Алматы қаласының 2022-2024 жылдарға арналған бюджеті туралы
VII сайланған Алматы қаласы мәслихатының ХIII сессиясының 2021 жылғы 14 желтоқсандағы № 101 шешiмi. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2021 жылғы 24 желтоқсанда № 26001 болып тіркелді.
Қазақстан Республикасының Бюджет кодексінің 8-бабы 2-тармағына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 6, 7-баптарына, "2022-2024 жылдарға арналған республикалық бюджет туралы" Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес, Алматы қаласының мәслихаты ШЕШТІ:
1. Алматы қаласының 2022-2024 жылдарға арналған бюджеті осы шешімнің 1, 2 және 3-қосымшаларына сәйкес, оның ішінде 2022 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 1 204 505 203,7 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 957 912 923 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 18 178 105,7 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 29 448 068 мың теңге;
трансферттер түсімдері – 198 966 107 мың теңге;
2) шығындар – 1 108 492 152,9 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 20 669 679 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 115 477 768 мың теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 115 907 768 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -40 134 396,2 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профициті пайдалану) – 40 134 396,2 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Алматы қаласы мәслихатының 30.11.2022 № 190 (01.01.2022 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
2. Алматы қаласы бюджетінің кірістері мынадай салықтар мен алымдар есебінен құралады деп белгіленсін:
ірі кәсіпкерлік субъектілерінен және мұнай секторы ұйымдарынан түсетін түсімдерді қоспағанда, заңды тұлғалардан алынатын корпоративтік табыс салығынан;
төлем көзінен салық салынатын табыстардан ұсталатын жеке табыс салығынан;
төлем көзінен салық салынбайтын табыстардан ұсталатын жеке табыс салығынан;
төлем көзінен салық салынбайтын шетелдік азаматтар табыстарынан ұсталатын жеке табыс салығынан;
әлеуметтік салықтан;
заңды тұлғалардың және жеке кәсіпкерлердің мүлкіне салынатын салықтан;
жеке тұлғалардың мүлкіне салынатын салықтан;
жер салығынан;
заңды тұлғалардан көлік құралдарына салынатын салықтан;
жеке тұлғалардан көлік құралдарына салынатын салықтан;
бірыңғай жер салығынан;
Қазақстан Республикасының аумағында өндірілген спирттiң және (немесе) шарап материалының, алкоголь өнімдерінің барлық түрлерi;
Қазақстан Республикасының аумағында өндірілген темекі өнімдері, жеңіл автомобильдер (арнайы мүгедектерге арналған, қолмен басқарылатын немесе қолмен басқару бейімдегіші бар автомобильдерден басқа);
Қазақстан Республикасының аумағында өндірілген бензин (авиациялықты қоспағанда) және дизель отыны;
жер бетіне жақын көздердегі су ресурстарын пайдаланғаны үшін төлемдерден;
жер учаскелерін пайдаланғаны үшін төлемнен;
қоршаған ортаға эмиссия үшін төленетін төлемақыдан;
жекелеген қызмет түрлерiмен айналысу құқығы үшiн алынатын лицензиялық алымнан;
сыртқы (көрнекі) жарнаманы қаладағы үй-жайлардың шегінен тыс ашық кеңістікте орналастырғаны үшін төлемақыдан;
жергілікті бюджетке төленетін тіркелгені үшін алымнан;
жұмыс берушілерге Қазақстан Республикасына шетелдік жұмыс күшін тартуға рұқсатты бергені және (немесе) ұзартқаны үшін алымнан;
қызметтің жекелеген түрлерімен айналысуға лицензияларды пайдаланғаны үшін төлемақыдан;
жергілікті бюджетке төленетін мемлекеттік баждан.

О бюджете города Алматы на 2022-2024 годы
Решение ХIII сессии маслихата города Алматы VII созыва от 14 декабря 2021 года № 101. Зарегистрировано Министерством юстиции Республики Казахстан 24 декабря 2021 года № 26001.
В соответствии с пунктом 2 статьи 8 Бюджетного кодекса Республики Казахстан, статьями 6, 7 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", Законом Республики Казахстан "О республиканском бюджете на 2022-2024 годы", маслихат города Алматы РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет города Алматы на 2022-2024 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 к настоящему решению, в том числе на 2022 год в следующих объемах:
1) доходы – 1 204 505 203,7 тысяч тенге, в том числе:
налоговым поступлениям – 957 912 923 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям – 18 178 105,7 тысяч тенге;
поступлениям от продажи основного капитала – 29 448 068 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов – 198 966 107 тысяч тенге;
2) затраты – 1 108 492 152,9 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 20 669 679 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 115 477 768 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 115 907 768 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -40 134 396,2 тысячи тенге;
6) финансирование дефицита (использования профицита) бюджета – 40 134 396,2 тысячи тенге.
Сноска. Пункт 1 в редакции решения маслихата города Алматы от 30.11.2022 № 190 (вводится в действие с 01.01.2022).
2. Установить, что доходы бюджета города Алматы формируются за счет следующих налогов и сборов:
корпоративного подоходного налога с юридических лиц, за исключением поступлений от субъектов крупного предпринимательства и организаций нефтяного сектора;
индивидуального подоходного налога с доходов, облагаемых у источника выплаты;
индивидуального подоходного налога с доходов, не облагаемых у источника выплаты;
индивидуального подоходного налога с доходов иностранных граждан, не облагаемых у источника выплаты;
социального налога;
налога на имущество юридических лиц и индивидуальных предпринимателей;
налога на имущество физических лиц;
земельного налога;
налога на транспортные средства с юридических лиц;
налога на транспортные средства с физических лиц;
единого земельного налога;
акцизов на все виды спирта и (или) виноматериала, алкогольной продукции, произведенных на территории Республики Казахстан;
на табачные изделия, легковые автомобили (кроме автомобилей с ручным управлением или адаптером ручного управления, специально предназначенных для инвалидов), произведенные на территории Республики Казахстан;
на бензин (за исключением авиационного) и дизельное топливо, произведенных на территории Республики Казахстан;
платы за пользование водными ресурсами поверхностных источников;
платы за пользование земельными участками;
платы за эмиссии в окружающую среду;
лицензионного сбора за право занятия отдельными видами деятельности;
плата за размещение наружной (визуальной) рекламы на открытом пространстве за пределами помещений в городе;
регистрационного сбора, зачисляемого в местный бюджет;
сбор за выдачу и (или) продление разрешения работодателям на привлечение иностранной рабочей силы в Республику Казахстан;
плата за пользование лицензиями на занятие отдельными видами деятельности;
государственной пошлины, зачисляемой в местный бюджет.

3. Сонымен қатар, Алматы қаласы бюджетінің кірістері мынадай салықтық емес түсімдерден және негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдерден де құралады:
коммуналдық мемлекеттік кәсіпорындардың таза кірісінің бір бөлігінің түсімдерінен;
коммуналдық меншіктегі акциялардың мемлекеттік пакетіне берілетін дивидендтерден;
коммуналдық меншіктегі заңды тұлғаларға қатысу үлесіне кірістерден;
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың коммуналдық меншігіндегі мүлікті жалға беруден түсетін кірістер;
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың коммуналдық меншігіндегі тұрғын үй қорынан үйлердi жалға беруден түсетін кірістер;
мамандандырылған ұйымдарға жергілікті бюджеттен берілген бюджеттік кредиттер бойынша сыйақылардан;
Бұрын жергілікті бюджеттен алынған пайдаланылмаған қаражатты қайтарылғаннан;
жергіліктік бюджетке түсетін салықтық емес басқа да түсімдерден;
азаматтарға пәтерлер сатудан түсетін түсімдерден;
мемлекеттік тұрғын үй қорынан берілетін тұрғын үй-жайларды жекешелендіруден түсетін түсімдерден;
жер учаскелерін сатудан түсетін түсімдерден;
жер учаскелерін жалдау құқығын сатқаны үшін төлемінен.
4. Салықтық және салықтық емес төлемдер, негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер, бюджеттік кредиттерді өтеу Алматы қаласының қазынашылығындағы қалалық бюджеттің есебіне толық аударылады деп белгіленсін.
5. 2022 жылға арналған республикалық бюджетке бюджеттік алымдардың көлемдері 211 516 094 мың теңге сомасында бекітілсін.
Алматы қаласы бюджетінің кіріс бөлігі толық орындалмаған жағдайда, республикалық бюджетке бюджеттік алымдар қалалық бюджеттің кіріс бөлігінің орындалу пайызына сәйкес ай сайын жүргізілсін.
6. Қала бюджетінде жалпы сипаттағы мемлекеттік қызметтерді қаржыландыру 10 465 284 мың теңге сомасында бекітілсін.
Ескерту. 6-тармақ жаңа редакцияда - Алматы қаласы мәслихатының 30.11.2022 № 190 (01.01.2022 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
7. Қорғаныс шығындары 8 598 602 мың теңге сомасында бекітілсін.
Ескерту. 7-тармақ жаңа редакцияда - Алматы қаласы мәслихатының 30.11.2022 № 190 (01.01.2022 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
8. Қоғамдық тәртіпті, қауіпсіздікті, құқықтық, сот, қылмыстық-атқару қызметті қамтамасыз ету бойынша шығындар 32 295 718 мың теңге сомасында бекітілсін.
Ескерту. 8-тармақ жаңа редакцияда - Алматы қаласы мәслихатының 30.11.2022 № 190 (01.01.2022 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
9. Білім беру шығындары 329 202 793 мың теңге сомасында бекітілсін.
Ескерту. 9-тармақ жаңа редакцияда - Алматы қаласы мәслихатының 30.11.2022 № 190 (01.01.2022 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.

3. Доходы бюджета города Алматы формируются также за счет следующих неналоговых поступлений и поступлений от продажи основного капитала:
поступления части чистого дохода коммунальных государственных предприятий;
дивидендов на государственные пакеты акций, находящихся в коммунальной собственности;
доходов на доли участия в юридических лицах, находящихся в коммунальной собственности;
доходы от аренды имущества, находящегося в коммунальной собственности города республиканского значения, столицы;
доходы от аренды жилищ из жилищного фонда, находящегося в коммунальной собственности города республиканского значения, столицы;
вознаграждений по бюджетным кредитам, выданным из местного бюджета специализированным организациям;
возврата неиспользованных средств, ранее полученных из местного бюджета;
других неналоговых поступлений в местный бюджет;
поступления от продажи гражданам квартир;
поступления от приватизации жилищ из государственного жилищного фонда;
поступления от продажи земельных участков;
платы за продажу права аренды земельных участков.
4. Установить, что налоговые, неналоговые платежи, поступления от продажи основного капитала, погашение бюджетных кредитов, зачисляются полностью на счет городского бюджета в казначействе города Алматы.
5. Утвердить объем бюджетных изъятий в республиканский бюджет на 2022 год в сумме 211 516 094 тысячи тенге.
В случае недовыполнения доходной части бюджета города Алматы бюджетные изъятия в республиканский бюджет производить ежемесячно, пропорционально проценту исполнения доходной части городского бюджета.
6. Утвердить в бюджете города расходы на государственные услуги общего характера в сумме 10 465 284 тысячи тенге.
Сноска. Пункт 6 в редакции решения маслихата города Алматы от 30.11.2022 № 190 (вводится в действие с 01.01.2022).
7. Утвердить расходы на оборону в размере 8 598 602 тысячи тенге.
Сноска. Пункт 7 в редакции решения маслихата города Алматы от 30.11.2022 № 190 (вводится в действие с 01.01.2022).
8. Утвердить расходы по обеспечению общественного порядка, безопасности, правовой, судебной, уголовно-исполнительной деятельности в сумме 32 295 718 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 8 в редакции решения маслихата города Алматы от 30.11.2022 № 190 (вводится в действие с 01.01.2022).
9. Утвердить расходы на образование в сумме 329 202 793 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 9 в редакции решения маслихата города Алматы от 30.11.2022 № 190 (вводится в действие с 01.01.2022).

10. Денсаулық сақтау шығындары 37 448 618 мың теңге сомасында бекітілсін.
Ескерту. 10-тармақ жаңа редакцияда - Алматы қаласы мәслихатының 30.11.2022 № 190 (01.01.2022 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
11. Әлеуметтік көмек және әлеуметтік қамтамасыз ету шығындары 44 028 144 мың теңге сомасында бекітілсін.
Ескерту. 11-тармақ жаңа редакцияда - Алматы қаласы мәслихатының 30.11.2022 № 190 (01.01.2022 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
12. Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық шығындары 162 131 148 мың теңге сомасында бекітілсін.
Ескерту. 12-тармақ жаңа редакцияда - Алматы қаласы мәслихатының 30.11.2022 № 190 (01.01.2022 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
13. Мәдениет, спорт, туризм және ақпараттық кеңістік шығындары 49 640 518 мың теңге сомасында бекітілсін.
Ескерту. 13-тармақ жаңа редакцияда - Алматы қаласы мәслихатының 30.11.2022 № 190 (01.01.2022 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
14. Отын-энергетика кешенiне және жер қойнауын пайдалану шығындары 21 258 550 мың теңге сомасында бекітілсін.
Ескерту. 14-тармақ жаңа редакцияда - Алматы қаласы мәслихатының 30.11.2022 № 190 (01.01.2022 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
15. Ауыл шаруашылығы, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аймақтардың, қоршаған орта мен жануарлар әлемін қорғау, жер қатынастары шығындары 13 126 790 мың теңге сомасында бекітілсін.
Ескерту. 15-тармақ жаңа редакцияда - Алматы қаласы мәслихатының 30.11.2022 № 190 (01.01.2022 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
16. Өнеркәсіп, сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметтеріне шығындар 6 678 799 мың теңге сомасында бекітілсін.
Ескерту. 16-тармақ жаңа редакцияда - Алматы қаласы мәслихатының 30.11.2022 № 190 (01.01.2022 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
17. Көлік және коммуникация шығындары 118 776 814 мың теңге сомасында бекітілсін.
Ескерту. 17-тармақ жаңа редакцияда - Алматы қаласы мәслихатының 30.11.2022 № 190 (01.01.2022 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
18. Басқа да шығындар 165 801 794 мың теңге сомасында бекітілсін.
Ескерту. 18-тармақ жаңа редакцияда - Алматы қаласы мәслихатының 30.11.2022 № 190 (01.01.2022 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.

10. Утвердить расходы на здравоохранение в сумме 37 448 618 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 10 в редакции решения маслихата города Алматы от 30.11.2022 № 190 (вводится в действие с 01.01.2022).
11. Утвердить расходы на социальную помощь и социальное обеспечение в сумме 44 028 144 тысячи тенге.
Сноска. Пункт 11 в редакции решения маслихата города Алматы от 30.11.2022 № 190 (вводится в действие с 01.01.2022).
12. Утвердить расходы на жилищно-коммунальное хозяйство в сумме 162 131 148 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 12 в редакции решения маслихата города Алматы от 30.11.2022 № 190 (вводится в действие с 01.01.2022).
13. Утвердить расходы на культуру, спорт, туризм и информационное пространство в сумме 49 640 518 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 13 в редакции решения маслихата города Алматы от 30.11.2022 № 190 (вводится в действие с 01.01.2022).
14. Утвердить расходы на топливно-энергетический комплекс и недропользование в сумме 21 258 550 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 14 в редакции решения маслихата города Алматы от 30.11.2022 № 190 (вводится в действие с 01.01.2022).
15. Утвердить расходы на сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения в сумме 13 126 790 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 15 в редакции решения маслихата города Алматы от 30.11.2022 № 190 (вводится в действие с 01.01.2022).
16. Утвердить расходы на промышленность, архитектурную, градостроительную и строительную деятельность в сумме 6 678 799 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 16 в редакции решения маслихата города Алматы от 30.11.2022 № 190 (вводится в действие с 01.01.2022).
17. Утвердить расходы на транспорт и коммуникации в сумме 118 776 814 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 17 в редакции решения маслихата города Алматы от 30.11.2022 № 190 (вводится в действие с 01.01.2022).
18. Утвердить расходы на прочие расходы в сумме 165 801 794 тысячи тенге.
Сноска. Пункт 18 в редакции решения маслихата города Алматы от 30.11.2022 № 190 (вводится в действие с 01.01.2022).

19. Жергілікті атқарушы органның резерві 15 249 200 мың теңге сомасында бекітілсін.
20. 2022 жылға арналған жергілікті бюджетті орындау үдерісінде секвестрлеуге жатпайтын жергілікті бюджеттік бағдарламалар тізбесі осы шешімнің 4-қосымшасына сәйкес бекітілсін.
21. Алматы қаласы бойынша Мемлекеттік кірістер департаменті белгіленген салықтардың, салықтық емес түсімдердің және басқа да міндетті төлемдердің бюджетке уақытылы және толық түсуін қамтамасыз етсін.

19. Утвердить резерв местного исполнительного органа в сумме 15 249 200 тысяч тенге.
20. Утвердить перечень местных бюджетных программ, не подлежащих секвестру в процессе исполнения местного бюджета на 2022 год, согласно приложению 4 к настоящему решению.
21. Департаменту государственных доходов по городу Алматы обеспечить своевременное и полное поступление в бюджет налогов, неналоговых сборов и других обязательных платежей.

360
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың білім басқармасы
6 223 991,0
038
Нәтижелі жұмыспен қамтуды және жаппай кәсіпкерлікті дамытудың 2017 – 2021 жылдарға арналған "Еңбек" мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде кадрлардың біліктілігін арттыру, даярлау және қайта даярлау
6 223 991,0
339
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың қоғамдық денсаулық сақтау басқармасы
447 301,0
057
Жоғары, жоғары оқу орнынан кейінгі білімі бар мамандар даярлау және білім алушыларға әлеуметтік қолдау көрсету
447 301,0
360
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың білім басқармасы
78 552,0
057
Жоғары, жоғары оқу орнынан кейінгі білімі бар мамандар даярлау және білім алушыларға әлеуметтік қолдау көрсету
78 552,0
360
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың білім басқармасы
16 500 864,0
001
Жергілікті деңгейде білім беру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
597 915,0
006
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың мемлекеттік білім беру ұйымдарында білім беру жүйесін ақпараттандыру
781 558,0
007
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың мемлекеттік білім беру мекемелер үшін оқулықтар мен оқу-әдiстемелiк кешендерді сатып алу және жеткізу
2 998 389,0
009
Республикалық маңызы бар қала, астана ауқымындағы мектеп олимпиадаларын және мектептен тыс іс-шараларды өткiзу
898 895,0
013
Балалар мен жасөспірімдердің психикалық денсаулығын зерттеу және халыққа психологиялық-медициналық-педагогикалық консультациялық көмек көрсету
883 691,0
014
Дамуында проблемалары бар балалар мен жасөспірімдердің оңалту және әлеуметтік бейімдеу
254 887,0
021
Жетім баланы (жетім балаларды) және ата-аналарының қамқорынсыз қалған баланы (балаларды) күтіп-ұстауға асыраушыларына ай сайынғы ақшалай қаражат төлемдері
372 563,0
027
Жетім баланы (жетім балаларды) және ата-анасының қамқорлығынсыз қалған баланы (балаларды) асырап алғаны үшін Қазақстан азаматтарына біржолғы ақша қаражатын төлеуге арналған төлемдер
3 595,0
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
9 709 371,0
05
Денсаулық сақтау
37 448 618,0
339
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың қоғамдық денсаулық сақтау басқармасы
9 517 305,0
006
Ана мен баланы қорғау жөніндегі көрсетілетін қызметтер
305 653,0
017
Қаржы лизингі шарттарында сатып алынған санитариялық көлік және сервистік қызмет көрсетуді талап ететін медициналық бұйымдар бойынша лизинг төлемдерін өтеу
1 375 516,0
041
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың жергілікті өкілдік органдарының шешімі бойынша тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемімен қосымша қамтамасыз ету

360
Управление образования города республиканского значения, столицы
6 223 991,0
038
Повышение квалификации, подготовка и переподготовка кадров в рамках Государственной программы развития продуктивной занятости и массового предпринимательства на 2017 – 2021 годы "Еңбек"
6 223 991,0
339
Управление общественного здравоохранения города республиканского значения, столицы
447 301,0
057
Подготовка специалистов с высшим, послевузовским образованием и оказание социальной поддержки обучающимся
447 301,0
360
Управление образования города республиканского значения, столицы
78 552,0
057
Подготовка специалистов с высшим, послевузовским образованием и оказание социальной поддержки обучающимся
78 552,0
360
Управление образования города республиканского значения, столицы
16 500 864,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области образования
597 915,0
006
Информатизация системы образования в государственных организациях образования города республиканского значения, столицы
781 558,0
007
Приобретение и доставка учебников, учебно-методических комплексов для государственных учреждений образования города республиканского значения, столицы
2 998 389,0
009
Проведение школьных олимпиад, внешкольных мероприятий и конкурсов масштаба города республиканского значения, столицы
898 895,0
013
Обследование психического здоровья детей и подростков и оказание психолого-медико-педагогической консультативной помощи населению
883 691,0
014
Реабилитация и социальная адаптация детей и подростков с проблемами в развитии
254 887,0
021
Ежемесячные выплаты денежных средств опекунам (попечителям) на содержание ребенка-сироты (детей-сирот), и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей
372 563,0
027
Выплата единовременных денежных средств казахстанским гражданам, усыновившим (удочерившим) ребенка (детей)-сироту и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей
3 595,0
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
9 709 371,0
05
Здравоохранение
37 448 618,0
339
Управление общественного здравоохранения города республиканского значения, столицы
9 517 305,0
006
Услуги по охране материнства и детства
305 653,0
017
Возмещение лизинговых платежей по санитарному транспорту, медицинским изделиям, требующие сервисного обслуживания, приобретенных на условиях финансового лизинга
1 375 516,0
041
Дополнительное обеспечение гарантированного объема бесплатной медицинской помощи по решению местных представительных органов города республиканского значения, столицы

7 836 136,0
373
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың құрылыс басқармасы
4 676 661,0
009
Алматы қаласында денсаулық сақтау объектілерін сейсмикалық күшейту
43 445,0
038
Денсаулық сақтау объектілерін салу және реконструкциялау
4 633 216,0
339
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың қоғамдық денсаулық сақтау басқармасы
4 979 435,0
027
Халыққа иммундық профилактика жүргізу үшін вакциналарды және басқа медициналық иммундық биологиялық препараттарды орталықтандырылған сатып алу және сақтау
4 979 435,0
339
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың қоғамдық денсаулық сақтау басқармасы
820 325,0
039
Денсаулық сақтау субъектілерінің медициналық көмегін қамтитын қосымша медициналық көмектің көлемін көрсету, Call-орталықтардың қызметтер көрсетуі және өзге де шығыстар
820 325,0
339
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың қоғамдық денсаулық сақтау басқармасы
35 959,0
029
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың арнайы медициналық жабдықтау базалары
35 959,0
339
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың қоғамдық денсаулық сақтау басқармасы
17 418 933,0
001
Жергілікті деңгейде денсаулық сақтау саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
562 547,0
008
Қазақстан Республикасында ЖИТС профилактикасы және оған қарсы күрес жөніндегі іс-шараларды іске асыру
53 764,0
016
Азаматтарды елді мекеннен тыс жерлерде емделу үшін тегін және жеңілдетілген жол жүрумен қамтамасыз ету
8 864,0
018
Денсаулық сақтау саласындағы ақпараттық талдамалық қызметтер
142 581,0
033
Медициналық денсаулық сақтау ұйымдарының күрделі шығыстары
16 581 669,0
051
COVID-19 коронавирустық инфекциясының таралуының алдын алу жөніндегі іс-шараларды іске асыру жөніндегі қызметтер
69 508,0
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
44 028 144,0
355
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы
8 792 281,0
006
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
2 862 213,0
014
Жалпы үлгідегі медициналық-әлеуметтік мекемелерде (ұйымдарда), арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында, әлеуметтік қызмет көрсету орталықтарында қарттар мен мүгедектерге арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
1 428 997,0
020
Психоневрологиялық медициналық-әлеуметтік мекемелерде (ұйымдарда), арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында, әлеуметтік қызмет көрсету орталықтарында психоневрологиялық аурулармен ауыратын мүгедектер үшін арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
2 482 162,0
021
Оңалту орталықтарында қарттарға, мүгедектерге, оның ішінде мүгедек балаларға арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
643 326,0
022
Балалар психоневрологиялық медициналық-әлеуметтік мекемелерінде (ұйымдарда), арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында, әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында психоневрологиялық патологиялары бар мүгедек балалар үшін арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету

7 836 136,0
373
Управление строительства города республиканского значения, столицы
4 676 661,0
009
Сейсмоусиление объектов здравоохранения в городе Алматы
43 445,0
038
Строительство и реконструкция объектов здравоохранения
4 633 216,0
339
Управление общественного здравоохранения города республиканского значения, столицы
4 979 435,0
027
Централизованный закуп и хранение вакцин и других медицинских иммунобиологических препаратов для проведения иммунопрофилактики населения
4 979 435,0
339
Управление общественного здравоохранения города республиканского значения, столицы
820 325,0
039
Оказание дополнительного объема медицинской помощи, включающий медицинскую помощь субъектами здравоохранения, оказание услуг Call-центрами и прочие расходы
820 325,0
339
Управление общественного здравоохранения города республиканского значения, столицы
35 959,0
029
Базы специального медицинского снабжения города республиканского значения, столицы
35 959,0
339
Управление общественного здравоохранения города республиканского значения, столицы
17 418 933,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области здравоохранения
562 547,0
008
Реализация мероприятий по профилактике и борьбе со СПИД в Республике Казахстан
53 764,0
016
Обеспечение граждан бесплатным или льготным проездом за пределы населенного пункта на лечение
8 864,0
018
Информационно-аналитические услуги в области здравоохранения
142 581,0
033
Капитальные расходы медицинских организаций здравоохранения
16 581 669,0
051
Услуги по реализации мероприятия по предупреждению распространения коронавирусной инфекции COVID-19
69 508,0
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
44 028 144,0
355
Управление занятости и социальных программ города республиканского значения, столицы
8 792 281,0
006
Государственная адресная социальная помощь
2 862 213,0
014
Предоставление специальных социальных услуг для престарелых и инвалидов в медико-социальных учреждениях (организациях) общего типа, в центрах оказания специальных социальных услуг, в центрах социального обслуживания
1 428 997,0
020
Предоставление специальных социальных услуг для инвалидов с психоневрологическими заболеваниями, в психоневрологических медико-социальных учреждениях (организациях), в центрах оказания специальных социальных услуг, в центрах социального обслуживания
2 482 162,0
021
Предоставление специальных социальных услуг для престарелых, инвалидов, в том числе детей-инвалидов, в реабилитационных центрах
643 326,0
022
Предоставление специальных социальных услуг для детей-инвалидов с психоневрологическими патологиями в детских психоневрологических медико-социальных учреждениях (организациях), в центрах оказания специальных социальных услуг, в центрах социального обслуживания

1 374 772,0
057
Атаулы мемлекеттік әлеуметтік көмек алушылар болып табылатын жеке тұлғаларды телевизиялық абоненттiк жалғамалармен қамтамасыз ету
811,0
360
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың білім басқармасы
1 235 778,0
016
Жетiм балаларды, ата-анасының қамқорлығынсыз қалған балаларды әлеуметтiк қамсыздандыру
960 381,0
037
Әлеуметтік сауықтандыру
275 397,0
373
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың құрылыс басқармасы
798 811,0
039
Әлеуметтік қамтамасыз ету объектілерін салу және реконструкциялау
798 811,0
123
Қаладағы аудан әкімінің аппараты
1 149 329,0
003
Мұқтаж азаматтарға үйінде әлеуметтік көмек көрсету
1 149 329,0
317
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың қалалық мобилділік басқармасы
4 619 282,0
017
Жергілікті өкілдік органдардың шешімі бойынша қалалық қоғамдық көлікте (таксиден басқа) жеңілдікпен, тегін жол жүру түрінде азаматтардың жекелеген санаттарын әлеуметтік қолдау
4 619 282,0
355
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы
20 394 656,0
003
Жұмыспен қамту бағдарламасы
10 916 831,0
007
Тұрғын үйге көмек көрсету
31 957,0
008
Жергілікті өкілді органдардың шешімі бойынша азаматтардың жекелеген санаттарына әлеуметтік көмек
2 596 951,0
009
Мүгедектерді әлеуметтік қолдау
1 889 401,0
015
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектердi мiндеттi гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, қозғалуға қиындығы бар бірінші топтағы мүгедектерге жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектерге қолмен көрсететiн тіл маманының қызметтерін ұсыну
3 707 947,0
016
Белгілі бір тұрғылықты жері жоқ адамдарды әлеуметтік бейімдеу
319 011,0
018
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
448 540,0
030
Жұмыспен қамту орталықтарын қамтамасыз ету
484 018,0
325
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың қоғамдық даму басқармасы
44 606,0
077
Қазақстан Республикасында мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту
44 606,0
355
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы
6 378 637,0
001
Жергілікті деңгейде халықты жұмыспен қамтуды қамтамасыз ету және әлеуметтік бағдарламалар саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
1 730 677,0
013
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
13 124,0
019
Үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыру
1 769 844,0
026
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
364,0
028
Күш көрсету немесе күш көрсету қауіпі салдарынан қиын жағдайларға тап болған тәуекелдер тобындағы адамдарға қызметтер

1 374 772,0
057
Обеспечение физических лиц, являющихся получателями государственной адресной социальной помощи, телевизионными абонентскими приставками
811,0
360
Управление образования города республиканского значения, столицы
1 235 778,0
016
Социальное обеспечение сирот, детей, оставшихся без попечения родителей
960 381,0
037
Социальная реабилитация
275 397,0
373
Управление строительства города республиканского значения, столицы
798 811,0
039
Строительство и реконструкция объектов социального обеспечения
798 811,0
123
Аппарат акима района в городе
1 149 329,0
003
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
1 149 329,0
317
Управление городской мобильности города республиканского значения, столицы
4 619 282,0
017
Социальная поддержка отдельных категорий граждан в виде льготного, бесплатного проезда на городском общественном транспорте (кроме такси) по решению местных представительных органов
4 619 282,0
355
Управление занятости и социальных программ города республиканского значения, столицы
20 394 656,0
003
Программа занятости
10 916 831,0
007
Оказание жилищной помощи
31 957,0
008
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
2 596 951,0
009
Социальная поддержка инвалидов
1 889 401,0
015
Обеспечение нуждающихся инвалидов обязательными гигиеническими средствами, предоставление социальных услуг индивидуального помощника для инвалидов первой группы, имеющих затруднение в передвижении, и специалиста жестового языка для инвалидов по слуху в соответствии с индивидуальной программой реабилитации инвалида
3 707 947,0
016
Социальная адаптация лиц, не имеющих определенного местожительства
319 011,0
018
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
448 540,0
030
Обеспечение деятельности центров занятости
484 018,0
325
Управление общественного развития города республиканского значения, столицы
44 606,0
077
Обеспечение прав и улучшение качества жизни инвалидов в Республике Казахстан
44 606,0
355
Управление занятости и социальных программ города республиканского значения, столицы
6 378 637,0
001
Услуги по реализации государственной политики в области обеспечения занятости и социальных программ для населения на местном уровне
1 730 677,0
013
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
13 124,0
019
Размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях
1 769 844,0
026
Капитальные расходы государственного органа
364,0
028
Услуги лицам из групп риска, попавшим в сложную ситуацию вследствие насилия или угрозы насилия

174 178,0
045
Қазақстан Республикасында мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту
1 581 041,0
053
Кохлеарлық импланттарға дәлдеп сөйлеу процессорларын ауыстыру және келтіру бойынша қызмет көрсету
730 590,0
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
378 819,0
370
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың еңбек инспекциясы басқармасы
144 764,0
001
Жергілікті деңгейде еңбек қатынастарын реттеу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
136 582,0
003
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
8 182,0
511
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың коммуналдық инфрақұрылымды дамыту басқармасы
470 000,0
054
Жеке тұрғын үй қорынан жалға алынған тұрғынжай үшін азаматтардың жекелеген санаттарына төлемдер
9 000,0
068
Әлеуметтік көмек ретінде тұрғын үй сертификаттарын беру
461 000,0
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
143 460 612,0
351
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың жер қатынастары басқармасы
22 723 538,0
010
Мемлекеттiк қажеттiлiктер үшiн жер учаскелерiн алып қою, оның iшiнде сатып алу жолымен алып қою және осыған байланысты жылжымайтын мүлiктi иелiктен айыру
22 723 538,0
373
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың құрылыс басқармасы
46 548 244,0
012
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін жобалау және (немесе) салу, реконструкциялау
13 518 554,0
017
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыру
15 809 690,0
098
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйлерін сатып алу
17 220 000,0
511
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың коммуналдық инфрақұрылымды дамыту басқармасы
1 382 700,0
001
Жергілікті деңгейде коммуналдық инфрақұрылымды дамыту мәселелері бойынша мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
666 203,0
007
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
716 497,0
512
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың энергетика және сумен жабдықтау басқармасы
395 755,0
008
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыру
395 755,0
512
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың энергетика және сумен жабдықтау басқармасы
19 493 604,0
001
Жергілікті деңгейде энергетика және сумен жабдықтау саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
1 145 962,0
007
Сумен жабдықтау және су бұру жүйесін дамыту
17 973 778,0
016
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
480,0
028
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың коммуналдық меншігіндегі жылу жүйелерін пайдалануды ұйымдастыру
373 384,0
513
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың экология және қоршаған орта басқармасы

174 178,0
045
Обеспечение прав и улучшение качества жизни инвалидов в Республике Казахстан
1 581 041,0
053
Услуги по замене и настройке речевых процессоров к кохлеарным имплантам
730 590,0
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
378 819,0
370
Управление инспекции труда города республиканского значения, столицы
144 764,0
001
Услуги по реализации государственной политики в области регулирования трудовых отношений на местном уровне
136 582,0
003
Капитальные расходы государственного органа
8 182,0
511
Управление развития коммунальной инфраструктуры города республиканского значения, столицы
470 000,0
054
Выплаты отдельным категориям граждан за жилище, арендуемое в частном жилищном фонде
9 000,0
068
Предоставление жилищных сертификатов как социальная помощь
461 000,0
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
143 460 612,0
351
Управление земельных отношений города республиканского значения, столицы
22 723 538,0
010
Изъятие, в том числе путем выкупа, земельных участков для государственных надобностей и связанное с этим отчуждение недвижимого имущества
22 723 538,0
373
Управление строительства города республиканского значения, столицы
46 548 244,0
012
Проектирование и (или) строительство, реконструкция жилья коммунального жилищного фонда
13 518 554,0
017
Проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
15 809 690,0
098
Приобретение жилья коммунального жилищного фонда
17 220 000,0
511
Управление развития коммунальной инфраструктуры города республиканского значения, столицы
1 382 700,0
001
Услуги по реализации государственной политики по вопросам развития коммунальной инфраструктуры на местном уровне
666 203,0
007
Капитальные расходы государственного органа
716 497,0
512
Управление энергетики и водоснабжения города республиканского значения, столицы
395 755,0
008
Проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
395 755,0
512
Управление энергетики и водоснабжения города республиканского значения, столицы
19 493 604,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области энергетики и водоснабжения
1 145 962,0
007
Развитие системы водоснабжения и водоотведения
17 973 778,0
016
Капитальные расходы государственного органа
480,0
028
Организация эксплуатации тепловых сетей, находящихся в коммунальной собственности города республиканского значения, столицы
373 384,0
513
Управление экологии и окружающей среды города республиканского значения, столицы

235 056,0
047
Жануарлардың саулығы мен адамның денсаулығына қауіп төндіретін, алып қоймай залалсыздандырылған (зарарсыздандырылған) және қайта өңделген жануарлардың, жануарлардан алынатын өнімдер мен шикізаттың құнын иелеріне өтеу
200,0
055
Агроөнеркәсіптік кешен субъектілерін қаржылық сауықтыру жөніндегі бағыт шеңберінде кредиттік және лизингтік міндеттемелер бойынша пайыздық мөлшерлемені субсидиялау
175 136,0
056
Ауыл шаруашылығы малын, техниканы және технологиялық жабдықты сатып алуға кредит беру, сондай-ақ лизинг кезінде сыйақы мөлшерлемесін субсидиялау
522 493,0
077
Ішкі нарыққа реттеушілік әсер ету үшін азық-түлік астығын өткізу кезінде агроөнеркәсіптік кешен саласындағы ұлттық компанияның шеккен шығыстарын өтеуді субсидиялау
628 490,0
513
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың экология және қоршаған орта басқармасы
906 112,0
009
Коммуналдық меншіктегі су шаруашылығы құрылыстарының жұмыс істеуін қамтамасыз ету
906 112,0
513
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың экология және қоршаған орта басқармасы
5 974 553,0
001
Жергілікті деңгейде экология және қоршаған ортаны қорғау саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
369 438,0
004
Қоршаған ортаны сауықтыру бойынша іс-шаралар
3 613 922,0
005
Экожүйе объектілерін дамыту
1 317 762,0
006
Ерекше қорғалатын табиғи аумақтарды күтіп-ұстау және қорғау
532 111,0
032
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
141 320,0
351
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың жер қатынастары басқармасы
320 148,0
001
Республикалық маңызы бар қала, астана аумағында жер қатынастарын реттеу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
296 040,0
003
Жер қатынастарын реттеу
16 737,0
008
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
7 371,0
11
Өнеркәсіп, сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
6 678 799,0
319
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың қалалық жоспарлау және урбанистика басқармасы
2 739 045,0
001
Жергілікті деңгейде сәулет және құрылысы саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
517 455,0
002
Елді мекендердегі құрылыстардың бас жоспарын әзірлеу
2 221 590,0
324
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың қала құрылысын бақылау басқармасы
394 408,0
001
Жергілікті мемлекеттік қала құрылысы және жерді бақылау саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
359 314,0
003
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
35 094,0
373
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың құрылыс басқармасы
3 545 346,0

235 056,0
047
Возмещение владельцам стоимости обезвреженных (обеззараженных) и переработанных без изъятия животных, продукции и сырья животного происхождения, представляющих опасность для здоровья животных и человека
200,0
055
Субсидирование процентной ставки по кредитным и лизинговым обязательствам в рамках направления по финансовому оздоровлению субъектов агропромышленного комплекса
175 136,0
056
Субсидирование ставок вознаграждения при кредитовании, а также лизинге на приобретение сельскохозяйственных животных, техники и технологического оборудования
522 493,0
077
Субсидирование возмещения расходов, понесенных национальной компанией в сфере агропромышленного комплекса при реализации продовольственного зерна для регулирующего воздействия на внутренний рынок
628 490,0
513
Управление экологии и окружающей среды города республиканского значения, столицы
906 112,0
009
Обеспечение функционирования водохозяйственных сооружений, находящихся в коммунальной собственности
906 112,0
513
Управление экологии и окружающей среды города республиканского значения, столицы
5 974 553,0
001
Услуги по реализации государственной политики в сфере экологии и охраны окружающей среды на местном уровне
369 438,0
004
Мероприятия по оздоровлению окружающей среды
3 613 922,0
005
Развитие объектов экосистемы
1 317 762,0
006
Содержание и защита особо охраняемых природных территорий
532 111,0
032
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
141 320,0
351
Управление земельных отношений города республиканского значения, столицы
320 148,0
001
Услуги по реализации государственной политики в области регулирования земельных отношений на территории города республиканского значения, столицы
296 040,0
003
Регулирование земельных отношений
16 737,0
008
Капитальные расходы государственного органа
7 371,0
11
Промышленность, архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
6 678 799,0
319
Управление городского планирования и урбанистики города республиканского значения, столицы
2 739 045,0
001
Услуги по реализации государственной политики в сфере архитектуры и градостроительства на местном уровне
517 455,0
002
Разработка генеральных планов застройки населенных пунктов
2 221 590,0
324
Управление градостроительного контроля города республиканского значения, столицы
394 408,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере градостроительного и земельного контроля
359 314,0
003
Капитальные расходы государственного органа
35 094,0
373
Управление строительства города республиканского значения, столицы
3 545 346,0

001
Жергілікті деңгейде құрылыс саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
3 536 846,0
003
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
8 500,0
12
Көлiк және коммуникация
112 950 381,0
317
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың қалалық мобилділік басқармасы
45 443 732,0
007
Көлік инфрақұрылымын дамыту
25 202 678,0
016
Автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз ету
20 241 054,0
317
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың қалалық мобилділік басқармасы
67 506 649,0
001
Жергілікті деңгейде жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары саласында мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
914 420,0
003
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
8 519,0
008
Метрополитендегі жолаушылар тасымалын субсидиялау
7 482 031,0
009
Әлеуметтiк маңызы бар iшкi қатынастар бойынша жолаушылар тасымалдарын субсидиялау
50 406 900,0
011
Жол жүрiсiн реттеудiң техникалық құралдарын салу және реконструкциялау
2 584 379,0
032
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
6 110 400,0
13
Басқалар
55 720 459,0
512
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың энерготиімділік және инфрақұрылымдық даму басқармасы
131 791,0
040
Арнайы экономикалық аймақтардың, индустриялық аймақтардың, индустриялық парктердің инфрақұрылымын дамыту
131 791,0
326
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың кәсіпкерлік және инвестициялар басқармасы
9 254 599,0
005
"Бизнестің жол картасы-2025" бизнесті қолдау мен дамытудың мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде жеке кәсіпкерлікті қолдау
1 664 271,0
007
"Даму" кәсіпкерлікті дамыту қоры" АҚ-ға кредит беру
2 416 600,0
017
"Бизнестің жол картасы-2025" бизнесті қолдау мен дамытудың мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде кредиттер бойынша пайыздық мөлшерлемелерді субсидиялау
4 756 083,0
018
"Бизнестің жол картасы-2025" бизнесті қолдау мен дамытудың мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде шағын және орта бизнеске кредиттерді ішінара кепілдендіру
372 645,0
082
"Бизнестің жол картасы-2025" бизнесті қолдау мен дамытудың мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде жаңа бизнес-идеяларды іске асыру үшін жас кәсіпкерлерге мемлекеттік гранттар беру
45 000,0
512
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың энерготиімділік және инфрақұрылымдық даму басқармасы
51 239,0
020
Бизнестің жол картасы-2025 бизнесті қолдау мен дамытудың мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде индустриялық инфрақұрылымды дамыту
51 239,0
313
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың цифрландыру басқармасы
720 837,0
096
Мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобалар бойынша мемлекеттік міндеттемелерді орындау
720 837,0
317
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың қалалық мобилділік басқармасы

001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области строительства
3 536 846,0
003
Капитальные расходы государственного органа
8 500,0
12
Транспорт и коммуникации
112 950 381,0
317
Управление городской мобильности города республиканского значения, столицы
45 443 732,0
007
Развитие транспортной инфраструктуры
25 202 678,0
016
Обеспечение функционирования автомобильных дорог
20 241 054,0
317
Управление городской мобильности города республиканского значения, столицы
67 506 649,0
001
Услуги по реализации государственной политики в сфере пассажирского транспорта и автомобильных дорог на местном уровне
914 420,0
003
Капитальные расходы государственного органа
8 519,0
008
Субсидирование пассажирских перевозок метрополитеном
7 482 031,0
009
Субсидирование пассажирских перевозок по социально значимым внутренним сообщениям
50 406 900,0
011
Строительство и реконструкция технических средств регулирования дорожного движения
2 584 379,0
032
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
6 110 400,0
13
Прочие
55 720 459,0
512
Управление энергетики и водоснабжения города республиканского значения, столицы
131 791,0
040
Развитие инфраструктуры специальных экономических зон, индустриальных зон, индустриальных парков
131 791,0
326
Управление предпринимательства и инвестиций города республиканского значения, столицы
9 254 599,0
005
Поддержка частного предпринимательства в рамках Государственной программы поддержки и развития бизнеса "Дорожная карта бизнеса-2025"
1 664 271,0
007
Кредитование АО "Фонд развития предпринимательства "Даму"
2 416 600,0
017
Субсидирование процентной ставки по кредитам в рамках Государственной программы поддержки и развития бизнеса "Дорожная карта бизнеса-2025"
4 756 083,0
018
Частичное гарантирование кредитов малому и среднему бизнесу в рамках Государственной программы поддержки и развития бизнеса "Дорожная карта бизнеса-2025"
372 645,0
082
Предоставление государственных грантов молодым предпринимателям для реализации новых бизнес-идей в рамках Государственной программы поддержки и развития бизнеса "Дорожная карта бизнеса-2025"
45 000,0
512
Управление энергетики и водоснабжения города республиканского значения, столицы
51 239,0
020
Развитие индустриальной инфраструктуры в рамках Государственной программы поддержки и развития бизнеса "Дорожная карта бизнеса-2025"
51 239,0
313
Управление цифровизации города республиканского значения, столицы
720 837,0
096
Выполнение государственных обязательств по проектам государственно-частного партнерства
720 837,0
317
Управление городской мобильности города республиканского значения, столицы

2 685 175,0
096
Мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобалар бойынша мемлекеттік міндеттемелерді орындау
2 685 175,0
323
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың спорт басқармасы
1 232 862,0
096
Мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобалар бойынша мемлекеттік міндеттемелерді орындау
1 232 862,0
326
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың кәсіпкерлік және инвестициялар басқармасы
2 988 151,0
001
Жергілікті деңгейде кәсіпкерлік, өнеркәсіп, инвестициялар және ауыл шаруашылық, ветеринария саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
2 356 902,0
003
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
13 360,0
004
Индустриялық-инновациялық қызметті мемлекеттік қолдау шеңберінде іс-шараларды іске асыру
617 889,0
356
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың қаржы басқармасы
22 649 200,0
013
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың жергілікті атқарушы органының резервi
22 649 200,0
373
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың құрылыс басқармасы
4 998 288,0
031
Әкімшілік ғимараттар кешенін салу
4 328 295,0
048
Қалалардың шетіндегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылымды дамыту
669 993,0
512
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың энергетика және сумен жабдықтау басқармасы
8 902 013,0
096
Мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобалары бойынша мемлекеттік міндеттемелерді орындау
8 902 013,0
513
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың экология және қоршаған орта басқармасы
2 106 304,0
096
Мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобалары бойынша мемлекеттік міндеттемелерді орындау
2 106 304,0
14
Борышқа қызмет көрсету
7 963 991,0
356
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың қаржы басқармасы
7 963 991,0
005
Жергілікті атқарушы органдардың борышына қызмет көрсету
7 959 999,0
018
Жергілікті атқарушы органдардың республикалық бюджеттен қарыздар бойынша сыйақылар мен өзге де төлемдерді төлеу бойынша борышына қызмет көрсету
3 992,0
15
Трансферттер
239 652 893,9
356
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың қаржы басқармасы
239 652 893,9
006
Пайдаланылмаған (толық пайдаланылмаған) нысаналы трансферттерді қайтару
1 490 196,5
007
Бюджеттік алып коюлар
211 516 094,0
024
Заңнаманы өзгертуге байланысты жоғары тұрған бюджеттің шығындарын өтеуге төменгі тұрған бюджеттен ағымдағы нысаналы трансферттер
18 920 906,0
052
Қазақстан Республикасы Үкіметінің шешімі бойынша толық пайдалануға рұқсат етілген, өткен қаржы жылында бөлінген, пайдаланылмаған (түгел пайдаланылмаған) нысаналы даму трансферттерінің сомасын қайтару
455 000,0
053
Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан берілетін нысаналы трансферт есебінен республикалық бюджеттен бөлінген пайдаланылмаған (түгел пайдаланылмаған) нысаналы трансферттердің сомасын қайтару

2 685 175,0
096
Выполнение государственных обязательств по проектам государственно-частного партнерства
2 685 175,0
323
Управление спорта города республиканского значения, столицы
1 232 862,0
096
Выполнение государственных обязательств по проектам государственно-частного партнерства
1 232 862,0
326
Управление предпринимательства и инвестиций города республиканского значения, столицы
2 988 151,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области развития предпринимательства, промышленности, инвестиций и сельского хозяйства, ветеринарии
2 356 902,0
003
Капитальные расходы государственного органа
13 360,0
004
Реализация мероприятий в рамках государственной поддержки индустриально-инновационной деятельности
617 889,0
356
Управление финансов города республиканского значения, столицы
22 649 200,0
013
Резерв местного исполнительного органа города республиканского значения, столицы
22 649 200,0
373
Управление строительства города республиканского значения, столицы
4 998 288,0
031
Строительство комплекса административных зданий
4 328 295,0
048
Развитие социальной и инженерной инфраструктуры окраин городов
669 993,0
512
Управление энергетики и водоснабжения города республиканского значения, столицы
8 902 013,0
096
Выполнение государственных обязательств по проектам государственно-частного партнерства
8 902 013,0
513
Управление экологии и окружающей среды города республиканского значения, столицы
2 106 304,0
096
Выполнение государственных обязательств по проектам государственно-частного партнерства
2 106 304,0
14
Обслуживание долга
7 963 991,0
356
Управление финансов города республиканского значения, столицы
7 963 991,0
005
Обслуживание долга местных исполнительных органов
7 959 999,0
018
Обслуживание долга местных исполнительных органов по выплате вознаграждений и иных платежей по займам из республиканского бюджета
3 992,0
15
Трансферты
239 652 893,9
356
Управление финансов города республиканского значения, столицы
239 652 893,9
006
Возврат неиспользованных (недоиспользованных) целевых трансфертов
1 490 196,5
007
Бюджетные изъятия
211 516 094,0
024
Целевые текущие трансферты из нижестоящего бюджета на компенсацию потерь вышестоящего бюджета в связи с изменением законодательства
18 920 906,0
052
Возврат сумм неиспользованных (недоиспользованных) целевых трансфертов на развитие, выделенных в истекшем финансовом году, разрешенных доиспользовать по решению Правительства Республики Казахстан
455 000,0
053
Возврат сумм неиспользованных (недоиспользованных) целевых трансфертов, выделенных из республиканского бюджета за счет целевого трансферта из Национального фонда Республики Казахстан

264 698,0
121
Республикалық маңызы бар қала, астана әкімінің аппараты
2 122 164,0
001
Республикалық маңызы бар қала, астана әкімінің қызметін қамтамасыз ету
2 122 164,0
123
Қаладағы аудан әкімінің аппараты
2 340 705,0
001
Қаладағы аудан әкімінің қызметін қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
2 340 705,0
325
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың қоғамдық даму басқармасы
123 282,0
013
Республикалық маңызы бар қала, астана Қазақстан халқы Ассамблеясының қызметін қамтамасыз ету
123 282,0
379
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың тексеру комиссиясы
380 897,0
001
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың тексеру комиссиясының қызметін қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
380 897,0
318
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың мемлекеттік активтер басқармасы
496 720,0
001
Жергілікті деңгейде коммуналдық мүлікті және мемлекеттік сатып алу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
424 451,0
010
Жекешелендіру, коммуналдық меншікті басқару, жекешелендіруден кейінгі қызмет және осыған байланысты дауларды реттеу
14 018,0
011
Коммуналдық меншікке түскен мүлікті есепке алу, сақтау, бағалау және сату
58 251,0
320
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың стратегия және бюджет басқармасы
64 485,0
010
Салық салу мақсатында мүлікті бағалауды жүргізу
64 485,0
320
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың стратегия және бюджет басқармасы
949 668,0
001
Экономикалық саясат, жоспарлау және бюджетті атқару саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
949 668,0
369
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың дін істері басқармасы
826 677,0
001
Жергілікті деңгейде дін қызметі саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
624 282,0
004
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
10 740,0
005
Өңірде діни ахуалды зерделеу және талдау
191 655,0
02
Қорғаныс
3 372 017,0
121
Республикалық маңызы бар қала, астана әкімінің аппараты
474 148,0
010
Жалпыға бірдей әскери міндетті атқару шеңберіндегі іс-шаралар
126 797,0
011
Аумақтық қорғанысты даярлау және республикалық маңызы бар қаланың, астананың аумақтық қорғаныс
347 351,0
121
Республикалық маңызы бар қала, астана әкімінің аппараты
1 632 083,0
014
Республикалық маңызы бар қалалар, астана ауқымындағы төтенше жағдайлардың алдын-алу және оларды жою
1 632 083,0
387
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың бюджетінен қаржыландырылатын табиғи және техногендік сипаттағы төтенше жағдайлар, азаматтық қорғаныс саласындағы органдардың аумақтық органы
1 265 786,0
004
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың азаматтық қорғаныс іс-шаралары

264 698,0
121
Аппарат акима города республиканского значения, столицы
2 122 164,0
001
Услуги по обеспечению деятельности акима города республиканского значения, столицы
2 122 164,0
123
Аппарат акима района в городе
2 340 705,0
001
Услуги по обеспечению деятельности акима района в городе
2 340 705,0
325
Управление общественного развития города республиканского значения, столицы
123 282,0
013
Обеспечение деятельности Ассамблеи народа Казахстана города республиканского значения, столицы
123 282,0
379
Ревизионная комиссия города республиканского значения, столицы
380 897,0
001
Услуги по обеспечению деятельности ревизионной комиссии города республиканского значения, столицы
380 897,0
318
Управление государственных активов города республиканского значения
496 720,0
001
Услуги по реализации государственной политики в области коммунального имущества и государственных закупок на местном уровне
424 451,0
010
Приватизация, управление коммунальным имуществом, постприватизационная деятельность и регулирование споров, связанных с этим
14 018,0
011
Учет, хранение, оценка и реализация имущества, поступившего в коммунальную собственность
58 251,0
320
Управление стратегии и бюджета города республиканского значения, столицы
64 485,0
010
Проведение оценки имущества в целях налогообложения
64 485,0
320
Управление стратегии и бюджета города республиканского значения, столицы
949 668,0
001
Услуги по реализации государственной политики в области экономической политики, планирования и исполнения бюджета
949 668,0
369
Управление по делам религии города республиканского значения, столицы
826 677,0
001
Услуги по реализации государственной политики в области религиозной деятельности на местном уровне
624 282,0
004
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
10 740,0
005
Изучение и анализ религиозной ситуации в регионе
191 655,0
02
Оборона
3 372 017,0
121
Аппарат акима города республиканского значения, столицы
474 148,0
010
Мероприятия в рамках исполнения всеобщей воинской обязанности
126 797,0
011
Подготовка территориальной обороны и территориальная оборона города республиканского значения, столицы
347 351,0
121
Аппарат акима города республиканского значения, столицы
1 632 083,0
014
Предупреждение и ликвидация чрезвычайных ситуаций масштаба города республиканского значения, столицы
1 632 083,0
387
Территориальный орган, уполномоченных органов в области чрезвычайных ситуаций природного и техногенного характера, Гражданской обороны, финансируемый из бюджета города республиканского значения, столицы
1 265 786,0
004
Мероприятия гражданской обороны города республиканского значения, столицы

6 798 018,0
05
Денсаулық сақтау
51 960 545,0
314
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың жайлы қалалық орта басқармасы
11 590 000,0
009
Алматы қаласында қоғамдық денсаулық объектілерін сейсмикалық күшейту
2 000 000,0
038
Қоғамдық деңсаулық объектілерін салу және реконструкциялау
9 590 000,0
322
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың қоғамдық денсаулық басқармасы
8 421 877,0
005
Қаржы лизингі шарттарында сатып алынған санитариялық көлік және сервистік қызмет көрсетуді талап ететін медициналық бұйымдар бойынша лизинг төлемдерін өтеу
1 042 889,0
006
Ана мен баланы қорғау жөніндегі көрсетілетін қызметтер
364 049,0
007
Салауатты өмір салтын насихаттау
25 571,0
041
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың жергілікті өкілдік органдарының шешімі бойынша тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемін қосымша қамтамасыз ету
6 989 368,0
322
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың қоғамдық денсаулық басқармасы
2 798 033,0
027
Халыққа иммундық профилактика жүргізу үшін вакциналарды және басқа медициналық иммундық биологиялық препараттарды орталықтандырылған сатып алу және сақтау
2 798 033,0
322
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың қоғамдық денсаулық басқармасы
1 347 155,0
039
Республикалық бюджет қаражаты есебінен көрсетілетін көмекті қоспағанда ауылдық денсаулық сақтау субъектілерінің амбулаториялық-емханалық қызметтерді және медициналық қызметтерді көрсетуі және Сall-орталықтардың қызмет көрсетуі
1 347 155,0
322
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың қоғамдық денсаулық басқармасы
43 126,0
029
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың арнайы медициналық жабдықтау базалары
43 126,0
322
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың қоғамдық денсаулық басқармасы
27 760 354,0
001
Жергілікті деңгейде денсаулық сақтау саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
270 406,0
008
Қазақстан Республикасында ЖИТС профилактикасы және оған қарсы күрес жөніндегі іс-шараларды іске асыру
53 754,0
016
Азаматтарды елді мекеннен тыс жерлерде емделу үшін тегін және жеңілдетілген жол жүрумен қамтамасыз ету
5 590,0
018
Қоғамдық денсаулық саласындағы ақпараттық талдамалық қызметтер
149 710,0
033
Медициналық қоғамдық денсаулық ұйымдарының күрделі шығыстары
22 920 281,0
051
COVID-19 коронавирустық инфекциясының таралуының алдын алу жөніндегі іс-шараларды іске асыру жөніндегі қызметтер
4 360 613,0
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
40 366 975,0
314
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың жайлы қалалық орта басқармасы
2 000 000,0
039
Әлеуметтік әл-ауқат объектілерін салу және реконструкциялау
2 000 000,0

6 798 018,0
05
Здравоохранение
51 960 545,0
314
Управление комфортной городской среды города республиканского значения, столицы
11 590 000,0
009
Сейсмоусиление объектов общественного здоровья в городе Алматы
2 000 000,0
038
Строительство и реконструкция объектов общественного здоровья
9 590 000,0
322
Управление общественного здоровья города республиканского значения, столицы
8 421 877,0
005
Возмещение лизинговых платежей по санитарному транспорту, медицинским изделиям, требующие сервисного обслуживания, приобретенных на условиях финансового лизинга
1 042 889,0
006
Услуги по охране материнства и детства
364 049,0
007
Пропаганда здорового образа жизни
25 571,0
041
Дополнительное обеспечение гарантированного объема бесплатной медицинской помощи по решению местных представительных органов города республиканского значения, столицы
6 989 368,0
322
Управление общественного здоровья города республиканского значения, столицы
2 798 033,0
027
Централизованный закуп и хранение вакцин и других медицинских иммунобиологических препаратов для проведения иммунопрофилактики населения
2 798 033,0
322
Управление общественного здоровья города республиканского значения, столицы
1 347 155,0
039
Оказание амбулаторно-поликлинических услуг и медицинских услуг субъектами сельского здравоохранения, за исключением оказываемой за счет средств республиканского бюджета, и оказание услуг Call-центрами
1 347 155,0
322
Управление общественного здоровья города республиканского значения, столицы
43 126,0
029
Базы спецмедснабжения города республиканского значения, столицы
43 126,0
322
Управление общественного здоровья города республиканского значения, столицы
27 760 354,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области общественного здоровья
270 406,0
008
Реализация мероприятий по профилактике и борьбе со СПИД в Республике Казахстан
53 754,0
016
Обеспечение граждан бесплатным или льготным проездом за пределы населенного пункта на лечение
5 590,0
018
Информационно-аналитические услуги в области общественного здоровья
149 710,0
033
Капитальные расходы медицинских организаций общественного здоровья
22 920 281,0
051
Услуги по реализации мероприятия по предупреждению распространения коронавирусной инфекции COVID-19
4 360 613,0
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
40 366 975,0
314
Управление комфортной городской среды города республиканского значения, столицы
2 000 000,0
039
Строительство и реконструкция объектов социального благосостояния
2 000 000,0

65 000,0
05
Мүліктік кешен түріндегі коммуналдық мемлекеттік мекемелер мен мемлекеттік кәсіпорындарды және коммуналдық мемлекеттік кәсіпорындардың жедел басқаруындағы немесе шаруашылық жүргізуіндегі өзге мемлекеттік мүлікті сатудан түсетін түсімдер
113 568,0
V. Бюджеттік дефицит
-5 780 009,0
VI. Бюджет дефицитін қаржыландыру
5 780 009,0
Алматы қаласы
мәслихатының
2021 жылғы 14 желтоқсандағы
№ 101 шешіміне
4-қосымша
2022 жылға арналған жергілікті бюджеттерді атқару процесінде секвестрлеуге
жатпайтын жергілікті бюджеттік бағдарламалардың тізбесі
Атауы
Білім беру
Мемлекеттік орта білім беру ұйымдарында жан басына шаққандағы қаржыландыруды іске асыруға
Денсаулық сақтау
Саламатты өмір салтын насихаттау
Халыққа иммундық профилактика жүргізу үшін вакциналарды және басқа медициналық иммундық биологиялық препараттарды орталықтандырылған сатып алу және сақтау
Жергілікті өкілді органдардың шешімі бойынша тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемімен қосымша қамтамасыз ету
Қазақстан Республикасында ЖИТС профилактикасы және оған қарсы күрес жөніндегі іс-шараларды іске асыру
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
Жергілікті өкілді органдардың шешімі бойынша азаматтардың жекелеген санаттарына әлеуметтік көмек
Мүгедектерді әлеуметтік қолдау
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек

65 000,0
05
Поступления от продажи коммунальных государственных учреждений и государственных предприятий в виде имущественного комплекса, иного государственного имущества, находящегося в оперативном управлении или хозяйственном ведении коммунальных государственных предприятий
113 568,0
V. Дефицит бюджета
-5 780 009,0
VI. Финансирование дефицита бюджета
5 780 009,0
Приложение 4
к решению маслихата
города Алматы
от 14 декабря 2021 года
№ 101
Перечень местных бюджетных программ, не подлежащих секвестру
в процессе исполнения местных бюджетов на 2022 год
Наименование
Образование
Реализация подушевого финансирования в государственных организациях среднего образования
Здравоохранение
Пропаганда здорового образа жизни
Централизованный закуп и хранение вакцин и других медицинских иммунобиологических препаратов для проведения иммунопрофилактики населения
Дополнительное обеспечение гарантированного объема бесплатной медицинской помощи по решению местных представительных органов
Реализация мероприятий по профилактике и борьбе со СПИД в Республике Казахстан
Социальная помощь и социальное обеспечение
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
Социальная поддержка инвалидов
Государственная адресная социальная помощь