Павлодар облысының ауылдық жеріне және кенттеріне, облыстық маңызы бар қалаларына жұмысқа жіберілген медицина және фармацевтика қызметкерлеріне бюджет қаражаты есебінен әлеуметтік қолдау көрсетудің тәртібі мен мөлшерін айқындау туралы
Павлодар облыстық мәслихатының 2021 жылғы 26 қарашадағы № 82/8 шешімі. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2021 жылғы 22 желтоқсанда № 25907 болып тіркелді
"Халық денсаулығы және денсаулық сақтау жүйесі туралы" Қазақстан Республикасы Кодексінің 12-бабы 1-тармағының 1) тармақшасына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 6-бабына сәйкес, Павлодар облыстық мәслихаты ШЕШТІ:
1. Павлодар облысының ауылдық жеріне және кенттеріне, облыстық маңызы бар қалаларына жұмысқа жіберілген медицина және фармацевтика қызметкерлеріне бюджет қаражаты есебінен әлеуметтік қолдау көрсетудің тәртібі мен мөлшері осы шешімнің қосымшасына сәйкес айқындалсын.
2. Осы шешім алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Павлодар облыстық мәслихатының хатшысы Е. Айткенов
Павлодар облыстық
мәслихатының 2021 жылғы
26 қарашадағы № 82/8
шешіміне қосымша
Павлодар облысының ауылдық жеріне және кенттеріне, облыстық маңызы бар қалаларына жұмысқа жіберілген медицина және фармацевтика қызметкерлеріне бюджет қаражаты есебінен әлеуметтік қолдау көрсетудің тәртібі мен мөлшері
1. Жалпы ережелер
1. Осы Тәртiп Қазақстан Республикасының "Халық денсаулығы және денсаулық сақтау жүйесi туралы" Кодексiнiң, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасындағы жергiлiктi мемлекеттiк басқару және өзiн-өзi басқару туралы" Заңының негiзiнде әзiрлендi, Павлодар облысының ауылдық жерiне және кенттеріне, облыстық маңызы бар қалаларына жұмысқа жiберiлген медицина және фармацевтика қызметкерлерiне (бұдан әрi - қызметкерлер) бюджет қаражаты есебiнен әлеуметтiк қолдау көрсету тәртiбi мен мөлшерiн айқындайды.
2. Әлеуметтiк қолдау көрсету жөнiндегi уәкiлеттi орган - "Павлодар облысы әкiмдiгiнiң денсаулық сақтау басқармасы" коммуналдық мемлекеттiк мекемесi (бұдан әрi - уәкiлеттi орган).
3. Жұмыс берушi - тиiстi бюджеттен қаржыландырылатын мемлекеттік денсаулық сақтау ұйымы.
4. Медицина қызметкерi - жоғары кәсіптік медициналық бiлiмі бар және медициналық қызметті жүзеге асыратын жеке тұлға.
5. Фармацевтика қызметкерi - жоғары фармацевтикалық бiлiмі бар және фармацевтикалық қызметті жүзеге асыратын жеке тұлға.

Об определении порядка и размера оказания социальной поддержки медицинских и фармацевтических работников, направленных для работы в сельскую местность и поселки, города областного значения Павлодарской области за счет бюджетных средств
Решение Павлодарского областного маслихата от 26 ноября 2021 года № 82/8. Зарегистрировано в Министерстве юстиции Республики Казахстан 22 декабря 2021 года № 25907
В соответствии с подпунктом 1) пункта 1 статьи 12 Кодекса Республики Казахстан "О здоровье народа и системе здравоохранения", статьей 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", Павлодарский областной маслихат РЕШИЛ:
1. Определить порядок и размер социальной поддержки медицинских и фармацевтических работников, направленных для работы в сельскую местность и поселки, города областного значения Павлодарской области за счет бюджетных средств согласно приложению к настоящему решению.
2. Настоящее решение вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Секретарь Павлодарского областного маслихата Е. Айткенов
Приложение к решению
Павлодарского областного
маслихата от 26 ноября
2021 года № 82/8
Порядок и размер оказания социальной поддержки медицинских и фармацевтических работников, направленных для работы в сельскую местность и поселки, города областного значения Павлодарской области за счет бюджетных средств
1. Общие положения
1. Настоящий Порядок разработан на основании Кодекса Республики Казахстан "О здоровье народа и системе здравоохранения", Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", определяет порядок и размер оказания социальной поддержки медицинским и фармацевтическим работникам, направленным для работы в сельскую местность и поселки, города областного значения Павлодарской области за счет бюджетных средств (далее - работники).
2. Уполномоченный орган по оказанию социальной поддержки - коммунальное государственное учреждение "Управление здравоохранения акимата Павлодарской области" (далее - уполномоченный орган).
3. Работодатель - государственная организация здравоохранения, финансируемая из соответствующего бюджета.
4. Медицинский работник - физическое лицо, имеющее высшее профессиональное медицинское образование и осуществляющее медицинскую деятельность.
5. Фармацевтический работник - физическое лицо, имеющее высшее фармацевтическое образование и осуществляющее фармацевтическую деятельность.

2. Медицина және фармацевтика қызметкерлерiне әлеуметтiк қолдау көрсету тәртiбi мен мөлшерi
6. Әлеуметтiк қолдау мынадай бір жолғы төлемнен тұрады:
1) Павлодар облысының облыстық маңызы бар қалаларына жұмысқа жіберілген қызметкерлерге 1 000 000 (бір миллион) теңге мөлшерінде;
2) Павлодар облысының ауылдық жеріне және кенттеріне жұмысқа жіберілген қызметкерлерге 1 500 000 (бір миллион бес жүз мың) теңге мөлшерінде.
7. Қызметкерлер әлеуметтік қолдау алу үшін уәкілетті органға мына құжаттарды ұсынады:
1) жеке куәлiгiнiң көшiрмесi;
2) жоғары кәсіптік бiлiмі туралы дипломының көшiрмесi;
3) еңбек еткенін растайтын құжатының көшiрмесi (Қазақстан Республикасы еңбек кодексінің 35-бабына сәйкес);
4) мемлекеттiк медицина ұйымына жұмысқа қабылдау туралы бұйрықтың көшiрмесi.
8. Әлеуметтік қолдау көрсету туралы құжаттарды қарауды комиссия жүзеге асырады.
Комиссия мүшелерінің саны кемінде бес адамды құрауы тиіс.
Комиссия төрағасы лауазымы бойынша уәкілетті орган басшысының орынбасарынан төмен емес тұлға болып табылады.
Хатшы комиссия мүшесі болып табылмайды.
9. Комиссия қызметкерлер ұсынған осы Тәртіптің 7-тармағында көрсетілген құжаттарды қарайды және он бес жұмыс күні ішінде шешім қабылдайды.
10. Бiржолғы төлем қызметкерлердің өтiнiшiнiң негiзiнде, екiншi деңгейлi банкте ашылған есептiк шотына аудару арқылы отыз күнтізбелік күн ішінде төленедi.
Қызметкерлерге әлеуметтiк қолдау көрсету облыстық бюджеттiң қаражаты есебiнен жүзеге асырылады.
Уәкілетті орган үш жұмыс күні ішінде қызметкерлерге комиссияның қабылдаған шешімі туралы хабарлайды.
11. Қызметкерлермен еңбек шарты мерзімінен бұрын бұзылған жағдайда, жұмыс беруші үш жұмыс күнінен кешіктірмей уәкілетті органға хабарлайды.
12. Қызметкерлер төленген әлеуметтік қолдауды қайтаруды осы Тәртіптің 11-тармағында көзделген негіздер бойынша күнтізбелік отыз күн ішінде жұмыс істеген уақытына тепе-тең жүргізеді.

2. Порядок и размер оказания социальной поддержки медицинским фармацевтическим работникам
6. Социальная поддержка состоит из единовременной выплаты:
1) в размере 1 000 000 (один миллион) тенге работникам, направленным для работы в города областного значения Павлодарской области;
2) в размере 1 500 000 (один миллион пятьсот тысяч) тенге работникам, направленным для работы в сельскую местность и поселки Павлодарской области.
7. Работники для получения социальной поддержки предоставляют в уполномоченный орган следующие документы:
1) копию удостоверения личности;
2) копию диплома о высшем профессиональном образовании;
3) копию документа, подтверждающего трудовую деятельность (в соответствии со статьей 35 Трудового Кодекса Республики Казахстан);
4) копию приказа о принятии на работу в государственную медицинскую организацию.
8. Рассмотрение документов об оказании социальной поддержки осуществляет комиссия.
Количество членов комиссии должно составлять не менее пяти человек.
Председателем комиссии является лицо по должности не ниже заместителя руководителя уполномоченного органа.
Секретарь не является членом комиссии.
9. Комиссия рассматривает предоставленные работниками документы, указанные в пункте 7 настоящего Порядка, и принимает решение в течение пятнадцати рабочих дней.
10. Единовременная выплата осуществляется в течение тридцати календарных дней путем перечисления на лицевой счет работников, открытый в банке второго уровня на основании заявления.
Оказание социальной поддержки работников осуществляется за счет средств областного бюджета.
Уполномоченный орган в течение трех рабочих дней уведомляет работников о принятом комиссией решении.
11. В случае досрочного расторжения трудового договора с работниками работодатель извещает уполномоченный орган не позднее трех рабочих дней.
12. Возврат выплаченной социальной поддержки, по основаниям предусмотренным пунктом 11 настоящего Порядка, производится работниками пропорционально отработанному времени в течение тридцати календарных дней.