Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы мәслихатының 2020 жылғы 25 желтоқсандағы № 58/381 "2021-2023 жылдарға арналған Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданының бюджетін бекіту туралы" шешіміне өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы мәслихатының 2021 жылғы 10 қыркүйектегі № 10/94 шешімі. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2021 жылғы 17 қыркүйекте № 24416 болып тіркелді
Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданының мәслихаты ШЕШТІ:
1. "2021-2023 жылдарға арналған Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданының бюджетін бекіту туралы" Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы мәслихатының 2020 жылғы 25 желтоқсандағы № 58/381 шешіміне (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 6885 болып тіркелген) келесі өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
1 тармақ жаңа редакцияда мазмұндалсын:
"1. 2021-2023 жылдарға арналған Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданының бюджеті сәйкесінше 1, 2, 3 қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2021 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 6 042 252,9 мың теңге:
салықтық түсімдер – 529 927 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 7 674 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 24 245 мың теңге;
трансферттер түсімі – 5 480 406,9 мың теңге;
2) шығындар – 6 143 304,6 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 69 975 мың теңге:
бюджеттік кредиттер – 109 387 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 39 412 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге:
қаржы активтерін сатып алу – 0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін
сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 171 026,7 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын
қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 171 026,7 мың теңге:
қарыздар түсімі – 109 387 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 39 412 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 101 051,7 мың теңге.";
9 тармақ жаңа редакцияда мазмұндалсын:
"9. 2021 жылға арналған аудандық бюджетте заңнаманың өзгеруіне байланысты жоғары тұрған бюджеттің залалын өтеуге арналған шығындар 2 983 678 мың теңге сомада қарастырылсын.";
12 тармақ 9), 10) тармақшалармен келесі мазмұнда толықтырылсын:
"9) протезді-ортопедиялық жабдықтарға;
10) жергілікті атқарушы органдардың мемлекеттік қызметшілерінің еңбекақы төлемін арттыруға.";
18 тармақ жаңа редакцияда мазмұндалсын:
"18. 2021 жылға арналған Есіл ауданының жергілікті атқарушы органдарының резерві 40 631,3 мың теңге сомада бекітілсін.";
аталған шешімнің 1 - қосымшасы осы шешімнің қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда мазмұндалсын.

О внесении изменений и дополнений в решение маслихата Есильского района Северо-Казахстанской области от 25 декабря 2020 года № 58/381 "Об утверждении бюджета Есильского района Северо-Казахстанской области на 2021-2023 годы"
Решение маслихата Есильского района Северо-Казахстанской области от 10 сентября 2021 года № 10/94. Зарегистрировано в Министерстве юстиции Республики Казахстан 17 сентября 2021 года № 24416
Маслихат Есильского района Северо-Казахстанской области РЕШИЛ:
1. Внести в решение маслихата Есильского района Северо-Казахстанской области "Об утверждении бюджета Есильского района Северо-Казахстанской области на 2021-2023 годы" от 25 декабря 2020 года № 58/381 (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 6885) следующие изменения и дополнения:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить бюджет Есильского района Северо-Казахстанской области на 2021-2023 годы, согласно приложениям 1, 2, 3 соответственно, в том числе на 2021 год в следующих объемах:
1) доходы – 6 042 252,9 тысяч тенге:
налоговые поступления – 529 927 тысяч тенге;
неналоговые поступления - 7 674 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 24 245 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 5 480 406,9 тысяч тенге;
2) затраты – 6 143 304,6 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование - 69 975 тысяч тенге:
бюджетные кредиты - 109 387 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов - 39 412 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами - 0 тысяч тенге:
приобретение финансовых активов - 0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства - 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета - - 171 026,7 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета - 171 026,7 тысяч тенге:
поступление займов - 109 387 тысяч тенге;
погашение займов - 39 412 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств - 101 051,7 тысяч тенге.";
пункт 9 изложить в новой редакции:
"9. Предусмотреть в районном бюджете на 2021 год расходы на компенсацию потерь вышестоящего бюджета в связи с изменением законодательства в сумме 2 983 678 тыс. тенге.";
пункт 12 дополнить подпунктами 9), 10) следующего содержания:
"9) на протезно-ортопедические средства;
10) на повышение заработной платы государственных служащих местных исполнительных органов.";
пункт 18 изложить в новой редакции:
"18. Утвердить резерв местного исполнительного органа Есильского района на 2021 год в сумме 40 631,3 тыс. тенге.";
приложение 1 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему решению.

173 257
001
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің қызметін қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
144 933
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
28 324
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
44 932,5
001
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономикалық саясаттын қалыптастыру мен дамыту, мемлекеттік жоспарлау, бюджеттік атқару және коммуналдық меншігін басқару саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
40 063
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
2 857
003
Салық салу мақсатында мүлікті бағалауды жүргізу
1 349
010
Жекешелендіру, коммуналдық меншікті басқару, жекешелендіруден кейінгі қызмет және осыған байланысты дауларды реттеу
663,5
495
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, құрылыс, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
905 076,5
001
Жергілікті деңгейде сәулет, құрылыс, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
38 393
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
866 683,5
02
Қорғаныс
13 264
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
13 264
005
Жалпыға бірдей әскери міндетті атқару шеңберіндегі іс-шаралар
8 975
006
Аудан (облыстық маңызы бар қала) ауқымындағы төтенше жағдайлардың алдын алу және оларды жою
1 909
007
Аудандық (қалалық) ауқымдағы дала өрттерінің, сондай-ақ мемлекеттік өртке қарсы қызмет органдары құрылмаған елдi мекендерде өрттердің алдын алу және оларды сөндіру жөніндегі іс-шаралар
2 380
03
Қоғамдық тәртіп, қауіпсіздік, құқықтық, сот, қылмыстық-атқару қызметі
808,9
495
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, құрылыс, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
808,9
019
Елдi мекендерде жол қозғалысы қауiпсiздiгін қамтамасыз ету
808,9
06
Әлеуметтік көмек және әлеуметтік қамсыздандыру
596 177,4
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
552 894,4
002
Жұмыспен қамту бағдарламасы
211 160
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
7 946
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
62 029,4
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
31 657
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтік көмек көрсету

173 257
001
Услуги по обеспечению деятельности акима района (города областного значения)
144 933
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
28 324
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
44 932,5
001
Услуги по реализации государственной политики в области формирования и развития экономической политики, государственного планирования, исполнения бюджета и управления коммунальной собственностью района (города областного значения)
40 063
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
2 857
003
Проведение оценки имущества в целях налогообложения
1 349
010
Приватизация, управление коммунальным имуществом, постприватизационная деятельность и регулирование споров, связанных с этим
663,5
495
Отдел архитектуры, строительства, жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
905 076,5
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог
38 393
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
866 683,5
02
Оборона
13 264
122
Аппарат акима района (города областного значения)
13 264
005
Мероприятия в рамках исполнения всеобщей воинской обязанности
8 975
006
Предупреждение и ликвидация чрезвычайных ситуаций масштаба района (города областного значения)
1 909
007
Мероприятия по профилактике и тушению степных пожаров районного (городского) масштаба, а также пожаров в населенных пунктах, в которых не созданы органы государственной противопожарной службы
2 380
03
Общественный порядок, безопасность, правовая, судебная, уголовно-исполнительная деятельность
808,9
495
Отдел архитектуры, строительства, жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
808,9
019
Обеспечение безопасности дорожного движения в населенных пунктах
808,9
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
596 177,4
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
552 894,4
002
Программа занятости
211 160
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
7 946
005
Государственная адресная социальная помощь
62 029,4
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
31 657
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому

152 464
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектердi мiндеттi гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, қозғалуға қиындығы бар бірінші топтағы мүгедектерге жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектерге қолмен көрсететiн тіл маманының қызметтерін ұсыну
33 018
023
Жұмыспен қамту орталықтарының қызметін қамтамасыз ету
54 202
057
Атаулы мемлекеттік әлеуметтік көмек алушылар болып табылатын жеке тұлғаларды телевизиялық абоненттiк жалғамалармен қамтамасыз ету
418
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
43 283
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
39 316
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
1 998
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедек балаларды материалдық қамтамасыз ету
1 969
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
219 437,9
495
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, құрылыс, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
219 437,9
007
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін жобалау және (немесе) салу, реконструкциялау
1 950
008
Мемлекеттік тұрғын үй қорын сақтауды үйымдастыру
46 767,8
014
Сумен жабдықтау және су бұру жүйесін дамыту
250,6
016
Сумен жабдықтау және су бұру жүйесінің жұмыс істеуі
22 578
025
Елді мекендердегі көшелерді жарықтандыру
3 891,5
098
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйлерін сатып алу
144 000
08
Мәдениет, спорт, туризм және ақпараттық кеңістік
223 612
457
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мәдениет, тілдерді дамыту, дене шынықтыру және спорт бөлімі
165 185
009
Аудандық (облыстық маңызы бар қалалық) деңгейде спорттық жарыстар өткiзу
1 000
010
Әртүрлi спорт түрлерi бойынша аудан (облыстық маңызы бар қала) құрама командаларының мүшелерiн дайындау және олардың облыстық спорт жарыстарына қатысуы
15 891
003
Мәдени-демалыс жұмысын қолдау
77 772
006
Аудандық (қалалық) кiтапханалардың жұмыс iстеуi
69 928
007
Мемлекеттiк тiлдi және Қазақстан халқының басқа да тiлдерін дамыту
594
456
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ішкі саясат бөлімі
7 485
002
Мемлекеттік ақпараттық саясат жүргізу жөніндегі қызметтер
7 485
457
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мәдениет, тілдерді дамыту, дене шынықтыру және спорт бөлімі
29 807
001
Жергілікті деңгейде мәдениет, тілдерді дамыту, дене шынықтыру және спорт саласында мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер

152 464
017
Обеспечение нуждающихся инвалидов протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой реабилитации инвалида
33 018
023
Обеспечение деятельности центров занятости населения
54 202
057
Обеспечение физических лиц, являющихся получателями государственной адресной социальной помощи, телевизионными абонентскими приставками
418
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
43 283
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
39 316
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
1 998
010
Материальное обеспечение детей-инвалидов, воспитывающихся и обучающихся на дому
1 969
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
219 437,9
495
Отдел архитектуры, строительства, жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
219 437,9
007
Проектирование и (или) строительство, реконструкция жилья коммунального жилищного фонда
1950
008
Организация сохранения государственного жилищного фонда
46 767,8
014
Развитие системы водоснабжения и водоотведения
250,6
016
Функционирование системы водоснабжения и водоотведения
22 578
025
Освещение улиц в населенных пунктах
3 891,5
098
Приобретение жилья коммунального жилищного фонда
144 000
08
Культура, спорт, туризм и информационное пространство
223 612
457
Отдел культуры, развития языков, физической культуры и спорта района (города областного значения)
165 185
009
Проведение спортивных соревнований на районном (города областного значения) уровне
1 000
010
Подготовка и участие членов сборных команд района (города областного значения) по различным видам спорта на областных спортивных соревнованиях
15 891
003
Поддержка культурно-досуговой работы
77 772
006
Функционирование районных (городских) библиотек
69 928
007
Развитие государственного языка и других языков народа Казахстана
594
456
Отдел внутренней политики района (города областного значения)
7 485
002
Услуги по проведению государственной информационной политики
7 485
457
Отдел культуры, развития языков, физической культуры и спорта района (города областного значения)
29 807
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области культуры, развития языков, физической культуры и спорта

16 901
032
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
400
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
12 506
456
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ішкі саясат бөлімі
21 135
001
Жергілікті деңгейде ақпарат, мемлекеттілікті нығайту және азаматтардың әлеуметтік сенімділігін қалыптастыру саласында мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
16 004
003
Жастар саясаты саласында іс-шараларды іске асыру
5 131
10
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар дүниесін қорғау, жер қатынастары
85 299
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
28 560
099
Мамандарға әлеуметтік қолдау көрсету жөніндегі шараларды іске асыру
28 560
474
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ауыл шаруашылығы және ветеринария бөлімі
40 306
001
Жергілікті деңгейде ауыл шаруашылығы және ветеринария саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
40 306
463
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жер қатынастары бөлімі
16 433
001
Аудан (облыстық маңызы бар қала) аумағында жер қатынастарын реттеу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
16 433
11
Өнеркәсіп, сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
1 400
495
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, құрылыс, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
1 400
005
Аудан аумағының қала құрылысын дамытудың кешенді схемаларын және елді мекендердің бас жоспарларын әзірлеу
1 400
12
Көлік және коммуникация
213 487
495
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, құрылыс, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
213 487
023
Автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз ету
18 927
034
Көлiк инфрақұрылымының басым жобаларын іске асыру
189 304
045
Аудандық маңызы бар автомобиль жолдарын және елді-мекендердің көшелерін күрделі және орташа жөндеу
5 256
13
Басқалар
395 641
469
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) кәсіпкерлік бөлімі
13 711
001
Жергілікті деңгейде кәсіпкерлікті дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
13 711
457
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мәдениет, тілдерді дамыту, дене шынықтыру және спорт бөлімі
188 706
052
"Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылым бойынша іс-шараларды іске асыру
188 706
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
40 631,3
012
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жергілікті атқарушы органының резерві

16 901
032
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
400
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
12 506
456
Отдел внутренней политики района (города областного значения)
21 135
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области информации, укрепления государственности и формирования социального оптимизма граждан
16 004
003
Реализация мероприятий в сфере молодежной политики
5 131
10
Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения
85 299
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
28 560
099
Реализация мер по оказанию социальной поддержки специалистов
28 560
474
Отдел сельского хозяйства и ветеринарии района (города областного значения)
40 306
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере сельского хозяйства ветеринарии
40 306
463
Отдел земельных отношений района (города областного значения)
16 433
001
Услуги по реализации государственной политики в области регулирования земельных отношений на территории района (города областного значения)
16 433
11
Промышленность, архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
1 400
495
Отдел архитектуры, строительства, жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
1 400
005
Разработка схем градостроительного развития территории района и генеральных планов населенных пунктов
1 400
12
Транспорт и коммуникации
213 487
495
Отдел архитектуры, строительства, жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
213 487
023
Обеспечение функционирования автомобильных дорог
18 927
034
Реализация приоритетных проектов транспортной инфраструктуры
189 304
045
Капитальный и средний ремонт автомобильных дорог районного значения и улиц населенных пунктов
5 256
13
Прочие
395 641
469
Отдел предпринимательства района (города областного значения)
13 711
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области развития предпринимательства
13 711
457
Отдел культуры, развития языков, физической культуры и спорта района (города областного значения)
188 706
052
Реализация мероприятий по социальной и инженерной инфраструктуре в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі"
188 706
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
40 631,3
012
Резерв местного исполнительного органа района (города областного значения)