2021-2023 жылдарға арналған Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы Заградовка ауылдық округінің бюджетін бекіту туралы
Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы мәслихатының 2021 жылғы 8 қаңтардағы № 58/392 шешімі. Солтүстік Қазақстан облысының Әділет департаментінде 2021 жылғы 14 қаңтарда № 7007 болып тіркелді.
Ескерту. 01.01.2021 бастап қолданысқа енгізіледі- осы шешімнің 6-тармағымен.
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджеттік кодексінің 9-1-бабына, 75-бабы 2-тармағына, Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 6-бабы 2-7-тармағына сәйкес, Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданының мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. 2021-2023 жылдарға арналған Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы Заградовка ауылдық округінің бюджеті сәйкесінше 1, 2, 3 қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2021 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 45 760,1 мың теңге:
салықтық түсімдер - 4 275 мың теңге;
салықтық емес түсімдер - 0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер - 0 мың теңге;
трансферттер түсімі - 41 485,1 мың теңге;
2) шығындар - 46 550,6 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу - 0 мың теңге:
бюджеттік кредиттер - 0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу - 0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо - 0 мың теңге:
қаржы активтерін сатып алу - 0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер - 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) - - 790,5 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) - 790,5 мың теңге:
қарыздар түсімі - 0 мың теңге;
қарыздарды өтеу - 0 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары - 790,5 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы мәслихатының 21.04.2021 № 6/47 (01.01.2021 бастап қолданысқа енгізіледі); 10.09.2021 № 10/95 (01.01.2021 бастап қолданысқа енгізіледі); 29.11.2021 № 13/116 (01.01.2021 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
"1-1. Заградовка ауылдық округі бюджетінің шығындарында қаржылық жылдың басына қалыптасқан бюджеттік қаражаттың бос қалдықтары есебінен, аудандық бюджеттен 2020 жылы бөлінген 0,4 мың теңге сомадағы пайдаланылмаған трансферттерді қайтару 4 қосымшаға сәйкес қарастырылсын.";
Ескерту. Шешім 1-1-тармақпен толықтырылды - Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы мәслихатының 21.04.2021 № 6/47 (01.01.2021 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
"1-2. Заградовка ауылдық округі бюджетінде шығындар қаржылық жылдың басына қалыптасқан бюджеттік қаражаттың бос қалдықтары есебінен 790,1 мың теңге сомада 4 қосымшаға сәйкес қарастырылсын.

Об утверждении бюджета Заградовского сельского округа Есильского района Северо-Казахстанской области на 2021-2023 годы
Решение маслихата Есильского района Северо-Казахстанской области от 8 января 2021 года № 58/392. Зарегистрировано Департаментом юстиции Северо-Казахстанской области 14 января 2021 года № 7007.
Сноска. Вводится в действие с 01.01.2021 в соответствии с пунктом 6 настоящего решения.
В соответствии со статьей 9-1, с пунктом 2 статьи 75 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, с пунктом 2-7 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", маслихат Есильского района Северо-Казахстанской области РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет Заградовского сельского округа Есильского района Северо-Казахстанской области на 2021-2023 годы согласно приложениям 1, 2, 3 соответственно, в том числе на 2021 год в следующих объемах:
1) доходы – 45 760,1 тысяч тенге:
налоговые поступления – 4 275 тысяч тенге;
неналоговые поступления - 0 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала - 0 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 41 485,1 тысяч тенге;
2) затраты – 46 550,6 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование - 0 тысяч тенге:
бюджетные кредиты - 0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов - 0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами - 0 тысяч тенге:
приобретение финансовых активов - 0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства - 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета - - 790,5 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета - 790,5 тысяч тенге:
поступление займов - 0 тысяч тенге;
погашение займов - 0 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств - 790,5 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 в редакции решения маслихата Есильского района Северо-Казахстанской области от 21.04.2021 № 6/47 (вводится в действие с 01.01.2021) ; 10.09.2021 № 10/95 (вводится в действие с 01.01.2021); от 29.11.2021 № 13/116 (вводится в действие с 01.01.2021).
"1-1. Предусмотреть в расходах бюджета Заградовского сельского округа расходы за счет свободных остатков бюджетных средств, сложившихся на начало финансового года, возврат неиспользованных трансфертов выделенных в 2020 году из районного бюджета в сумме 0,4 тысяч тенге, согласно приложению 4.";
Сноска. Решение дополнено пунктом 1-1 в соответствии с решением маслихата Есильского района Северо-Казахстанской области от 21.04.2021 № 6/47 (вводится в действие с 01.01.2021).
"1-2. Предусмотреть в бюджете Заградовского сельского округа расходы за счет свободных остатков бюджетных средств, сложившихся на начало финансового года в сумме 790,1 тысяч тенге, согласно приложению 4.

Ескерту. Шешім 1-2-тармақпен толықтырылды - Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы мәслихатының 21.04.2021 № 6/47 (01.01.2021 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
2. 2021 жылға арналған Заградовка ауылдық округі бюджетінің кірістері Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексінің 52-1-бабына сәйкес құрылатындығы белгіленсін.
3. 2021 жылға аудандық бюджеттен Заградовка ауылдық округінің бюджетіне 18 889 мың теңге сомада бюджеттік субвенциялар көлемі қарастырылсын.
4. 2021 жылға арналған Заградовка ауылдық округінің бюджетінде облыстық бюджеттен берілетін нысаналы ағымдағы трансферттердің көлемдері қарастырылсын, соның ішінде:
Заградовка ауылының көше жарығының ағымдағы жөндеуіне;
Заградовка ауылында орнатумен су тазарту жүйесін сатып алуға;
жергілікті атқарушы органдардың мемлекеттік қызметшілерінің еңбекақы төлемін арттыруға.
Облыстық бюджеттен аталған нысаналы трансферттерді бөлу "2021-2023 жылдарға арналған Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы Заградовка ауылдық округінің бюджетін бекіту туралы" Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы мәслихатының шешімін іске асыру туралы" Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы Заградовка ауылдық округі әкімінің шешімімен анықталады.
Ескерту. 4-тармақ жаңа редакцияда - Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы мәслихатының 10.09.2021 № 10/95 (01.01.2021 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
5. 2021 жылға арналған Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы Заградовка ауылдық округінің бюджетінде аудандық бюджеттен берілетін ағымдағы нысаналы трансферттердің көлемі қарастырылсын, соның ішінде:
Заградовка ауылдық округінің ауылдарындағы рұқсат етілмеген қоқыс үйінділерін жоюға;
жергілікті атқарушы органдардың мемлекеттік қызметшілерінің еңбекақы көлемін арттыруға;
ағымдағы шығындарға.
Аудандық бюджеттен аталған нысаналы трансферттерді бөлу "2021-2023 жылдарға арналған Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы Заградовка ауылдық округінің бюджетін бекіту туралы" Есіл ауданы мәслихатының шешімін жүзеге асыру туралы" Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы Заградовка ауылдық округі әкімінің шешімімен анықталады.
Ескерту. 5-тармақ жаңа редакцияда - Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы мәслихатының 29.11.2021 № 13/116 (01.01.2021 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
6. Осы шешім 2021 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Солтүстік Қазақстан облысы
Есіл ауданының мәслихаты
сессиясының төрағасы
К. Абулгазин
Солтүстік Қазақстан облысы
Есіл ауданы мәслихатының хатшысы
А. Бектасова
Солтүстік Қазақстан облысы
Есіл ауданы мәслихатының
2021 жылғы 8 қаңтардағы № 58/392
шешіміне 1 қосымша
2021 жылға арналған Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы Заградовка ауылдық округінің бюджеті

Сноска. Решение дополнено пунктом 1-2 в соответствии с решением маслихата Есильского района Северо-Казахстанской области от 21.04.2021 № 6/47 (вводится в действие с 01.01.2021).
2. Установить, что доходы бюджета Заградовского сельского округа на 2021 год формируются в соответствии со статьей 52-1 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года.
3. Предусмотреть на 2021 год объемы бюджетных субвенций, из районного бюджета бюджету Заградовского сельского округа в сумме 18 889 тысяч тенге.
4. Предусмотреть в бюджете Заградовского сельского округа на 2021 год объемы целевых текущих трансфертов, выделенных из областного бюджета, в том числе:
на текущий ремонт уличного освещения села Заградовка;
на приобретение системы очистки воды с монтажом в селе Заградовка;
на повышение заработной платы государственных служащих местных исполнительных органов.
Распределение указанных целевых трансфертов из областного бюджета определяется решением акима Заградовского сельского округа Есильского района Северо-Казахстанской области "О реализации решения маслихата Есильского района Северо-Казахстанской области "Об утверждении бюджета Заградовского сельского округа Есильского района Северо-Казахстанской области на 2021-2023 годы.
Сноска. Пункт 4 в редакции решения маслихата Есильского района Северо- Казахстанской области от 10.09.2021 № 10/95 (вводится в действие с 01.01.2021).
5. Предусмотреть в бюджете Заградовского сельского округа Есильского района Северо-Казахстанской области на 2021 год объемы целевых текущих трансфертов, передаваемых из районного бюджета, в том числе:
на ликвидацию несанкционированных свалок в селах Заградовского сельского округа;
на повышение заработной платы государственных служащих местных исполнительных органов;
на текущие расходы.
Распределение указанных целевых трансфертов из районного бюджета определяется решением акима Заградовского сельского округа Есильского района Северо-Казахстанской области "О реализации решения маслихата Есильского района "Об утверждении бюджета Заградовского сельского округа Есильского района Северо-Казахстанской области на 2021-2023 годы.
Сноска. Пункт 5 в редакции решения маслихата Есильского района Северо-Казахстанской области от 29.11.2021 № 13/116 (вводится в действие с 01.01.2021).
6. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2021 года.
Председатель сессии маслихата
Есильского района
Северо-Казахстанской области
К. Абулгазин
Секретарь маслихата
Есильского района
Северо-Казахстанской области
А. Бектасова
Приложение 1 к решению
маслихата Есильского района
Северо-Казахстанской области
от 8 января 2021 года
№ 58/392
Бюджет Заградовского сельского округа Есильского района Северо-Казахстанской области на 2021 год