Қостанай ауданының 2022-2024 жылдарға арналған аудандық бюджеті туралы
Қостанай облысы Қостанай ауданы мәслихатының 2021 жылғы 24 желтоқсандағы № 115 шешімі. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2021 жылғы 29 желтоқсанда № 26226 болып тіркелді.
2008 жылғы 4 желтоқсандағы Қазақстан Республикасы Бюджет кодексінің 75-бабына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 6-бабы 1-тармағының 1) тармақшасына сәйкес Қостанай аудандық мәслихаты ШЕШТІ:
1. Қостанай ауданының 2022 - 2024 жылдарға арналған аудандық бюджеті тиісінше 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2022 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер - 16305359,3 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер бойынша - 5435799,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша - 19695,0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер бойынша - 176598,0 мың теңге;
трансферттер түсімі бойынша - 10673267,3 мың теңге;
2) шығындар - 17016802,8 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу - 47886,0 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер - 138307,0 мың теңге;
бюджеттiк кредиттердi өтеу - 90421,0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо - 0,0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) - -759329,5 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) - 759329,5 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Қостанай облысы Қостанай ауданы мәслихатының 07.12.2022 № 248 шешімімен (01.01.2022 бастап қолданысқа енгізіледі).
2. 2022 жылға арналған аудандық бюджетте облыстық бюджеттен берілетін субвенциялардың көлемі 1575494,0 мың теңге сомасында белгіленгені мәліметке алынсын.
3. Тобыл қаласының, ауылдық округтер бюджеттеріне аудандық бюджеттен берілетін бюджеттік субвенциялардың көлемі белгіленсін:
1) 2022 жылға арналған Тобыл қаласының, ауылдық округтер бюджеттеріне аудандық бюджеттен берілетін бюджеттік субвенциялар 429766,0 мың теңге сомасында, оның ішінде:
Тобыл қаласына - 51118,0 мың теңге;
Айсары ауылдық округіне - 32747,0 мың теңге;
Александров ауылдық округіне - 29929,0 мың теңге;
Белозер ауылдық округіне - 19721,0 мың теңге;
Владимиров ауылдық округіне - 25129,0 мың теңге;
Жамбыл ауылдық округіне - 29230,0 мың теңге;
Жданов ауылдық округіне - 20563,0 мың теңге;
Заречный ауылдық округіне - 29776,0 мың теңге;
Майкөл ауылдық округіне - 28506,0 мың теңге;
Мәскеу ауылдық округіне - 36314,0 мың теңге;
Мичурин ауылдық округіне - 9994,0 мың теңге;
Надеждин ауылдық округіне - 24392,0 мың теңге;
Озерный ауылдық округіне - 24563,0 мың теңге;

О районном бюджете Костанайского района на 2022-2024 годы
Решение маслихата Костанайского района Костанайской области от 24 декабря 2021 года № 115. Зарегистрировано в Министерстве юстиции Республики Казахстан 29 декабря 2021 года № 26226.
В соответствии со статьей 75 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" Костанайский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить районный бюджет Костанайского района на 2022-2024 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2022 год в следующих объемах:
1) доходы - 16305359,3 тысячи тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям - 5435799,0 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям - 19695,0 тысяч тенге;
поступлениям от продажи основного капитала - 176598,0 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов - 10673267,3 тысячи тенге;
2) затраты - 17016802,8 тысячи тенге;
3) чистое бюджетное кредитование - 47886,0 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты - 138307,0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов - 90421,0 тысяча тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами - 0,0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета - -759329,5 тысячи тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета - 759329,5 тысячи тенге.
Сноска. Пункт 1 – в редакции решения маслихата Костанайского района Костанайской области от 07.12.2022 № 248 (вводится в действие с 01.01.2022).
2. Учесть, что в районном бюджете на 2022 год предусмотрен объем субвенций, передаваемых из областного бюджета в сумме 1575494,0 тысячи тенге.
3. Установить объемы бюджетных субвенций, передаваемых из районного бюджета в бюджеты города Тобыл, сельских округов:
1) бюджетные субвенции, передаваемые из районного бюджета в бюджеты города Тобыл, сельских округов на 2022 год в сумме 429766,0 тысяч тенге, в том числе:
города Тобыл - 51118,0 тысяч тенге;
Айсаринского сельского округа - 32747,0 тысяч тенге;
Александровского сельского округа - 29929,0 тысяч тенге;
Белозерского сельского округа - 19721,0 тысяча тенге;
Владимировского сельского округа - 25129,0 тысяч тенге;
Жамбылского сельского округа - 29230,0 тысяч тенге;
Ждановского сельского округа - 20563,0 тысячи тенге;
Заречного сельского округа - 29776,0 тысяч тенге;
Майкольского сельского округа - 28506,0 тысяч тенге;
Московского сельского округа - 36314,0 тысяч тенге;
Мичуринского сельского округа - 9994,0 тысячи тенге;
Надеждинского сельского округа - 24392,0 тысячи тенге;
Озерного сельского округа - 24563,0 тысячи тенге;

Октябрь ауылдық округіне - 18870,0 мың теңге;
Садчиков ауылдық округіне - 27015,0 мың теңге;
Ульянов ауылдық округіне - 21899,0 мың теңге;
2) 2023 жылға арналған Тобыл қаласының, ауылдық округтер бюджеттеріне аудандық бюджеттен берілетін бюджеттік субвенциялар 415060,0 мың теңге сомасында, оның ішінде:
Тобыл қаласына - 48404,0,0 мың теңге;
Айсары ауылдық округіне - 33269,0 мың теңге;
Александров ауылдық округіне - 30703,0 мың теңге;
Белозер ауылдық округіне - 20105,0 мың теңге;
Владимиров ауылдық округіне - 25260,0 мың теңге;
Жамбыл ауылдық округіне - 28867,0 мың теңге;
Жданов ауылдық округіне - 21002,0 мың теңге;
Заречный ауылдық округіне - 27353,0 мың теңге;
Майкөл ауылдық округіне - 29376,0 мың теңге;
Мәскеу ауылдық округіне - 22581,0 мың теңге;
Мичурин ауылдық округіне - 10247,0 мың теңге;
Надеждин ауылдық округіне - 24709,0 мың теңге;
Озерный ауылдық округіне - 23910,0 мың теңге;
Октябрь ауылдық округіне - 19827,0 мың теңге;
Садчиков ауылдық округіне - 26982,0 мың теңге;
Ульянов ауылдық округіне - 22465,0 мың теңге;
3) 2024 жылға арналған Тобыл қаласының, ауылдық округтер бюджеттеріне аудандық бюджеттен берілетін бюджеттік субвенциялар 417008,0 мың теңге сомасында, оның ішінде:
Тобыл қаласына - 47854,0 мың теңге;
Айсары ауылдық округіне - 35508,0 мың теңге;
Александров ауылдық округіне - 33213,0 мың теңге;
Белозер ауылдық округіне - 20260,0 мың теңге;
Владимиров ауылдық округіне - 25335,0 мың теңге;
Жамбыл ауылдық округіне - 29026,0 мың теңге;
Жданов ауылдық округіне - 21583,0 мың теңге;
Заречный ауылдық округіне - 28051,0 мың теңге;
Майкөл ауылдық округіне - 29467,0 мың теңге;
Мәскеу ауылдық округіне - 22613,0 мың теңге;
Мичурин ауылдық округіне - 10930,0 мың теңге;
Надеждин ауылдық округіне - 24880,0 мың теңге;
Озерный ауылдық округіне - 24176,0 мың теңге;
Октябрь ауылдық округіне - 19698,0 мың теңге;

Октябрьского сельского округа - 18870,0 тысяч тенге;
Садчиковского сельского округа - 27015,0 тысяч тенге;
Ульяновского сельского округа - 21899,0 тысяч тенге;
2) бюджетные субвенции, передаваемые из районного бюджета в бюджеты города Тобыл, сельских округов на 2023 год в сумме 415060,0 тысяч тенге, в том числе:
города Тобыл - 48404,0 тысяч тенге;
Айсаринского сельского округа - 33269,0 тысяч тенге;
Александровского сельского округа - 30703,0 тысяч тенге;
Белозерского сельского округа - 20105,0 тысяч тенге;
Владимировского сельского округа - 25260,0 тысяч тенге;
Жамбылского сельского округа - 28867,0 тысячи тенге;
Ждановского сельского округа - 21002,0 тысяч тенге;
Заречного сельского округа - 27353,0 тысяч тенге;
Майкольского сельского округа - 29376,0 тысяч тенге;
Московского сельского округа - 22581,0 тысяч тенге;
Мичуринского сельского округа - 10247,0 тысяча тенге;
Надеждинского сельского округа - 24709,0 тысяча тенге;
Озерного сельского округа - 23910,0 тысячи тенге;
Октябрьского сельского округа - 19827,0 тысячи тенге;
Садчиковского сельского округа - 26982,0 тысяч тенге;
Ульяновского сельского округа - 22465,0 тысяч тенге;
3) бюджетные субвенции, передаваемые из районного бюджета в бюджеты города Тобыл, сельских округов на 2024 год в сумме 417008,0 тысяч тенге, в том числе:
города Тобыл - 47854,0 тысячи тенге;
Айсаринского сельского округа - 35508,0 тысяч тенге;
Александровского сельского округа - 33213,0 тысяч тенге;
Белозерского сельского округа - 20260,0 тысяч тенге;
Владимировского сельского округа - 25335,0 тысяч тенге;
Жамбылского сельского округа - 29026,0 тысяч тенге;
Ждановского сельского округа - 21583,0 тысячи тенге;
Заречного сельского округа - 28051,0 тысяча тенге;
Майкольского сельского округа - 29467,0 тысяч тенге;
Московского сельского округа - 22613,0 тысяч тенге;
Мичуринского сельского округа - 10930,0 тысяч тенге;
Надеждинского сельского округа - 24880,0 тысяч тенге;
Озерного сельского округа - 24176,0 тысяч тенге;
Октябрьского сельского округа - 19698,0 тысяч тенге;

Садчиков ауылдық округіне - 26179,0 мың теңге;
Ульянов ауылдық округіне - 22722,0 мың теңге.
Ескерту. 3-тармаққа өзгеріс енгізілді - Қостанай облысы Қостанай ауданы мәслихатының 07.06.2022 № 177 шешімімен (01.01.2022 бастап қолданысқа енгізіледі).
4. 2022 жылға арналған аудандық бюджетте ауданның жергілікті атқарушы органдарының бюджеттеріне облыстық бюджеттен берілген 90421,0 мың теңге сомасында бюджеттік кредиттерді өтеу көзделгені ескерілсін.

Садчиковского сельского округа - 26179,0 тысяч тенге;
Ульяновского сельского округа - 22722,0 тысячи тенге.
Сноска. Пункт 3 c изменением, внесенным решением маслихата Костанайского района Костанайской области от 07.06.2022 № 177 (вводится в действие с 01.01.2022).
4. Учесть, что в районном бюджете на 2022 год предусмотрено погашение бюджетных кредитов, выданных из областного бюджета бюджетам местных исполнительных органов района, в сумме 90421,0 тысяча тенге.

5. 2022 жылға арналған Қостанай ауданының жергілікті атқарушы органының резерві 31031,0 мың теңге сомасында бекітілсін.
6. Осы шешім 2022 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Қостанай аудандық мәслихатының хатшысы М. Сартов
Қостанай аудандық мәслихатының
2021 жылғы 24 желтоқсандағы
№ 115 шешіміне
1-қосымша
2022 жылға арналған аудандық бюджет
Ескерту. 1-қосымша жаңа редакцияда - Қостанай облысы Қостанай ауданы мәслихатының 07.12.2022 № 248 шешімімен (01.01.2022 бастап қолданысқа енгізіледі).
Санаты
Атауы
сомасы, мың теңге
Сыныбы
Кіші сыныбы
Ерекшелігі
I. Кірістер

5. Утвердить резерв местного исполнительного органа Костанайского района на 2022 год в сумме 31031,0 тысяча тенге.
6. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2022 года.
Секретарь Костанайского районного маслихата М. Сартов
Приложение 1
к решению Костанайского
районного маслихата
от 24 декабря 2021 года
№ 115
Районный бюджет на 2022 год
Сноска. Приложение 1 – в редакции решения маслихата Костанайского района Костанайской области от 07.12.2022 № 248 (вводится в действие с 01.01.2022).
Категория
Наименование
сумма, тысяч тенге
Класс
Подкласс
Специфика
I. Доходы

1436,0
9
Жалпы сипаттағы өзге де мемлекеттік қызметтер
461477,0
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй -коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
350051,0
001
Жергілікті деңгейде тұрғын үй - коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
50051,0
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
300000,0
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
111426,0
001
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономикалық саясаттын қалыптастыру мен дамыту, мемлекеттік жоспарлау, бюджеттік атқару және коммуналдық меншігін басқару саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
75659,0
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
35767,0
02
Қорғаныс
25869,0
1
Әскери мұқтаждар
14247,0
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
14247,0
005
Жалпыға бірдей әскери міндетті атқару шеңберіндегі іс-шаралар
14247,0
2
Төтенше жағдайлар жөнiндегi жұмыстарды ұйымдастыру
11622,0
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
11622,0
006
Аудан (облыстық маңызы бар қала) ауқымындағы төтенше жағдайлардың алдын алу және оларды жою
11025,0
007
Аудандық (қалалық) ауқымдағы дала өрттерінің, сондай-ақ мемлекеттік өртке қарсы қызмет органдары құрылмаған елдi мекендерде өрттердің алдын алу және оларды сөндіру жөніндегі іс-шаралар
597,0
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
465677,0
1
Әлеуметтiк қамсыздандыру
28019,0
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
28019,0
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
28019,0
2
Әлеуметтiк көмек
350166,0
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
350166,0
002
Жұмыспен қамту бағдарламасы
65170,0
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
2100,0
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
115642,0
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедек балаларды материалдық қамтамасыз ету
7413,0
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
69499,0
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектердi протездік - ортопедиялық көмек, сурдотехникалық құралдар, тифлотехникалық құралдар, санаторий - курорттық емделу, мiндеттi гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, арнаулы жүрiп - тұру құралдары, қозғалуға қиындығы бар бірінші топтағы мүгедектерге жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектерге қолмен көрсететiн тіл маманының қызметтері мен қамтамасыз ету

1436,0
9
Прочие государственные услуги общего характера
461477,0
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
350051,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог
50051,0
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
300000,0
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
111426,0
001
Услуги по реализации государственной политики в области формирования и развития экономической политики, государственного планирования, исполнения бюджета и управления коммунальной собственностью района (города областного значения)
75659,0
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
35767,0
02
Оборона
25869,0
1
Военные нужды
14247,0
122
Аппарат акима района (города областного значения)
14247,0
005
Мероприятия в рамках исполнения всеобщей воинской обязанности
14247,0
2
Организация работы по чрезвычайным ситуациям
11622,0
122
Аппарат акима района (города областного значения)
11622,0
006
Предупреждение и ликвидация чрезвычайных ситуаций масштаба района (города областного значения)
11025,0
007
Мероприятия по профилактике и тушению степных пожаров районного (городского) масштаба, а также пожаров в населенных пунктах, в которых не созданы органы государственной противопожарной службы
597,0
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
465677,0
1
Социальное обеспечение
28019,0
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
28019,0
005
Государственная адресная социальная помощь
28019,0
2
Социальная помощь
350166,0
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
350166,0
002
Программа занятости
65170,0
006
Оказание жилищной помощи
2100,0
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
115642,0
010
Материальное обеспечение детей-инвалидов, воспитывающихся и обучающихся на дому
7413,0
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
69499,0
017
Обеспечение нуждающихся инвалидов протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой реабилитации инвалида