Меңдіқара ауданының 2022 - 2024 жылдарға арналған бюджеті туралы
Қостанай облысы Меңдіқара ауданы мәслихатының 2021 жылғы 28 желтоқсандағы № 67 шешімі. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2021 жылғы 31 желтоқсанда № 26286 болып тіркелді.
Қазақстан Республикасы Бюджет кодексінің 75 - бабына сәйкес Меңдіқара аудандық мәслихаты ШЕШТІ:
1. Меңдіқара ауданының 2022 - 2024 жылдарға арналған бюджеті тиісінше 1, 2 және 3 - қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2022 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер - 5 051 467,7 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер бойынша - 1 287 411,2 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша - 27 687,8 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер бойынша - 9 198,0 мың теңге;
трансферттер түсімі бойынша - 3 727 170,7 мың теңге;
2) шығындар - 5 151 893,6 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу - 13 693,0 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер - 45 945,0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу - 32 252,0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо - 0,0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) - – 114 118,9 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) - 114 118,9 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Қостанай облысы Меңдіқара ауданы мәслихатының 15.12.2022 № 172 шешімімен (01.01.2022 бастап қолданысқа енгізіледі).
2. 2022 жылға арналған аудандық бюджетте облыстық бюджеттен берілетін субвенциялар қөлемі 2 125 695,0 мың теңге сомасында көзделгені ескерілсін.
3. Аудандық бюджеттен ауыл, ауылдық округтер бюджеттеріне берілетін бюджеттік субвенциялар көлемдері белгіленсін:
1) 2022 жылға арналған аудандық бюджеттен ауыл, ауылдық округтер бюджеттеріне берілетін бюджеттік субвенциялар 290 897,0 мың теңге сомасында, оның ішінде:
Боровское ауылы - 71 633,0 мың теңге;
Алешин ауылдық округі - 23 827,0 мың теңге;
Буденный ауылдық округі - 18 749,0 мың теңге;
Введен ауылдық округі - 18 440,0 мың теңге;
Қарақоға ауылдық округі - 23 473,0 мың теңге;
Краснопреснен ауылдық округі - 16 927,0 мың теңге;
Ломоносов ауылдық округі - 25 094,0 мың теңге;
Михайлов ауылдық округі - 26 156,0 мың теңге;
Первомай ауылдық округі - 30 972,0 мың теңге;
Соснов ауылдық округі - 15 558,0 мың теңге;
Теңіз ауылдық округі - 20 068,0 мың теңге;
2) 2023 жылға арналған аудандық бюджеттен ауыл, ауылдық округтер бюджеттеріне берілетін бюджеттік субвенциялар 303 512,0 мың теңге сомасында, оның ішінде:
Боровское ауылы - 59 333,0 мың теңге;
Алешин ауылдық округі - 22 187,0 мың теңге;
Буденный ауылдық округі - 19 950,0 мың теңге;

О бюджете Мендыкаринского района на 2022 - 2024 годы
Решение маслихата Мендыкаринского района Костанайской области от 28 декабря 2021 года № 67. Зарегистрировано в Министерстве юстиции Республики Казахстан 31 декабря 2021 года № 26286.
В соответствии со статьей 75 Бюджетного кодекса Республики Казахстан Мендыкаринский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет Мендыкаринского района на 2022 - 2024 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2022 год в следующих объемах:
1) доходы - 5 051 467,7 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям - 1 287 411,2 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям - 27 687,8 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала - 9 198,0 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов - 3 727 170,7 тысяч тенге;
2) затраты - 5 151 893,6 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование - 13 693,0 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты - 45 945,0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов - 32 252,0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами - 0,0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета - – 114 118,9 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета - 114 118,9 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 – в редакции решения маслихата Мендыкаринского района Костанайской области от 15.12.2022 № 172 (вводится в действие с 01.01.2022).
2. Учесть, что в районном бюджете на 2022 год предусмотрен объем субвенций, передаваемых из областного бюджета в сумме 2 125 695,0 тысяч тенге.
3. Установить объемы бюджетных субвенций, передаваемых из районного бюджета бюджетам села, сельских округов:
1) бюджетные субвенции, передаваемые из районного бюджета бюджетам села, сельских округов на 2022 год в сумме 290 897,0 тысяч тенге, в том числе:
село Боровское - 71 633,0 тысяч тенге;
Алешинский сельский округ - 23 827,0 тысяч тенге;
Буденновский сельский округ - 18 749,0 тысяч тенге;
Введенский сельский округ - 18 440,0 тысяч тенге;
Каракогинский сельский округ - 23 473,0 тысяч тенге;
Краснопресненский сельский округ - 16 927,0 тысяч тенге;
Ломоносовский сельский округ - 25 094,0 тысяч тенге;
Михайловский сельский округ - 26 156,0 тысяч тенге;
Первомайский сельский округ - 30 972,0 тысяч тенге;
Сосновский сельский округ - 15 558,0 тысяч тенге;
Тенизовский сельский округ - 20 068,0 тысяч тенге;
2) бюджетные субвенции, передаваемые из районного бюджета бюджетам села, сельских округов на 2023 год в сумме 303 512,0 тысяч тенге, в том числе:
село Боровское - 59 333,0 тысяч тенге;
Алешинский сельский округ - 22 187,0 тысяч тенге;
Буденновский сельский округ - 19 950,0 тысяч тенге;

Теңіз ауылдық округі - 20 401,0 мың теңге.
4. Меңдіқара ауданының жергілікті атқарушы органының резерві 15 000,0 мың теңге сомасында бекітілсін.
5. Осы шешім 2022 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Аудандық мәслихаттың хатшысы Ж. Байбулатова
Mәслихаттың
2021 жылғы 28 желтоқсандағы
№ 67 шешіміне
1 - қосымша
Меңдіқара ауданының 2022 жылға арналған бюджеті
Ескерту. 1-қосымша жаңа редакцияда - Қостанай облысы Меңдіқара ауданы мәслихатының 15.12.2022 № 172 шешімімен (01.01.2022 бастап қолданысқа енгізіледі).
Санаты
Атауы
Сомасы, мың теңге
Сыныбы
Кіші сыныбы
Ерекшелігі
I. Кірістер

Тенизовский сельский округ - 20 401,0 тысяч тенге.
4. Утвердить резерв местного исполнительного органа Мендыкаринского района в сумме 15 000,0 тысяч тенге.
5. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2022 года.
Секретарь районного маслихата Ж. Байбулатова
Приложение 1
к решению маслихата
от 28 декабря 2021 года
№ 67
Бюджет Мендыкаринского района на 2022 год
Сноска. Приложение 1 – в редакции решения маслихата Мендыкаринского района Костанайской области от 15.12.2022 № 172 (вводится в действие с 01.01.2022).
Категория
Наименование
Сумма, тысяч тенге
Класс
Подкласс
Специфика
I. Доходы