2021-2023 жылдарға арналған Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы Явленка ауылдық округінің бюджетін бекіту туралы
Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы мәслихатының 2021 жылғы 8 қаңтардағы № 58/401 шешімі. Солтүстік Қазақстан облысының Әділет департаментінде 2021 жылғы 14 қаңтарда № 7015 болып тіркелді
Ескерту. 01.01.2021 бастап қолданысқа енгізіледі- осы шешімнің 8-тармағымен.
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджеттік кодексінің 9-1-бабына, 75-бабы 2-тармағына, Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 6-бабы 2-7-тармағына сәйкес, Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданының мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. 2021-2023 жылдарға арналған Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы Явленка ауылдық округінің бюджеті сәйкесінше 1, 2, 3 - қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2021 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер - 361 796 мың теңге:
салықтық түсімдер - 19 309 мың теңге;
салықтық емес түсімдер - 0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер - 0 мың теңге;
трансферттер түсімі - 342 487 мың теңге;
2) шығындар - 361 975 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу - 0 мың теңге:
бюджеттік кредиттер - 0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу - 0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо - 0 мың теңге:
қаржы активтерін сатып алу - 0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер - 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) - - 179 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) - 179 мың теңге:
қарыздар түсімі - 0 мың теңге;
қарыздарды өтеу - 0 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары - 179 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы мәслихатының 21.04.2021 № 6/55 (01.01.2021 бастап қолданысқа енгізіледі); 29.11.2021 № 13/123 (01.01.2021 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
1-1. Явленка ауылдық округі бюджетінің шығындарында қаржылық жылдың басына қалыптасқан бюджеттік қаражаттың бос қалдықтары есебінен, 2020 қаржылық жылда республикалық бюджеттен 0,1 мың теңге сомада, облыстық бюджеттен 0,1 мың теңге сомада, аудандық бюджеттен 41,8 мың теңге сомада бөлінген пайдаланылмаған нысаналы трансферттерді қайтару 4 қосымшаға сәйкес қарастырылсын.
Ескерту. Шешім 1-1-тармақпен толықтырылды - Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы мәслихатының 21.04.2021 № 6/55 (01.01.2021 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.

Об утверждении бюджета Явленского сельского округа Есильского района Северо-Казахстанской области на 2021-2023 годы
Решение маслихата Есильского района Северо-Казахстанской области от 8 января 2021 года № 58/401. Зарегистрировано Департаментом юстиции Северо-Казахстанской области 14 января 2021 года № 7015
Сноска. Вводится в действие с 01.01.2021 в соответствии с пунктом 8 настоящего решения.
В соответствии со статьей 9-1, с пунктом 2 статьи 75 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, с пунктом 2-7 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", маслихат Есильского района Северо-Казахстанской области РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет Явленского сельского округа Есильского района Северо-Казахстанской области на 2021-2023 годы согласно приложениям 1, 2, 3 соответственно, в том числе на 2021 год в следующих объемах:
1) доходы - 361 796 тысяч тенге:
налоговые поступления - 19 309 тысяч тенге;
неналоговые поступления - 0 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала - 0 тысяч тенге;
поступления трансфертов - 342 487 тысяч тенге;
2) затраты - 361 975 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование - 0 тысяч тенге:
бюджетные кредиты - 0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов - 0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовым активам - 0 тысяч тенге;
приобретение финансовых активов - 0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства - 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета - - 179 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета - 179 тысяч тенге:
поступление займов - 0 тысяч тенге;
погашение займов - 0 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств - 179 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 в редакции решения маслихата Есильского района Северо-Казахстанской области от 21.04.2021 № 6/55 (вводится в действие с 01.01.2021); от 29.11.2021 № 13/123 (вводится в действие с 01.01.2021).
1-1. Предусмотреть в расходах бюджета Явленского сельского округа за счет свободных остатков бюджетных средств, сложившихся на начало финансового года, возврат неиспользованных целевых трансфертов выделенных в 2020 финансовом году из республиканского бюджета в сумме 0,1 тысяч тенге, из областного бюджета в сумме 0,1 тысяч тенге, из районного бюджета в сумме 41,8 тысяч тенге, согласно приложению 4.
Сноска. Решение дополнено пунктом 1-1 в соответствии с решением маслихата Есильского района Северо-Казахстанской области от 21.04.2021 № 6 /55 (вводится в действие с 01.01.2021).

1-3. Явленка ауылдық округі бюджетінде шығындар қаржылық жылдың басына қалыптасқан қаражаттың бос қалдықтары есебінен 137 мың теңге сомада 4 қосымшаға сәйкес қарастырылсын.
Ескерту. Шешім 1-3-тармақпен толықтырылды - Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы мәслихатының 21.04.2021 № 6/55 (01.01.2021 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
2. 2021 жылға арналған Явленка ауылдық округі бюджетінің кірістері Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексінің 52-1-бабына сәйкес құрылатындығы белгіленсін.
3. 2021 жылға төлем көзінен салық салынбайтын кірістерден жеке табыс салығы бойынша ауылдық округтің салықтарынан түсетін түсімдерінің жалпы сомасын бөлу 100 пайызға белгіленсін.
4. 2021 жылға аудандық бюджеттен Явленка ауылдық округінің бюджетіне 34 093 мың теңге сомада бюджеттік субвенциялар көлемі қарастырылсын.
5. 2021 жылға арналған Явленка ауылдық округінің бюджетінде облыстық бюджеттен бөлінген ағымдағы нысаналы трансферттердің көлемі қарастырылсын, соның ішінде:
Явленка ауылының көше жарығын ағымдағы жөндеуіне;
Явленка ауылының ауылішілік жолдарын жөндеуге;
Явленка ауылының ауылішілік жолдарын орташа жөндеуіне;
Явленка ауылының ауылішілік жолдарын орташа жөндеуіне ("Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде);
жергілікті атқарушы органдардың мемлекеттік қызметшілерінің еңбекақы төлемін арттыруға.
Облыстық бюджеттен аталған нысаналы трансферттерді бөлу "2021-2023 жылдарға арналған Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы Явленка ауылдық округінің бюджетін бекіту туралы" Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы мәслихатының шешімін іске асыру туралы" Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы Явленка ауылдық округі әкімінің шешімімен анықталады.
Ескерту. 5-тармақ жаңа редакцияда - Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы мәслихатының 21.04.2021 № 6/55 (01.01.2021 бастап қолданысқа енгізіледі); 29.11.2021 № 13/123 (01.01.2021 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
6. 2021 жылға арналған Явленка ауылдық округінің бюджетінде аудандық бюджеттен бөлінген ағымдағы нысаналы трансферттердің көлемі қарастырылсын, соның ішінде:
жолдарды ағымдағы күтіп ұстауға;
Явленка ауылын абаттандыруға;
ауылдық округ ауылдарындағы рұқсат етілмеген қоқыс үйінділерін жоюға;
Өңірлерді дамытудың 2025 жылға дейінгі мемлекеттік бағдарламасын іске асыру шеңберінде Явленка ауылын абаттандыру мәселелерін шешу үшін іс-шараларды іске асыруға;
Явленка ауылына 10 бейнебақылау камерасын орнату үшін бір жолғы төлеміне;
бейнебақылау камералары үшін абоненттік төлемді төлеуге;
Явленка ауылында жерге орналастыру жобаларын әзірлеуге, шекара белгілеуге, мал жаюға арналған жер телімдеріне;
қоныс аударушылар үшін салынған үйлерге дуалдар (қоршаулар) дайындауға;
ауданның жергілікті атқарушы органының резерві есебінен шұғыл іс-шаралар өткізуге;
сумен жабдықтау жүйесін ағымдағы жөндеуге;
Явленка ауылының жолдарын жөндеу бойынша материалдар мен жұмыстардың сапасына сараптама қызметін көрсетуге;
ағымдағы шығындарға.

1-3. Предусмотреть в бюджете Явленского сельского округа расходы за счет свободных остатков средств, сложившихся на начало финансового года в сумме 137 тысяч тенге, согласно приложению 4.
Сноска. Решение дополнено пунктом 1-3 в соответствии с решением маслихата Есильского района Северо-Казахстанской области от 21.04.2021 № 6 /55 (вводится в действие с 01.01.2021).
2. Установить, что доходы бюджета Явленского сельского округа на 2021 год формируются в соответствии со статьей 52-1 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года.
3. Установить на 2021 год распределение общей суммы поступлений от налогов сельского округа, по индивидуальному подоходному налогу с доходов, не облагаемых у источника выплаты - 100 процентов.
4. Предусмотреть на 2021 год объемы бюджетных субвенций из районного бюджета бюджету Явленского сельского округа в сумме 34 093 тысяч тенге.
5. Предусмотреть в бюджете Явленского сельского округа на 2021 год объемы целевых текущих трансфертов выделенных из областного бюджета, в том числе:
на текущий ремонт уличного освещения села Явленка;
на текущий ремонт внутрипоселковых дорог села Явленка;
на средний ремонт внутрипоселковых дорог села Явленка;
на средний ремонт внутрипоселковых дорог села Явленка (в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі");
на повышение заработной платы государственных служащих местных исполнительных органов.
Распределение указанных целевых трансфертов из областного бюджета определяется решением акима Явленского сельского округа Есильского района Северо-Казахстанской области "О реализации решения маслихата Есильского района Северо-Казахстанской области "Об утверждении бюджета Явленского сельского округа Есильского района Северо-Казахстанской области на 2021-2023 годы.
Сноска. Пункт 5 в редакции решения маслихата Есильского района Северо-Казахстанской области от 21.04.2021 № 6/55 (вводится в действие с 01.01.2021); от 29.11.2021 № 13/123 (вводится в действие с 01.01.2021).
6. Предусмотреть в бюджете Явленского сельского округа на 2021 год объемы целевых текущих трансфертов выделенных из районного бюджета, в том числе:
текущее содержание дорог;
на благоустройство села Явленка;
на ликвидацию несанкционированных свалок в селах сельского округа;
на реализацию мероприятий для решения вопросов обустройства села Явленка в рамках реализации Государственной программы развития регионов до 2025 года;
на единовременную оплату за установку 10 камер видео наблюдения села Явленка;
на оплату абонентской платы за камеры видеонаблюдения;
на разработку землеустроительных проектов, установление границ, земельных участков для выпаса скота в селе Явленка;
на изготовление заборов (ограждений) к построенным домам для переселенцев;
на проведение мероприятий за счет резерва местного исполнительного органа района на неотложные мероприятия;
на текущий ремонт системы водоснабжения;
на оказание услуг экспертизы качества работ и материалов по ремонту дорог села Явленка;
на текущие расходы.

Аудандық бюджеттен аталған нысаналы трансферттерді бөлу "2021-2023 жылдарға арналған Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы Явленка ауылдық округінің бюджетін бекіту туралы" Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы мәслихатының шешімін іске асыру туралы" Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы Явленка ауылдық округі әкімінің шешімімен анықталады.
Ескерту. 6-тармақ жаңа редакцияда - Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы мәслихатының 21.04.2021 № 6/55 (01.01.2021 бастап қолданысқа енгізіледі); 29.11.2021 № 13/123 (01.01.2021 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
7. Явленка ауылдық округі бойынша 2021-2023 жылдарға арналған шығындар 1, 2, 3 қосымшаларға сәйкес белгіленсін.
8. Осы шешім 2021 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданының мәслихаты сессиясының төрағасы К. Абулгазин
Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы мәслихатының
хатшысы
А. Бектасова
Солтүстік Қазақстан облысы
Есіл ауданы мәслихатының

Распределение указанных целевых трансфертов из районного бюджета определяется решением акима Явленского сельского округа Есильского района Северо-Казахстанской области "О реализации решения маслихата Есильского района Северо-Казахстанской области "Об утверждении бюджета Явленского сельского округа Есильского района Северо-Казахстанской области на 2021-2023 годы.
Сноска. Пункт 6 в редакции решения маслихата Есильского района Северо-Казахстанской области от 21.04.2021 № 6/55 (вводится в действие с 01.01.2021); от 29.11.2021 № 13/123 (вводится в действие с 01.01.2021).
7. Установить расходы на 2021-2023 годы по Явленскому сельскому округу согласно приложениям 1, 2, 3.
8. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2021 года.
Председатель сессии маслихата Есильского района Северо-Казахстанской области К. Абулгазин
Секретарь маслихата Есильского района Северо-Казахстанской области А. Бектасова
Приложение 1 к решению
маслихата Есильского района
Северо-Казахстанской области

2021 жылғы 8 қаңтардағы № 58/401
шешіміне 1 - қосымша
2021 жылға арналған Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы Явленка ауылдық округінің бюджеті
Ескерту. 1-қосымша жаңа редакцияда - Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы мәслихатының 21.04.2021 № 6/55 (01.01.2021 бастап қолданысқа енгізіледі); 29.11.2021 № 13/123 (01.01.2021 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
Санаты
Сыныбы
Кіші
сыныбы
Атауы
Сомасы
(мың теңге)
1) Кірістер
361 796
1
Салықтық түсімдер

от 8 января 2021 года № 58/401
Бюджет Явленского сельского округа Есильского района Северо-Казахстанской области на 2021 год
Сноска. Приложение 1 в редакции решения маслихата Есильского района Северо-Казахстанской области от 21.04.2021 № 6/55 (вводится в действие с 01.01.2021); от 29.11.2021 № 13/123 (вводится в действие с 01.01.2021).
Категория
Класс
подкласс
Наименование
Сумма (тысяч тенге)
1) Доходы
361 796
1
Налоговые поступления