Қостанай облысы Ұзынкөл ауданы мәслихаттың 2020 жылғы 28 желтоқсандағы № 437 "Ұзынкөл ауданының 2021-2023 жылдарға арналған аудандық бюджеті туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Қостанай облысы Ұзынкөл ауданы мәслихатының 2021 жылғы 3 желтоқсандағы № 78 шешімі. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2021 жылғы 10 желтоқсанда № 25708 болып тіркелді. Мерзімі өткендіктен қолданыс тоқтатылды
Ұзынкөл аудандық мәслихаты ШЕШТІ:
1. Қостанай облысы Ұзынкөл аудандық мәслихатының "Ұзынкөл ауданының 2021-2023 жылдарға арналған аудандық бюджеті туралы" 2020 жылғы 28 желтоқсандағы № 437 шешіміне (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 9679 болып тіркелген) мынадай өзгерістер енгізілсін:
көрсетілген шешімнің 1-тармағы жаңа редакцияда жазылсын:
"1. Ұзынкөл ауданының 2021-2023 жылдарға арналған аудандық бюджеті тиісінше 1, 2 және 3 - қосымшаларына сәйкес, оның ішінде 2021 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 4716122,5 мың теңге, оның iшiнде:
салықтық түсімдер бойынша – 995072,5 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша – 671,0 мың теңге;
негiзгi капиталды сатудан түсетiн түсiмдер бойынша – 675,0 мың теңге;
трансферттер түсімі бойынша – 3719704,0 мың теңге;
2) шығындар – 4767507,5 мың теңге;
3) таза бюджеттiк кредиттеу – 23106,5 мың теңге, оның iшiнде:
бюджеттiк кредиттер – 38479,5 мың теңге;
бюджеттiк кредиттердi өтеу – 15373,0 мың теңге;
4) қаржы активтерiмен операциялар бойынша сальдо – 108087,1 мың теңге, оның iшiнде:
қаржы активтерiн сатып алу – 108087,1 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0,0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 182578,6 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 182578,6 мың теңге.";
көрсетілген шешімнің 4-тармағы жаңа редакцияда жазылсын:
"4. 2021 жылға арналған аудандық бюджетте облыстық бюджеттен ағымдағы нысаналы трансферттер түсімінің көзделгені ескерілсін, оның ішінде:
1) кезекші қызметтік автокөлік сатып алуға;
2) Ұзынкөл ауылының көшелерін орташа жөндеуге;
3) Нәтижелі жұмыспен қамтуды және жаппай кәсіпкерлікті дамытудың 2017-2021 жылдарға арналған "Еңбек" мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде мобильді орталықтардағы оқуды қоса алғанда еңбек нарығында сұранысқа ие кәсіптер мен дағдылар бойынша жұмысшы кадрларды қысқа мерзімді кәсіптік оқытуға;
4) Нәтижелі жұмыспен қамтуды және жаппай кәсіпкерлікті дамытудың 2017-2021 жылдарға арналған "Еңбек" мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде "Алғашқы жұмыс орнына";
5) Нәтижелі жұмыспен қамтуды және жаппай кәсіпкерлікті дамытудың 2017-2021 жылдарға арналған "Еңбек" мемлекеттік бағдарламасы шеңберіндегі "Ұрпақтар келісімшартына";

О внесении изменений в решение маслихата Узункольского района Костанайской области от 28 декабря 2020 года № 437 "О районном бюджете Узункольского района на 2021-2023 годы"
Решение маслихата Узункольского района Костанайской области от 3 декабря 2021 года № 78. Зарегистрировано в Министерстве юстиции Республики Казахстан 10 декабря 2021 года № 25708. Прекращено действие в связи с истечением срока
Узункольский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Узункольского районного маслихата Костанайской области "О районном бюджете Узункольского района на 2021-2023 годы" от 28 декабря 2020 года № 437 (зарегистрированное в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 9679) следующие изменения:
пункт 1 указанного решения изложить в новой редакции:
"1. Утвердить районный бюджет Узункольского района на 2021-2023 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2021 год в следующих объемах:
1) доходы – 4716122,5 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 995072,5 тысячи тенге;
неналоговым поступлениям – 671,0 тысяча тенге;
поступления от продажи основного капитала – 675,0 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов – 3719704,0 тысячи тенге;
2) затраты – 4767507,5 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 23106,5 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 38479,5 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 15373,0 тысячи тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 108087,1 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 108087,1 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0,0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -182578,6 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 182578,6 тысяч тенге.";
пункт 4 указанного решения изложить в новой редакции:
"4. Учесть, что в районном бюджете на 2021 год предусмотрено поступление целевых текущих трансфертов из областного бюджета, в том числе на:
1) приобретение дежурного служебного автотранспорта;
2) средний ремонт улиц села Узунколь;
3) краткосрочное профессиональное обучение рабочих кадров по востребованным на рынке труда профессиям и навыкам, включая обучение в мобильных центрах, в рамках Государственной программы развития продуктивной занятости и массового предпринимательства на 2017-2021 годы "Еңбек";
4) "Первое рабочее место" в рамках Государственной программы развития продуктивной занятости и массового предпринимательства на 2017-2021 годы "Еңбек";
5) "Контракт поколений" в рамках Государственной программы развития продуктивной занятости и массового предпринимательства на 2017-2021 годы "Еңбек";

6) Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен мүгедектеріне Жеңіс күніне арналған біржолғы төлемдерге;
7) шағын және орта бизнес субъектілері үшін салықтық жүктемені төмендетуге байланысты шығындарды өтеуге;
8) Қостанай облысы Ұзынкөл ауданы Ұзынкөл ауылында су құбырын орнатуға;
9) санаторий-курорттық емделуге;
10) арнаулы жүріп–тұру құралдарына;
11) протездік–ортопедиялық көмек құралдарына;
12) сурдотехникалық құралдарына;
13) тифлотехникалық құралдарына;
14) Қостанай облысы Ұзынкөл ауданының Ұзынкөл ауылында дене шынықтыру-сауықтыру кешенін ұстауға;
15) "Нұр Отан" партиясының сайлауалды тұғырнамасы аясындағы гранттарға;
16) қоғамдық жұмыстарға;
17) орталық кітапхана жүйесін жаңғырту үшін коворкинг орталықтарын құру;
18) спорт нұсқаушыларының қосымша ставкаларын енгізуге.";
көрсетілген шешімнің 11-тармағы алынып тасталсын;
көрсетілген шешімнің 1, 2 - қосымшалары осы шешімнің 1, 2 - қосымшаларына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.

6) единовременные выплаты участникам и инвалидам Великой Отечественной войны ко Дню Победы;
7) компенсацию потерь в связи со снижением налоговой нагрузки для субъектов малого и среднего бизнеса;
8) устройство водопровода в селе Узунколь Узункольского района Костанайской области;
9) санаторно-курортное лечение;
10) специальные средства передвижения;
11) протезно-ортопедические средства;
12) сурдотехнические средства;
13) тифлотехнические средства;
14) содержание физкультурно-оздоровительного комплекса в селе Узунколь Узункольского района Костанайской области;
15) гранты в рамках предвыборной платформы партии "Нұр Отан";
16) общественные работы;
17) создание коворкинг центров для модернизации Центральной библиотечной системы;
18) введение дополнительных ставок инструкторов по спорту.";
пункт 11 указанного решения исключить;
приложение 1, 2 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложениям 1, 2 к настоящему решению.

49278,8
007
Мемлекеттiк тiлдi және Қазақстан халқының басқа да тiлдерін дамыту
15572,0
456
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ішкі саясат бөлімі
6637,2
002
Мемлекеттік ақпараттық саясат жүргізу жөніндегі қызметтер
6637,2
9
Мәдениет, спорт, туризм және ақпараттық кеңiстiктi ұйымдастыру жөнiндегi өзге де қызметтер
42670,7
455
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мәдениет және тілдерді дамыту бөлімі
24021,1
001
Жергілікті деңгейде тілдерді және мәдениетті дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
12379,1
032
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
11642,0
456
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ішкі саясат бөлімі
18649,6
001
Жергілікті деңгейде ақпарат, мемлекеттілікті нығайту және азаматтардың әлеуметтік сенімділігін қалыптастыру саласында мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
10365,0
003
Жастар саясаты саласында іс-шараларды іске асыру
8284,6
10
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар дүниесін қорғау, жер қатынастары
52134,7
1
Ауыл шаруашылығы
25336,7
462
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ауыл шаруашылығы бөлімі
25336,7
001
Жергілікті деңгейде ауыл шаруашылығы саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
25336,7
6
Жер қатынастары
18360,0
463
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жер қатынастары бөлімі
18360,0
001
Аудан (облыстық маңызы бар қала) аумағында жер қатынастарын реттеу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
13550,0
007
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
4810,0
9
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, қоршаған ортаны қорғау және жер қатынастары саласындағы басқа да қызметтер
8438,0
453
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және бюджеттік жоспарлау бөлімі
8438,0
099
Мамандарға әлеуметтік қолдау көрсету жөніндегі шараларды іске асыру
8438,0
11
Өнеркәсіп, сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
26552,0
2
Сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
26552,0
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
26552,0
001
Құрылыс, облыс қалаларының, аудандарының және елді мекендерінің сәулеттік бейнесін жақсарту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру және ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) аумағын оңтайла және тиімді қала құрылыстық игеруді қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
20007,0
013
Аудан аумағында қала құрылысын дамытудың кешенді схемаларын, аудандық (облыстық) маңызы бар қалалардың, кенттердің және өзге де ауылдық елді мекендердің бас жоспарларын әзірлеу

49278,8
007
Развитие государственного языка и других языков народа Казахстана
15572,0
456
Отдел внутренней политики района (города областного значения)
6637,2
002
Услуги по проведению государственной информационной политики
6637,2
9
Прочие услуги по организации культуры, спорта, туризма и информационного пространства
42670,7
455
Отдел культуры и развития языков района (города областного значения)
24021,1
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области развития языков и культуры
12379,1
032
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
11642,0
456
Отдел внутренней политики района (города областного значения)
18649,6
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области информации, укрепления государственности и формирования социального оптимизма граждан
10365,0
003
Реализация мероприятий в сфере молодежной политики
8284,6
10
Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения
52134,7
1
Сельское хозяйство
25336,7
462
Отдел сельского хозяйства района (города областного значения)
25336,7
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере сельского хозяйства
25336,7
6
Земельные отношения
18360,0
463
Отдел земельных отношений района (города областного значения)
18360,0
001
Услуги по реализации государственной политики в области регулирования земельных отношений на территории района (города областного значения)
13550,0
007
Капитальные расходы государственного органа
4810,0
9
Прочие услуги в области сельского, водного, лесного, рыбного хозяйства, охраны окружающей среды и земельных отношений
8438,0
453
Отдел экономики и бюджетного планирования района (города областного значения)
8438,0
099
Реализация мер по оказанию социальной поддержки специалистов
8438,0
11
Промышленность, архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
26552,0
2
Архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
26552,0
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
26552,0
001
Услуги по реализации государственной политики в области строительства, улучшения архитектурного облика городов, районов и населенных пунктов области и обеспечению рационального и эффективного градостроительного освоения территории района (города областного значения)
20007,0
013
Разработка схем градостроительного развития территории района, генеральных планов городов районного (областного) значения, поселков и иных сельских населенных пунктов