Солтүстік Қазақстан облысы Мамлют ауданы мәслихатының 2020 жылғы 25 желтоқсандағы № 8 /2 "2021-2023 жылдарға арналған аудандық бюджетті бекіту туралы" шешіміне өзгерістер және толықтырулар енгізу туралы
Солтүстік Қазақстан облысы Мамлют ауданы мәслихатының 2021 жылғы 3 наурыздағы № 3/4 шешімі. Солтүстік Қазақстан облысының Әділет департаментінде 2021 жылғы 11 наурызда № 7173 болып тіркелді
Қазақстан Республикасы 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексiнің 106 және 109-баптарына, Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 6-бабы 1-тармағы 1) тармақшасына сәйкес Солтүстік Қазақстан облысы Мамлют ауданының мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Солтүстік Қазақстан облысы Мамлют ауданы мәслихатының "2021-2023 жылдарға арналған аудандық бюджетті бекіту туралы" 2020 жылғы 25 желтоқсандағы № 81/2 шешіміне (2021 жылғы 5 қаңтарда Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің электрондық түрдегі эталондық бақылау банкінде жарияланған, Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 6866 болып тіркелді) келесі өзгерістер және толықтырулар енгізілсін:
1-тармақ жаңа редакцияда баяндалсын:
"1. 2021-2023 жылдарға арналған аудандық бюджеті осы шешімге тиісінше 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2021 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 4408698,3 мың теңге:
салықтық түсімдер – 497656 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 34438 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 15500 мың теңге;
трансферттер түсімі – 3861104,3 мың теңге;
2) шығындар – 4454835,8 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 49118 мың теңге:
бюджеттік кредиттер – 61257 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 12139 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге;
қаржы активтерін сатып алу – 0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 95255,5 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 95255,5 мың теңге;
қарыздар түсімі – 61257 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 12139 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 46137,5 мың теңге.";
12-тармақ жаңа редакцияда баяндалсын:
"12. Азаматтық қызметшілер болып табылатын және ауылдық жерде жұмыс істейтін әлеуметтік қамсыздандыру, мәдениет, спорт саласындағы мамандарға қызметтің осы түрлерімен қалалық жағдайда айналысатын азаматтық қызметшілердің айлықақыларымен және мөлшерлемелерімен салыстырғанда жиырма бес пайызға жоғарылатылған лауазымдық айлықақылар мен тарифтік мөлшерлемелері ескерілсін.";

О внесении изменений и дополнений в решение маслихата Мамлютского района Северо Казахстанской области от 25 декабря 2020 года № 81/2 "Об утверждении районного бюджета на 2021-2023 годы"
Решение маслихата Мамлютского района Северо-Казахстанской области от 3 марта 2021 года № 3/4. Зарегистрировано Департаментом юстиции Северо-Казахстанской области 11 марта 2021 года № 7173
В соответствии со статьями 106 и 109 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", маслихат Мамлютского района Северо-Казахстанской области РЕШИЛ:
1. Внести в решение маслихата Мамлютского района Северо-Казахстанской области "Об утверждении районного бюджета на 2021-2023 годы" от 25 декабря 2020 года № 81/2 (опубликовано 5 января 2021 года в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан в электронном виде, зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 6866) следующие изменения и дополнения:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить районный бюджет на 2021-2023 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно к настоящему решению, в том числе на 2021 год в следующих объемах:
1) доходы – 4408698,3 тысяч тенге:
налоговые поступления – 497656 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 34438 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 15500 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 3861104,3 тысячи тенге;
2) затраты – 4454835,8 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 49118 тысяч тенге:
бюджетные кредиты – 61257 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 12139 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге;
приобретение финансовых активов – 0 тысяч тенге;
поступление от продажи финансовых активов государства – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 95255,5 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 95255,5 тысяч тенге;
поступления займов – 61257 тысяч тенге;
погашение займов – 12139 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 46137,5 тысяч тенге.";
пункт 12 изложить в новой редакции:
"12. Учесть специалистам в области социального обеспечения, культуры, спорта, являющимся гражданскими служащими и работающим в сельской местности, повышенные на двадцать пять процентов должностные оклады и тарифные ставки по сравнению с окладами и ставками гражданских служащих, занимающихся этими видами деятельности в городских условиях.";

келесі мазмұндағы 13-1-тармағымен толықтырылсын:
"13-1. 2021 жылдың 1 қаңтарына қалыптасқан бюджет қаражатының бос қалдықтары 5-қосымшаға сәйкес бюджеттік бағдарламалар бойынша шығыстарға 46137,5 мың теңге сомасында бағытталсын.".
Көрсетілген шешімнің 1-қосымшасы осы шешімнің 1-қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда баяндалсын.
Көрсетілген шешім осы шешімнің 2-қосымшасына сәйкес 5-қосымшамен толықтырылсын.
2. Осы шешім 2021 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледi.
Солтүстік Қазақстан облысы Мамлют ауданы мәслихаты сессиясының төрағасы
Д. Прелгаускас
Солтүстік Қазақстан облысы Мамлют ауданы мәслихатының хатшысы
Р. Нурмуканова
Солтүстік Қазақстан облысы
Мамлют ауданы мәслихатының

дополнить пунктом 13-1 следующего содержания:
"13-1. Направить свободные остатки бюджетных средств, сложившихся на 1 января 2021 года в сумме 46137,5 тысяч тенге на расходы по бюджетным программам, согласно приложению 5.".
Приложение 1 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложению 1 к настоящему решению.
Указанное решение дополнить приложением 5, согласно приложению 2 к настоящему решению.
2. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2021 года.
Председатель сессии маслихата Мамлютского района
Северо-Казахстанской области
Д. Прелгаускас
Секретарь маслихата Мамлютского района
Северо-Казахстанской области
Р. Нурмуканова
Приложение 1 к решению
маслихата Мамлютского района
Северо-Казахстанской области

500
001
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономикалық саясаттын қалыптастыру мен дамыту, мемлекеттік жоспарлау, бюджеттік атқару және коммуналдық меншігін басқару саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
43756
015
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
9800
495
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, құрылыс, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
214394,6
001
Жергілікті деңгейде сәулет, құрылыс, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
31367
003
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
19682,6
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
163345
02
Қорғаныс
59072
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
59072
005
Жалпыға бірдей әскери міндетті атқару шеңберіндегі іс-шаралар
7475
006
Аудан (облыстық маңызы бар қала) ауқымындағы төтенше жағдайлардың алдын алу және оларды жою
50742
007
Аудандық (қалалық) ауқымдағы дала өрттерінің, сондай-ақ мемлекеттік өртке қарсы қызмет органдары құрылмаған елдi мекендерде өрттердің алдын алу және оларды сөндіру жөніндегі іс-шаралар
855
03
Қоғамдық тәртіп, қауіпсіздік, құқықтық, сот, қылмыстық-атқару қызметі
318
495
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, құрылыс, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
318
019
Елдi мекендерде жол қозғалысы қауiпсiздiгін қамтамасыз ету
318
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
393449
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
393449
002
Жұмыспен қамту бағдарламасы
173807
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
32392
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
19157
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедек балаларды материалдық қамтамасыз ету
788
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтік көмек көрсету
62741
023
Жұмыспен қамту орталықтарының қызметін қамтамасыз ету
36887
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
30626
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
350
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектердi мiндеттi гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, қозғалуға қиындығы бар бірінші топтағы мүгедектерге жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектерге қолмен көрсететiн тіл маманының қызметтерін ұсыну

500
001
Услуги по реализации государственной политики в области формирования и развития экономической политики, государственного планирования, исполнения бюджета и управления коммунальной собственностью района (города областного значения)
43756
015
Капитальные расходы государственного органа
9800
495
Отдел архитектуры, строительства, жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
214394,6
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области архитектуры, строительства, жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог
31367
003
Капитальные расходы государственного органа
19682,6
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
163345
02
Оборона
59072
122
Аппарат акима района (города областного значения)
59072
005
Мероприятия в рамках исполнения всеобщей воинской обязанности
7475
006
Предупреждение и ликвидация чрезвычайных ситуаций масштаба района (города областного значения)
50742
007
Мероприятия по профилактике и тушению степных пожаров районного (городского) масштаба, а также пожаров в населенных пунктах, в которых не созданы органы государственной противопожарной службы
855
03
Общественный порядок, безопасность, правовая, судебная, уголовно-исполнительная деятельность
318
495
Отдел архитектуры, строительства, жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
318
019
Обеспечение безопасности дорожного движения в населенных пунктах
318
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
393449
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
393449
002
Программа занятости
173807
005
Государственная адресная социальная помощь
32392
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
19157
010
Материальное обеспечение детей-инвалидов, воспитывающихся и обучающихся на дому
788
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
62741
023
Обеспечение деятельности центров занятости населения
36887
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
30626
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
350
017
Обеспечение нуждающихся инвалидов обязательными гигиеническими средствами и предоставление услуг специалистами жестового языка, индивидуальными помощниками в соответствии с индивидуальной программой реабилитации инвалида