2021-2023 жылдарға арналған Мағжан Жұмабаев ауданы Ноғайбай би ауылдық округінің бюджетін бекіту туралы
Солтүстік Қазақстан облысы Мағжан Жұмабаев ауданы мәслихатының 2021 жылғы 8 қаңтардағы № 46-13 шешімі. Солтүстік Қазақстан облысының Әділет департаментінде 2021 жылғы 18 қаңтарда № 7083 болып тіркелді
Ескерту. 01.01.2021 бастап қолданысқа енгізіледі – осы шешімнің 7-тармағымен.
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексінің 9-1-бабының 2-тармағына, 75-бабының 2-тармағына, Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 6-бабының 2-7-тармағына сәйкес Солтүстік Қазақстан облысы Мағжан Жұмабаев ауданының мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. 2021-2023 жылдарға арналған Мағжан Жұмабаев ауданы Ноғайбай би ауылдық округінің бюджеті тиісінше осы шешімге 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2021 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 235 299,0 мың теңге:
салықтық түсімдер – 3 000,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 0,0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 0,0 мың теңге;
трансферттер түсімі – 232 299,0 мың теңге;
2) шығындар – 236 025,4 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0,0 мың теңге:
бюджеттік кредиттер – 0,0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0,0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0,0 мың теңге:
қаржы активтерін сатып алу – 0,0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0,0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -726,4 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 726,4 мың теңге:
қарыздар түсімі – 0,0 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 0,0 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 726,4 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Солтүстік Қазақстан облысы Мағжан Жұмабаев ауданы мәслихатының 07.07.2021 № 6-22 (01.01.2021 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен; 26.08.2021 № 8-13 (01.01.2021 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен
2. 2021 жылға арналған ауылдық округ бюджетінің кірістері Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексiне сәйкес мынадай салық түсімдері есебінен қалыптастырылатыны белгіленсін:
1) ауылдың, ауылдық округтің аумағындағы осы салықты салу объектілері бойынша жеке тұлғалардың мүлкіне салынатын салық;
2) ауылдың аумағындағы жер учаскелері бойынша жеке және заңды тұлғалардан алынатын, елдi мекендер жерлерiне салынатын жер салығы;
3) көлік құралдарына салынатын салық:
тұрғылықты жері ауылдың аумағындағы жеке тұлғалардан;
өздерінің құрылтай құжаттарында көрсетілетін тұрған жері ауылдың аумағында орналасқан заңды тұлғалардан алынатын көлік құралдары салығы.

Об утверждении бюджета сельского округа Ноғайбай би района Магжана Жумабаева на 2021-2023 годы
Решение маслихата района Магжана Жумабаева Северо-Казахстанской области от 8 января 2021 года № 46-13. Зарегистрировано Департаментом юстиции Северо-Казахстанской области 18 января 2021 года № 7083
Сноска. Вводится в действие с 01.01.2021 в соответствии с пунктом 7 настоящего решения.
В соответствии с пунктом 2 статьи 9-1, пунктом 2 статьи 75 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, пунктом 2-7 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" маслихат района Магжана Жумабаева Северо-Казахстанской области РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет сельского округа Ноғайбай би района Магжана Жумабаева на 2021-2023 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2021 год в следующих объемах:
1) доходы – 235 299,0 тысяч тенге:
налоговые поступления – 3 000,0 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 0,0 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 0,0 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 232 299,0 тысяч тенге;
2) затраты – 236 025,4 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0,0 тысяч тенге:
бюджетные кредиты – 0,0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0,0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0,0 тысяч тенге:
приобретение финансовых активов – 0,0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0,0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -726,4 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 726,4 тысяч тенге;
поступление займов – 0,0 тысяч тенге;
погашение займов – 0,0 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 726,4 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 в редакции решения маслихата района Магжана Жумабаева Северо-Казахстанской области от 7.07.2021 № 6-22 (вводится в действие с 01.01.2021); от 26.08.2021 № 8-13 (вводится в действие с 01.01.2021).
2. Установить, что доходы бюджета сельского округа на 2021 год формируются в соответствии с Бюджетным Кодексом Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года за счет следующих налоговых поступлений:
1) налог на имущество физических лиц по объектам обложения данным налогом, находящимся на территории села, сельского округа;
2) земельный налог на земли населенных пунктов с физических и юридических лиц по земельным участкам, находящимся на территории села;
3) налог на транспортные средства:
с физических лиц, место жительства которых находится на территории села;
с юридических лиц, место нахождения которых, указываемое в их учредительных документах, располагается на территории села.

3. 2021 жылға арналған ауылдық округ бюджетінде аудандық бюджеттен округ бюджетіне берілетін субвенция көлемі 35 098,0 мың теңге сомасында көзделгендігі ескерілсін.
4. 2021 жылға арналған Ноғайбай би ауылдық округінің бюджетінде мемлекеттік мәдениет ұйымдарының және архив мекемелерінің басқарушы және негізгі персоналына мәдениет ұйымдарындағы және архив мекемелеріндегі ерекше еңбек жағдайлары үшін лауазымдық айлықақысына қосымша төлемдер белгілеуге республикалық бюджеттен ағымдағы трансферттердің түсімдері ескерілсін.
5. 2021 жылға арналған Ноғайбай би ауылдық округінің бюджетінде аудан бюджетінен ағымдағы трансферттердің түсімдері ескерілсін, оның ішінде:
1) ауылдық округ елді мекендерінде көше жарығын ағымдағы жөндеуге;
2) ауылдық елді мекендерді абаттандыру және көгалдандыруға.
5-1. Ноғайбай би ауылдық округінің бюджетінде 2021 жылғы 1 қаңтардағы жағдай бойынша қалыптасқан бюджеттік қаражаттардың бос қалдықтары есебінен 4-қосымшаға сәйкес шығыстар ескерілсін.
Ескерту. Шешім 5-1-тармақпен толықтырылды - Солтүстік Қазақстан облысы Мағжан Жұмабаев ауданы мәслихатының 01.04.2021 № 3-21 (01.01.2021 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
6. 2021 жылға арналған Ноғайбай би ауылдық округінің бюджетіне облыстық бюджеттен ағымдағы трансферттер түскені ескерілсін, оның ішінде:
1) Надежка, Дүйсеке, Еремеевка, Қарағанды ауылдарындағы көше жарығын ағымдағы жөндеуге;
2) Еремеевка ауылының су тарату желілерін ағымдағы жөндеуге;
3) Надежка ауылында көпфункционалды алаң орнатуға;
4) Қарағанды ауылында көше тренажерлары бар балалар алаңын жайластыруға;
5) Надежка ауылының кентішілік жолдарын ағымдағы жөндеуге
6) Надежка ауылындағы кентішілік жолдарды орташа жөндеуге.
Ескерту. 6-тармаққа өзгеріс еңгізілді - Солтүстік Қазақстан облысы Мағжан Жұмабаев ауданы мәслихатының 07.07.2021 № 6-22 (01.01.2021 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
7. Осы шешім 2021 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Мағжан Жұмабаев ауданы мәслихаты
сессиясының төрағасы
Г. Сагандыкова
Мағжан Жұмабаев ауданы
мәслихатының хатшысы
Т. Абильмажинов
Солтүстік Қазақстан облысы Мағжан
Жұмабаев ауданының мәслихаты

3. Учесть, что в бюджете сельского округа на 2021 год предусмотрен объем субвенции, передаваемой из районного бюджета в бюджет округа в сумме 35 098,0 тысяч тенге.
4. Учесть в бюджете сельского округа Ноғайбай би на 2021 год поступление текущих трансфертов из республиканского бюджета на установление доплат к должностному окладу за особые условия труда в организациях культуры и архивных учреждениях управленческому и основному персоналу государственных организаций культуры и архивных учреждений.
5. Учесть в бюджете сельского округа Ноғайбай би на 2021 год поступление текущих трансфертов из районного бюджета, в том числе:
1) на текущий ремонт уличного освещения населенных пунктов сельского округа;
2) на благоустройство и озеленение населенных пунктов сельского округа;
5-1. Учесть в бюджете сельского округа Ноғайбай би расходы за счет свободных остатков бюджетных средств, сложившихся по состоянию на 1 января 2021 года согласно приложению 4.
Сноска. Решение дополнено пунктом 5-1 в соответствии с решением маслихата района Магжана Жумабаева Северо-Казахстанской области от 01.04.2021 № 3-21 (вводится в действие с 01.01.2021).
6. Учесть в бюджете сельского округа Ноғайбай би на 2021 год поступление текущих трансфертов из областного бюджета, в том числе:
1) на текущий ремонт уличного освещения в селах Надежка, Дюсеке, Еремеевка, Караганды;
2) на текущий ремонт водоразводящих сетей села Еремеевка;
3) на устройство многофункциональной площадки в селе Надежка;
4) на обустройство детской площадки с уличными тренажерами в селе Караганды;
5) на текущий ремонт внутрипоселковых дорог села Надежка;
6) на средний ремонт внутрипоселковых дорог в селе Надежка.
Сноска. Пункт 6 с изменением, внесенным решением маслихата района Магжана Жумабаева Северо-Казахстанской области от 7.07.2021 № 6-22 (вводится в действие с 01.01.2021).
7. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2021 года.
Председатель сессии маслихата
района Магжана Жумабаева
Г. Сагандыкова
Секретарь маслихата
района Магжана Жумабаева
Т. Абильмажинов
Приложение 1
к решению маслихат
района Магжана Жумабаева
Северо-Казахстанской области