001
Услуги по реализации государственной политики в области регулирования земельных отношений на территории района (города областного значения)
23 954,0
9
Прочие услуги в области сельского, водного, лесного, рыбного хозяйства, охраны окружающей среды и земельных отношений
20 155,0
453
Отдел экономики и бюджетного планирования района (города областного значения)
20 155,0
099
Реализация мер по оказанию социальной поддержки специалистов
20 155,0
11
Промышленность, архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
45 448,0
2
Архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
45 448,0
472
Отдел строительства, архитектуры и градостроительства района (города областного значения)
45 448,0
001
Услуги по реализации государственной политики в области строительства, архитектуры и градостроительства на местном уровне
20 541,0
013
Разработка схем градостроительного развития территории района, генеральных планов городов районного (областного) значения, поселков и иных сельских населенных пунктов
24 907,0
12
Транспорт и коммуникации
60 000,0
1
Автомобильный транспорт
60 000,0
492
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции района (города областного значения)