2022 - 2024 жылдарға арналған Павлодар аудандық бюджеті туралы
Павлодар облысы Павлодар аудандық мәслихатының 2021 жылғы 24 желтоқсандағы № 18/82 шешімі. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2021 жылғы 29 желтоқсанда № 26210 болып тіркелді. Мерзімі өткендіктен қолданыс тоқтатылды
Ескерту. 01.01.2022 бастап қолданысқа енгізіледі - осы шешімнің 7-тармағымен.
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексінің 75-бабы 2-тармағына, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 6-бабы 1-тармағының 1) тармақшасына сәйкес, Павлодар аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. 2022-2024 жылдарға арналған Павлодар аудандық бюджеті тиісінше 1, 2 және 3-қосымшаларына сәйкес, соның ішінде 2022 жылға арналған келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 8 008 582 мың теңге, соның ішінде:
салықтық түсімдер – 1 234 308 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 45 993 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 6 214 мың теңге;
трансферттер түсімі – 6 722 067 мың теңге;
2) шығындар – 8 103 266 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 89 158 мың теңге, соның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 142 881 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 53 723 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – нөлге тең;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -183 842 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 183 842 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда – Павлодар облысы Павлодар аудандық мәслихатының 27.10.2022 № 30/167 (01.01.2022 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
2. Аудандық жергілікті атқарушы органның 2022 жылға арналған резерві 23 284 мың теңге сомасында бекітілсін.
Ескерту. 2-тармақ жаңа редакцияда – Павлодар облысы Павлодар аудандық мәслихатының 26.08.2022 № 27/150 (01.01.2022 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
3. 2022 жылға арналған Павлодар аудандық бюджетінде – 4 377 614 мың теңге облыстық бюджеттен берілетін субвенция көлемі ескерілсін.
4. Аудандық бюджеттен ауылдық округтердің және Ольгинка ауылының бюджеттеріне берілетін субвенциялар көлемдері 2022 жылға арналған аудан бюджетінде жалпы сомасы 664 131 мың теңге көзделсін, соның ішінде:
Григорьевка – 55 559 мың теңге;
Ефремовка – 35 703 мың теңге;
Заңғар – 36 670 мың теңге;
Заря – 52 924 мың теңге;
Кеңес – 73 132 мың теңге;
Кемеңгер – 33 295 мың теңге;
Луганск – 51 118 мың теңге;
Мичурин – 60 629 мың теңге;
Ольгинка – 39 225 мың теңге;
Рождественка – 68 532 мың теңге;
Чернорецк – 62 605 мың теңге;

О Павлодарском районном бюджете на 2022 - 2024 годы
Решение Павлодарского районного маслихата Павлодарской области от 24 декабря 2021 года № 18/82. Зарегистрировано в Министерстве юстиции Республики Казахстан 29 декабря 2021 года № 26210. Прекращено действие в связи с истечением срока
Сноска. Вводится в действие с 01.01.2022 в соответствии с пунктом 7 настоящего решения.
В соответствии с пунктом 2 статьи 75 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", Павлодарский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить Павлодарский районный бюджет на 2022-2024 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2022 год в следующих объемах:
1) доходы – 8 008 582 тысячи тенге, в том числе:
налоговые поступления – 1 234 308 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 45 993 тысячи тенге;
поступления от продажи основного капитала – 6 214 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 6 722 067 тысяч тенге;
2) затраты – 8 103 266 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 89 158 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 142 881 тысяча тенге;
погашение бюджетных кредитов – 53 723 тысячи тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – равно нулю;
5) дефицит (профицит) бюджета – -183 842 тысячи тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 183 842 тысячи тенге.
Сноска. Пункт 1 - в редакции решения Павлодарского районного маслихата Павлодарской области от 27.10.2022 № 30/167 (вводится в действие с 01.01.2022).
2. Утвердить на 2022 год резерв местного исполнительного органа района в сумме 23 284 тысячи тенге.
Сноска. Пункт 2 - в редакции решения Павлодарского районного маслихата Павлодарской области от 26.08.2022 № 27/150 (вводится в действие с 01.01.2022).
3. Учесть в бюджете Павлодарского района на 2022 год объем субвенции, передаваемой из областного бюджета – 4 377 614 тысяч тенге.
4. Предусмотреть в районном бюджете на 2022 год объемы субвенций, передаваемых из районного бюджета в бюджеты сельских округов и села Ольгинка, в общей сумме 664 131 тысяч тенге, в том числе:
Григорьевский – 55 559 тысячи тенге;
Ефремовский – 35 703 тысяч тенге;
Зангарский – 36 670 тысяч тенге;
Заринский – 52 924 тысяч тенге;
Кенесский – 73 132 тысяч тенге;
Кемеңгер – 33 295 тысяч тенге;
Луганский – 51 118 тысяч тенге;
Мичуринский – 60 629 тысяч тенге;
Ольгинка – 39 225 тысяч тенге;
Рождественский – 68 532 тысяч тенге;
Чернорецкий – 62 605 тысяч тенге;

Черноярка – 52 571 мың теңге;
Шақат – 42 168 мың теңге.
5. 2022 жылға арналған аудандық бюджетінде ауылдық округтердің және Ольгинка ауылының бюджеттеріне берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер келесі көлемдерінде ескерілсін:
90 087 мың теңге – елді мекендердің автомобиль жолдарын жөндеуді жүргізуге;
19 849 мың теңге – мәдениет саласындағы шығындарға;
358 819 мың теңге – "Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендерде әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылым бойынша іс-шараларды іске асыруға;
13 082 мың теңге – мемлекеттік мәдениет ұйымдарының және архив мекемелерінің басқарушы және негізгі персоналына мәдениет ұйымдарындағы және архив мекемелеріндегі ерекше еңбек жағдайлары үшін лауазымдық айлықақысына қосымша ақылар белгілеуге;

Черноярский – 52 571 тысяч тенге;
Шакатский – 42 168 тысяч тенге.
5. Учесть в районном бюджете целевые текущие трансферты на 2022 год бюджетам сельских округов и села Ольгинка в следующих объемах:
90 087 тысяч тенге – на проведение ремонта автомобильных дорог населенных пунктов;
19 849 тысяч тенге – на расходы в сфере культуры;
358 819 тысяч тенге – на реализацию мероприятий по социальной и инженерной инфраструктуре в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі";
13 082 тысячи тенге – на установление доплат к должностному окладу за особые условия труда в организациях культуры и архивных учреждениях управленческому и основному персоналу государственных организаций культуры и архивных учреждений;

40 893 мың теңге – азаматтық қызметшілердің жекелеген санаттарының, мемлекеттік бюджет қаражаты есебінен ұсталатын ұйымдар қызметкерлерінің, қазыналық кәсіпорындар қызметкерлерінің жалақысын көтеруге;
18 064 мың теңге – елді мекендерді абаттандыру және жарықтандыру бойынша іс-шараларды жүргізуге;
8 536 мың теңге – мемлекеттік органдардың ағымдағы және күрделі шығыстарына.
Ескерту. 5-тармақ жаңа редакцияда – Павлодар облысы Павлодар аудандық мәслихатының 27.10.2022 № 30/167 (01.01.2022 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.

40 893 тысячи тенге – на повышение заработной платы отдельных категорий гражданских служащих, работников организаций, содержащихся за счет средств государственного бюджета, работников казенных предприятий;
18 064 тысячи тенге – на проведение мероприятий по благоустройству и освещению населенных пунктов;
8 536 тысяч тенге – на текущие и капитальные расходы государственных органов.
Сноска. Пункт 5 - в редакции решения Павлодарского районного маслихата Павлодарской области от 27.10.2022 № 30/167 (вводится в действие с 01.01.2022).

6. Ауылдық округтердің және Ольгинка ауылының бюджеттеріне нысаналы трансферттердің көрсетілген сомасын үлестіру аудан әкімдігінің қаулысы негізінде анықталады.
7. Осы шешім 2022 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Павлодар аудандық мәслихатының хатшысы В. Гейнц
Павлодар аудандық
мәслихатының 2021 жылғы
24 желтоқсандағы
№ 18/82 шешіміне
1-қосымша
2022 жылға арналған Павлодар аудандық бюджеті туралы (өзгерістермен)

6. Распределение указанных сумм целевых трансфертов бюджетам сельских округов и села Ольгинка определяется на основании постановления акимата района.
7. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2022 года.
Секретарь Павлодарского районного маслихата В. Гейнц
Приложение 1
к решению Павлодарского
районного маслихата
от 24 декабря 2021 года
№ 18/82
О Павлодарском районном бюджете на 2022 год (с изменениями)

39 384
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
39 384
006
Аудан (облыстық маңызы бар қала) ауқымындағы төтенше жағдайлардың алдын алу және оларды жою
3 124
007
Аудандық (қалалық) ауқымдағы дала өрттерінің, сондай-ақ мемлекеттік өртке қарсы қызмет органдары құрылмаған елдi мекендерде өрттердің алдын алу және оларды сөндіру жөніндегі іс-шаралар
36 260
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
697 860
1
Әлеуметтiк қамсыздандыру
44 134
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
44 134
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
44 134
2
Әлеуметтік көмек
553 624
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
553 624
002
Жұмыспен қамту бағдарламасы
306 497
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
6 708
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
66 098
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедек балаларды материалдық қамтамасыз ету
925
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
76 664
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектерді протездік-ортопедиялық көмек, сурдотехникалық құралдар, тифлотехникалық құралдар, санаторий-курорттық емделу, міндетті гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, арнаулы жүріп-тұру құралдары, қозғалуға қиындығы бар бірінші топтағы мүгедектерге жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектерге қолмен көрсететін тіл маманының қызметтері мен қамтамасыз ету
41 941
023
Жұмыспен қамту орталықтарының қызметін қамтамасыз ету
54 791
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
100 102
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
100 102
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
45 782
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
1 423
021
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
2 500
050
Қазақстан Республикасында мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту
50 397
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
1 404 679
1
Тұрғын үй шаруашылығы
38 902
463
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жер қатынастары бөлімі
307
016
Мемлекет мұқтажы үшін жер учаскелерін алу

39 384
122
Аппарат акима района (города областного значения)
39 384
006
Предупреждение и ликвидация чрезвычайных ситуаций масштаба района (города областного значения)
3 124
007
Мероприятия по профилактике и тушению степных пожаров районного (городского) масштаба, а также пожаров в населенных пунктах, в которых не созданы органы государственной противопожарной службы
36 260
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
697 860
1
Социальное обеспечение
44 134
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
44 134
005
Государственная адресная социальная помощь
44 134
2
Социальная помощь
553 624
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
553 624
002
Программа занятости
306 497
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
6 708
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
66 098
010
Материальное обеспечение детей-инвалидов, воспитывающихся и обучающихся на дому
925
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
76 664
017
Обеспечение нуждающихся инвалидов протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой реабилитации инвалида
41 941
023
Обеспечение деятельности центров занятости населения
54 791
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
100 102
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
100 102
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
45 782
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
1 423
021
Капитальные расходы государственного органа
2 500
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни инвалидов в Республике Казахстан
50 397
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
1 404 679
1
Жилищное хозяйство
38 902
463
Отдел земельных отношений района (города областного значения)
307
016
Изъятие земельных участков для государственных нужд