Науырзым ауданының 2022-2024 жылдарға арналған аудандық бюджеті туралы
Қостанай облысы Науырзым ауданы мәслихатының 2021 жылғы 27 желтоқсандағы № 86 шешімі. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2021 жылғы 27 желтоқсанда № 26037 болып тіркелді.
Қазақстан Республикасы Бюджет кодексінің 45-бабы 4-тармағына, 75-бабы 2-тармағына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 6-бабы 1-тармағының 1) тармақшасына сәйкес, Науырзым аудандық мәслихаты ШЕШТІ:
1. Науырзым ауданының 2022-2024 жылдарға арналған бюджеті тиісінше 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2022 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 2 756 473,7 мың теңге, оның iшiнде:
салықтық түсімдер бойынша – 442 543,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша – 18 097,0 мың теңге;
негiзгi капиталды сатудан түсетiн түсiмдер бойынша – 1 275,0 мың теңге;
трансферттер түсімі бойынша – 2 294 558,7 мың теңге;
2) шығындар – 2 771 605,8 мың теңге;
3) таза бюджеттiк кредиттеу – 27 379,0 мың теңге, оның iшiнде:
бюджеттiк кредиттер – 38 500,0 мың теңге;
бюджеттiк кредиттердi өтеу – 11 121,0 мың теңге;
4) қаржы активтерiмен операциялар бойынша сальдо – 41 880,0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 84 391,1 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 84 391,1 мың теңге;
қарыздар түсімі – 38 500,0 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 11 121,0 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 57 012,1 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Қостанай облысы Науырзым ауданы мәслихатының 22.11.2022 № 170 шешімімен (01.01.2022 бастап қолданысқа енгізіледі).
2. 2022 жылға арналған аудандық бюджетте облыстық бюджеттен берілетін субвенциялар көлемі 1 630 570,0 мың теңге сомасында көзделгені ескерілсін.
3. Аудандық бюджеттен ауылдар, ауылдық округтер бюджеттеріне берілетін бюджеттік субвенциялар көлемдері белгіленсін:
1) 2022 жылға арналған аудандық бюджеттен ауылдар, ауылдық округтер бюджеттеріне берілетін бюджеттік субвенциялар 219 723,0 мың теңге сомасында, оның ішінде:
Буревестник ауылы – 14 256,0 мың теңге;
Дәмді ауылдық округі – 28 367,0 мың теңге;
Қарамеңді ауылдық округі – 67 246,0 мың теңге;
Қожа ауылы – 21 753,0 мың теңге;
Раздольное ауылы – 23 554,0 мың теңге;
Өлеңді ауылы – 19 204,0 мың теңге;
Шилі ауылы – 22 954,0 мың теңге;
Шолақсай ауылы – 22 389,0 мың теңге;
2) 2023 жылға арналған аудандық бюджеттен ауылдар, ауылдық округтер бюджеттеріне берілетін бюджеттік субвенциялар 219 612,0 мың теңге сомасында, оның ішінде:

О районном бюджете Наурзумского района на 2022-2024 годы
Решение маслихата Наурзумского района Костанайской области от 27 декабря 2021 года № 86. Зарегистрировано в Министерстве юстиции Республики Казахстан 27 декабря 2021 года № 26037.
В соответствии с пунктом 4 статьи 45, пунктом 2 статьи 75 Бюджетного кодекса Республики Казахстан, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", Наурзумский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет Наурзумского района на 2022-2024 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2022 год в следующих объемах:
1) доходы – 2 756 473,7 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 442 543,0 тысячи тенге;
неналоговым поступлениям – 18 097,0 тысяч тенге;
поступлениям от продажи основного капитала – 1 275,0 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов – 2 294 558,7 тысячи тенге;
2) затраты – 2 771 605,8 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 27 379,0 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 38 500,0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 11 121,0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 41 880,0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 84 391,1 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 84 391,1 тысяч тенге:
поступление займов – 38 500,0 тысяч тенге;
погашение займов – 11 121,0 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 57 012,1 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 – в редакции решения маслихата Наурзумского района Костанайской области от 22.11.2022 № 170 (вводится в действие с 01.01.2022).
2. Учесть, что в районном бюджете на 2022 год предусмотрен объем субвенции, передаваемой из областного бюджета в сумме 1 630 570,0 тысяч тенге.
3. Установить объемы бюджетных субвенций, передаваемых из районного бюджета в бюджеты сел, сельских округов:
1) бюджетные субвенции, передаваемые из районного бюджета в бюджеты сел, сельских округов на 2022 год в сумме 219 723,0 тысячи тенге, в том числе:
село Буревестник – 14 256,0 тысячи тенге;
Дамдинский сельский округ – 28 367,0 тысяча тенге;
Карамендинский сельский округ – 67 246,0 тысяч тенге;
село Кожа – 21 753,0 тысяч тенге;
село Раздольное – 23 554,0 тысяч тенге;
село Уленды –19 204,0 тысяч тенге;
село Шили – 22 954,0 тысячи тенге;
село Шолаксай – 22 389,0 тысяч тенге;
2) бюджетные субвенции, передаваемые из районного бюджета бюджеты сел, сельских округов на 2023 год в сумме 219 612,0 тысячи тенге, в том числе:

4. Науырзым ауданының жергілікті атқарушы органының 2022 жылға арналған резерві 2 903,0 мың теңге сомасында бекітілсін.
5. Осы шешім 2022 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Аудандық мәслихаттың хатшысы Г. Абенова
Науырзым
аудандық мәслихатының
2021 жылғы 27 желтоқсандағы
№ 86 шешіміне
1-қосымша
Науырзым ауданының 2022 жылға арналған бюджеті
Ескерту. 1-қосымша жаңа редакцияда - Қостанай облысы Науырзым ауданы мәслихатының 22.11.2022 № 170 шешімімен (01.01.2022 бастап қолданысқа енгізіледі).
Санаты
Сомасы мың теңге
Сыныбы
Iшкi сыныбы
Ерекшелiгi
Атауы
I. Кірістер

4. Утвердить резерв местного исполнительного органа Наурзумского района на 2022 год в сумме 2 903,0 тысячи тенге.
5. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2022 года.
Секретарь районного маслихата Г. Абенова
Приложение 1
к решению Наурзумского
районного маслихата
от 27 декабря 2021 года
№ 86
Бюджет Наурзумского района на 2022 год
Сноска. Приложение 1 – в редакции решения маслихата Наурзумского района Костанайской области от 22.11.2022 № 170 (вводится в действие с 01.01.2022).
Категория
Сумма тысяч тенге
Класс
Подкласс
Специфика
Наименование
I. Доходы

38640,0
001
Жергілікті деңгейде кәсіпкерлікті және ауыл шаруашылығын дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
38640,0
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
42541,0
001
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономикалық саясаттын қалыптастыру мен дамыту, мемлекеттік жоспарлау, бюджеттік атқару және коммуналдық меншігін басқару саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
42541,0
492
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
22616,0
001
Жергілікті деңгейде тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
22616,0
02
Қорғаныс
7814,0
1
Әскери мұқтаждар
2777,0
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
2777,0
005
Жалпыға бірдей әскери міндетті атқару шеңберіндегі іс-шаралар
2777,0
2
Төтенше жағдайлар жөнiндегi жұмыстарды ұйымдастыру
5037,0
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
5037,0
006
Аудан (облыстық маңызы бар қала) ауқымындағы төтенше жағдайлардың алдын алу және оларды жою
2290,0
007
Аудандық (қалалық) ауқымдағы дала өрттерінің, сондай-ақ мемлекеттік өртке қарсы қызмет органдары құрылмаған елдi мекендерде өрттердің алдын алу және оларды сөндіру жөніндегі іс-шаралар
2747,0
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
141237,0
1
Әлеуметтiк қамсыздандыру
19000,0
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
19000,0
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
19000,0
2
Әлеуметтiк көмек
89378,0
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
89378,0
002
Жұмыспен қамту бағдарламасы
20376,0
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
15770,0
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедек балаларды материалдық қамтамасыз ету
1383,0
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
16485,0
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектердi протездік-ортопедиялық көмек, сурдотехникалық құралдар, тифлотехникалық құралдар, санаторий-курорттық емделу, мiндеттi гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, арнаулы жүрiп-тұру құралдары, қозғалуға қиындығы бар бірінші топтағы мүгедектерге жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектерге қолмен көрсететiн тіл маманының қызметтері мен қамтамасыз ету
7588,0
023
Жұмыспен қамту орталықтарының қызметін қамтамасыз ету
27776,0
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер

38640,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области развития предпринимательства и сельского хозяйства
38640,0
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
42541,0
001
Услуги по реализации государственной политики в области формирования и развития экономической политики, государственного планирования, исполнения бюджета и управления коммунальной собственностью района (города областного значения)
42541,0
492
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции района (города областного значения)
22616,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции
22616,0
02
Оборона
7814,0
1
Военные нужды
2777,0
122
Аппарат акима района (города областного значения)
2777,0
005
Мероприятия в рамках исполнения всеобщей воинской обязанности
2777,0
2
Организация работы по чрезвычайным ситуациям
5037,0
122
Аппарат акима района (города областного значения)
5037,0
006
Предупреждение и ликвидация чрезвычайных ситуаций масштаба района (города областного значения)
2290,0
007
Мероприятия по профилактике и тушению степных пожаров районного (городского) масштаба, а также пожаров в населенных пунктах, в которых не созданы органы государственной противопожарной службы
2747,0
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
141237,0
1
Социальное обеспечение
19000,0
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
19000,0
005
Государственная адресная социальная помощь
19000,0
2
Социальная помощь
89378,0
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
89378,0
002
Программа занятости
20376,0
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
15770,0
010
Материальное обеспечение детей-инвалидов, воспитывающихся и обучающихся на дому
1383,0
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
16485,0
017
Обеспечение нуждающихся инвалидов протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой реабилитации инвалида
7588,0
023
Обеспечение деятельности центров занятости населения
27776,0
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения