2022 - 2024 жылдарға арналған Железин аудандық бюджеті туралы
Павлодар облысы Железин аудандық мәслихатының 2021 жылғы 24 желтоқсандағы № 95/7 шешімі. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2021 жылғы 5 қаңтарда № 26337 болып тіркелді.
Ескерту. 01.01.2022 бастап қолданысқа енгізіледі - осы шешімнің 9-тармағымен.
Қазақстан Республикасының Бюджет кодексінің 75-бабы 2-тармағына, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 6-бабы 1-тармағының 1) тармақшасына, Железин аудандық мәслихаты ШЕШТІ:
1. 2022-2024 жылдарға арналған Железин аудандық бюджеті тиісінше 1, 2, 3-қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2022 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 6434205 мың теңге, соның ішінде:
салықтық түсімдер – 1131575 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 14212 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 65806 мың теңге;
трансферттер түсімі – 5222612 мың теңге;
2) шығындар – 6579135 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 53766 мың теңге, соның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 82701 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 28935 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 1950 мың теңге:
қаржы активтерін сатып алу – 1950 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 200646 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 200646 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Павлодар облысы Железин аудандық мәслихатының 24.11.2022 № 196/7 (01.01.2022 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
2. 2022 жылға арналған аудан бюджетінде облыстық бюджетінен берілетін субвенциялардың көлемі жалпы 3831083 мың теңге сомада көзделсін.
3. 2022 жылға арналған аудан бюджетінде аудан бюджетінен ауылдық округтердің бюджеттеріне берілетін субвенциялардың көлемі жалпы 447273 мың теңге сомада көзделсін, соның ішінде:
Ақтау ауылдық округі 27752 мың теңге;
Алакөл ауылдық округі 20623 мың теңге;
Башмачин ауылдық округі 28938 мың теңге;
Веселорощин ауылдық округі 30479 мың теңге;
Еңбекші ауылдық округі 27620 мың теңге;
Железин ауылдық округі 99612 мың теңге;
Қазақстан ауылдық округі 26158 мың теңге;
Лесное ауылдық округі 51594 мың теңге;
Михайлов ауылдық округі 41819 мың теңге;
Новомир ауылдық округі 27161 мың теңге;
Озерное ауылдық округі 30891 мың теңге;
Прииртышск ауылдық округі 34626 мың теңге.
4. 2023 жылға арналған аудан бюджетінде аудан бюджетінен ауылдық округтердің бюджеттеріне берілетін субвенциялардың көлемі жалпы 420384 мың теңге сомада көзделсін, соның ішінде:
Ақтау ауылдық округі 26148 мың теңге;
Алакөл ауылдық округі 20329 мың теңге;
Башмачин ауылдық округі 30008 мың теңге;
Веселорощин ауылдық округі 31544 мың теңге;
Еңбекші ауылдық округі 28780 мың теңге;
Железин ауылдық округі 92976 мың теңге;
Қазақстан ауылдық округі 26968 мың теңге;
Лесное ауылдық округі 32052 мың теңге;
Михайлов ауылдық округі 42169 мың теңге;
Новомир ауылдық округі 28215 мың теңге;
Озерное ауылдық округі 31179 мың теңге;
Прииртышск ауылдық округі 30016 мың теңге.

О Железинском районном бюджете на 2022 - 2024 годы
Решение Железинского районного маслихата Павлодарской области от 24 декабря 2021 года № 95/7. Зарегистрировано в Министерстве юстиции Республики Казахстан 5 января 2021 года № 26337.
Сноска. Вводится в действие с 01.01.2022 в соответствии с пунктом 9 настоящего решения.
В соответствии с пунктом 2 статьи 75 Бюджетного кодекса Республики Казахстан, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", Железинский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить Железинский районный бюджет на 2022-2024 годы согласно приложениям 1, 2, 3 соответственно, в том числе на 2022 год в следующих объемах:
1) доходы – 6434205 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 1131575 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 14212 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 65806 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 5222612 тысяч тенге;
2) затраты – 6579135 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 53766 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 82701 тысяча тенге;
погашение бюджетных кредитов – 28935 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 1950 тысяч тенге:
приобретение финансовых активов – 1950 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 200646 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета– 200646 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 - в редакции решения Железинского районного маслихата Павлодарской области от 24.11.2022 № 196/7 (вводится в действие с 01.01.2022).
2. Предусмотреть в районном бюджете на 2022 год объем субвенций, передаваемых из областного бюджета в общей сумме 3831083 тысячи тенге.
3. Предусмотреть в районном бюджете на 2022 год объем субвенций, передаваемых из районного бюджета в бюджеты сельских округов, в общей сумме 447273 тысячи тенге, в том числе:
Актауский сельский округ 27752 тысячи тенге;
Алакольский сельский округ 20623 тысячи тенге;
Башмачинский сельский округ 28938 тысяч тенге;
Веселорощинский сельский округ 30479 тысяч тенге;
Енбекшинский сельский округ 27620 тысяч тенге;
Железинский сельский округ 99612 тысяч тенге;
Казахстанский сельский округ 26158 тысяч тенге;
Лесной сельский округ 51594 тысячи тенге;
Михайловский сельский округ 41819 тысяч тенге;
Новомирский сельский округ 27161 тысяча тенге;
Озерновский сельский округ 30891 тысяча тенге;
Прииртышский сельский округ 34626 тысячи тенге.
4. Предусмотреть в районном бюджете на 2023 год объем субвенций, передаваемых из районного бюджета в бюджеты сельских округов, в общей сумме 420384 тысячи тенге, в том числе:
Актауский сельский округ 26148 тысяч тенге;
Алакольский сельский округ 20329 тысяч тенге;
Башмачинский сельский округ 30008 тысяч тенге;
Веселорощинский сельский округ 31544 тысячи тенге;
Енбекшинский сельский округ 28780 тысяч тенге;
Железинский сельский округ 92976 тысяч тенге;
Казахстанский сельский округ 26968 тысячи тенге;
Лесной сельский округ 32052 тысячи тенге;
Михайловский сельский округ 42169 тысяч тенге;
Новомирский сельский округ 28215 тысяч тенге;
Озерновский сельский округ 31179 тысячи тенге;
Прииртышский сельский округ 30016 тысяч тенге.

5. 2024 жылға арналған аудан бюджетінде аудан бюджетінен ауылдық округтердің бюджеттеріне берілетін субвенциялардың көлемі жалпы 425151 мың теңге сомада көзделсін, соның ішінде:
Ақтау ауылдық округі 26356 мың теңге;
Алакөл ауылдық округі 20457 мың теңге;
Башмачин ауылдық округі 30303 мың теңге;
Веселорощин ауылдық округі 31783 мың теңге;
Еңбекші ауылдық округі 29124 мың теңге;
Железин ауылдық округі 95624 мың теңге;
Қазақстан ауылдық округі 27082 мың теңге;
Лесное ауылдық округі 32410 мың теңге;
Михайлов ауылдық округі 42483 мың теңге;
Новомир ауылдық округі 28748 мың теңге;
Озерное ауылдық округі 31553 мың теңге;
Прииртышск ауылдық округі 29228 мың теңге.
6. 2022 жылға арналған аудан бюджетінде ауылдық округтардың бюджеттеріне мақсатты ағымдағы трансферттер келесі көлемінде ескерілсін:
15740 мың теңге – ауылдық елді мекендерді су жабдықтаумен қамтамасыз етуге арналған;
147522 мың теңге – "Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендерінде әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылымы бойынша іс-шараларды іске асыруға;
16886 мың теңге – азаматтық қызметшілердің жекелеген санаттарының, мемлекеттік бюджет қаражаты есебінен ұсталатын ұйымдар қызметкерлерінің жалақысын көтеруге;
109452 мың теңге – елді мекендердегі жолдарды және көшелерді орташа жөндеуге және ұстауға арналған;
20437 мың теңге – елді мекендерде жарықтандыру бойынша іс-шаралар өткізуге арналған;
27252 мың теңге – елді мекендерде аббаттандыру және санитарлық тазарту жөніндегі іс-шаралар өткізуге арналған;
4947 мың теңге – мемлекеттік органның күрделі шығыстарына арналған.

5. Предусмотреть в районном бюджете на 2024 год объем субвенций, передаваемых из районного бюджета в бюджеты сельских округов, в общей сумме 425151 тысяча тенге, в том числе:
Актауский сельский округ 26356 тысяч тенге;
Алакольский сельский округ 20457 тысяч тенге;
Башмачинский сельский округ 30303 тысячи тенге;
Веселорощинский сельский округ 31783 тысячи тенге;
Енбекшинский сельский округ 29124 тысячи тенге;
Железинский сельский округ 95624 тысячи тенге;
Казахстанский сельский округ 27082 тысячи тенге;
Лесной сельский округ 32410 тысяч тенге;
Михайловский сельский округ 42483 тысячи тенге;
Новомирский сельский округ 28748 тысяч тенге;
Озерновский сельский округ 31553 тысячи тенге;
Прииртышский сельский округ 29228 тысяч тенге.
6. Учесть в районном бюджете на 2022 год целевые текущие трансферты бюджетам сельских округов в следующих размерах:
15740 тысяч тенге – на обеспечение водоснабжением сельских населенных пунктов;
147522 тысячи тенге – на реализацию мероприятий по инженерной инфраструктуре в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі";
16886 тысяч тенге – на повышение заработной платы отдельных категорий гражданских служащих, работников организаций, содержащихся за счет средств государственного бюджета;
109452 тысячи тенге – на проведение среднего ремонта и содержания дорог и улиц населенных пунктов;
20437 тысяч тенге – на проведение мероприятий по освещению населенных пунктов;
27252 тысяч тенге – на проведение мероприятий по благоустройству и санитарии населенных пунктов;
4947 тысяч тенге – на капитальные расходы государственного органа.

Ескерту. 6-тармақ жаңа редакцияда - Павлодар облысы Железин аудандық мәслихатының 24.11.2022 № 196/7 (01.01.2022 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
7. Көрсетілген насаналы трасферттердің сомаларын ауылдық округтер бюджеттеріне бөлінуі аудан әкімдігінің қаулысы негізінде анықталады.
8. 2022 жылға арналған ауданның жергілікті атқарушы органның резерві 7015 мың теңгеде бекітілсін.
Ескерту. 8-тармақ жаңа редакцияда - Павлодар облысы Железин аудандық мәслихатының 14.10.2022 № 191/7 (01.01.2022 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.

Сноска. Пункт 6 - в редакции решения Железинского районного маслихата Павлодарской области от 24.11.2022 № 196/7 (вводится в действие с 01.01.2022).
7. Распределение указанных сумм целевых трансфертов бюджетам сельских округов определяется на основании постановления акимата района.
8. Утвердить резерв местного исполнительного органа района на 2022 год в сумме 7015 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 8 - в редакции решения Железинского районного маслихата Павлодарской области от 14.10.2022 № 191/7 (вводится в действие с 01.01.2022).