Петропавл қалалық мәслихатының 2020 жылғы 28 желтоқсандағы № 1 "2021-2023 жылдарға арналған Петропавл қаласының бюджетін бекіту туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Солтүстік Қазақстан облысы Петропавл қалалық мәслихатының 2021 жылғы 11 қазандағы № 1 шешімі. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2021 жылғы 15 қазанда № 24795 болып тіркелді
Петропавл қалалық мәслихаты ШЕШТІ:
1. Петропавл қалалық мәслихатының "2021-2023 жылдарға арналған Петропавл қаласының бюджетін бекіту туралы" 2020 жылғы 28 желтоқсандағы № 1 шешіміне (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 6880 болып тіркелген) мынадай өзгерістер енгізілсін:
1-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"1. 2021-2023 жылдарға арналған Петропавл қаласының бюджеті тиісінше 1, 2, 3-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2021 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 52 497 320,5 мың теңге:
салықтық түсімдер – 17 286 568 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 166 952 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 6 940 755,9 мың теңге;
трансферттер түсімі – 28 103 044,6 мың теңге;
2) шығындар – 65 788 573,6 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу– 44 500 мың теңге:
бюджеттік кредиттер – 10 500 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу– 55 000 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0:
қаржы активтерін сатып алу – 0;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -13 246 753,1 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитiн пайдалану) – 13 246 753,1 мың теңге:
қарыздар түсімі – 15 739 714,8 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 3 412 357 мың теңге;
бюджеттік қаражаттың пайдаланатын қалдықтары – 919 395,3 мың теңге";
көрсетілген шешімнің 1-қосымшасы осы шешімнің қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.

О внесении изменений в решение Петропавловского городского маслихата от 28 декабря 2020 года № 1 "Об утверждении бюджета города Петропавловска на 2021-2023 годы"
Решение Петропавловского городского маслихата Северо-Казахстанской области от 11 октября 2021 года № 1. Зарегистрировано в Министерстве юстиции Республики Казахстан 15 октября 2021 года № 24795
Петропавловский городской маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Петропавловского городского маслихата "Об утверждении бюджета города Петропавловска на 2021-2023 годы" от 28 декабря 2020 года № 1 (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 6880) следующие изменения:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить бюджет города Петропавловска на 2021-2023 годы согласно приложениям 1, 2, 3 соответственно, в том числе на 2021 год в следующих объемах:
1) доходы – 52 497 320,5 тысячи тенге:
налоговые поступления – 17 286 568 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 166 952 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 6 940 755,9 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 28 103 044,6 тысяч тенге;
2) затраты – 65 788 573,6 тысячи тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 44 500 тысячи тенге:
бюджетные кредиты – 10 500 тысячи тенге;
погашение бюджетных кредитов – 55 000 тысячи тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0:
приобретение финансовых активов – 0;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0;
5) дефицит (профицит) бюджета – -13 246 753,1 тысячи тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 13 246 753,1 тысяч тенге:
поступление займов – 15 739 714,8 тысяч тенге;
погашение займов – 3 412 357 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 919 395,3 тысяч тенге";
приложение 1 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему решению.

38 708,6
004
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
1 382,4
061
Бюджеттік инвестициялар және мемлекеттік-жекешелік әріптестік, оның ішінде концессия мәселелері бойынша құжаттаманы сараптау және бағалау
1 200
475
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) кәсіпкерлік, ауыл шаруашылығы және ветеринария бөлімі
33 430
001
Жергілікті деңгейде кәсіпкерлікті,ауыл шаруашылықты және ветеринарияны дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
33 172
003
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
258
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
184 559
001
Жергілікті деңгейде тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
143 324
013
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
41 235
02
Қорғаныс
67 664,1
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
67 664,1
005
Жалпыға бірдей әскери міндетті атқару шеңберіндегі іс-шаралар
67 664,1
03
Қоғамдық тәртіп, қауіпсіздік, құқықтық, сот, қылмыстық-атқару қызметі
280 300
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
280 300
021
Елдi мекендерде жол қозғалысы қауiпсiздiгін қамтамасыз ету
280 300
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
2 371 620,6
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
2 371 305,6
001
Жергілікті деңгейде жұмыспен қамтуды қамтамасыз ету және халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
135 380,4
002
Жұмыспен қамту бағдарламасы
601 982,8
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
334 516
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
5 199,3
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
288 038,7
010
Үйде тәрбиеленетін және оқитын мүгедек балаларға материалдық қолдау
11 158
011
Жәрдемақыларды есептеу, төлеу және жеткізу және де басқа әлеуметтік төлемдер бойынша қызметтерге ақы төлеу
1 638
013
Белгіленген тұрғылықты жері жоқ тұлғаларды әлеуметтік бейімдеу
103 980,6
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
225 858,9
017
Мұқтаж мүгедектерді протездік-ортопедиялық, сурдотехникалық және тифлотехникалық құралдармен, арнайы жүріп-тұру құралдарымен, міндетті гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, сондай-ақ мүгедекті оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес санаторлық-курорттық емдеу, ымдау тілі маманының, жеке көмекшілердің қызметтерін ұсыну

38 708,6
004
Капитальные расходы государственного органа
1 382,4
061
Экспертиза и оценка документации по вопросам бюджетных инвестиций и государственно-частного партнерства, в том числе концессии
1 200
475
Отдел предпринимательства, сельского хозяйства и ветеринарии района (города областного значения)
33 430
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области развития предпринимательства, сельского хозяйства и ветеринарии
33 172
003
Капитальные расходы государственного органа
258
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
184 559
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог
143 324
013
Капитальные расходы государственного органа
41 235
02
Оборона
67 664,1
122
Аппарат акима района (города областного значения)
67 664,1
005
Мероприятия в рамках исполнения всеобщей воинской обязанности
67 664,1
03
Общественный порядок, безопасность, правовая, судебная, уголовно-исполнительная деятельность
280 300
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
280 300
021
Обеспечение безопасности дорожного движения в населенных пунктах
280 300
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
2 371 620,6
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
2 371 305,6
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
135 380,4
002
Программа занятости
601 982,8
005
Государственная адресная социальная помощь
334 516
006
Оказание жилищной помощи
5 199,3
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
288 038,7
010
Материальное обеспечение детей-инвалидов, воспитывающихся и обучающихся на дому
11 158
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
1 638
013
Социальная адаптация лиц, не имеющих определенного местожительства
103 980,6
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
225 858,9
017
Обеспечение нуждающихся инвалидов протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой реабилитации инвалида

465
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) дене шынықтыру және спорт бөлімі
7 386
006
Аудандық (облыстық маңызы бар қалалық) деңгейде спорттық жарыстар өткiзу
7 386
455
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мәдениет және тілдерді дамыту бөлімі
66 046
006
Аудандық (қалалық) кiтапханалардың жұмыс iстеуi
63 211
007
Мемлекеттiк тiлдi және Қазақстан халқының басқа да тiлдерін дамыту
2 835
456
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ішкі саясат бөлімі
62 098,8
002
Мемлекеттік ақпараттық саясат жүргізу жөніндегі қызметтер
62 098,8
455
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мәдениет және тілдерді дамыту бөлімі
25 211
001
Жергілікті деңгейде тілдерді және мәдениетті дамыту саласында саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
25 211
456
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ішкі саясат бөлімі
139 451
001
Жергілікті деңгейде ақпарат, мемлекеттілікті нығайту және азаматтардың әлеуметтік сенімділігін қалыптастыру саласында мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
117 945
003
Жастар саясаты саласында іс-шараларды іске асыру
21 506
465
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) дене шынықтыру және спорт бөлімі
23 312
001
Жергілікті деңгейде дене шынықтыру және спорт саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
23 312
472
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс, сәулет және қала құрылысы бөлімі
8 849,8
008
Спорт объектілерін дамыту
8 849,8
10
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар дүниесін қорғау, жер қатынастары
63 277,6
463
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жер қатынастары бөлімі
58 277,6
001
Аудан (облыстық маңызы бар қала) аумағында жер қатынастарын реттеу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
52 280,6
006
Аудандардың, облыстық маңызы бар, аудандық маңызы бар қалалардың, кенттердiң, ауылдардың, ауылдық округтердiң шекарасын белгiлеу кезiнде жүргiзiлетiн жерге орналастыру
3 997
007
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
2 000
475
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) кәсіпкерлік, ауыл шаруашылығы және ветеринария бөлімі
5 000
005
Мал көмінділерінің (биотермиялық шұңқырлардың) жұмыс істеуін қамтамасыз ету
5 000
11
Өнеркәсіп, сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
156 835,2
472
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс, сәулет және қала құрылысы бөлімі
156 835,2
001
Жергілікті деңгейде құрылыс, сәулет және қала құрылысы саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
110 638,5
013
Аудан аумағында қала құрылысын дамытудың кешенді схемаларын, аудандық (облыстық) маңызы бар қалалардың, кенттердің және өзге де ауылдық елді мекендердің бас жоспарларын әзірлеу

465
Отдел физической культуры и спорта района (города областного значения)
7 386
006
Проведение спортивных соревнований на районном (города областного значения) уровне
7 386
455
Отдел культуры и развития языков района (города областного значения)
66 046
006
Функционирование районных (городских) библиотек
63 211
007
Развитие государственного языка и других языков народа Казахстана
2 835
456
Отдел внутренней политики района (города областного значения)
62 098,8
002
Услуги по проведению государственной информационной политики
62 098,8
455
Отдел культуры и развития языков района (города областного значения)
25 211
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области развития языков и культуры
25 211
456
Отдел внутренней политики района (города областного значения)
139 451
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области информации, укрепления государственности и формирования социального оптимизма граждан
117 945
003
Реализация мероприятий в сфере молодежной политики
21 506
465
Отдел физической культуры и спорта района (города областного значения)
23 312
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере физической культуры и спорта
23 312
472
Отдел строительства, архитектуры и градостроительства района (города областного значения)
8 849,8
008
Развитие объектов спорта
8 849,8
10
Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения
63 277,6
463
Отдел земельных отношений района (города областного значения)
58 277,6
001
Услуги по реализации государственной политики в области регулирования земельных отношений на территории района (города областного значения)
52 280,6
006
Землеустройство, проводимое при установлении границ районов, городов областного значения, районного значения, сельских округов, поселков, сел
3 997
007
Капитальные расходы государственного органа
2 000
475
Отдел предпринимательства, сельского хозяйства и ветеринарии района (города областного значения)
5 000
005
Обеспечение функционирования скотомогильников (биотермических ям)
5 000
11
Промышленность, архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
156 835,2
472
Отдел строительства, архитектуры и градостроительства района (города областного значения)
156 835,2
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области строительства, архитектуры и градостроительства
110 638,5
013
Разработка схем градостроительного развития территории района, генеральных планов городов районного (областного) значения, поселков и иных сельских населенных пунктов