2021-2023 жылдарға арналған Мағжан Жұмабаев ауданы Булаев қаласының бюджетін бекіту туралы
Солтүстік Қазақстан облысы Мағжан Жұмабаев ауданы мәслихатының 2021 жылғы 8 қаңтардағы № 46-6 шешімі. Солтүстік Қазақстан облысының Әділет департаментінде 2021 жылғы 18 қаңтарда № 7078 болып тіркелді.
Ескерту. 01.01.2021 бастап қолданысқа енгізіледі – осы шешімнің 6-тармағымен.
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексінің 9-1-бабының 2-тармағына, 75-бабының 2-тармағына, Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 6-бабының 2-7-тармағына сәйкес Солтүстік Қазақстан облысы Мағжан Жұмабаев ауданының мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. 2021-2023 жылдарға арналған Мағжан Жұмабаев ауданы Булаев қаласының бюджеті тиісінше осы шешімге 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2021 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 591 126,5 мың теңге:
салықтық түсімдер – 31 535,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 0,0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 0,0 мың теңге;
трансферттер түсімі – 559 591,5 мың теңге;
2) шығындар – 600 190,3 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0,0 мың теңге:
бюджеттік кредиттер – 0,0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0,0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0,0 мың теңге:
қаржы активтерін сатып алу – 0,0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0,0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -9 063,8 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 9 063,8 мың теңге:
қарыздар түсімі – 0,0 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 0,0 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 9 063,8 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Солтүстік Қазақстан облысы Мағжан Жұмабаев ауданы мәслихатының 01.04.2021 № 3-14 (01.01.2021 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен; 03.07.2021 № 6-8 (01.01.2021 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен; 26.08.2021 № 8-7 (01.01.2021 бастап қолданысқа енгізіледі); 19.11.2021 № 9-11 (01.01.2021 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
2. 2021 жылға арналған қала бюджетінің кірістері Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексiне сәйкес мынадай салық түсімдері есебінен қалыптастырылатыны белгіленсін:
1) аудандық маңызы бар қала аумағындағы осы салықты салу объектілері бойынша жеке тұлғалардың мүлкіне салынатын салық;
2) аудандық маңызы бар қала аумағындағы жер учаскелері бойынша жеке және заңды тұлғалардан алынатын, елдi мекендер жерлерiне салынатын жер салығы;

Об утверждении бюджета города Булаево района Магжана Жумабаева на 2021-2023 годы
Решение маслихата района Магжана Жумабаева Северо-Казахстанской области от 8 января 2021 года № 46-6. Зарегистрировано Департаментом юстиции Северо-Казахстанской области 18 января 2021 года № 7078.
Сноска. Вводится в действие с 01.01.2021 в соответствии с пунктом 6 настоящего решения.
В соответствии с пунктом 2 статьи 9-1, пунктом 2 статьи 75 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, пунктом 2-7 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" маслихат района Магжана Жумабаева Северо-Казахстанской области РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет города Булаево района Магжана Жумабаева на 2021-2023 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2021 год в следующих объемах:
1) доходы – 591 126,5 тысяч тенге:
налоговые поступления – 31 535,0 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 0,0 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 0,0 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 559 591,5 тысяч тенге;
2) затраты – 600 190,3 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0,0 тысяч тенге:
бюджетные кредиты – 0,0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0,0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0,0 тысяч тенге:
приобретение финансовых активов – 0,0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0,0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -9 063,8 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 9 063,8 тысяч тенге:
поступление займов – 0,0 тысяч тенге;
погашение займов – 0,0 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 9 063,8 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 в редакции решения маслихата района Магжана Жумабаева Северо-Казахстанской области от 01.04.2021 № 3-14 (вводится в действие с 01.01.2021); от 3 июля 2021 года № 6-8 (вводится в действие с 01.01.2021); от 26.08.2021 № 8-7 (вводится в действие с 01.01.2021); от 19.11.2021 № 9-11 (вводится в действие с 01.01.2021).
2. Установить, что доходы бюджета города на 2021 год формируются в соответствии с Бюджетным Кодексом Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года за счет следующих налоговых поступлений:
1) налог на имущество физических лиц по объектам обложения данным налогом, находящимся на территории города районного значения;
2) земельный налог на земли населенных пунктов с физических и юридических лиц по земельным участкам, находящимся на территории города районного значения;

3) көлік құралдарына салынатын салық:
тұрғылықты жері аудандық маңызы бар қала аумағындағы жеке тұлғалардан;
өздерінің құрылтай құжаттарында көрсетілетін тұрған жері аудандық маңызы бар қала аумағында орналасқан заңды тұлғалардан алынатын көлік құралдары салығы.
3. 2021 жылға арналған Булаев қаласының бюджетінде аудандық бюджеттен округ бюджетіне берілетін субвенция көлемі 25 908,0 мың теңге сомасында көзделгендігі ескерілсін.
4. 2021 жылға арналған Булаев қаласының бюджетінде аудан бюджетінен ағымдағы трансферттердің түсімдері ескерілсін, оның ішінде:
1) Булаев қаласының елді мекендеріндегі көше жарығын ағымдағы жөндеуге;
2) Булаев қаласының елді мекендерінің санитариясын қамтамасыз етуге;
3) жерлеу орындарын ұстау және туыстары жоқ адамдарды жерлеуге;
4) Булаев қаласының елді мекендерін абаттандыру және көгалдандыруға;
5) Булаев қаласының елді мекендеріндегі автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз етуге.
6) "Солтүстік Қазақстан облысы Мағжан Жұмабаев ауданы Булаев қаласы әкімінің аппараты" коммуналдық мемлекеттік мекемесінің материалдық техникалық базасын нығайтуға;
7) Медвежка ауылының көше жарығын ағымдағы жөндеуге;
8) Булаев қаласы көшелерінің жолдарын ағымдағы жөндеуге;
9) Медвежка ауылының сумен жабдықтау желілерін ағымдағы жөндеу.
Ескерту. 4-тармаққа өзгеріс енгізілді - Солтүстік Қазақстан облысы Мағжан Жұмабаев ауданы мәслихатының 01.04.2021 № 3-14 (01.01.2021 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
4-1. Булаев қаласының бюджетінде 2021 жылғы 1 қаңтардағы жағдай бойынша қалыптасқан бюджеттік қаражаттардың бос қалдықтары есебінен 4-қосымшаға сәйкес шығыстар ескерілсін.
Ескерту. Шешім 4-1-тармақпен толықтырылды - Солтүстік Қазақстан облысы Мағжан Жұмабаев ауданы мәслихатының 01.04.2021 № 3-14 (01.01.2021 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
5. 2021 жылға арналған Булаев қаласының бюджетінде облыстық бюджеттен ағымдағы трансферттер түсімі ескерілсін, оның ішінде:
1) Булаев қаласындағы көше жарығын ағымдағы жөндеуге;
2) Булаев қаласында шағын футбол алаңын орнатуға;
3) Булаев қаласында балалар ойын алаңдарын орнатуға;
4) Булаев қаласы үшін қоқыс бактарын сатып алуға;
5) Булаев қаласындағы кентішілік автомобиль жолдарын орташа жөндеуге.
6) Булаев қаласының Чкалов, Мусаев көшелеріндегі жолдарды реконструкциялауға.
Ескерту. 5-тармаққа өзгеріс еңгізілді - Солтүстік Қазақстан облысы Мағжан Жұмабаев ауданы мәслихатының 03.07.2021 № 6-8 (01.01.2021 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
5-1. 2021 жылға арналған Булаев қаласының бюджетінде Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан Булаев қаласының Чкалов, Тахир Мұсаев көшелеріндегі жолдарды реконструкциялауға нысаналы трансферттер түсімі ескерілсін.

3) налог на транспортные средства:
с физических лиц, место жительства которых находится на территории города районного значения;
с юридических лиц, место нахождения которых, указываемое в их учредительных документах, располагается на территории города районного значения.
3. Учесть, что в бюджете города Булаево на 2021 год предусмотрен объем субвенции, передаваемой из районного бюджета в бюджет города в сумме 25 908,0 тысяч тенге.
4. Учесть в бюджете города Булаево на 2021 год поступление текущих трансфертов из районного бюджета, в том числе:
1) на текущий ремонт уличного освещения населенных пунктов города Булаево;
2) на обеспечении санитарии населенных пунктов города Булаево;
3) на содержание мест захоронений и погребение безродных;
4) на благоустройство и озеленение населенных пунктов города Булаево;
5) на обеспечение функционирования автомобильных дорог населенных пунктов города Булаево.
6) на укрепление материально-технической базы коммунального государственного учреждения "Аппарат акима города Булаево района Магжана Жумабаева Северо-Казахстанской области";
7) на текущий ремонт уличного освещения села Медвежка;
8) на текущий ремонт дорог улиц города Булаево;
9) на текущий ремонт сетей водоснабжения села Медвежка.
Сноска. Пункт 4 с изменением, внесенным решением маслихата района Магжана Жумабаева Северо-Казахстанской области от 01.04.2021 № 3-14 (вводится в действие с 01.01.2021).
4-1. Учесть в бюджете города Булаево расходы за счет свободных остатков бюджетных средств, сложившихся по состоянию на 1 января 2021 года согласно приложению 4.
Сноска. Решение дополнено пунктом 4-1 в соответствии с решением маслихата района Магжана Жумабаева Северо-Казахстанской области от 01.04.2021 № 3-14 (вводится в действие с 01.01.2021).
5. Учесть в бюджете города Булаево на 2021 год поступление текущих трансфертов из областного бюджета, в том числе:
1) на текущий ремонт уличного освещения в городе Булаево;
2) на устройство мини-футбольного поля в городе Булаево;
3) на установку детских игровых площадок в городе Булаево;
4) на приобретение мусорных баков для города Булаево;
5) на средний ремонт внутрипоселковых автомобильных дорог в городе Булаево.
6) на реконструкцию дорог по улицам Чкалова, Мусаева города Булаево.
Сноска. Пункт 5 с изменением, внесенным решением маслихата района Магжана Жумабаева Северо-Казахстанской области от 3 июля 2021 года № 6-8 (вводится в действие с 01.01.2021).
5-1. Учесть в бюджете города Булаево на 2021 год поступление целевых трансфертов из Национального фонда Республики Казахстан на реконструкцию дорог по улицам Чкалова, Тахира Мусаева города Булаево.

Ескерту. Шешім 5-1-тармақпен толықтырылды - Солтүстік Қазақстан облысы Мағжан Жұмабаев ауданы мәслихатының 26.08.2021 № 8-7 (01.01.2021 бастап қолданысқа енгізіледі) ; 19.11.2021 № 9-11 (01.01.2021 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
6. Осы шешім 2021 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Мағжан Жұмабаев ауданы мәслихаты
сессиясының төрағасы
Г. Сагандыкова
Мағжан Жұмабаев ауданы
мәслихатының хатшысы
Т. Абильмажинов
Солтүстік Қазақстан облысы
Мағжан Жұмабаев
ауданының мәслихаты

Сноска. Решение дополнено пунктом 5-1 в соответствии с решением маслихата района Магжана Жумабаева Северо-Казахстанской области от 26.08.2021 № 8-7 (вводится в действие с 01.01.2021); в новой редакции от 19.11.2021 № 9-11 (вводится в действие с 01.01.2021)
6. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2021 года.
Председатель сессии маслихата
района Магжана Жумабаева
Г. Сагандыкова
Секретарь маслихата района
Магжана Жумабаева
Т. Абильмажинов
Приложение 1
к решению маслихат
района Магжана Жумабаева
Северо-Казахстанской области

2021 жылғы 8 қаңтардағы
№ 46-6 шешіміне
1-қосымша
Мағжан Жұмабаев ауданы Булаев қаласының 2021 жылға арналған бюджеті
Ескерту. 1-қосымша жаңа редакцияда - Солтүстік Қазақстан облысы Мағжан Жұмабаев ауданы мәслихатының 01.04.2021 № 3-14 (01.01.2021 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен; 03.07.2021 № 6-8 (01.01.2021 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен; 26.08.2021 № 8-7 (01.01.2021 бастап қолданысқа енгізіледі); 19.11.2021 № 9-11 (01.01.2021 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
Атауы
Сомасы,
мың теңге
Санаты
Сыныбы
Кіші сыныбы
Кірістер

от 8 января 2021 года
№ 46-6
Бюджет города Булаево района Магжана Жумабаева на 2021 год
Сноска. Приложение 1 в редакции решения маслихата района Магжана Жумабаева Северо-Казахстанской области от 01.04.2021 № 3-14 (вводится в действие с 01.01.2021); от 3 июля 2021 года № 6-8 (вводится в действие с 01.01.2021); от 26.08.2021 № 8-7 (вводится в действие с 01.01.2021); от 19.11.2021 № 9-11 (вводится в действие с 01.01.2021).
Наименование
Сумма,
тысяч тенге
Категория
Класс
Подкласс
Доходы