Петропавл қалалық мәслихатының 2020 жылғы 28 желтоқсандағы № 1 "2021-2023 жылдарға арналған Петропавл қаласының бюджетін бекіту туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Солтүстік Қазақстан облысы Петропавл қалалық мәслихатының 2021 жылғы 22 қарашадағы № 1 шешімі. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2021 жылғы 9 желтоқсанда № 25668 болып тіркелді
Петропавл қалалық мәслихаты ШЕШТІ:
1. Петропавл қалалық мәслихатының "2021-2023 жылдарға арналған Петропавл қаласының бюджетін бекіту туралы" 2020 жылғы 28 желтоқсандағы № 1 шешіміне (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 6880 болып тіркелген) мынадай өзгерістер енгізілсін:
1-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"1. 2021-2023 жылдарға арналған Петропавл қаласының бюджеті тиісінше 1, 2, 3-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2021 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 53 196 489,7 мың теңге:
салықтық түсімдер – 17 701 568 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 174 951,9 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 6 947 755,9 мың теңге;
трансферттер түсімі – 28 372 213,9 мың теңге;
2) шығындар – 66 498 242,9 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу– 55 000 мың теңге:
бюджеттік кредиттер – 0;
бюджеттік кредиттерді өтеу– 55 000 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0:
қаржы активтерін сатып алу – 0;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -13 246 753,2 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитiн пайдалану) – 13 246 753,2 мың теңге:
қарыздар түсімі – 15 739 714,8 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 3 420 945,5 мың теңге;
бюджеттік қаражаттың пайдаланатын қалдықтары – 927 983,9 мың теңге";
8-тармақ жаңа редакцияда мазмұндалсын:
"8. 2021 жылға арналған қаланың жергілікті атқарушы органының резерві 396 856,6 мың теңге сомасында бекітілсін.";
көрсетілген шешімнің 1-қосымшасы осы шешімнің қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.

О внесении изменений в решение Петропавловского городского маслихата от 28 декабря 2020 года № 1 "Об утверждении бюджета города Петропавловска на 2021-2023 годы"
Решение Петропавловского городского маслихата Северо-Казахстанской области от 22 ноября 2021 года № 1. Зарегистрировано в Министерстве юстиции Республики Казахстан 9 декабря 2021 года № 25668
Петропавловский городской маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Петропавловского городского маслихата "Об утверждении бюджета города Петропавловска на 2021-2023 годы" от 28 декабря 2020 года № 1 (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 6880) следующие изменения:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить бюджет города Петропавловска на 2021-2023 годы согласно приложениям 1, 2, 3 соответственно, в том числе на 2021 год в следующих объемах:
1) доходы – 53 196 489,7 тысячи тенге:
налоговые поступления – 17 701 568 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 174 951,9 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 6 947 755,9 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 28 372 213,9 тысяч тенге;
2) затраты – 66 498 242,9 тысячи тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 55 000 тысячи тенге:
бюджетные кредиты – 0;
погашение бюджетных кредитов – 55 000 тысячи тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0:
приобретение финансовых активов – 0;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0;
5) дефицит (профицит) бюджета – -13 246 753,2 тысячи тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 13 246 753,2 тысяч тенге:
поступление займов – 15 739 714,8 тысяч тенге;
погашение займов – 3 420 945,5 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 927 983,9 тысяч тенге";
пункт 8 изложить в новой редакции:
"8. Утвердить резерв местного исполнительного органа города на 2021 год в сумме 396 856,6 тысяч тенге.";
приложение 1 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему решению.

41 308,6
004
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
1 382,4
061
Бюджеттік инвестициялар және мемлекеттік-жекешелік әріптестік, оның ішінде концессия мәселелері бойынша құжаттаманы сараптау және бағалау
1 200
475
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) кәсіпкерлік, ауыл шаруашылығы және ветеринария бөлімі
36 005
001
Жергілікті деңгейде кәсіпкерлікті,ауыл шаруашылықты және ветеринарияны дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
35 747
003
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
258
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
153 199
001
Жергілікті деңгейде тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
153 199
02
Қорғаныс
58 342,2
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
58 342,2
005
Жалпыға бірдей әскери міндетті атқару шеңберіндегі іс-шаралар
58 342,2
03
Қоғамдық тәртіп, қауіпсіздік, құқықтық, сот, қылмыстық-атқару қызметі
280 300
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
280 300
021
Елдi мекендерде жол қозғалысы қауiпсiздiгін қамтамасыз ету
280 300
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
2 346 511
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
2 346 511
001
Жергілікті деңгейде жұмыспен қамтуды қамтамасыз ету және халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
146 218,7
002
Жұмыспен қамту бағдарламасы
594 840,7
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
321 363,6
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
5 399,3
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
294 309,1
010
Үйде тәрбиеленетін және оқитын мүгедек балаларға материалдық қолдау
10 953,4
011
Жәрдемақыларды есептеу, төлеу және жеткізу және де басқа әлеуметтік төлемдер бойынша қызметтерге ақы төлеу
838
013
Белгіленген тұрғылықты жері жоқ тұлғаларды әлеуметтік бейімдеу
102 425,6
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
208 805,5
017
Мұқтаж мүгедектерді протездік-ортопедиялық, сурдотехникалық және тифлотехникалық құралдармен, арнайы жүріп-тұру құралдарымен, міндетті гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, сондай-ақ мүгедекті оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес санаторлық-курорттық емдеу, ымдау тілі маманының, жеке көмекшілердің қызметтерін ұсыну
567 754
023
Жұмыспен қамту орталықтарының қызметін қамтамасыз ету

41 308,6
004
Капитальные расходы государственного органа
1 382,4
061
Экспертиза и оценка документации по вопросам бюджетных инвестиций и государственно-частного партнерства, в том числе концессии
1 200
475
Отдел предпринимательства, сельского хозяйства и ветеринарии района (города областного значения)
36 005
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области развития предпринимательства, сельского хозяйства и ветеринарии
35 747
003
Капитальные расходы государственного органа
258
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
153 199
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог
153 199
02
Оборона
58 342,2
122
Аппарат акима района (города областного значения)
58 342,2
005
Мероприятия в рамках исполнения всеобщей воинской обязанности
58 342,2
03
Общественный порядок, безопасность, правовая, судебная, уголовно-исполнительная деятельность
280 300
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
280 300
021
Обеспечение безопасности дорожного движения в населенных пунктах
280 300
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
2 346 511
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
2 346 511
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
146 218,7
002
Программа занятости
594 840,7
005
Государственная адресная социальная помощь
321 363,6
006
Оказание жилищной помощи
5 399,3
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
294 309,1
010
Материальное обеспечение детей-инвалидов, воспитывающихся и обучающихся на дому
10 953,4
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
838
013
Социальная адаптация лиц, не имеющих определенного местожительства
102 425,6
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
208 805,5
017
Обеспечение нуждающихся инвалидов протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой реабилитации инвалида
567 754
023
Обеспечение деятельности центров занятости населения

63 211
007
Мемлекеттiк тiлдi және Қазақстан халқының басқа да тiлдерін дамыту
2 835
456
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ішкі саясат бөлімі
62 098,8
002
Мемлекеттік ақпараттық саясат жүргізу жөніндегі қызметтер
62 098,8
455
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мәдениет және тілдерді дамыту бөлімі
27 011
001
Жергілікті деңгейде тілдерді және мәдениетті дамыту саласында саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
27 011
456
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ішкі саясат бөлімі
134 951
001
Жергілікті деңгейде ақпарат, мемлекеттілікті нығайту және азаматтардың әлеуметтік сенімділігін қалыптастыру саласында мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
113 445
003
Жастар саясаты саласында іс-шараларды іске асыру
21 506
465
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) дене шынықтыру және спорт бөлімі
24 412
001
Жергілікті деңгейде дене шынықтыру және спорт саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
24 412
472
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс, сәулет және қала құрылысы бөлімі
8 849,8
008
Спорт объектілерін дамыту
8 849,8
10
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар дүниесін қорғау, жер қатынастары
68 666,5
463
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жер қатынастары бөлімі
63 666,5
001
Аудан (облыстық маңызы бар қала) аумағында жер қатынастарын реттеу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
59 969,5
006
Аудандардың, облыстық маңызы бар, аудандық маңызы бар қалалардың, кенттердiң, ауылдардың, ауылдық округтердiң шекарасын белгiлеу кезiнде жүргiзiлетiн жерге орналастыру
3 697
475
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) кәсіпкерлік, ауыл шаруашылығы және ветеринария бөлімі
5 000
005
Мал көмінділерінің (биотермиялық шұңқырлардың) жұмыс істеуін қамтамасыз ету
5 000
11
Өнеркәсіп, сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
161 936,7
472
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс, сәулет және қала құрылысы бөлімі
161 936,7
001
Жергілікті деңгейде құрылыс, сәулет және қала құрылысы саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
115 740
013
Аудан аумағында қала құрылысын дамытудың кешенді схемаларын, аудандық (облыстық) маңызы бар қалалардың, кенттердің және өзге де ауылдық елді мекендердің бас жоспарларын әзірлеу
44 246,7
015
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
1 950
12
Көлiк және коммуникация
4 972 911,7
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
4 972 911,7
022
Көлік инфрақұрылымын дамыту
4 379,6
023
Автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз ету

63 211
007
Развитие государственного языка и других языков народа Казахстана
2 835
456
Отдел внутренней политики района (города областного значения)
62 098,8
002
Услуги по проведению государственной информационной политики
62 098,8
455
Отдел культуры и развития языков района (города областного значения)
27 011
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области развития языков и культуры
27 011
456
Отдел внутренней политики района (города областного значения)
134 951
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области информации, укрепления государственности и формирования социального оптимизма граждан
113 445
003
Реализация мероприятий в сфере молодежной политики
21 506
465
Отдел физической культуры и спорта района (города областного значения)
24 412
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере физической культуры и спорта
24 412
472
Отдел строительства, архитектуры и градостроительства района (города областного значения)
8 849,8
008
Развитие объектов спорта
8 849,8
10
Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения
68 666,5
463
Отдел земельных отношений района (города областного значения)
63 666,5
001
Услуги по реализации государственной политики в области регулирования земельных отношений на территории района (города областного значения)
59 969,5
006
Землеустройство, проводимое при установлении границ районов, городов областного значения, районного значения, сельских округов, поселков, сел
3 697
475
Отдел предпринимательства, сельского хозяйства и ветеринарии района (города областного значения)
5 000
005
Обеспечение функционирования скотомогильников (биотермических ям)
5 000
11
Промышленность, архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
161 936,7
472
Отдел строительства, архитектуры и градостроительства района (города областного значения)
161 936,7
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области строительства, архитектуры и градостроительства
115 740
013
Разработка схем градостроительного развития территории района, генеральных планов городов районного (областного) значения, поселков и иных сельских населенных пунктов
44 246,7
015
Капитальные расходы государственного органа
1 950
12
Транспорт и коммуникации
4 972 911,7
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
4 972 911,7
022
Развитие транспортной инфраструктуры
4 379,6
023
Обеспечение функционирования автомобильных дорог