Бейімбет Майлин ауданының 2022-2024 жылдарға арналған аудандық бюджеті туралы
Қостанай облысы Бейімбет Майлин ауданы мәслихатының 2021 жылғы 24 желтоқсандағы № 67 шешімі. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2021 жылғы 27 желтоқсанда № 26058 болып тіркелді.
"Қазақстан Республикасындағы жергiлiктi мемлекеттік басқару және өзiн-өзi басқару туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 6-бабы 1-тармағының 1) тармақшасына сәйкес ауданның мәслихаты ШЕШТІ:
1. 2022-2024 жылдарға арналған аудандық бюджет тиісінше 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2022 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 5 517 066,9 мың теңге, оның iшiнде:
салықтық түсімдер бойынша – 2 893 569,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша – 34 520,0 мың теңге;
негiзгi капиталды сатудан түсетiн түсiмдер бойынша – 24 888,0 мың теңге;
трансферттер түсімдері бойынша – 2 564 089,9 мың теңге;
2) шығындар – 5 530 688,5 мың теңге;
3) таза бюджеттiк кредиттеу – 76 131,0 мың теңге, оның iшiнде:
бюджеттiк кредиттер – 134 162,0 мың теңге;
бюджеттiк кредиттердi өтеу – 58 031,0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0,0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 89 752,6 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 89 752,6 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Қостанай облысы Бейімбет Майлин ауданы мәслихатының 08.12.2022 № 150 шешімімен (01.01.2022 бастап қолданысқа енгізіледі).
2. 2022 жылға арналған аудандық бюджетте облыстық бюджеттен берілетін субвенциялар көлемі 884 431,0 мың теңге сомасында көзделгені ескерілсін.
3. Аудандық бюджеттен ауылдық округтердің, Тобыл кентінің бюджеттеріне берілетін бюджеттік субвенциялардың көлемдері белгіленсін:
1) 2022 жылға арналған аудандық бюджеттен ауылдық округтердің, Тобыл кентінің бюджеттеріне берілетін бюджеттік субвенциялар 325 172,0 мың теңге сомасында, оның ішінде:
Асенкритов ауылдық округi – 28 074,0 мың теңге;
Белинский ауылдық округi – 16 872,0 мың теңге;
Калинин ауылдық округi – 31 107,0 мың теңге;
Майский ауылдық округi – 26 677,0 мың теңге;
Набережный ауылдық округi – 27 403,0 мың теңге;
Новоильинов ауылдық округi – 29 760,0 мың теңге;
Павлов ауылдық округi – 24 479,0 мың теңге;
Әйет ауылдық округi – 82 265,0 мың теңге;
Тобыл кентi – 58 535,0 мың теңге;
2) 2023 жылға арналған аудандық бюджеттен ауылдық округтердің, Тобыл кентінің бюджеттеріне берілетін бюджеттік субвенциялар 315 540,0 мың теңге сомасында, оның ішінде:
Асенкритов ауылдық округi – 28 477,0 мың теңге;
Белинский ауылдық округi – 19 072,0 мың теңге;

О районном бюджете района Беимбета Майлина на 2022-2024 годы
Решение маслихата района Беимбета Майлина Костанайской области от 24 декабря 2021 года № 67. Зарегистрировано в Министерстве юстиции Республики Казахстан 27 декабря 2021 года № 26058.
В соответствии с подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" маслихат района РЕШИЛ:
1. Утвердить районный бюджет на 2022-2024 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2022 год в следующих объемах:
1) доходы – 5 517 066,9 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 2 893 569,0 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям – 34 520,0 тысяч тенге;
поступлениям от продажи основного капитала – 24 888,0 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов – 2 564 089,9 тысяч тенге;
2) затраты – 5 530 688,5 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 76 131,0 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 134 162,0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 58 031,0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0,0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 89 752,6 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 89 752,6 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 – в редакции решения маслихата района Беимбета Майлина Костанайской области от 08.12.2022 № 150 (вводится в действие с 01.01.2022).
2. Учесть, что в районном бюджете на 2022 год предусмотрен объем субвенции, передаваемой из областного бюджета в сумме 884 431,0 тысяч тенге.
3. Установить объемы бюджетных субвенций, передаваемых из районного бюджета бюджетам сельских округов, поселка Тобол:
1) бюджетные субвенции, передаваемые из районного бюджета бюджетам сельских округов, поселка Тобол на 2022 год в сумме 325 172,0 тысяч тенге, в том числе:
Асенкритовский сельский округ – 28 074,0 тысяч тенге;
Белинский сельский округ – 16 872,0 тысяч тенге;
Калининский сельский округ – 31 107,0 тысяч тенге;
Майский сельский округ – 26 677,0 тысяч тенге;
Набережный сельский округ – 27 403,0 тысяч тенге;
Новоильиновский сельский округ – 29 760,0 тысяч тенге;
Павловский сельский округ – 24 479,0 тысяч тенге;
сельский округ Әйет – 82 265,0 тысяч тенге;
поселок Тобол – 58 535,0 тысяч тенге;
2) бюджетные субвенции, передаваемые из районного бюджета бюджетам сельских округов, поселка Тобол на 2023 год в сумме 315 540,0 тысяч тенге, в том числе:
Асенкритовский сельский округ – 28 477,0 тысяч тенге;
Белинский сельский округ – 19 072,0 тысяч тенге;

Калинин ауылдық округi – 31 512,0 мың теңге;
Майский ауылдық округi – 26 453,0 мың теңге;
Набережный ауылдық округi – 25 076,0 мың теңге;
Новоильинов ауылдық округi – 29 646,0 мың теңге;
Павлов ауылдық округi – 22 541,0 мың теңге;
Әйет ауылдық округi – 74 596,0 мың теңге;
Тобыл кентi – 58 167,0 мың теңге;
3) 2024 жылға арналған аудандық бюджеттен ауылдық округтердің, Тобыл кентінің бюджеттеріне берілетін бюджеттік субвенциялар 316 735,0 мың теңге сомасында, оның ішінде:
Асенкритов ауылдық округi – 28 236,0 мың теңге;
Белинский ауылдық округi – 19 024,0 мың теңге;
Калинин ауылдық округi – 31 411,0 мың теңге;
Майский ауылдық округi – 26 336,0 мың теңге;
Набережный ауылдық округi – 25 181,0 мың теңге;
Новоильинов ауылдық округi – 29 681,0 мың теңге;
Павлов ауылдық округi – 22 646,0 мың теңге;
Әйет ауылдық округi – 75 767,0 мың теңге;
Тобыл кентi – 58 453,0 мың теңге.
4. 2022 жылға арналған аудандық бюджетте республикалық бюджеттен ағымдағы нысаналы трансферттер түсімінің көзделгені ескерілсін, оның ішінде:
1) мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек төлеуге;
2) Қазақстан Республикасындағы мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз ету және өмір сапасын жақсартуға;
3) нәтижелі жұмыспен қамтуды дамытуға;
4) мемлекеттік ұйымдар – стационарлық және жартылай стационарлық үлгідегі медициналық-әлеуметтік мекемелер, үй қызмет көрсету, уақытша болу, ұйымдары, халықты жұмыспен қамту орталықтары қызметкерлерінің жалақысын арттыруға;
5) мемлекеттік бюджет қаражаты есебінен ұсталатын азаматтық қызметкерлер, ұйымдардың, қазыналық кәсіпорындар қызметкерлерінің бөлек санаттарының жалақысын арттыруға;
6) мәдениет және архив мекемелерінің мемлекеттік ұйымдарының мәдениет ұйымдарында және архив мекемелерінде басқару және негізгі персоналға ерекше еңбек жағдайлары үшін лауазымдық еңбекақыға қосымша ақы орнатуға.
5. 2022 жылға арналған облыстық бюджетте Ұлттық қордан келесілерге нысаналы трансферттер көзделгені ескерілсін "2020-2025 жылдарға арналған "Нұрлы жер" бағдарламасы шеңберінде ауылдық елді мекендерде сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамытуға.
6. 2022 жылға арналған аудандық бюджетте мамандарды әлеуметтік қолдау шараларын іске асыру үшін республикалық бюджеттен кредиттер сомасы түсімінің көзделгені ескерілсін.

Калининский сельский округ – 31 512,0 тысяч тенге;
Майский сельский округ – 26 453,0 тысяч тенге;
Набережный сельский округ – 25 076,0 тысяч тенге;
Новоильиновский сельский округ – 29 646,0 тысяч тенге;
Павловский сельский округ – 22 541,0 тысяч тенге;
сельский округ Әйет – 74 596,0 тысяч тенге;
поселок Тобол – 58 167,0 тысяч тенге;
3) бюджетные субвенции, передаваемые из районного бюджета бюджетам сельских округов, поселка Тобол на 2024 год в сумме 316 735,0 тысяч тенге, в том числе:
Асенкритовский сельский округ – 28 236,0 тысяч тенге;
Белинский сельский округ – 19 024,0 тысяч тенге;
Калининский сельский округ – 31 411,0 тысяч тенге;
Майский сельский округ – 26 336,0 тысяч тенге;
Набережный сельский округ – 25 181,0 тысяч тенге;
Новоильиновский сельский округ – 29 681,0 тысяч тенге;
Павловский сельский округ – 22 646,0 тысяч тенге;
сельский округ Әйет – 75 767,0 тысяч тенге;
поселок Тобол – 58 453,0 тысяч тенге.
4. Учесть, что в районном бюджете на 2022 год предусмотрено поступление целевых текущих трансфертов из республиканского бюджета, в том числе на:
1) выплату государственной адресной социальной помощи;
2) обеспечение прав и улучшение качества жизни инвалидов в Республике Казахстан;
3) развитие продуктивной занятости;
4) повышение заработной платы работников государственных организаций: медико-социальных учреждений стационарного и полустационарного типов, организаций надомного обслуживания, временного пребывания, центров занятости населения;
5) повышение заработной платы отдельных категорий гражданских служащих, работников организаций, содержащихся за счет средств государственного бюджета, работников казенных предприятий;
6) установление доплат к должностному окладу за особые условия труда в организациях культуры и архивных учреждениях управленческому и основному персоналу государственных организаций культуры и архивных учреждений.
5. Учесть, что в районном бюджете на 2022 год предусмотрено поступление целевых трансфертов из Национального фонда на развитие системы водоснабжения и водоотведения в сельских населенных пунктах в рамках Программы "Нұрлы жер" на 2020 - 2025 годы.
6. Учесть, что в районном бюджете на 2022 год предусмотрено поступление сумм кредитов из республиканского бюджета для реализации мер социальной поддержки специалистов.

7. 2022 жылға арналған аудандық бюджетте облыстық бюджетке облыстық бюджеттің шығасыларын өтеуге 2 406 260,0 мың теңге сомасында трансферттер аудару көзделгені ескерілсін.
8. Бейімбет Майлин ауданының жергілікті атқарушы органының 2022 жылға арналған резерві 57 970,9 мың теңге сомасында бекітілсін.
Ескерту. 8-тармақ жаңа редакцияда - Қостанай облысы Бейімбет Майлин ауданы мәслихатының 03.11.2022 № 144 шешімімен (01.01.2022 бастап қолданысқа енгізіледі).

7. Учесть, что в районном бюджете на 2022 год предусмотрено перечисление в областной бюджет трансфертов на компенсацию потерь областного бюджета в сумме 2 406 260,0 тысяч тенге.
8. Утвердить резерв местного исполнительного органа района Беимбета Майлина на 2022 год в сумме 27 970,9 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 8 – в редакции решения маслихата района Беимбета Майлина Костанайской области от 03.11.2022 № 144 (вводится в действие с 01.01.2022).

9. Осы шешім 2022 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Бейімбет Майлин ауданы мәслихатының хатшысы С. Сапабеков
Мәслихаттың
2021 жылғы 24 желтоқсандағы
№ 67 шешіміне
1-қосымша
2022 жылға арналған аудандық бюджет
Ескерту. 1-қосымша жаңа редакцияда - Қостанай облысы Бейімбет Майлин ауданы мәслихатының 08.12.2022 № 150 шешімімен (01.01.2022 бастап қолданысқа енгізіледі).
Санаты
Сомасы, мың теңге
Сыныбы
Кіші сыныбы
Атауы
І. Кірістер

9. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2022 года.
Секретарь маслихата района Беимбета Майлина С. Сапабеков
Приложение 1
к решению маслихата
от 24 декабря 2021 года
№ 67
Районный бюджет на 2022 год
Сноска. Приложение 1 – в редакции решения маслихата района Беимбета Майлина Костанайской области от 08.12.2022 № 150 (вводится в действие с 01.01.2022).
Категория
Сумма, тысяч тенге
Класс
Подкласс
Наименование
I. Доходы