Солтүстік Қазақстан облысы Аққайың ауданы мәслихатының 2020 жылғы 25 желтоқсандағы № 44-2 "2021-2023 жылдарға арналған Аққайың ауданының бюджетін бекіту туралы" шешіміне өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Солтүстік Қазақстан облысы Аққайың ауданы мәслихатының 2021 жылғы 8 сәуірдегі № 2-1 шешімі. Солтүстік Қазақстан облысының Әділет департаментінде 2021 жылғы 9 сәуірде № 7282 болып тіркелді
Қазақстан Республикасы Бюджет кодексінің 104-бабының 5-тармағына, 106 бабына, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 6-бабына сәйкес Солтүстік Қазақстан облысы Аққайың ауданының мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Солтүстік Қазақстан облысы Аққайың ауданы мәслихатының "2021-2023 жылдарға арналған Аққайың ауданының бюджетін бекіту туралы" 2020 жылғы 25 желтоқсандағы № 44-2 шешіміне (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 6861 болып тіркелген) келесі өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
1-тармақ жаңа редакцияда баяндалсын:
"1. 2021-2023 жылдарға арналған Аққайың ауданының бюджеті осы шешімге тиісінше 1, 2 және 3 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2021 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 5173880,3 мың теңге:
салықтық түсімдер – 658226 мың теңге;
салықтық емес түсімдер - 11543 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 12000 мың теңге;
трансферттер түсімі – 4492111,3 мың теңге;
2) шығындар – 5324917,5 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 183741 мың теңге:
бюджеттік кредиттер - 203491 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу –19750 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо - 0 мың теңге:
қаржы активтерін сатып алу - 0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер - 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) - - 334778,2 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 334778,2 мың теңге:
қарыздар түсімі -203491 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 19750 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 151037,2 мың теңге.";
8-тармақ жаңа редакцияда баяндалсын:
"8. Бюджеттің төртінші деңгейдегі аудандық бюджетінен ағымдағы нысаналы трансферттер 300431 мың теңге сомада 5-қосымшаға сәйкес ескерілсін.";
келесі мазмұндағы 11-1 тармақпен толықтырылсын:
"11-1. 6-қосымшаға сәйкес аудан бюджетінде қаржылық жылдың басында қалыптасқан бюджет қаражатының бос қалдықтары және 2020 жылы пайдаланылмаған (түгел пайдаланылмаған) облыстық және республикалық бюджеттен нысаналы трансферттер есебінен шығыстары көзделсін.";

О внесении изменений и дополнений в решение маслихата Аккайынского района Северо-Казахстанской области от 25 декабря 2020 года № 44-2 "Об утверждении бюджета Аккайынского района на 2021-2023 годы
Решение маслихата Аккайынского района Северо-Казахстанской области от 8 апреля 2021 года № 2-1. Зарегистрировано Департаментом юстиции Северо-Казахстанской области 9 апреля 2021 года № 7282
В соответствии с пунктом 5 статьи 104, статьей 106 Бюджетного кодекса Республики Казахстан, статьей 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" маслихат Аккайынского района Северо-Казахстанской области РЕШИЛ:
1. Внести в решение маслихата Аккайынского района Северо-Казахстанской области "Об утверждении бюджета Аккайынского района на 2021-2023 годы" от 25 декабря 2020 года № 44-2 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 6861) следующие изменения и дополнения:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить бюджет Аккайынского района на 2021 - 2023 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2021 год в следующих объемах:
1) доходы – 5173880,3 тысяч тенге:
налоговые поступления – 658226 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 11543тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 12000 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 4492111,3 тысяч тенге;
2) затраты – 5324917,5 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 183741 тысяч тенге:
бюджетные кредиты -203491 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 19750 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами - 0 тысяч тенге:
приобретение финансовых активов - 0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства - 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета - - 334778,2 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 334778,2 тысяч тенге:
поступление займов – 203491 тысяч тенге;
погашение займов – 19750тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 151037,2 тысяч тенге.";
пункт 8 изложить в новой редакции:
"8. Учесть целевые текущие трансферты из районного бюджета четвертому уровню бюджета в сумме 300431 тысяч тенге согласно приложению 5.";
дополнить пунктом 11-1 следующего содержания:
"11-1. Предусмотреть расходы бюджета района за счет свободных остатков бюджетных средств, сложившихся на начало финансового года и возврата неиспользованных (недоиспользованных) в 2020 году целевых трансфертов из областного и республиканского бюджета согласно приложению 6.";

көрсетілген шешімнің 1, 5-қосымшалары осы шешімнің 1, 2-қосымшаларына сәйкес жаңа редакцияда баяндалсын;
осы шешімнің 3-қосымшасына сәйкес 6-қосымшасымен толықтырылсын.
2. Осы шешім 2021 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Солтүстік Қазақстан облысы
Аққайың ауданы мәслихатының
II сессиясының торағасы
В. Заика
Солтүстік Қазақстан облысы
Аққайың ауданы мәслихатының
хатшысы
Е. Жакенов
Солтүстік Қазақстан облысы
Аққайың ауданы мәслихатының

приложения 1, 5 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложениям 1, 2 к настоящему решению;
дополнить приложением 6 согласно приложению 3 к настоящему решению.
2. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2021 года.
Председатель II сессии маслихата
Аккайынского района
Северо-Казахстанской области
В. Заика
Секретарь маслихата
Аккайынского района
Северо-Казахстанской области
Е. Жакенов
Приложение 1 к решению
маслихата Аккайынского района
Северо-Казахстанской области

28267
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
583476
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлiмi
119610
001
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономикалық саясаттын қалыптастыру мен дамыту, мемлекеттік жоспарлау, бюджеттік атқару және коммуналдық меншігін басқару саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
28941
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
87669
015
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
2000
061
Бюджеттік инвестициялар және мемлекеттік-жекешелік әріптестік, оның ішінде концессия мәселелері жөніндегі құжаттаманы сараптау және бағалау
1000
02
Қорғаныс
10269
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
10269
005
Жалпыға бірдей әскери міндетті атқару шеңберіндегі іс-шаралар
6769
006
Аудан (облыстық маңызы бар қала) ауқымындағы төтенше жағдайлардың алдын алу және оларды жою
2450
007
Аудандық (қалалық) ауқымдағы дала өрттерінің, сондай-ақ мемлекеттік өртке қарсы қызмет органдары құрылмаған елдi мекендерде өрттердің алдын алу және оларды сөндіру жөніндегі іс-шаралар
1050
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
671696
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
107321
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
107321
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
564375
002
Жұмыспен қамту бағдарламасы
271809
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
6155
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
25415
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедек балаларды материалдық қамтамасыз ету
946
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
142261
023
Жұмыспен қамту орталықтарының қызметін қамтамасыз ету
47814
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
26312
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
3471
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектерді протездік-ортопедиялық көмек, сурдотехникалық құралдар, тифлотехникалық құралдар, санаторий-курорттық емделу, міндетті гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, арнаулы жүріп-тұру құралдары, қозғалуға қиындығы бар бірінші топтағы мүгедектерге жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектерге қолмен көрсететін тіл маманының қызметтері мен қамтамасыз ету

28267
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
583476
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
119610
001
Услуги по реализации государственной политики в области формирования и развития экономической политики, государственного планирования, исполнения бюджета и управления коммунальной собственностью района (города областного значения)
28941
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
87669
015
Капитальные расходы государственного органа
2000
061
Экспертиза и оценка документации по вопросам бюджетных инвестиций и государственно-частного партнерства, в том числе концессии
1000
02
Оборона
10269
122
Аппарат акима района (города областного значения)
10269
005
Мероприятия в рамках исполнения всеобщей воинской обязанности
6769
006
Предупреждение и ликвидация чрезвычайных ситуаций масштаба района (города областного значения)
2450
007
Мероприятия по профилактике и тушению степных пожаров районного (городского) масштаба, а также пожаров в населенных пунктах, в которых не созданы органы государственной противопожарной службы
1050
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
671696
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
107321
005
Государственная адресная социальная помощь
107321
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
564375
002
Программа занятости
271809
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
6155
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
25415
010
Материальное обеспечение детей-инвалидов, воспитывающихся и обучающихся на дому
946
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
142261
023
Обеспечение деятельности центров занятости населения
47814
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
26312
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
3471
017
Обеспечение нуждающихся инвалидов протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой реабилитации инвалида

40192
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
787181
495
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, құрылыс, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
785565
008
Мемлекеттік тұрғын үй қорын сақтауды үйымдастыру
12658
016
Сумен жабдықтау және су бұру жүйесінің жұмыс істеуі
18481
058
Ауылдық елді мекендердегі сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамыту
433126
098
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйлерін сатып алу
321300
478
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ішкі саясат, мәдениет және тілдерді дамыту бөлімі
1616
024
Нәтижелі жұмыспен қамтуды және жаппай кәсіпкерлікті дамытудың 2017 – 2021 жылдарға арналған "Еңбек" мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде қалалардың және ауылдық елді мекендердің объектілерін жөндеу
1616
08
Мәдениет, спорт, туризм және ақпараттық кеңістiк
276204
478
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ішкі саясат, мәдениет және тілдерді дамыту бөлімі
38312
009
Мәдени-демалыс жұмысын қолдау
38312
465
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) дене шынықтыру және спорт бөлімі
22529
001
Жергілікті деңгейде дене шынықтыру және спорт саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
10563
006
Аудандық (облыстық маңызы бар қалалық) деңгейде спорттық жарыстар өткiзу
1050
007
Әртүрлi спорт түрлерi бойынша аудан (облыстық маңызы бар қала) құрама командаларының мүшелерiн дайындау және олардың облыстық спорт жарыстарына қатысуы
10916
478
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ішкі саясат, мәдениет және тілдерді дамыту бөлімі
70584
007
Аудандық (қалалық) кiтапханалардың жұмыс iстеуi
69635
008
Мемлекеттiк тiлдi және Қазақстан халқының басқа да тiлдерін дамыту
949
478
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ішкі саясат, мәдениет және тілдерді дамыту бөлімі
14128
005
Мемлекеттік ақпараттық саясат жүргізу жөніндегі қызметтер
14128
478
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ішкі саясат, мәдениет және тілдерді дамыту бөлімі
118538
001
Ақпаратты, мемлекеттілікті нығайту және азаматтардың әлеуметтік сенімділігін
қалыптастыру саласында жергілікті деңгейде мемлекеттік саясатты іске асыру
жөніндегі қызметтер
24742
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
89596
032
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
4200
478
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ішкі саясат, мәдениет және тілдерді дамыту бөлімі
6113
004
Жастар саясаты саласында іс-шараларды іске асыру
6113
495
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, құрылыс, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі

40192
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
787181
495
Отдел архитектуры, строительства,
жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
785565
008
Организация сохранения государственного жилищного фонда
12658
016
Функционирование системы водоснабжения и водоотведения
18481
058
Развитие системы водоснабжения и водоотведения в сельских населенных пунктах
433126
098
Приобретение жилья коммунального жилищного фонда
321300
478
Отдел внутренней политики, культуры и развития языков района (города областного значения)
1616
024
Ремонт объектов городов и сельских населенных пунктов в рамках Государственной программы развития продуктивной занятости и массового предпринимательства на 2017 – 2021 годы "Еңбек"
1616
08
Культура, спорт, туризм и информационное пространство
276204
478
Отдел внутренней политики, культуры и развития языков района (города областного значения)
38312
009
Поддержка культурно-досуговой работы
38312
465
Отдел физической культуры и спорта района (города областного значения)
22529
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере физической культуры и спорта
10563
006
Проведение спортивных соревнований на районном (города областного значения) уровне
1050
007
Подготовка и участие членов сборных команд района (города областного значения) по различным видам спорта на областных спортивных соревнованиях
10916
478
Отдел внутренней политики, культуры и развития языков района (города областного значения)
70584
007
Функционирование районных (городских) библиотек
69635
008
Развитие государственного языка и других языков народа Казахстана
949
478
Отдел внутренней политики, культуры и развития языков района (города областного значения)
14128
005
Услуги по проведению государственной информационной политики
14128
478
Отдел внутренней политики, культуры и развития языков района (города областного значения)
118538
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области информации, укрепления государственности и формирования социального оптимизма граждан, развития языков и граждан
24742
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
89596
032
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
4200
478
Отдел внутренней политики, культуры и развития языков района (города областного значения)
6113
004
Реализация мероприятий в сфере молодежной политики
6113
495
Отдел архитектуры, строительства,
жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)

6000
036
Мәдениет объектілерін дамыту
6000
10
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар дүниесін қорғау, жер қатынастары
56682
474
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ауыл шаруашылығы және ветеринария бөлімі
28572
001
Жергілікті деңгейде ауыл шаруашылығы және ветеринария саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
28572
463
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жер қатынастары бөлімі
14558
001
Аудан (облыстық маңызы бар қала) аумағында жер қатынастарын реттеу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
13786
003
Елді мекендерді жер-шаруашылық орналастыру
225
006
Аудандардың, облыстық маңызы бар, аудандық маңызы бар қалалардың, кенттердiң, ауылдардың, ауылдық округтердiң шекарасын белгiлеу кезiнде жүргiзiлетiн жерге орналастыру
547
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлiмi
13552
099
Мамандарға әлеуметтік қолдау көрсету жөніндегі шараларды іске асыру
13552
12
Көлiк және коммуникация
54227
495
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, құрылыс, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
54227
023
Автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз ету
51527
039
Әлеуметтік маңызы бар қалалық (ауылдық), қала маңындағы және ауданішілік қатынастар бойынша жолаушылар тасымалдарын субсидиялау
2700
13
Басқалар
64985,3
469
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) кәсіпкерлік бөлімі
10135,3
001
Жергілікті деңгейде кәсіпкерлікті дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
10135,3
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлiмi
16138
012
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жергілікті атқарушы органының резерві
14416
008
Жергілікті бюджеттік инвестициялық жобалардың техникалық-экономикалық негіздемелерін және мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобалардың, оның ішінде концессиялық жобалардың конкурстық құжаттамаларын әзірлеу немесе түзету, сондай-ақ қажетті сараптамаларын жүргізу, мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобаларды, оның ішінде концессиялық жобаларды консультациялық сүйемелдеу
1722
478
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ішкі саясат, мәдениет және тілдерді дамыту бөлімі
919
052
"Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылым бойынша іс-шараларды іске асыру
919
495
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, құрылыс, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
37793
077
"Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылым бойынша іс-шараларды іске асыру

6000
036
Развитие объектов культуры
6000
10
Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения
56682
474
Отдел сельского хозяйства и ветеринарии района (города областного значения)
28572
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере сельского хозяйства и ветеринарии
28572
463
Отдел земельных отношений района (города областного значения)
14558
001
Услуги по реализации государственной политики в области регулирования земельных отношений на территории района (города областного значения)
13786
003
Земельно-хозяйственное устройство населенных пунктов
225
006
Землеустройство, проводимое при установлении границ районов, городов областного значения, районного значения, сельских округов, поселков, сел
547
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
13552
099
Реализация мер по оказанию социальной поддержки специалистов
13552
12
Транспорт и коммуникации
54227
495
Отдел архитектуры, строительства,
жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
54227
023
Обеспечение функционирования автомобильных дорог
51527
039
Субсидирование пассажирских перевозок по социально значимым городским (сельским), пригородным и внутрирайонным сообщениям
2700
13
Прочие
64985,3
469
Отдел предпринимательства района (города областного значения)
10135,3
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области развития предпринимательства
10135,3
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
16138
012
Резерв местного исполнительного органа района (города областного значения)
14416
008
Разработка или корректировка, а также проведение необходимых экспертиз технико-экономических обоснований местных бюджетных инвестиционных проектов и конкурсных документаций проектов государственно-частного партнерства, концессионных проектов, консультативное сопровождение проектов государственно-частного партнерства и концессионных проектов
1722
478
Отдел внутренней политики, культуры и развития языков района (города областного значения)
919
052
Реализация мероприятий по социальной и инженерной инфраструктуре в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі"
919
495
Отдел архитектуры, строительства,
жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения
37793
077
Развитие социальной и инженерной инфраструктуры в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі"