Ақжар аудандық мәслихатының 2020 жылғы 25 желтоқсандағы № 66-3 "2021-2023 жылдарға арналған Ақжар аудандық бюджетін бекіту туралы" шешіміне өзгерістер мен толықтыру енгізу туралы
Солтүстік Қазақстан облысы Ақжар аудандық мәслихатының 2021 жылғы 31 наурыздағы № 4-1 шешімі. Солтүстік Қазақстан облысының Әділет департаментінде 2021 жылғы 6 сәуірде № 7274 болып тіркелді
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексінің 109-бабына, Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 6-бабына сәйкес Ақжар аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Ақжар аудандық мәслихатының "2021-2023 жылдарға арналған Ақжар аудандық бюджетін бекіту туралы" 2020 жылғы 25 желтоқсандағы № 66-3 шешіміне (2021 жылдың 11 қаңтарында Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің электрондық түрдегі эталондық бақылау банкінде жарияланған, Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 6886 тіркелген) мынадай өзгерістер мен толықтыру енгізілсін:
1- тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"1. 2021-2023 жылдарға арналған Ақжар аудандық бюджеті осы шешімге тиісінше 1, 2 және 3 қосымшаларға сәйкес, 2021 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 4 221 186,9 мың теңге:
салықтық түсімдер – 382 008,3 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 8 966 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 10 000 мың теңге;
трансферттер түсімі – 3 820 212,6 мың теңге;
2) шығындар – 4 325 124 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 119 087 мың теңге:
бюджеттік кредиттер – 166 269 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 47 182 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге:
қаржы активтерін сатып алу – 0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер - 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -223 024,1 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 223 024,1 мың теңге:
қарыздар түсімі – 166 269 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 47 182 мың тенге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 103 937,1 мың теңге.";
мынадай мазмұндағы 9-1 тармақпен толықтырылсын:
"9-1. Осы шешімге 3 қосымшаға сәйкес аудандық бюджет қаржылық жыл басына қалыптасқан бюджеттік қаражаттың бос қалдықтарын және республикалық және облыстық бюджеттерден 2020 жылы пайдаланылмаған (толық пайдаланылмаған) берілген нысаналы трансферттерді қайтару есебінен шығыстар көзделсін.
Аудандық бюджет қаржылық жыл басына қалыптасқан бюджеттік қаражаттың бос қалдықтарын және республикалық және облыстық бюджеттерден 2020 жылы пайдаланылмаған (толық пайдаланылмаған) берілген нысаналы трансферттерді қайтару есебінен шығыстарын бөлу Солтүстік Қазақстан облысы Ақжар ауданы әкімдігінің "2021-2023 жылдарға арналған Ақжар аудандық бюджет туралы" Ақжар аудандық мәслихатының шешімін іске асыру туралы" қаулысымен айқындалады";

О внесении изменений и дополнения в решение Акжарского районного маслихата от 25 декабря 2020 года № 66-3 "Об утверждении бюджета Акжарского района на 2021 2023 годы"
Решение Акжарского районного маслихата Северо-Казахстанской области от 31 марта 2021 года № 4-1. Зарегистрировано Департаментом юстиции Северо-Казахстанской области 6 апреля 2021 года № 7274
В соответствии со статьей 109 Бюджетного Кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, статьей 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" Акжарский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Акжарского районного маслихата "Об утверждении бюджета Акжарского района на 2021-2023 годы" от 25 декабря 2020 года № 66-3 (опубликовано 11 января 2021 года в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан в электронном виде, зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 6886) следующие изменения и дополнение:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить Акжарский районный бюджет на 2021-2023 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 к настоящему решению соответственно на 2021 год в следующих объемах:
1) доходы – 4 221 186,9 тысяч тенге:
налоговые поступления – 382 008,3 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 8 966 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 10 000 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 3 820 212,6 тысяч тенге;
2) затраты – 4 325 124 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 119 087 тысяч тенге:
бюджетные кредиты – 166 269 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 47 182 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге:
приобретение финансовых активов – 0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -223 024,1 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 223 024,1 тысяч тенге:
поступление займов – 166 269 тысяч тенге;
погашение займов – 47 182 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 103 937,1 тысяч тенге.";
дополнить пунктом 9-1 следующего содержания:
"9-1. Предусмотреть расходы районного бюджета за счет свободных остатков бюджетных средств, сложившихся на начало финансового года и возврата целевых трансфертов республиканского и областного бюджетов, неиспользованных (недоиспользованных) в 2020 году, согласно приложению 3 к настоящему решению.
Распределение сумм свободных остатков бюджетных средств, сложившихся на начало финансового года и возврата целевых трансфертов республиканского и областного бюджетов, неиспользованных (недоиспользованных) в 2020 году определяется постановлением акимата Акжарского района Северо-Казахстанской области "О реализации решения Акжарского районного маслихата "Об утверждении бюджета Акжарского района на 2021-2023 годы";

көрсетілген шешімнің 1, 6 қосымшалары осы шешімнің 1, 2 қосымшаларына сәйкес жаңа редакцияда мазмұндалсын;
осы шешімнің 3 қосымшасына сәйкес 7 қосымшасымен толықтырылсын.
2. Осы шешім 2021 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Солтүстік Қазақстан облысы Ақжар
аудандық мәслихат сессиясының төрағасы
С. Ахметова
Ақжар аудандық мәслихат хатшысы А. Хоршат
Солтүстік Қазақстан облысы
Ақжар аудандық мәслихатының

приложения 1, 6 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложениям 1, 2 к настоящему решению;
дополнить приложением 7 согласно приложению 3 к настоящему решению.
2. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2021 года.
Председатель сессии Акжарского районного маслихата
Северо-Казахстанской области
С. Ахметова
Секретарь Акжарского районного маслихата А. Хоршат
Приложение к решению
Акжарского районного маслихата
Северо-Казахстанской области

33057
015
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
7000
492
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
175045
001
Жергілікті деңгейде тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
12379
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
162666
02
Қорғаныс
8691
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
8691
005
Жалпыға бірдей әскери міндетті атқару шеңберіндегі іс-шаралар
5520
006
Аудан (облыстық маңызы бар қала) ауқымындағы төтенше жағдайлардың алдын алу және оларды жою
1800
007
Аудандық (қалалық) ауқымдағы дала өрттерінің, сондай-ақ мемлекеттік өртке қарсы қызмет органдары құрылмаған елдi мекендерде өрттердің алдын алу және оларды сөндіру жөніндегі іс-шаралар
1371
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
351472,6
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
351472,6
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
69120
002
Жұмыспен қамту бағдарламасы
173959
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
17018,6
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедек балаларды материалдық қамтамасыз ету
1489
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
10241
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектердi мiндеттi гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, қозғалуға қиындығы бар бірінші топтағы мүгедектерге жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектерге қолмен көрсететiн тіл маманының қызметтерін ұсыну
21387
023
Жұмыспен қамту орталықтарының қызметін қамтамасыз ету
34301
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
22837
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
1120
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
770620,3
472
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс, сәулет және қала құрылысы бөлімі
423712
004
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыру
60762
098
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйлерін сатып алу
362950
492
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
346908,3
003
Мемлекеттік тұрғын үй қорын сақтауды ұйымдастыру
2076,3
012
Сумен жабдықтау және су бұру жүйесінің жұмыс істеуі

33057
015
Капитальные расходы государственного органа
7000
492
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции района (города областного значения)
175045
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции
12379
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
162666
02
Оборона
8691
122
Аппарат акима района (города областного значения)
8691
005
Мероприятия в рамках исполнения всеобщей воинской обязанности
5520
006
Предупреждение и ликвидация чрезвычайных ситуаций масштаба района (города областного значения)
1800
007
Мероприятия по профилактике и тушению степных пожаров районного (городского) масштаба, а также пожаров в населенных пунктах, в которых не созданы органы государственной противопожарной службы
1371
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
351472,6
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
351472,6
005
Государственная адресная социальная помощь
69120
002
Программа занятости
173959
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
17018,6
010
Материальное обеспечение детей-инвалидов, воспитывающихся и обучающихся на дому
1489
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
10241
017
Обеспечение нуждающихся инвалидов обязательными гигиеническими средствами и предоставление услуг специалистами жестового языка, индивидуальными помощниками в соответствии с индивидуальной программой реабилитации инвалида
21387
023
Обеспечение деятельности центров занятости населения
34301
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
22837
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
1120
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
770620,3
472
Отдел строительства, архитектуры и градостроительства района (города областного значения)
423712
004
Проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
60762
098
Приобретение жилья коммунального жилищного фонда
362950
492
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции района (города областного значения)
346908,3
003
Организация сохранения государственного жилищного фонда
2076,3
012
Функционирование системы водоснабжения и водоотведения