Солтүстік Қазақстан облысы Мамлют ауданы мәслихатының 2020 жылғы 25 желтоқсандағы № 81/2 "2021-2023 жылдарға арналған аудандық бюджетті бекіту туралы" шешіміне өзгерістер және толықтырулар енгізу туралы
Солтүстік Қазақстан облысы Мамлют ауданы мәслихатының 2021 жылғы 14 сәуірдегі № 4/3 шешімі. Солтүстік Қазақстан облысының Әділет департаментінде 2021 жылғы 19 сәуірде № 7297 болып тіркелді
Қазақстан Республикасы Бюджет кодексiнің 106 және 109-баптарына, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 6-бабы 1-тармағы 1) тармақшасына сәйкес Солтүстік Қазақстан облысы Мамлют ауданының мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Солтүстік Қазақстан облысы Мамлют ауданы мәслихатының "2021-2023 жылдарға арналған аудандық бюджетті бекіту туралы" 2020 жылғы 25 желтоқсандағы № 81/2 шешіміне (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 6866 болып тіркелді) келесі өзгерістер және толықтырулар енгізілсін:
1-тармақ жаңа редакцияда баяндалсын:
"1. 2021-2023 жылдарға арналған аудандық бюджеті осы шешімге тиісінше 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2021 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 4515218,4 мың теңге:
салықтық түсімдер – 546656 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 34438 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 15500 мың теңге;
трансферттер түсімі – 3918624,4 мың теңге;
2) шығындар – 4561355,9 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 740999,2 мың теңге:
бюджеттік кредиттер – 753138,2 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 12139 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге;
қаржы активтерін сатып алу – 0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -787136,7 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 787136,7 мың теңге;
қарыздар түсімі – 753138,2 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 12139 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 46137,5 мың теңге.";
6-1-тармақ жаңа редакцияда баяндалсын:
"6-1. 2021 жылға арналған Солтүстік Қазақстан облысы Мамлют ауданының бюджетінде аудандық бюджеттен бюджеттерге берілетін ағымдағы нысаналы трансферттердің көлемі көзделсін:
"Солтүстік Қазақстан облысы Мамлют қаласы әкімінің аппараты" коммуналдық мемлекеттік мекемесіне 33054,8 мың теңге сомасында;
"Солтүстік Қазақстан облысы Мамлют ауданы Андреев ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесіне - 1200 мың теңге;
"Солтүстік Қазақстан облысы Мамлют ауданы Белое ауылдық округі әкімінің аппараты" коммуналдық мемлекеттік мекемесіне – 1000 мың теңге;

О внесении изменений и дополнений в решение маслихата Мамлютского района Северо-Казахстанской области от 25 декабря 2020 года № 81/2 "Об утверждении районного бюджета на 2021-2023 годы"
Решение маслихата Мамлютского района Северо-Казахстанской области от 14 апреля 2021 года № 4/3. Зарегистрировано Департаментом юстиции Северо-Казахстанской области 19 апреля 2021 года № 7297
В соответствии со статьями 106 и 109 Бюджетного кодекса Республики Казахстан, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", маслихат Мамлютского района Северо-Казахстанской области РЕШИЛ:
1. Внести в решение маслихата Мамлютского района Северо-Казахстанской области "Об утверждении районного бюджета на 2021-2023 годы" от 25 декабря 2020 года № 81/2 (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 6866) следующие изменения и дополнения:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить районный бюджет на 2021-2023 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно к настоящему решению, в том числе на 2021 год в следующих объемах:
1) доходы – 4515218,4 тысяч тенге:
налоговые поступления – 546656 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 34438 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 15500 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 3918624,4 тысячи тенге;
2) затраты – 4561355,9 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 740999,2 тысяч тенге:
бюджетные кредиты – 753138,2 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 12139 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге;
приобретение финансовых активов – 0 тысяч тенге;
поступление от продажи финансовых активов государства – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 787136,7 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 787136,7 тысяч тенге;
поступления займов – 753138,2 тысяч тенге;
погашение займов – 12139 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 46137,5 тысяч тенге.";
пункт 6-1 изложить в новой редакции:
"6-1. Предусмотреть в бюджете Мамлютского района Северо-Казахстанской области на 2021 год объемы целевых текущих трансфертов передаваемых из районного бюджета в бюджеты:
коммунального государственного учреждения "Аппарат акима города Мамлютка Северо-Казахстанской области" в сумме 33054,8 тысячи тенге;
государственного учреждения "Аппарат акима Андреевского сельского округа Мамлютского района Северо-Казахстанской области"– 1200 тысяч тенге;
коммунального государственного учреждения "Аппарат акима Беловского сельского округа Мамлютского района Северо-Казахстанской области"– 1000 тысяч тенге;

"Солтүстік Қазақстан облысы Мамлют ауданы Воскресенов ауылдық округі әкімінің аппараты" коммуналдық мемлекеттік мекемесіне – 1630,3 мың теңге;
"Солтүстік Қазақстан облысы Мамлют ауданы Дубровное ауылдық округі әкімінің аппараты" коммуналдық мемлекеттік мекемесіне - 1985 мың теңге;
"Солтүстік Қазақстан облысы Мамлют ауданы Қызыләскер ауылдық округі әкімінің аппараты" коммуналдық мемлекеттік мекемесіне – 3736 мың теңге;
"Солтүстік Қазақстан облысы Мамлют ауданы Краснознамен ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесіне – 6500 мың теңге;
"Солтүстік Қазақстан облысы Мамлют ауданы Леденев ауылдық округі әкімінің аппараты" коммуналдық мемлекеттік мекемесіне – 4267,1 мың теңге;
"Солтүстік Қазақстан облысы Мамлют ауданы Ленин ауылдық округі әкімінің аппараты" коммуналдық мемлекеттік мекемесіне – 4585 мың теңге;
"Солтүстік Қазақстан облысы Мамлют ауданы Становое ауылдық округі әкімінің аппараты" коммуналдық мемлекеттік мекемесіне – 3096 мың теңге;
"Солтүстік Қазақстан облысы Мамлют ауданы Пригород ауылдық округі әкімінің аппараты" коммуналдық мемлекеттік мекемесіне – 1422,5 мың теңге;
"Солтүстік Қазақстан облысы Мамлют ауданы Новомихайлов ауылдық округі әкімінің аппараты" коммуналдық мемлекеттік мекемесіне – 15048,4 мың теңге.";
7-тармақтың 2) тармақшасы жаңа редакцияда баяндалсын:
"2) 20975 мың теңге - Қазақстан Республикасында мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсартуға, соның ішінде:
мүгедектерді міндетті гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету нормаларын ұлғайту – 7898 мың теңге,
ымдау тілі маманының қызмет көрсету – 1530 мың теңге,
мүгедектерге берілетін техникалық көмекші (орнын толтырушы) құралдардың тізбесін кеңейту – 4476 мың теңге,
протездік-ортопедиялық құралдар – 351 мың теңге,
сурдотехникалық құралдар - 490 мың теңге,
тифлотехникалық құралдар – 3500 мың теңге,
арнаулы жүріп-тұру құралдары (кресло – арбалар) - 210 мың теңге,
санаторлық-курорттық емделу - 2520 мың теңге;";
8-тармақтың 2), 3) тармақшалары жаңа редакцияда баяндалсын:
"2) 70000 мың теңге - Мамлютка қаласындағы Папанин, Энергетиктер, Жеңіс, Скачков, Мектеп-Интернат көшелерін орташа жөндеуге;
3) 30000 мың теңге - Дубровное ауылындағы Конституция көшесі бойынша бағыттық әдіспен асфальтбетонды жолды орташа шұңқырлы жөндеуге;";
8-тармақтың 5) тармақшасы жаңа редакцияда баяндалсын:
"5) 2813 мың теңге - Пчелино ауылындағы Иван Шухов көшесі, Мектеп көшесі бойынша санациялау әдіспен су құбырының тарату желілерін ағымдағы жөндеуге;";

коммунального государственного учреждения "Аппарат акима Воскресеновского сельского округа Мамлютского района Северо-Казахстанской области"– 1630,3 тысяч тенге;
коммунального государственного учреждения "Аппарат акима Дубровинского сельского округа Мамлютского района Северо-Казахстанской области"– 1985 тысяч тенге;
коммунального государственного учреждения "Аппарат акима Кызыласкерского сельского округа Мамлютского района Северо-Казахстанской области"– 3736 тысяч тенге;
государственного учреждения "Аппарат акима Краснознаменского сельского округа Мамлютского района Северо-Казахстанской области"– 6500 тысяч тенге;
коммунального государственного учреждения "Аппарат акима Леденевского сельского округа Мамлютского района Северо-Казахстанской области"– 4267,1 тысяч тенге;
коммунального государственного учреждения "Аппарат акима Ленинского сельского округа Мамлютского района Северо-Казахстанской области"– 4585 тысяч тенге;
коммунального государственного учреждения "Аппарат акима Становского сельского округа Мамлютского района Северо-Казахстанской области"– 3096 тысяч тенге;
коммунального государственного учреждения "Аппарат акима Пригородного сельского округа Мамлютского района Северо-Казахстанской области"– 1422,5 тысячи тенге;
коммунального государственного учреждения "Аппарат акима Новомихайловского сельского округа Мамлютского района Северо-Казахстанской области"– 15048,4 тысяч тенге.";
подпункт 2) пункта 7 изложить в новой редакции:
"2) 20975 тысяч тенге – на обеспечение прав и улучшение качества жизни инвалидов в Республике Казахстан, в том числе:
увеличение норм обеспечения инвалидов обязательными гигиеническими средствами – 7898 тысяч тенге,
оказание услуг специалиста жестового языка – 1530 тысячи тенге,
расширение перечня технических вспомогательных (компенсаторных) средств, предоставляемых инвалидам – 4476 тысяч тенге,
протезно-ортопедические средства – 351 тысяча тенге,
сурдотехнические средства – 490 тысяч тенге,
тифлотехнические средства – 3500 тысяч тенге,
специальные средства передвижения (кресло-коляски) – 210 тысяч тенге,
санаторно-курортное лечение – 2520 тысяч тенге;";
подпункты 2), 3) пункта 8 изложить в новой редакции:
"2) 70000 тысяч тенге – на средний ремонт улиц Папанина, Энергетиков, Победы, Скачкова, Школа-Интернат в городе Мамлютка;
3) 30000 тысяч тенге – на средний ямочный ремонт асфальтобетонной дороги маршрутным способом по улице Конституции в селе Дубровное;";
подпункт 5) пункта 8 изложить в новой редакции:
"5) 2813 тысяч тенге – на текущий ремонт разводящих сетей водопровода методом санации по улице Ивана Шухова, улице Школьная в селе Пчелино;";

8-тармақ келесі мазмұндағы 10), 11), 12) тармақшаларымен толықтырылсын:
"10) 50000 мың теңге - дамытуға нысаналы трансферттер - Мамлютка қаласында 30 пәтерлі тұрғын үй салуға;
11) 8022,1 мың теңге - дамытуға нысаналы трансферттер - "Нұрлы жер" тұрғын үй құрылысы Бағдарламасы шеңберінде инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды дамыту және (немесе) жайластыру, соның ішінде:
Мамлютка қаласындағы 30 пәтерлі тұрғын үй салу (сыртқы инженерлік желілер және абаттандыру) -7315,1 мың теңге,
Мамлютка қаласындағы 30 пәтерлі тұрғын үй салу (электрмен жабдықтаудың сыртқы желілері) -707 мың теңге;
12) 575 мың теңге - ауылдық кітапханаларды интернет желісіне қосуға, телефондандыруға, интернет үшін компьютерлер сатып алуға.";
келесі мазмұндағы 9-1-тармағымен толықтырылсын:
"9-1. 2021 жылға арналған аудандық бюджетте "2020-2021 жылдарға арналған Жұмыспен қамту жол картасы" жобасы шеңберінде облыстық бюджеттен 691881,2 мың теңге сомада бюджеттік кредиттер ескерілсін.";
10-тармақ жаңа редакцияда баяндалсын:
"10. 2021 жылға арналған мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарына әлеуметтік көмек түрлері бойынша шығындар 25594,8 мың теңге сомасында 4-қосымшаға сәйкес бекітілсін.".
Көрсетілген шешімнің 1, 4-қосымшалары осы шешімнің 1, 2-қосымшаларына сәйкес жаңа редакцияда баяндалсын.
2. Осы шешім 2021 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледi.
Солтүстік Қазақстан облысы
Мамлют ауданы мәслихаты
сессиясының төрағасы
Д. Омарова
Солтүстік Қазақстан облысы Мамлют
ауданы мәслихатының хатшысы
Р. Нурмуканова
Солтүстік Қазақстан облысы
Мамлют ауданы мәслихатының

пункт 8 дополнить подпунктами 10), 11), 12) следующего содержания:
"10) 50000 тысяч тенге – целевые трансферты на развитие - на строительство 30 квартирного жилого дома в городе Мамлютка;
11) 8022,1 тысячи тенге – целевые трансферты на развитие – "Развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры в рамках программы жилищного строительства "Нұрлы жер" в том числе:
строительство 30 квартирного жилого дома в городе Мамлютка (внешние инженерные сети и благоустройство) – 7315,1 тысяч тенге,
строительство 30 квартирного жилого дома (внешние сети электроснабжения) в городе Мамлютка – 707 тысяч тенге;
12) 575 тысяч тенге – на подключение сельских библиотек к сети интернет, на телефонизацию, на приобретение компьютеров для интернета.";
дополнить пунктом 9-1 следующего содержания:
"9-1. Учесть в районном бюджете на 2021 год бюджетные кредиты из областного бюджета в сумме 691881,2 тысяча тенге в рамках проекта "Дорожная карта занятости на 2020-2021 годы.";
пункт 10 изложить в новой редакции:
"10. Учесть расходы по видам социальной помощи отдельным категориям нуждающихся граждан на 2021 год в сумме 25594,8 тысячи тенге, согласно приложению 4.".
Приложения 1, 4 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложениям 1, 2 к настоящему решению.
2. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2021 года.
Председатель сессии маслихата Мамлютского района
Северо-Казахстанской области
Д. Омарова
Секретарь маслихата Мамлютского района
Северо-Казахстанской области
Р. Нурмуканова
Приложение 1 к решению
маслихата Мамлютского района
Северо-Казахстанской области

500
001
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономикалық саясаттын қалыптастыру мен дамыту, мемлекеттік жоспарлау, бюджеттік атқару және коммуналдық меншігін басқару саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
46767,8
015
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
9800
495
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, құрылыс, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
210223,9
001
Жергілікті деңгейде сәулет, құрылыс, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
31367
003
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
11528,3
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
167328,6
02
Қорғаныс
24008
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
24008
005
Жалпыға бірдей әскери міндетті атқару шеңберіндегі іс-шаралар
7475
006
Аудан (облыстық маңызы бар қала) ауқымындағы төтенше жағдайлардың алдын алу және оларды жою
15678
007
Аудандық (қалалық) ауқымдағы дала өрттерінің, сондай-ақ мемлекеттік өртке қарсы қызмет органдары құрылмаған елдi мекендерде өрттердің алдын алу және оларды сөндіру жөніндегі іс-шаралар
855
03
Қоғамдық тәртіп, қауіпсіздік, құқықтық, сот, қылмыстық-атқару қызметі
318
495
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, құрылыс, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
318
019
Елдi мекендерде жол қозғалысы қауiпсiздiгін қамтамасыз ету
318
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
424138,1
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
424138,1
002
Жұмыспен қамту бағдарламасы
195329,7
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
32392
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
25594,8
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедек балаларды материалдық қамтамасыз ету
788
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтік көмек көрсету
62741
023
Жұмыспен қамту орталықтарының қызметін қамтамасыз ету
39322,6
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
30626
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
350
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектердi мiндеттi гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, қозғалуға қиындығы бар бірінші топтағы мүгедектерге жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектерге қолмен көрсететiн тіл маманының қызметтерін ұсыну

500
001
Услуги по реализации государственной политики в области формирования и развития экономической политики, государственного планирования, исполнения бюджета и управления коммунальной собственностью района (города областного значения)
46767,8
015
Капитальные расходы государственного органа
9800
495
Отдел архитектуры, строительства, жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
210223,9
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области архитектуры, строительства, жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог
31367
003
Капитальные расходы государственного органа
11528,3
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
167328,6
02
Оборона
24008
122
Аппарат акима района (города областного значения)
24008
005
Мероприятия в рамках исполнения всеобщей воинской обязанности
7475
006
Предупреждение и ликвидация чрезвычайных ситуаций масштаба района (города областного значения)
15678
007
Мероприятия по профилактике и тушению степных пожаров районного (городского) масштаба, а также пожаров в населенных пунктах, в которых не созданы органы государственной противопожарной службы
855
03
Общественный порядок, безопасность, правовая, судебная, уголовно-исполнительная деятельность
318
495
Отдел архитектуры, строительства, жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
318
019
Обеспечение безопасности дорожного движения в населенных пунктах
318
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
424138,1
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
424138,1
002
Программа занятости
195329,7
005
Государственная адресная социальная помощь
32392
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
25594,8
010
Материальное обеспечение детей-инвалидов, воспитывающихся и обучающихся на дому
788
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
62741
023
Обеспечение деятельности центров занятости населения
39322,6
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
30626
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
350
017
Обеспечение нуждающихся инвалидов обязательными гигиеническими средствами и предоставление услуг специалистами жестового языка, индивидуальными помощниками в соответствии с индивидуальной программой реабилитации инвалида