Сарыкөл ауданының 2022-2024 жылдарға арналған аудандық бюджеті туралы
Қостанай облысы Сарыкөл ауданы мәслихатының 2021 жылғы 30 желтоқсандағы № 81 шешімі. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2022 жылғы 5 қаңтарда № 26331 болып тіркелді.
Қазақстан Республикасы Бюджет кодексінің 75-бабына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 6-бабына 1-тармағының 1) тармақшасына сәйкес Сарыкөл аудандық мәслихаты ШЕШТІ:
1. Сарыкөл ауданының 2022-2024 жылдарға арналған аудандық бюджеті тиісінше 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2022 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 4 405 472,0 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 1 228 187,0 мың теңге,
салыққа жатпайтын түсімдер – 17 418,0 мың теңге,
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 6 875,0 мың теңге,
трансферттік түсімдер – 3 152 992,0 мың теңге;
2) шығыстар – 4 521 874,6 мың теңге;
3) таза бюджеттік несиелеу – 6 838,5 мың теңге, оның iшiнде:
бюджеттiк несиелеу – 41 350,5 мың теңге;
бюджеттік несиені өтеу – 34 512,0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0,0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 123 241,1 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профициті қолдану) – 123 241,1 мың теңге;
қарыздар түсімі – 41 350,5 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 31 012,0 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 112 902,6 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Қостанай облысы Сарыкөл ауданы мәслихатының 08.12.2022 № 228 шешімімен (01.01.2022 бастап қолданысқа енгізіледі).
2. 2022 жылға арналған аудандық бюджетте облыстық бюджеттен аудан бюджетіне берілетін субвенциялар көлемі 1 952 685,0 мың теңге сомасында көзделгені ескерілсін.
3. 2022 жылға арналған аудандық бюджетте аудан бюджетінен облыстық бюджетке бюджеттік алып қоюлар көлемдері көзделмегені ескерілсін.
4. 2022 жылға арналған аудандық бюджетте аудандық бюджеттен кент, ауылдар, ауылдық округтер бюджеттеріне берілетін субвенциялар көлемдері 336 804,0 мың теңге сомасында көзделгені ескерілсін, оның ішінде:
Сарыкөл кентіне – 98 622,0 мың теңге;
Барвиновка ауылына – 16 972,0 мың теңге;
Златоуст ауылына – 19 585,0 мың теңге;
Веселоподол ауылдық округіне – 24 537,0 мың теңге;
Комсомол ауылдық округіне – 24 760,0 мың теңге;
Большие Дубравы ауылына – 18 757,0 мың теңге;
Маяк ауылына – 20 412,0 мың теңге;
Севастополь ауылдық округіне – 22 283,0 мың теңге;
Тағыл ауылдық округіне – 24 077,0 мың теңге;
Тимирязев ауылына – 18 792,0 мың теңге;

О районном бюджете Сарыкольского района на 2022-2024 годы
Решение маслихата Сарыкольского района Костанайской области от 30 декабря 2021 года № 81. Зарегистрировано в Министерстве юстиции Республики Казахстан 5 января 2022 года № 26331.
В соответствии со статьей 75 Бюджетного кодекса Республики Казахстан, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" Сарыкольский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить районный бюджет Сарыкольского района на 2022 - 2024 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2022 год в следующих объемах:
1) доходы – 4 405 472,0 тысячи тенге, в том числе:
налоговым поступлениям – 1 228 187,0 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям – 17 418,0 тысяч тенге;
поступлениям от продажи основного капитала – 6 875,0 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов – 3 152 992,0 тысячи тенге;
2) затраты – 4 521 874,6 тысячи тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 6 838,5 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 41 350,5 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 34 512,0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0,0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -123 241,1 тысяча тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 123 241,1 тысяча тенге;
поступление займов – 41 350,5 тысяч тенге;
погашение займов – 31 012,0 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 112 902,6 тысячи тенге.
Сноска. Пункт 1 – в редакции решения маслихата Сарыкольского района Костанайской области от 08.12.2022 № 228 (вводится в действие с 01.01.2022).
2. Учесть, что в районном бюджете на 2022 год предусмотрен объем субвенций, передаваемых из областного бюджета в сумме 1 952 685,0 тысяч тенге в бюджет района.
3. Учесть, что в районном бюджете на 2022 год не предусмотрены объемы бюджетных изъятий из бюджета района в областной бюджет.
4. Учесть, что в районном бюджете на 2022 год предусмотрены объемы субвенций, передаваемых из районного бюджета бюджетам поселка, сел, сельских округов, в сумме 336 804,0 тысячи тенге, в том числе:
поселку Сарыколь – 98 622,0 тысячи тенге;
селу Барвиновка – 16 972,0 тысячи тенге;
селу Златоуст – 19 585,0 тысяч тенге;
Веселоподольскому сельскому округу – 24 537,0 тысяч тенге;
Комсомольскому сельскому округу – 24 760,0 тысяч тенге;
селу Большие Дубравы – 18 757,0 тысяч тенге;
селу Маяк – 20 412,0 тысяч тенге;
Севастопольскому сельскому округу – 22 283,0 тысячи тенге;
Тагильскому сельскому округу – 24 077,0 тысяч тенге;
селу Тимирязевка – 18 792,0 тысячи тенге;

Сорочин ауылдық округіне – 31 708,0 мың теңге;
Урожайное ауылына – 16 299,0 мың теңге.
Ескерту. 4-тармақ жаңа редакцияда - Қостанай облысы Сарыкөл ауданы мәслихатының 18.02.2022 № 109 шешімімен (01.01.2022 бастап қолданысқа енгізіледі).
5. Жергілікті атқарушы органның 2022 жылға арналған резерві 4 500,0 мың теңге сомасында бекітілсін.
6. Осы шешім 2022 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Сарыкөл аудандық мәслихатының хатшысы К. Базарбаева
Сарыкөл
аудандық мәслихатының

Сорочинскому сельскому округу – 31 708,0 тысяч тенге;
селу Урожайное – 16 299,0 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 4 – в редакции решения маслихата Сарыкольского района Костанайской области от 18.02.2022 № 109 (вводится в действие с 01.01.2022).
5. Утвердить резерв местного исполнительного органа на 2022 год в сумме 4 500,0 тысяч тенге.
6. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2022 года.
Секретарь Сарыкольского районного маслихата К. Базарбаева
Приложение 1
к решению Сарыкольского
районного маслихата