Павлодар облыстық мәслихатының 2020 жылғы 11 желтоқсандағы "2021 - 2023 жылдарға арналған облыстық бюджет туралы" № 534/44 шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Павлодар облыстық мәслихатының 2021 жылғы 25 тамыздағы № 64/6 шешімі. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2021 жылғы 2 қыркүйекте № 24200 болып тіркелді. Мерзімі өткендіктен қолданыс тоқтатылды
Павлодар облыстық мәслихаты ШЕШТІ:
1. Павлодар облыстық мәслихатының "2021 - 2023 жылдарға арналған облыстық бюджет туралы" 2020 жылғы 11 желтоқсандағы № 534/44 шешіміне (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 7101 болып тіркелген) келесі өзгерістер енгізілсін:
1) көрсетілген шешімнің 1-тармағы жаңа редакцияда жазылсын:
"1. 2021 - 2023 жылдарға арналған облыстық бюджет тиісінше 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2021 жылға арналған келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 337157825 мың теңге, соның ішінде:
салықтық түсімдер – 46926497 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 3318461 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 97 мың теңге;
трансферттер түсімі – 286912770 мың теңге;
2) шығындар – 342168142 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 3921824 мың теңге, соның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 11657435 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 7735611 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 1417257 мың теңге, соның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 1420257 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 3000 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -10349398 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 10349398 мың теңге.";
2) көрсетілген шешімнің 2-тармағы жаңа редакцияда жазылсын:
"2. Аудандық (облыстық маңызы бар қалалар) бюджеттеріне салықтан түскен түсімдердің жалпы сомасын 2021 жылға келесі мөлшерлерде үлестіру бекітілсін:
1) корпоративтік табыс салығы бойынша:
Аққулы, Ақтоғай, Баянауыл, Ертіс, Май, Павлодар, Тереңкөл, Успен, Шарбақты аудандарына, Ақсу, Павлодар, Екібастұз қалаларына – 100 пайыз, Железин ауданына – 9,9 пайыз;
2) төлем көзінен салық салынбайтын табыстардан жеке табыс салығы бойынша:
Аққулы, Ақтоғай, Баянауыл, Железин, Ертіс, Май, Павлодар, Тереңкөл, Успен, Шарбақты аудандарына, Ақсу, Павлодар, Екібастұз қалаларына – 100 пайыз;
3) төлем көзінен салық салынатын табыстардан және шетел азаматтарының төлем көзінен салық салынбайтын табыстарынан жеке табыс салығы бойынша:
Аққулы, Ақтоғай, Баянауыл, Железин, Ертіс, Май, Павлодар, Тереңкөл, Успен, Шарбақты аудандарына – 100 пайыз, Ақсу – 73,5 пайыз, Павлодар – 50 пайыз, Екібастұз қалаларына – 48 пайыз;

О внесении изменений в решение Павлодарского областного маслихата от 11 декабря 2020 года № 534/44 "Об областном бюджете на 2021 - 2023 годы"
Решение Павлодарского областного маслихата от 25 августа 2021 года № 64/6. Зарегистрировано в Министерстве юстиции Республики Казахстан 2 сентября 2021 года № 24200. Прекращено действие в связи с истечением срока
Павлодарский областной маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Павлодарского областного маслихата "Об областном бюджете на 2021 - 2023 годы" от 11 декабря 2020 года № 534/44 (зарегистрированное в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 7101) следующие изменения:
1) пункт 1 указанного решения изложить в новой редакции:
"1. Утвердить областной бюджет на 2021 - 2023 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2021 год в следующих объемах:
1) доходы – 337157825 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 46926497 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 3318461 тысяча тенге;
поступления от продажи основного капитала – 97 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 286912770 тысяч тенге;
2) затраты – 342168142 тысячи тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 3921824 тысячи тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 11657435 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 7735611 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 1417257 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 1420257 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 3000 тысячи тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -10349398 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 10349398 тысяч тенге.";
2) пункт 2 указанного решения изложить в новой редакции:
"2. Установить на 2021 год распределение общей суммы поступлений от налогов в районные (городов областного значения) бюджеты в следующих размерах:
1) по корпоративному подоходному налогу:
Аққулы, Актогайскому, Баянаульскому, Иртышскому, Майскому, Павлодарскому, Тереңкөл, Успенскому, Щербактинскому районам, городам Аксу, Павлодар, Экибастуз – 100 процентов, Железинскому району – 9,9 процентов;
2) по индивидуальному подоходному налогу с доходов, не облагаемых у источника выплаты:
Аққулы, Актогайскому, Баянаульскому, Железинскому, Иртышскому, Майскому, Павлодарскому, Тереңкөл, Успенскому, Щербактинскому районам, городам Аксу, Павлодар, Экибастуз – 100 процентов;
3) по индивидуальному подоходному налогу с доходов, облагаемых у источника выплаты и с доходов иностранных граждан, не облагаемых у источника выплаты:
Аққулы, Актогайскому, Баянаульскому, Железинскому, Иртышскому, Майскому, Павлодарскому, Тереңкөл, Успенскому, Щербактинскому районам – 100 процентов, городам Аксу – 73,5 процента, Павлодару – 50 процентов, Экибастузу – 48 процентов;

4) әлеуметтік салық бойынша:
Аққулы, Ақтоғай, Баянауыл, Железин, Ертіс, Май, Павлодар, Тереңкөл, Успен, Шарбақты аудандарына – 100 пайыз, Ақсу – 73,5 пайыз, Павлодар – 50 пайыз, Екібастұз қалаларына – 48 пайыз.";
3) көрсетілген шешімнің 3-тармағы жаңа редакцияда жазылсын:
"3. Аудандық (облыстық маңызы бар қалалар) бюджеттерден облыстық бюджетке салықтардан түскен түсімдердің жалпы сомасын 2021 жылға келесі мөлшерлерде үлестіру белгіленсін:
1) корпоративтік табыс салығы бойынша Железин аудандық бюджетінен – 90,1 пайыз;
2) төлем көзінен салық салынатын табыстардан және шетел азаматтарының төлем көзінен салық салынбайтын табыстарынан жеке табыс салығы бойынша:
Ақсу – 26,5 пайыз, Павлодар – 50 пайыз, Екібастұз қалаларынан – 52 пайыз;
3) әлеуметтік салық бойынша:
Ақсу – 26,5 пайыз, Павлодар – 50 пайыз, Екібастұз қалаларынан – 52 пайыз.";
4) көрсетілген шешімнің 7-тармағы жаңа редакцияда жазылсын:
"7. 2021 жылға арналған облыстық бюджетте аудандық (облыстық маңызы бар қалалар) бюджеттеріне нысаналы ағымдағы трансферттер келесі мөлшерлерде қарастырылғаны ескерілсін:
347932 мың теңге – Нәтижелі жұмыспен қамтуды және жаппай кәсіпкерлікті дамытудың 2017 - 2021 жылдарға арналған "Еңбек" мемлекеттік бағдарламасының шеңберінде еңбек нарығын дамытуға бағытталған іс-шараларды іске асыруға;
86262 мың теңге – мүгедек балаларға арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсетуге;
2466284 мың теңге – көлік инфрақұрылымының басым жобаларын қаржыландыруға;
1356722 мың теңге – аудандық маңызы бар автомобиль жолдарына және елді мекендердің көшелеріне күрделі, орташа және ағымдағы жөндеу жүргізуге;
1484112 мың теңге – коммуналдық шаруашылық саласындағы іс-шараларды өткізуге;
149044 мың теңге – "Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылым бойынша іс-шараларды іске асыруға;
249324 мың теңге – шағын және орта бизнес субъектілерінің салықтық жүктемесін төмендетуге байланысты шығыстарды өтеуге;
380310 мың теңге – мүгедектерді әлеуметтік қолдауға;
65319 мың теңге – мәдениет саласындағы күрделі сипаттағы шығыстарға.";
5) көрсетілген шешімнің 8-тармағы жаңа редакцияда жазылсын:
"8. 2021 жылға арналған облыстық бюджетте аудандық (облыстық маңызы бар қалалар) бюджеттеріне нысаналы даму трансферттері келесі мөлшерлерде қарастырылғаны ескерілсін:
219574 мың теңге – коммуналдық шаруашылықты дамытуға;
399352 мың теңге – инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды дамытуға немесе жайластыруға;
3740313 мың теңге – коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйлерін салуға немесе реконструкциялауға;
2463671 мың теңге – ауылдық елді мекендерде сумен жабдықтау жүйесін дамытуға;
2224713 мың теңге – сумен жабдықтау және су бұру жүйесін дамытуға;
2592175 мың теңге – жылу-энергетикалық жүйені дамытуға;

4) по социальному налогу:
Аққулы, Актогайскому, Баянаульскому, Железинскому, Иртышскому, Майскому, Павлодарскому, Тереңкөл, Успенскому, Щербактинскому районам – 100 процентов, городам Аксу – 73,5 процента, Павлодару – 50 процентов, Экибастузу – 48 процентов.";
3) пункт 3 указанного решения изложить в новой редакции:
"3. Установить на 2021 год распределение общей суммы поступлений от налогов в областной бюджет из районного (городов областного значения) бюджетов в следующих размерах:
1) по корпоративному подоходному налогу из Железинского районного бюджета – 90,1 процентов;
2) по индивидуальному подоходному налогу с доходов, облагаемых у источника выплаты и с доходов иностранных граждан, не облагаемых у источника выплаты:
из городов Аксу – 26,5 процентов, Павлодара – 50 процентов, Экибастуза – 52 процента;
3) по социальному налогу:
из городов Аксу – 26,5 процентов, Павлодара – 50 процентов, Экибастуза – 52 процента.";
4) пункт 7 указанного решения изложить в новой редакции:
"7. Учесть, что в областном бюджете на 2021 год предусмотрены целевые текущие трансферты районным (городов областного значения) бюджетам в следующих размерах:
347932 тысячи тенге – на реализацию мероприятий, направленных на развитие рынка труда в рамках Государственной программы развития продуктивной занятости и массового предпринимательства на 2017 - 2021 годы "Еңбек";
86262 тысячи тенге – на оказание специальных социальных услуг детям-инвалидам;
2466284 тысячи тенге – на финансирование приоритетных проектов транспортной инфраструктуры;
1356722 тысячи тенге – на проведение капитального, среднего и текущего ремонтов автомобильных дорог районного значения и улиц населенных пунктов;
1484112 тысяч тенге – на проведение мероприятий в сфере коммунального хозяйства;
149044 тысячи тенге – на реализацию мероприятий по социальной и инженерной инфраструктуре в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі";
249324 тысячи тенге – на компенсацию потерь в связи со снижением налоговой нагрузки для субъектов малого и среднего бизнеса;
380310 тысяч тенге – на социальную поддержку инвалидов;
65319 тысяч тенге – на расходы капитального характера в сфере культуры.";
5) пункт 8 указанного решения изложить в новой редакции:
"8. Учесть, что в областном бюджете на 2021 год предусмотрены целевые трансферты на развитие районным (городов областного значения) бюджетам в следующих размерах:
219574 тысячи тенге – на развитие коммунального хозяйства;
399352 тысячи тенге – на развитие или обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры;
3740313 тысяч тенге – на строительство или реконструкцию жилья коммунального жилищного фонда;
2463671 тысяча тенге – на развитие системы водоснабжения в сельских населенных пунктах;
2224713 тысяч тенге – на развитие системы водоснабжения и водоотведения;
2592175 тысяч тенге – на развитие теплоэнергетической системы;

646819 мың теңге – Өңірлерді дамытудың 2025 жылға дейінгі мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде инженерлік инфрақұрылымды дамытуға;
51813 мың теңге – "Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылымдарды дамытуға;
428194 мың теңге – моноқалаларда бюджеттік инвестициялық жобаларды іске асыруға;
307483 мың теңге – "Бизнестің жол картасы-2025" бизнесті қолдау мен дамытудың мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде индустриялық инфрақұрылымды дамытуға;
30000 мың теңге – спорт объектілерін дамытуға;
139073 мың теңге – мәдениет объектілерін дамытуға.";
6) көрсетілген шешімнің 9-тармағы жаңа редакцияда жазылсын:
"9. Аудандық (облыстық маңызы бар қалалар) бюджеттеріне облыстық бағдарламалар бойынша берілетін жоғары тұрған бюджеттен ағымдағы нысаналы трансферттердің көлемі 2021 жылға келесі мөлшерлерде белгіленсін:
554138 мың теңге – мемлекеттік ұйымдардың: стационарлық және жартылай стационарлық үлгідегі медициналық-әлеуметтік мекемелердің, үйде қызмет көрсету, уақытша болу ұйымдарының, халықты жұмыспен қамту орталықтары жұмыскерлерінің жалақысын көтеруге;
440777 мың теңге – мемлекеттік мәдениет ұйымдарының және архив мекемелерінің басқарушы және негізгі персоналына мәдениет ұйымдарындағы және архив мекемелеріндегі ерекше еңбек жағдайлары үшін лауазымдық айлықақысына қосымша ақылар белгілеуге;
2067060 мың теңге – мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмекті төлеуге;
234392 мың теңге – үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыруға;
1219805 мың теңге – мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсартуға;
32933 мың теңге – мүгедектерді жұмысқа орналастыру үшін арнайы жұмыс орындарын құруға жұмыс берушінің шығындарын субсидиялауға;
3589797 мың теңге – Нәтижелі жұмыспен қамтуды және жаппай кәсіпкерлікті дамытудың 2017-2021 жылдарға арналған "Еңбек" мемлекеттік бағдарламасының шеңберінде еңбек нарығын дамытуға бағытталған іс-шараларды іске асыруға;
2920050 мың теңге – көлiк инфрақұрылымының басым жобаларын қаржыландыруға;
2671010 мың теңге – халықтың әлеуметтік жағынан әлсіз топтарына және (немесе) аз қамтылған көпбалалы отбасыларға коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғынжайын сатып алуға;
2708849 мың теңге – "Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылым бойынша іс-шараларды іске асыруға.";
7) көрсетілген шешімнің 14-тармағы жаңа редакцияда жазылсын:
"14. Облыстың жергілікті атқарушы органының 2021 жылға арналған резерві 296562 мың теңге сомасында бекітілсін.";

646819 тысяч тенге – на развитие инженерной инфраструктуры в рамках Государственной программы развития регионов до 2025 года;
51813 тысяч тенге – на развитие социальной и инженерной инфраструктуры в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі";
428194 тысячи тенге – на реализацию бюджетных инвестиционных проектов в моногородах;
307483 тысячи тенге – на развитие индустриальной инфраструктуры в рамках Государственной программы поддержки и развития бизнеса "Дорожная карта бизнеса-2025";
30000 тысяч тенге – на развитие объектов спорта;
139073 тысячи тенге – на развитие объектов культуры.";
6) пункт 9 указанного решения изложить в новой редакции:
"9. Установить на 2021 год объемы целевых текущих трансфертов из вышестоящего бюджета, передаваемых по областным программам районным (городов областного значения) бюджетам, в следующих размерах:
554138 тысяч тенге – на повышение заработной платы работников государственных организаций: медико-социальных учреждений стационарного и полустационарного типов, организаций надомного обслуживания, временного пребывания, центров занятости населения;
440777 тысяч тенге – на установление доплат к должностному окладу за особые условия труда в организациях культуры и архивных учреждениях управленческому и основному персоналу государственных организаций культуры и архивных учреждений;
2067060 тысяч тенге – на выплату государственной адресной социальной помощи;
234392 тысячи тенге – на размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях;
1219805 тысяч тенге – на обеспечение прав и улучшение качества жизни инвалидов;
32933 тысячи тенге – на субсидирование затрат работодателя на создание специальных рабочих мест для трудоустройства инвалидов;
3589797 тысяч тенге – на реализацию мероприятий, направленных на развитие рынка труда в рамках Государственной программы развития продуктивной занятости и массового предпринимательства на 2017 - 2021 годы "Еңбек";
2920050 тысяч тенге – на финансирование приоритетных проектов транспортной инфраструктуры;
2671010 тысяч тенге – на приобретение жилья коммунального жилищного фонда для социально уязвимых слоев населения и (или) малообеспеченных многодетных семей;
2708849 тысяч тенге – на реализацию мероприятий по социальной и инженерной инфраструктуре в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі".";
7) пункт 14 указанного решения изложить в новой редакции:
"14. Утвердить на 2021 год резерв местного исполнительного органа области в сумме 296562 тысячи тенге.";

27 546
033
Медициналық денсаулық сақтау ұйымдарының күрделі шығыстары
2 314 565
052
COVID-19 коронавирустық инфекциясының таралуының алдын алуға бағытталған күрделі шығыстар
905 500
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
14 776 047
1
Әлеуметтiк қамсыздандыру
5 398 521
256
Облыстың жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы
4 056 094
002
Жалпы үлгідегі медициналық-әлеуметтік мекемелерде (ұйымдарда), арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында, әлеуметтік қызмет көрсету орталықтарында қарттар мен мүгедектерге арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
1 049 994
012
Тірек-қозғалу аппаратының қызметі бұзылған балаларға арналған мемлекеттік медициналық-әлеуметтік мекемелерде (ұйымдарда), арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында, әлеуметтік қызмет көрсету орталықтарында мүгедек балалар үшін арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
343 154
013
Психоневрологиялық медициналық-әлеуметтік мекемелерде (ұйымдарда), арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында, әлеуметтік қызмет көрсету орталықтарында психоневрологиялық аурулармен ауыратын мүгедектер үшін арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
2 068 466
014
Оңалту орталықтарында қарттарға, мүгедектерге, оның ішінде мүгедек балаларға арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
280 131
015
Балалар психоневрологиялық медициналық-әлеуметтік мекемелерінде (ұйымдарда), арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында, әлеуметтік қызмет көрсету орталықтарында психоневрологиялық патологиялары бар мүгедек балалар үшін арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
314 349
261
Облыстың білім басқармасы
1 293 975
015
Жетiм балаларды, ата-анасының қамқорлығынсыз қалған балаларды әлеуметтік қамсыздандыру
1 128 894
092
Патронат тәрбиешілерге берілген баланы (балаларды) асырап бағу
165 081
271
Облыстың құрылыс басқармасы
48 452
039
Әлеуметтік қамтамасыз ету объектілерін салу және реконструкциялау
48 452
2
Әлеуметтiк көмек
262 648
256
Облыстың жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы
262 648
003
Мүгедектерге әлеуметтік қолдау
262 648
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
9 114 878
256
Облыстың жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы
8 985 201
001
Жергілікті деңгейде жұмыспен қамтуды қамтамасыз ету және халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды іске асыру саласында мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
235 944
007
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
45
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу

27 546
033
Капитальные расходы медицинских организаций здравоохранения
2 314 565
052
Капитальные расходы, направленные на предупреждение распространения коронавирусной инфекции COVID-19
905 500
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
14 776 047
1
Социальное обеспечение
5 398 521
256
Управление координации занятости и социальных программ области
4 056 094
002
Предоставление специальных социальных услуг для престарелых и инвалидов в медико-социальных учреждениях (организациях) общего типа, в центрах оказания специальных социальных услуг, в центрах социального обслуживания
1 049 994
012
Предоставление специальных социальных услуг для детей-инвалидов в государственных медико-социальных учреждениях (организациях) для детей с нарушениями функций опорно-двигательного аппарата, в центрах оказания специальных социальных услуг, в центрах социального обслуживания
343 154
013
Предоставление специальных социальных услуг для инвалидов с психоневрологическими заболеваниями, в психоневрологических медико-социальных учреждениях (организациях), в центрах оказания специальных социальных услуг, в центрах социального обслуживания
2 068 466
014
Предоставление специальных социальных услуг для престарелых, инвалидов, в том числе детей-инвалидов, в реабилитационных центрах
280 131
015
Предоставление специальных социальных услуг для детей-инвалидов с психоневрологическими патологиями в детских психоневрологических медико-социальных учреждениях (организациях), в центрах оказания специальных социальных услуг, в центрах социального обслуживания
314 349
261
Управление образования области
1 293 975
015
Социальное обеспечение сирот, детей, оставшихся без попечения родителей
1 128 894
092
Содержание ребенка (детей), переданного патронатным воспитателям
165 081
271
Управление строительства области
48 452
039
Строительство и реконструкция объектов социального обеспечения
48 452
2
Социальная помощь
262 648
256
Управление координации занятости и социальных программ области
262 648
003
Социальная поддержка инвалидов
262 648
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
9 114 878
256
Управление координации занятости и социальных программ области
8 985 201
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
235 944
007
Капитальные расходы государственного органа
45
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат

1 472 422
014
Ауыл шаруашылығы тауарларын өндірушілерге су жеткізу бойынша көрсетілетін қызметтердің құнын субсидиялау
282 600
029
Ауыл шаруашылық дақылдарының зиянды организмдеріне қарсы күрес жөніндегі іс-шаралар
5 556
045
Тұқымдық және көшет отырғызылатын материалдың сорттық және себу сапаларын анықтау
40 815
047
Тыңайтқыштар (органикалықтарды қоспағанда) құнын субсидиялау
1 270 497
050
Инвестициялар салынған жағдайда агроөнеркәсіптік кешен субъектісі көтерген шығыстардың бөліктерін өтеу
10 800 000
051
Агроөнеркәсіптік кешен субъектілерінің қарыздарын кепілдендіру мен сақтандыру шеңберінде субсидиялау
150 000
053
Мал шаруашылығы өнімдерінің өнімділігін және сапасын арттыруды, асыл тұқымды мал шаруашылығын дамытуды субсидиялау
7 721 000
055
Агроөнеркәсіптік кешен субъектілерін қаржылық сауықтыру жөніндегі бағыт шеңберінде кредиттік және лизингтік міндеттемелер бойынша пайыздық мөлшерлемені субсидиялау
728
056
Ауыл шаруашылығы малын, техниканы және технологиялық жабдықты сатып алуға кредит беру, сондай-ақ лизинг кезінде сыйақы мөлшерлемесін субсидиялау
4 385 801
057
Мал шаруашылығы саласында терең қайта өңдеуден өткізілетін өнімдерді өндіру үшін ауыл шаруашылығы өнімін сатып алуға жұмсайтын өңдеуші кәсіпорындардың шығындарын субсидиялау
758 821
060
Нәтижелі жұмыспен қамтуды және жаппай кәсіпкерлікті дамытудың 2017 – 2021 жылдарға арналған "Еңбек" мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде микрокредиттерді ішінара кепілдендіру
42 850
719
Облыстың ветеринария басқармасы
1 287 535
001
Жергілікті деңгейде ветеринария саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
146 857
008
Мал қорымдарын (биотермиялық шұңқырларды) салуды, реконструкциялауды ұйымдастыру және оларды күтіп-ұстауды қамтамасыз ету
17 376
009
Ауру жануарларды санитариялық союды ұйымдастыру
2 034
010
Қаңғыбас иттер мен мысықтарды аулауды және жоюды ұйымдастыру
50 760
011
Жануарлардың саулығы мен адамның денсаулығына қауіп төндіретін, алып қоймай залалсыздандырылған (зарарсыздандырылған) және қайта өңделген жануарлардың, жануарлардан алынатын өнім мен шикізаттың құнын иелеріне өтеу
55 100
013
Ауыл шаруашылығы жануарларын сәйкестендіру жөніндегі іс-шараларды өткізу
18 102
014
Эпизоотияға қарсы іс-шаралар жүргізу
868 571
028
Уақытша сақтау пунктына ветеринариялық препараттарды тасымалдау бойынша қызметтер
1 720
030
Жануарлардың энзоотиялық ауруларының профилактикасы мен диагностикасына арналған ветеринариялық препараттарды, олардың профилактикасы мен диагностикасы жөніндегі қызметтерді орталықтандырып сатып алу, оларды сақтауды және аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) жергілікті атқарушы органдарына тасымалдауды (жеткізуді) ұйымдастыру

1 472 422
014
Субсидирование стоимости услуг по доставке воды сельскохозяйственным товаропроизводителям
282 600
029
Мероприятия по борьбе с вредными организмами сельскохозяйственных культур
5 556
045
Определение сортовых и посевных качеств семенного и посадочного материала
40 815
047
Субсидирование стоимости удобрений (за исключением органических)
1 270 497
050
Возмещение части расходов, понесенных субъектом агропромышленного комплекса, при инвестиционных вложениях
10 800 000
051
Субсидирование в рамках гарантирования и страхования займов субъектов агропромышленного комплекса
150 000
053
Субсидирование развития племенного животноводства, повышение продуктивности и качества продукции животноводства
7 721 000
055
Субсидирование процентной ставки по кредитным и лизинговым обязательствам в рамках направления по финансовому оздоровлению субъектов агропромышленного комплекса
728
056
Субсидирование ставок вознаграждения при кредитовании, а также лизинге на приобретение сельскохозяйственных животных, техники и технологического оборудования
4 385 801
057
Субсидирование затрат перерабатывающих предприятий на закуп сельскохозяйственной продукции для производства продуктов ее глубокой переработки в сфере животноводства
758 821
060
Частичное гарантирование по микрокредитам в рамках Государственной программы развития продуктивной занятости и массового предпринимательства на 2017 – 2021 годы "Еңбек"
42 850
719
Управление ветеринарии области
1 287 535
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере ветеринарии
146 857
008
Организация строительства, реконструкции скотомогильников (биотермических ям) и обеспечение их содержания
17 376
009
Организация санитарного убоя больных животных
2 034
010
Организация отлова и уничтожения бродячих собак и кошек
50 760
011
Возмещение владельцам стоимости обезвреженных (обеззараженных) и переработанных без изъятия животных, продукции и сырья животного происхождения, представляющих опасность для здоровья животных и человека
55 100
013
Проведение мероприятий по идентификации сельскохозяйственных животных
18 102
014
Проведение противоэпизоотических мероприятий
868 571
028
Услуги по транспортировке ветеринарных препаратов до пункта временного хранения
1 720
030
Централизованный закуп ветеринарных препаратов по профилактике и диагностике энзоотических болезней животных, услуг по их профилактике и диагностике, организация их хранения и транспортировки (доставки) местным исполнительным органам районов (городов областного значения)

133 236
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
9 269 609
114
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы даму трансферттері
1 016 071
13
Басқалар
9 372 144
1
Экономикалық қызметтерді реттеу
555 687
271
Облыстың құрылыс басқармасы
555 687
040
Арнайы экономикалық аймақтардың, индустриялық аймақтардың, индустриялық парктердің инфрақұрылымын дамыту
555 687
3
Кәсiпкерлiк қызметтi қолдау және бәсекелестікті қорғау
6 194 664
266
Облыстың кәсіпкерлік және индустриалдық-инновациялық даму басқармасы
5 236 734
005
"Бизнестің жол картасы - 2025" бизнесті қолдау мен дамытудың мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде жеке кәсіпкерлікті қолдау
63 000
008
Кәсіпкерлік қызметті қолдау
43 991
010
"Бизнестің жол картасы - 2025" бизнесті қолдау мен дамытудың мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде кредиттер бойынша пайыздық мөлшерлемені субсидиялау
3 076 959
011
"Бизнестің жол картасы - 2025" бизнесті қолдау мен дамытудың мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде шағын және орта бизнеске кредиттерді ішінара кепілдендіру
1 931 939
027
Нәтижелі жұмыспен қамтуды және жаппай кәсіпкерлікті дамытудың 2017 – 2021 жылдарға арналған "Еңбек" мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде микрокредиттерді ішінара кепілдендіру
81 845
082
"Бизнестің жол картасы-2025" бизнесті қолдау мен дамытудың мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде жаңа бизнес-идеяларды іске асыру үшін жас кәсіпкерлерге мемлекеттік гранттар беру
39 000
271
Облыстың құрылыс басқармасы
957 930
051
"Бизнестің жол картасы-2025" бизнесті қолдау мен дамытудың мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде индустриялық инфрақұрылымды дамыту
957 930
9
Басқалар
2 621 793
253
Облыстың денсаулық сақтау басқармасы
509 875
096
Мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобалар бойынша мемлекеттік міндеттемелерді орындау
509 875
256
Облыстың жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы
111 266
096
Мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобалар бойынша мемлекеттік міндеттемелерді орындау
111 266
257
Облыстың қаржы басқармасы
296 562
012
Облыстық жергілікті атқарушы органының резервi
296 562
258
Облыстың экономика және бюджеттік жоспарлау басқармасы
9 745
003
Жергілікті бюджеттік инвестициялық жобалардың техникалық-экономикалық негіздемелерін және мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобалардың, оның ішінде концессиялық жобалардың конкурстық құжаттамаларын әзірлеу немесе түзету, сондай-ақ қажетті сараптамаларын жүргізу, мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобаларды, оның ішінде концессиялық жобаларды консультациялық сүйемелдеу
9 745
266
Облыстың кәсіпкерлік және индустриалдық-инновациялық даму басқармасы
443 691
001
Жергілікті деңгейде кәсіпкерлік және индустриалдық-инновациялық қызметті дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер

133 236
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
9 269 609
114
Целевые трансферты на развитие нижестоящим бюджетам
1 016 071
13
Прочие
9 372 144
1
Регулирование экономической деятельности
555 687
271
Управление строительства области
555 687
040
Развитие инфраструктуры специальных экономических зон, индустриальных зон, индустриальных парков
555 687
3
Поддержка предпринимательской деятельности и защита конкуренции
6 194 664
266
Управление предпринимательства и индустриально-инновационного развития области
5 236 734
005
Поддержка частного предпринимательства в рамках Государственной программы поддержки и развития бизнеса "Дорожная карта бизнеса-2025"
63 000
008
Поддержка предпринимательской деятельности
43 991
010
Субсидирование процентной ставки по кредитам в рамках Государственной программы поддержки и развития бизнеса "Дорожная карта бизнеса-2025"
3 076 959
011
Частичное гарантирование кредитов малому и среднему бизнесу в рамках Государственной программы поддержки и развития бизнеса "Дорожная карта бизнеса-2025"
1 931 939
027
Частичное гарантирование по микрокредитам в рамках Государственной программы развития продуктивной занятости и массового предпринимательства на 2017 – 2021 годы "Еңбек"
81 845
082
Предоставление государственных грантов молодым предпринимателям для реализации новых бизнес-идей в рамках Государственной программы поддержки и развития бизнеса "Дорожная карта бизнеса-2025"
39 000
271
Управление строительства области
957 930
051
Развитие индустриальной инфраструктуры в рамках Государственной программы поддержки и развития бизнеса "Дорожная карта бизнеса-2025"
957 930
9
Прочие
2 621 793
253
Управление здравоохранения области
509 875
096
Выполнение государственных обязательств по проектам государственно-частного партнерства
509 875
256
Управление координации занятости и социальных программ области
111 266
096
Выполнение государственных обязательств по проектам государственно-частного партнерства
111 266
257
Управление финансов области
296 562
012
Резерв местного исполнительного органа области
296 562
258
Управление экономики и бюджетного планирования области
9 745
003
Разработка или корректировка, а также проведение необходимых экспертиз технико-экономических обоснований местных бюджетных инвестиционных проектов и конкурсных документаций проектов государственно-частного партнерства, концессионных проектов, консультативное сопровождение проектов государственно-частного партнерства и концессионных проектов
9 745
266
Управление предпринимательства и индустриально-инновационного развития области
443 691
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области развития предпринимательства и индустриально-инновационной деятельности

288 796
019
Мемлекеттік білім беру мекемелеріне жұмыстағы жоғары көрсеткіштері үшін гранттар беру
34 000
029
Білім беру жүйесін әдістемелік және қаржылық сүйемелдеу
1 096 180
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
200 000
080
Нұрсұлтан Назарбаев Қорының "EL UMITI" таланттарын анықтау және қолдау бастамасын іске асыру
80 850
086
Жетім баланы (жетім балаларды) және ата-анасының қамқорлығынсыз қалған баланы (балаларды) асырап алғаны үшін Қазақстан азаматтарына біржолғы ақша қаражатын төлеуге арналған төлемдер
7 786
087
Жетім баланы (жетім балаларды) және ата-аналарының қамқорынсыз қалған баланы (балаларды) күтіп-ұстауға қамқоршыларға (қорғаншыларға) ай сайынға ақшалай қаражат төлемі
405 734
05
Денсаулық сақтау
3 389 181
2
Халықтың денсаулығын қорғау
1 171 846
253
Облыстың денсаулық сақтау басқармасы
1 171 846
006
Ана мен баланы қорғау жөніндегі көрсетілетін қызметтер
203 703
041
Облыстардың жергілікті өкілдік органдарының шешімі бойынша тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемімен қосымша қамтамасыз ету
968 143
3
Мамандандырылған медициналық көмек
317 620
253
Облыстың денсаулық сақтау басқармасы
317 620
027
Халыққа иммундық профилактика жүргізу үшін вакциналарды және басқа медициналық иммундық биологиялық препараттарды орталықтандырылған сатып алу және сақтау
317 620
5
Медициналық көмектiң басқа түрлерi
94 257
253
Облыстың денсаулық сақтау басқармасы
94 257
029
Облыстық арнайы медициналық жабдықтау базалары
94 257
9
Денсаулық сақтау саласындағы өзге де қызметтер
1 805 458
253
Облыстың денсаулық сақтау басқармасы
1 805 458
001
Жергілікті деңгейде денсаулық сақтау саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
244 737
008
Қазақстан Республикасында ЖИТС профилактикасы және оған қарсы күрес жөніндегі іс-шараларды іске асыру
4 367
016
Азаматтарды елді мекеннен тыс жерлерде емделу үшін тегін және жеңілдетілген жол жүрумен қамтамасыз ету
9 287
018
Денсаулық сақтау саласындағы ақпараттық талдамалық қызметтер
23 018
033
Медициналық денсаулық сақтау ұйымдарының күрделі шығыстары
1 524 049
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
4 765 910
1
Әлеуметтiк қамсыздандыру
4 037 242
256
Облыстың жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы
2 871 990
002
Жалпы үлгідегі медициналық-әлеуметтік мекемелерде (ұйымдарда), арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында, әлеуметтік қызмет көрсету орталықтарында қарттар мен мүгедектерге арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
715 101
012
Тірек-қозғалу аппаратының қызметі бұзылған балаларға арналған мемлекеттік медициналық-әлеуметтік мекемелерде (ұйымдарда), арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында, әлеуметтік қызмет көрсету орталықтарында мүгедек балалар үшін арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету

288 796
019
Присуждение грантов государственным учреждениям образования за высокие показатели работы
34 000
029
Методическое и финансовое сопровождение системы образования
1 096 180
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
200 000
080
Реализация инициативы Фонда Нурсултана Назарбаева на выявление и поддержку талантов "EL UMITI"
80 850
086
Выплата единовременных денежных средств казахстанским гражданам, усыновившим (удочерившим) ребенка (детей)-сироту и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей
7 786
087
Ежемесячные выплаты денежных средств опекунам (попечителям) на содержание ребенка-сироты (детей-сирот), и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей
405 734
05
Здравоохранение
3 389 181
2
Охрана здоровья населения
1 171 846
253
Управление здравоохранения области
1 171 846
006
Услуги по охране материнства и детства
203 703
041
Дополнительное обеспечение гарантированного объема бесплатной медицинской помощи по решению местных представительных органов областей
968 143
3
Специализированная медицинская помощь
317 620
253
Управление здравоохранения области
317 620
027
Централизованный закуп и хранение вакцин и других медицинских иммунобиологических препаратов для проведения иммунопрофилактики населения
317 620
5
Другие виды медицинской помощи
94 257
253
Управление здравоохранения области
94 257
029
Областные базы специального медицинского снабжения
94 257
9
Прочие услуги в области здравоохранения
1 805 458
253
Управление здравоохранения области
1 805 458
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области здравоохранения
244 737
008
Реализация мероприятий по профилактике и борьбе со СПИД в Республике Казахстан
4 367
016
Обеспечение граждан бесплатным или льготным проездом за пределы населенного пункта на лечение
9 287
018
Информационно-аналитические услуги в области здравоохранения
23 018
033
Капитальные расходы медицинских организаций здравоохранения
1 524 049
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
4 765 910
1
Социальное обеспечение
4 037 242
256
Управление координации занятости и социальных программ области
2 871 990
002
Предоставление специальных социальных услуг для престарелых и инвалидов в медико-социальных учреждениях (организациях) общего типа, в центрах оказания специальных социальных услуг, в центрах социального обслуживания
715 101
012
Предоставление специальных социальных услуг для детей-инвалидов в государственных медико-социальных учреждениях (организациях) для детей с нарушениями функций опорно-двигательного аппарата, в центрах оказания специальных социальных услуг, в центрах социального обслуживания

216 722
013
Психоневрологиялық медициналық-әлеуметтік мекемелерде (ұйымдарда), арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында, әлеуметтік қызмет көрсету орталықтарында психоневрологиялық аурулармен ауыратын мүгедектер үшін арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
1 558 407
014
Оңалту орталықтарында қарттарға, мүгедектерге, оның ішінде мүгедек балаларға арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
178 234
015
Балалар психоневрологиялық медициналық-әлеуметтік мекемелерінде (ұйымдарда), арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында, әлеуметтік қызмет көрсету орталықтарында психоневрологиялық патологиялары бар мүгедек балалар үшін арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
203 526
261
Облыстың білім басқармасы
1 165 252
015
Жетiм балаларды, ата-анасының қамқорлығынсыз қалған балаларды әлеуметтік қамсыздандыру
1 028 044
092
Патронат тәрбиешілерге берілген баланы (балаларды) асырап бағу
137 208
2
Әлеуметтiк көмек
301 935
256
Облыстың жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы
301 935
003
Мүгедектерге әлеуметтік қолдау
301 935
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
426 733
256
Облыстың жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы
311 796
001
Жергілікті деңгейде жұмыспен қамтуды қамтамасыз ету және халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды іске асыру саласында мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
209 612
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
441
044
Жергілікті деңгейде көші-қон іс-шараларын іске асыру
12 030
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
89 713
297
Облыстың еңбек басқармасы
114 937
001
Жергілікті деңгейде еңбек қатынастарын реттеу саласында мемлекеттік саясатты іске асыру бойынша қызметтер
114 937
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
2 559 021
2
Коммуналдық шаруашылық
2 022 634
279
Облыстың энергетика және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық басқармасы
2 022 634
001
Жергілікті деңгейде энергетика және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
139 716
032
Ауыз сумен жабдықтаудың баламасыз көздерi болып табылатын сумен жабдықтаудың аса маңызды топтық және жергілікті жүйелерiнен ауыз су беру жөніндегі қызметтердің құнын субсидиялау
242 180
114
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы даму трансферттері
1 640 738
3
Елді-мекендерді көркейту
536 387
700
Облыстың жер қойнауын пайдалану, қоршаған орта және су ресурстары басқармасы
536 387
041
Профилактикалық дезинсекция мен дератизация жүргізу

216 722
013
Предоставление специальных социальных услуг для инвалидов с психоневрологическими заболеваниями, в психоневрологических медико-социальных учреждениях (организациях), в центрах оказания специальных социальных услуг, в центрах социального обслуживания
1 558 407
014
Предоставление специальных социальных услуг для престарелых, инвалидов, в том числе детей-инвалидов, в реабилитационных центрах
178 234
015
Предоставление специальных социальных услуг для детей-инвалидов с психоневрологическими патологиями в детских психоневрологических медико-социальных учреждениях (организациях), в центрах оказания специальных социальных услуг, в центрах социального обслуживания
203 526
261
Управление образования области
1 165 252
015
Социальное обеспечение сирот, детей, оставшихся без попечения родителей
1 028 044
092
Содержание ребенка (детей), переданного патронатным воспитателям
137 208
2
Социальная помощь
301 935
256
Управление координации занятости и социальных программ области
301 935
003
Социальная поддержка инвалидов
301 935
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
426 733
256
Управление координации занятости и социальных программ области
311 796
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
209 612
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
441
044
Реализация миграционных мероприятий на местном уровне
12 030
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
89 713
297
Управление труда области
114 937
001
Услуги по реализации государственной политики в области регулирования трудовых отношений на местном уровне
114 937
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
2 559 021
2
Коммунальное хозяйство
2 022 634
279
Управление энергетики и жилищно-коммунального хозяйства области
2 022 634
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области энергетики и жилищно-коммунального хозяйства
139 716
032
Субсидирование стоимости услуг по подаче питьевой воды из особо важных групповых и локальных систем водоснабжения, являющихся безальтернативными источниками питьевого водоснабжения
242 180
114
Целевые трансферты на развитие нижестоящим бюджетам
1 640 738
3
Благоустройство населенных пунктов
536 387
700
Управление недропользования, окружающей среды и водных ресурсов области
536 387
041
Проведение профилактической дезинсекции и дератизации