Солтүстік Қазақстан облысы Мағжан Жұмабаев ауданы мәслихатының 2020 жылғы 25 желтоқсандағы № 45-1 "2021-2023 жылдарға арналған Солтүстік Қазақстан облысы Мағжан Жұмабаев ауданының бюджетін бекіту туралы" шешіміне өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Солтүстік Қазақстан облысы Мағжан Жұмабаев ауданы мәслихатының 2021 жылғы 30 наурыздағы № 3-8 шешімі. Солтүстік Қазақстан облысының Әділет департаментінде 2021 жылғы 2 сәуірде № 7224 болып тіркелді
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексінің 106, 109-баптарына, Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 6-бабы 1-тармағының 1) тармақшасына сәйкес, Солтүстік Қазақстан облысы Мағжан Жұмабаев ауданының мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. "2021-2023 жылдарға арналған Солтүстік Қазақстан облысы Мағжан Жұмабаев ауданының бюджетін бекіту туралы" Солтүстік Қазақстан облысы Мағжан Жұмабаев ауданы мәслихатының 2020 жылғы 25 желтоқсандағы № 45-1 шешіміне (2021 жылғы 13 қаңтарда Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің электрондық түрдегі эталондық бақылау банкінде жарияланған, Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 6900 болып тіркелген) келесі өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
1-тармақ жаңа редакцияда баяндалсын:
"1. 2021-2023 жылдарға арналған Солтүстік Қазақстан облысы Мағжан Жұмабаев ауданының бюджеті тиісінше осы шешімге 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2021 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 6 339 927,4 мың теңге:
салықтық түсімдер – 865 794,9 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 5 427,0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер– 6 350,0 мың теңге;
трансферттер түсімі – 5 462 355,5 мың теңге;
2) шығындар – 6 515 333,2 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 41 309,0 мың теңге:
бюджеттік кредиттер – 52 506,0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 11 197,0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0,0 мың теңге:
қаржы активтерін сатып алу – 0,0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0,0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -216 714,8 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитті пайдалану) – 216 714,8 мың теңге;
қарыздар түсімі – 91 036,7 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 11 197,0 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 136 875,1 мың теңге.";
5-тармақ жаңа редакцияда баяндалсын:
"5. Облыстық бюджеттен және аудандық маңызы бар қала, ауылдар, ауылдық округтер бюджеттерінен берілетін трансферттер аудандық бюджетке трансферттер түсімдері болып табылады.";

О внесении изменений и дополнений в решение маслихата района Магжана Жумабаева Северо-Казахстанской области от 25 декабря 2020 года № 45-1 "Об утверждении бюджета района Магжана Жумабаева Северо-Казахстанской области на 2021-2023 годы"
Решение маслихата района Магжана Жумабаева Северо-Казахстанской области от 30 апреля 2021 года № 3-8. Зарегистрировано Департаментом юстиции Северо-Казахстанской области 2 апреля 2021 года № 7224
В соответствии со статьями 106, 109 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" маслихат района Магжана Жумабаева Северо-Казахстанской области РЕШИЛ:
1. Внести в решение маслихата района Магжана Жумабаева Северо-Казахстанской области "Об утверждении бюджета района Магжана Жумабаева Северо-Казахстанской области на 2021-2023 годы" от 25 декабря 2020 года № 45-1 (опубликовано 13 января 2021 года в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан в электронном виде, зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 6900) следующие изменения и дополнения:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить бюджет района Магжана Жумабаева Северо-Казахстанской области на 2021-2023 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2021 год в следующих объемах:
1) доходы – 6 339 927,4 тысяч тенге:
налоговые поступления – 865 794,9 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 5 427,0 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 6 350,0 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 5 462 355,5 тысяч тенге;
2) затраты – 6 515 333,2 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 41 309,0 тысяч тенге:
бюджетные кредиты – 52 506,0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 11 197,0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0,0 тысяч тенге:
приобретение финансовых активов – 0,0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0,0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -216 714,8 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 216 714,8 тысяч тенге;
поступление займов – 91 036,7 тысяч тенге;
погашение займов – 11 197,0 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 136 875,1 тысяч тенге.";
пункт 5 изложить в новой редакции:
"5. Поступлениями трансфертов в районный бюджет являются трансферты из областного бюджета и бюджетов города районного значения, сел, сельских округов.";

10-тармақ келесі мазмұндағы 18), 19), 20), 21), 22), 23), 24), 25), 26) тармақшалармен толықтырылсын:
"18) Булаев қаласында жабық мұз айдынын салуға;
19) ауылдық кітапханаларды интернет желісіне қосуға, телефондандыруға, интернет үшін компьютерлер сатып алуға;
20) Полтавка ауылында су құбыры құрылыстары мен тарату желілері алаңының құрылысына;
21) Надежка ауылында таратушы желілер мен су құбыры құрылыстары алаңын салуға;
22) Октябрьское ауылындағы көше жарығын ағымдағы жөндеуге;
23) Александровка ауылының магистралдық бұруын және тарату желілерін реконструкциялауға;
24) Октябрьское ауылында таратушы желілер мен су құбыры құрылыстары алаңын салуға;
25) Таман ауылының № 1 бөлімшесінің мәдениет үйін күрделі жөндеуге;
26) Возвышенка, Советское, Полудино ауылдарында жарықтандырумен кентішілік жолдарды орташа жөндеуге.";
келесі мазмұндағы 12-1- тармағымен толықтырылсын:
"12-1. 4-қосымшаға сәйкес 2021 жылғы 1 қаңтарда қалыптасқан бюджет қаражатының бос қалдықтары мен республикалық бюджеттен берілген 2020 жылы пайдаланылмаған (толық пайдаланылмаған) нысаналы трансферттерді қайтару есебінен аудан бюджетінде шығыстар қарастырылсын.";
келесі мазмұндағы 12-2-тармақпен толықтырылсын:
"12-2. 2021 жылға арналған аудан бюджетінде Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің 2020 жылғы 27 наурыздағы № 55-ө "Жұмыспен қамтудың 2020-2021 жылдарға арналған жол картасын бекіту туралы" өкімімен бекітілген Жұмыспен қамтудың 2020-2021 жылдарға арналған жол картасы бағдарламасы шеңберінде ішкі қарыздар есебінен шығыстар 5-қосымшаға сәйкес ескерілсін.";
көрсетілген шешімнің 1-қосымшасы осы шешімнің 1-қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда баяндалсын;
осы шешімнің 2-қосымшасына сәйкес 4-қосымшасымен толықтырылсын;
осы шешімнің 3-қосымшасына сәйкес 5-қосымшасымен толықтырылсын.
2. Осы шешім 2021 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Мағжан Жұмабаев ауданы мәслихаты
сессиясының төрағасы
Ж. Хайдарова
Мағжан Жұмабаев ауданы
мәслихатының хатшысы
Т. Абильмажинов
Солтүстік Қазақстан облысы
Мағжан Жұмабаев
ауданы мәслихатының

пункт 10 дополнить подпунктами 18), 19), 20), 21), 22), 23), 24), 25), 26) следующего содержания:
"18) на строительство крытого ледового катка в городе Булаево;
19) на подключение сельских библиотек к сети интернет, на телефонизацию, на приобретение компьютеров для интернета;
20) на строительство площадки водопроводных сооружений и разводящих сетей в селе Полтавка;
21) на строительство разводящих сетей и площадки водопроводных сооружений в селе Надежка;
22) на текущий ремонт уличного освещения в селе Октябрьское;
23) на реконструкцию магистрального отвода и разводящих сетей села Александровка;
24) на строительство разводящих сетей и площадки водопроводных сооружений в селе Октябрьское;
25) на капитальный ремонт Дома культуры отделения № 1 села Таманское;
26) на средний ремонт внутрипоселковых дорог с освещением в селах Возвышенка, Советское, Полудино.";
дополнить пунктом 12-1 следующего содержания:
"12-1. Предусмотреть в бюджете района расходы за счет свободных остатков бюджетных средств, сложившихся по состоянию на 1 января 2021 года и возврата неиспользованных (недоиспользованных) в 2020 году целевых трансфертов из республиканского бюджета согласно приложению 4.";
дополнить пунктом 12-2 следующего содержания:
"12-2. Учесть в бюджете района на 2021 год расходы за счет внутренних займов в рамках программы Дорожной карты занятости на 2020-2021 годы, утвержденной распоряжением Премьер-Министра Республики Казахстан от 27 марта 2020 года № 55-р "Об утверждении Дорожной карты занятости на 2020-2021 годы" согласно приложению 5.";
приложения 1 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложению 1 к настоящему решению;
дополнить приложением 4 согласно приложению 2 к настоящему решению;
дополнить приложением 5 согласно приложению 3 к настоящему решению.
2. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2021 года.
Председатель сессии маслихата
района Магжана Жумабаева
Ж. Хайдарова
Секретарь маслихата
района Магжана Жумабаева
Т. Абильмажинов
Приложение 1
к решению маслихата района
Магжана Жумабаева Северо-
Казахстанской области

15 933,0
013
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
300,0
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
752 965,4
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
41 480,2
001
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономикалық саясаттын қалыптастыру мен дамыту, мемлекеттік жоспарлау, бюджеттік атқару және коммуналдық меншігін басқару саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
39 594,0
003
Салық салу мақсатында мүлікті бағалауды жүргізу
1 550,0
010
Жекешелендіру, коммуналдық меншікті басқару, жекешелендіруден кейінгі қызмет және осыған байланысты дауларды реттеу
336,2
02
Қорғаныс
14 228,0
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
14 228,0
005
Жалпыға бірдей әскери міндетті атқару шеңберіндегі іс-шаралар
8 928,0
006
Аудан (облыстық маңызы бар қала) ауқымындағы төтенше жағдайлардың алдын алу және оларды жою
5 000,0
007
Аудандық (қалалық) ауқымдағы дала өрттерінің, сондай-ақ мемлекеттік өртке қарсы қызмет органдары құрылмаған елдi мекендерде өрттердің алдын алу және оларды сөндіру жөніндегі іс-шаралар
300,0
03
Қоғамдық тәртіп, қауіпсіздік, құқықтық, сот, қылмыстық-атқару қызметі
3 280,0
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
3 280,0
021
Елдi мекендерде жол қозғалысы қауiпсiздiгін қамтамасыз ету
3 280,0
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету
552 966,0
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
552 966,0
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
43 974,0
002
Жұмыспен қамту бағдарламасы
178 339,5
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
4 376,0
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
61 333,0
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
12,0
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
34 500,5
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедек балаларды материалдық қамтамасыз ету
1 251,0
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
768,0
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
122 431,0
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектердi мiндеттi гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, қозғалуға қиындығы бар бірінші топтағы мүгедектерге жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектерге қолмен көрсететiн тіл маманының қызметтерін ұсыну

15 933,0
013
Капитальные расходы государственного органа
300,0
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
752 965,4
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
41 480,2
001
Услуги по реализации государственной политики в области формирования и развития экономической политики, государственного планирования, исполнения бюджета и управления коммунальной собственностью района (города областного значения)
39 594,0
003
Проведение оценки имущества в целях налогообложения
1 550,0
010
Приватизация, управление коммунальным имуществом, постприватизационная деятельность и регулирование споров, связанных с этим
336,2
02
Оборона
14 228,0
122
Аппарат акима района (города областного значения)
14 228,0
005
Мероприятия в рамках исполнения всеобщей воинской обязанности
8 928,0
006
Предупреждение и ликвидация чрезвычайных ситуаций масштаба района (города областного значения)
5 000,0
007
Мероприятия по профилактике и тушению степных пожаров районного (городского) масштаба, а также пожаров в населенных пунктах, в которых не созданы органы государственной противопожарной службы
300,0
03
Общественный порядок, безопасность, правовая, судебная, уголовно-исполнительная деятельность
3 280,0
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
3 280,0
021
Обеспечение безопасности дорожного движения в населенных пунктах
3 280,0
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
552 966,0
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
552 966,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
43 974,0
002
Программа занятости
178 339,5
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
4 376,0
005
Государственная адресная социальная помощь
61 333,0
006
Оказание жилищной помощи
12,0
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
34 500,5
010
Материальное обеспечение детей-инвалидов, воспитывающихся и обучающихся на дому
1 251,0
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
768,0
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
122 431,0
017
Обеспечение нуждающихся инвалидов обязательными гигиеническими средствами и предоставление услуг специалистами жестового языка, индивидуальными помощниками в соответствии с индивидуальной программой реабилитации инвалида